Dodaj do ulubionych

Na zawsze odszedł Tadeusz Kaczmarek!!!

22.09.06, 16:33
Wczoraj, 21 września 2006 odszedł od nas na zawsze Tadeusz Kaczmarek!
Jego życie to w suchych danych:
"Urodzony w 1937 roku w Kaliszu.
Studia na WSSP na wydziale Architektury Wnętrz we Wrocławiu.
Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 1965 roku. Jako student był stypendystą Miejskiej Rady Narodowej miasta Jelenia Góra. Po ukończeniu studiów osiedlił sie w Jeleniej Górze.
Zajmował się twórczością w zakresie architektury wnętrz, malarstwa i grafiki,
Jako architekt wnętrz był autorem stylu regionalnego-mebla i wnętrz schronisk karkonowskich. Jego realizacje znajdują sie m.in. W Jeleniej Górze, Szklarskiej Porębie, Nowej Rudzie, Mysłakowicach, Drezdenku, Zgorzelcu.
W zakresie grafiki użytkowej projektował- plakaty, foldery, wydawnictwa okazjonalno-turystyczne np.,,Jelenia Góra w akwarelach Tadeusza Kaczmarka", kalendarze z reprodukcjami malarstwa autora oraz drobne formy graficzne i medalierskie.
22 marca 1977 uchwałą Rady Ministrów został ustanowiony rzeczoznawcą w specjalności: Ocena dzieł sztuki współczesnej w zakresie Grafiki.
Od 1986-2000 roku pracował na stanowisku Nauczyciela Malarstwa i Rysunku w latach 1986-1990 pełnił funkcję Wicedyrektora w Liceum Plastycznym w Jeleniej Górze. Jego działalność pedagogicza zaowocowała nagrodami i stypendiami Ministra Kultury i Sztuki dla uczniów wybitnie uzdolnionych pozostających pod jego opieką. Organizował dla uczniów plenery malarskie w Polsce , Niemczech.
Działał na płaszczyźnie kultury międzynarodowej w Stowarzyszeniu Wspierania Przyjaźni Miast Partnerskich Erfstadt- Jelenia Góra.Organizował i czynnie uczestniczył w wystawach środowiska plastycznego Jeleniej Góry i Okręgu Erft (Niemcy-Północna Nadrenia i Westfalia)."
Tyle Jego życiorys, suchy i bez wszystkich ozdobników, zakrętów, zwrotów zdarzeń jakimi jest wypełnione życie każdego cżłowieka.
Miałem zaszczyt poznania Go, dyskutowania z Nim o sprawach twórczosci, jak i doczesnego życia.
W najbliższy czwartek będzie mozna odprowadzić Go na miejsce wiecznego spoczynku.
Wraz z Nim odszedł od nas ktoś, bez którego Jelenia Góra jest smutniejsza, bardziej pusta, jakas taka bez uczucia!
Cześć Jego pamięci!
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka