Dodaj do ulubionych

Fatalne wieści z okupowanego przez Rosję Krymu

22.11.16, 09:09
Niestety mam nowe info z Krymu -Fatalne. Ludzie znikają. W nocy wpada do domu
gestapo i aresztuje . KGB i gestapo jedna swołocz.
Obserwuj wątek
  • pawelec47 Re: Fatalne wieści z okupowanego przez Rosję 13.10.17, 17:43
   Trwają aresztowania wśród społeczności Tatarów krymskich. Ostatnio gestapo aresztowało co najmniej 6 osób, członków " krymskiej Solidarności" organizacji pomagającej rodzinom osób aresztowanych i prześladowanych przez rosyjskie władze okupacyjne.
   Według zakazanego przez Rosję samorządu Tatarów krymskich- Medżlisu ,na okupowanym przez Rosję półwyspie znajduje się ponad 50 więzniów politycznych ,połowa z nich to Krymscy Tatarzy.
   KGB i gestapo jedna swołocz.
   • pawelec47 Re: Fatalne wieści z okupowanego przez Rosję 19.11.18, 16:25
    Ostatnio aresztowaniami na Krymie zostało dotknięte środowisko świadków Jehowy.Nawet ci "Bogu ducha winni " ludzie są
    prześladowani przez KGB.
    KGB i gestapo jedna swołocz.
    • pawelec47 5 lat już Krym jest okupowany przez Rosję 20.03.19, 13:59
     Krym, podobnie jak zona kaliningradzka to drugi zakotwiczony u brzegów Europy rosyjski lotniskowiec uzbrojony w rakiety Iskander, systemy rakietowe S 300, S 400, Buk M2. Pancyr S1 ; bombowce strategiczne dalekiego zasięgu TU 22 M3,nosiciele broni  jądrowej w bazie lotniczej Gwardieskoje. Cała Europa jest w zasięgu tej broni.
     • pawelec47 Re: 5 lat już Krym jest okupowany przez Rosję 29.03.19, 17:33
      Trwa fala aresztowań i rewizji w domach osób związanych z krymską Solidarnością,szczególnie dotknięte nią jest środowisko Tatarów Krymskich.Sąd rejonowy= w Symferopolu 27.28 marca aresztował 23 osoby zatrzymane przez KGB pod zarzutem uczestnictwa w zakazanej w Rosji Partii
      Odrodzenia Islamskiego Hizb ut- Tahrir. Aresztowanym grożą kary od 10 do20 lat więzienia i od 500 tys. do miliona rubli grzywny.Rosyjska władza wykorzystuje przepisy antyterrorystyczne przeciwko proukraińskiemu społeczeństwu obywatelskiemu na Krymie,Każdy mieszkaniec Krymu może zostać aresztowany przez rosyjskie władze i uznany za terrorystę.Zagrożenie skazaniem za terroryzm wisi nad wszystkimi aktywistami.niezależnymi dziennikarzami, a nawet prawnikami pracującymi na Krymie.Prześladowania mają charakter czystki etnicznej ,są przeprowadzane wyłącznie na postawie rasowej i narodowej,działania te przypominają wysiedlenie Tatarów w 1944 roku.Rosyjskie represje mają związek z niedzielnymi wyborami prezydenckimi na Ukrainie. Mieszkańcy Krymu mogą głosować w lokalach wyborczych na Ukrainie tzw.kontynentalnej
      • pawelec47 Re: 5 lat już Krym jest okupowany przez Rosję 29.03.19, 17:42
       Rosyjskie represje dotknęły także Ukraińską Cerkiew Prawosławną na Krymie.Ostatnia cerkiew ukraińska może zniknąć z Krymu.Diecezja krymska otrzymała pismo o rozwiązaniu umowy najmu świątyni z powodu niedopłaty 2 rubli do czynszu.Sobór Św. Włodzimierza i Olgi w Symferopolu jest jedyną należącą do Cerkwi Prawosławnej Ukrainy Świątynią pozostałą na Krymie po aneksji Rosji w 2014r
       • pawelec47 Re: 5 lat już Krym jest okupowany przez Rosję 11.09.19, 15:49
        89 Tatarów Krymskich jest przetrzymywanych w rosyjskich łagrach z przyczyn politycznych, najczęściej z oskarżenia o terroryzm. dane po ostatniej wymianie więzniów.
        • pawelec47 Re: 5 lat już Krym jest okupowany przez Rosję 15.11.19, 14:05
         Krym to nowa rosyjska kolonia , przez 5 lat 140 tysięcy Rosjan z innych guberni zostało osiedlonych na Krymie. dane pochodzą od strony ukraińskiej.
         • pawelec47 Re: 5 lat już Krym jest okupowany przez Rosję 09.07.20, 12:16
          Trwa fala aresztowań Tatarów Krymskich ,nasilają się rosyjskie represje wobec tego narodu.
          We wtorek 7.07. o 4 rano gestapo aresztowało 6 Tatarów Krymskich.Aresztowani zostali przewiezieni do
          siedziby gestapo w Symferopolu.
          KGB i gestapo jedna swołocz.
          • pawelec47 Re: 5 lat już Krym jest okupowany przez Rosję 10.07.20, 13:04
           Na Krymie największa susza od ponad 150 lat.Rosja naciska na Ukrainę w sprawie wznowienia dostaw wody.Kijów odpowiada że wznowi dostawy tylko w przypadku zakończenia okupacji półwyspu.Sytuacja z wodą na Krymie staje się krytyczna. ostatnia sucha zima i wiosna jest przyczyną niskiego stanu 14 zbiorników retencyjnych gromadzących głównie wodę deszczową spływającą z Gór Krymskich.W stepowej części półwyspu woda pochodzi ze studni artezyjskich.Od 2014 r kanał północno- krymski kiedyś dostarczający 85 % wody na Krym, wody z Dniepru ze Zbiornika Kachowskiego jest przegrodzony tamą.USA obawiają się wojny o wodę.Amerykański ośrodek analityczny The Jamestown Foundation pisze ,że w związku z narastającym kryzysem wodnym Rosja może zdecydować się na militarne rozwiązanie kryzysu.Czy na Krymie dojdzie do wojny o wodę? Do konfrontacji zbrojnej może dojść już we wrześniu, kiedy odbędą się wielkie rosyjskie manewry wojskowe Kaukaz 2020. Rosja na Krymie ma 35 tys.żołnierzy,flotę czarnomorską wzmacniają myśliwce bojowe, a nawet bombowce strategiczne ,nosiciele broni jądrowej, systemy obrony wybrzeża Bastion ,wyrzutnie rakietowe Iskander oraz systemy obrony przeciwlotniczej.Siły te są zdolne do przeprowadzenia samodzielnego ataku na określonym strategicznym kierunku.
           Woda to jedyny problem , z którym Rosja nie uporała się przez 6 lat okupacji.Każdy scenariusz jest możliwy.
           • pawelec47 Re: 5 lat już Krym jest okupowany przez Rosję 18.07.20, 09:31
            dowódca Połączonego Sztabu Sił Zbrojnych Ukrainy gen.Serhij Najew potwierdził,że na zaanektowanym przez Rosję Krymie stacjonuje 32,5 tys żołnierzy wyposażonych w 31 czołgów ,200 samochodów pancernych,34 śmigłowce,63 samoloty,100 systemów artyleryjskich,684 jednostki techniki wojskowej.Kijów wzmocnił działania wywiadu na kierunku krymskim. Nic dziwnego,bo coraz bardziej śmierdzi wojną.A w Jałcie cudownie świeci słońce i szumi Czarne Morze.
            • pawelec47 Re: 5 lat już Krym jest okupowany przez Rosję 18.07.20, 09:35
             zapas wody na Krymie jest obliczany na 1 do 1,5 miesiąca.80 kilometrów dzieli Krym od najbliższych żródeł wody pitnej.Ale na terytorium Ukrainy.
             • szpiro Re: 5 lat już Krym jest okupowany przez Rosję 23.07.20, 04:27
              PAWELEC PRESADA HIPOLICIE PIE LICIE
              • pawelec47 Re: 5 lat już Krym jest okupowany przez Rosję 29.07.20, 14:50
               czas pokaże kto ma rację. Ale jeśli masz informacje lepsze niż moje pochodzące także ze zródeł zbliżonych do dyplomatycznych to zachęcam do pisania. Może piszesz z samego Krymu,wtedy wiadomo kim jesteś.

               • pawelec47 Re: 5 lat już Krym jest okupowany przez Rosję 09.02.22, 18:35
                Kto by pomyślał,że z Rosji wyjdzie nowy Hitler, który będzie groził najazdem nie tylko Ukrainie ,ale całej Europie .30 milionów Rosjan ,a może jeszcze więcej zginęło w walce z hitleryzmem ,a znowu śmierdzi wojną.
                Czy powtórzy się 1939 rok?Czy zbliża się się III wojna światowa?. Pamiętam taki wiersz z czasu gdy uczyłem się rosyjskiego : Chociat li ruskije wojny?
                • pawelec47 Re: 5 lat już Krym jest okupowany przez Rosję 28.02.22, 17:20
                 Rosyjski korpus atakujący z Krymu / oznaczenie Z w kwardracie/ dotarł do Zbiornika Kachowskiego. Siły rosyjskie przeprawiły się na drugą stronę Dniepru po koronie zapory na Dnieprze w Nowej Kachowce.
                 Oznacza to że Ukraińcom nie udało się zatrzymać Rosjan na linii Dniepru,największej przeszkody terenowej,
                 choć most na Dnieprze został przez siły ukraińskie zniszczony.Pierwszą czynnością Rosjan było przywrócenie zasilania w wodę z Dniepru Kanału Północnokrymskiego. Czy problem braku wody na Krymie został w ten sposób rozwiązany ? Na jak długo i jakim kosztem po obu stronach konfliktu?
  • lucaspost740 Re: Fatalne wieści z okupowanego przez Rosję 02.03.22, 22:19
   Biedni ludzie. Za nic takie przesladowania. Jaknto zatrzymac??
   • pawelec47 Re: Fatalne wieści z okupowanego przez Rosję 03.03.22, 08:57
    Jedyne wyjście to doprowadzić do wojskowego zamachu stanu w Moskwie. Na Ukrainie giną tysiące rosyjskich żołnierzy.
    Dzisiaj rano z rosyjskiej morskiej bazy wojennej w Sewastopolu wypłynął konwój w skład którego wchodzą 4 duże okręty desantowe wypełnione rosyjskim wojskiem. Konwój płynie w kierunku Odessy ,spodziewany jest desant z morza na Odessę. Znowu zginą tysiące rosyjskich żołnierzy. Ukraińcy będą bić się do końca w obronie ojczyzny.Tylko rosyjscy generałowie mogą to powstrzymać.Inaczej może być tak , że wszyscy wyparujemy
    • lucaspost740 Re: Fatalne wieści z okupowanego przez Rosję 04.03.22, 14:04
     Ladnie zapytal amerykanski senator: Putina mozna sie pozbyc, tylko gdzie jest Brutus?
     • pawelec47 Re: Fatalne wieści z okupowanego przez Rosję 04.03.22, 18:49
      Widzę sporo kandydatów na Brutusa i dużo bliskich analogii historycznych z czasów białego i czerwonego caratu, w końcu Lenin po zamachu stał się warzywem, Stalina wykończył Beria zabraniając udzielenia mu pomocy lekarskiej po udarze, Beria został rozstrzelany .Rosja ma długie tradycje mordowania swoich przywódców, którzy stali się niewygodni. Od zawsze w Rosji życie żołnierza niewiele znaczy, ale ja liczę na to ,że aktualna rosyjska generalicja zaczynała karierę od krwawej jatki w Afganistanie . Nawet jeśli Ukraina padnie, to trwać będzie latami wojna partyzancka, Ukraińcy urządzą Ruskim drugi Afganistan. Jest tylko jeden sposób .trzeba Rosję odputinizować ,i do tego potrzebny jest Brutus.
      Na razie desant z morza na Odessę został przez Rosjan zatrzymany ze względu na zatrzymanie ich wojsk przez Ukraińców pod Nikołajowem.. Widać chcą atakować Odessę jednocześnie z lądu i morza.
      Podobno Putin przebywa w tajnym bunkrze na Uralu pod górą Jamantau ,co ustalił wywiad Ukrainy.
      Prezydent Zeleński na konferencji prasowej podał, że rosyjska armia jest wyposażona w przewozne krematoria do palenia zwłok poległych rosyjskich żołnierzy. Nawet Adolf Hitler nie wpadł na taki pomysł ,
      Putin więc wyprzedził samego Hitlera, więc Brutus jest pilnie potrzebny. Tym bardziej, że Hitler nie kazał strzelać do elektrowni atomowej .Wtedy jeszcze nie istniały.
      • pawelec47 Re: Fatalne wieści z okupowanego przez Rosję 23.03.22, 12:46
       Rosyjska Rosgwardia ma zablokować ruch na moście krymskim łączącym Krym z Rosją oraz ograniczyć ruch promowy i połączenia lotnicze do Rosji. Tak Putler odpowiada na narastającą panikę ,aby uniemożliwić ucieczkę do Rosji Rosjanom osiedlonym na Krymie po 2014 roku. Tak rosyjskie szczury zaczynają uciekać z Krymu.
       • pawelec47 Re: Fatalne wieści z okupowanego przez Rosję 25.03.22, 18:29
        Na Krymie Rosjanie koncentrują wojska ,ktorych mogą użyć do kolejnej fali inwazji na Ukrainę. Koncentracja rosyjskich wojsk na Krymie może oznaczać że Rosjanie przygotowują kolejną falę ataku na kontynentalną Ukrainę z kierunku Krymu podaje Sztab Generalny Ukrainy.
        • pawelec47 Re: Fatalne wieści z okupowanego przez Rosję 14.05.22, 18:33
         Z portu wojennego w Sewastopolu Rosjanie wyprowadzili na Morze Czarne wszystkie okręty podwodne uzbrojone także w rakiety balistyczne Kalibr, podaje Sztab generalny Ukrainy.
         • pawelec47 Re: Fatalne wieści z okupowanego przez Rosję 30.05.22, 20:35
          RoSSyjskie władze okupacyjne na Krymie zabroniły przyjmowania cywilów do szpitali.Wszystkie miejsca w szpitalach mają być dla rannych
          żołnierzy.Tak RoSSja traktuje swoich obywateli.
          • pawelec47 Re: Fatalne wieści z okupowanego przez Rosję 08.10.22, 08:10
           Ciągle nadchodzą fatalne? wieści z Krymu,od rana płonie most krymski w Kerczu,podobno doszło do eksplozji cysterny kolejowej i ogromnego pożaru pożaru , lecz ze zdjęć wynika że także uszkodzona jest część drogowa,część przeprawy zawaliła się .Więc wypadek czy znowu siły specjalne Ukrainy? Złe to wieści dla Putlera,no i po co debilu,zaczynałeś tę wojnę.Słup dymu widoczny jest z wielu kilometrów .To płonie rosyjska potęga. I po wam to było kacapy?
           • pawelec47 Re: Fatalne wieści z okupowanego przez Rosję 14.10.22, 17:39
            Jednak zamach, gratuluję siłom specjalnym Ukrainy ogromnego sukcesu o znaczeniu strategicznym dal dalszych losów tej ogromnie krwawej wojny,najbardziej cierpi ludność cywilna ,wielu zostało zamordowanych przez rosyjskie bestie. Celem zamachu był przede wszystkim most kolejowy,Chodziło o przerwanie dostaw zaopatrzenia dla Rossarmii,broni,amunicji i paliwa.Z mojej analizy wynika,że był raczej zamach samobójczy.
            Bohater oddał życie za wolną Ukrainę.Chodziło o dokonanie zamachu w chwili ,gdy wyładowany materiałem wybuchowym TIR przejeżdża obok jadącego na Krym pociągu składającego się z pełnych paliwa cystern.
            Potężna eksplozja spowodowała gwałtowny pożar ,zapaliły się cysterny pełne paliwa. Ruscy gasili pożar wodą z morza azowskiego /słona woda= korozja,/dokonując zrzutu ze śmigłowców . Nie ma stali ,która wytrzymałaby taką temperaturę,doszło do trwałego zniszczenia konstrukcji stalowej,nawet zatopionej w betonie.Ten most to po prostu szmelc ,ciężki transport kolejowy po nim jest niemożliwy,I o to właśnie chodziło ukraińskim dowódcom . I w pełni się to udało.Jednak cena była wysoka.Problem polegał na koordynacji momentu eksplozji z chwilą przejazdu obok kolejowego transportu paliwa.Raczej tylko człowiek mógł tego dokonać ,oddając życie za Ukrainę. Podkreślić należy także znakomitą pracę Kolegów z wywiadu Ukrainy ,którzy dzięki świetnej i naturalnej przecież znajomości rosyjskich realiów znakomicie wybrali moment ataku, w sobotę rano ,kiedy na Krym mostem wjeżdża szmugiel z Rosji ,wtedy kontrola na moście jest najsłabsza i udało się TIREM z ładunkiem wybuchowym Ruskim koło nosa przejechać,ale Putler się .... .
            Życzę siłom specjalnym i wywiadowi Ukrainy dalszych takich sukcesów,Przybliżyli zwycięstwo.

            • pawelec47 Re: Fatalne wieści z okupowanego przez Rosję 21.10.22, 07:43
             Wywiad Ukrainy ustalił,że rosyjscy terroryści zaminowali zaporę wodną w Nowej Kachowce na Zbiorniku Kachowskim na Dnieprze oraz transformatory elektrowni wodnej w Nowej Kachowce. Wysadzenie tej zapory
             przez rosyjskich terrorystów grozi katastrofą na skalę apokalipsy.Zalanych może zostać nawet 80 miejscowości w dole Dniepru w tym Chersoń. Zaporoska elektrownia jądrowa także korzysta z wody ze Zbiornika Kachowskiego do systemu chłodzenia reaktorów atomowych.Zniszczenie zapory to także wyschnięcie Kanału Północnokrymskiego obecnie dostarczającego wodę z Dniepru na Krym.Dla Rosjan rozwiązanie problemu zaopatrzenia w wodę Krymu było jednym z celów tej wojny, co więc będzie teraz?
             • pawelec47 Re: Fatalne wieści z okupowanego przez Rosję 29.10.22, 23:25
              Siły zbrojne Ukrainy zaatakowały dronami port wojenny w Sewastopolu.Nad portem unoszą się słupy dymu,wśród zaatakowanych jednostek znajduje się flagowy okręt floty czarnomorskiej ,fregatę rakietową Admirał Makarow,następca zatopionego przez Ukraińców krążownika Moskwa.Uszkodzono także trałowiec Iwan Gołubiec.Rosjanie próbują gasić pożar na jednym z okrętów,ruch okrętów w porcie został tymczasowo wstrzymany. Tylko tak dalej. Podobno w odwecie za "terrorystyczny"atak RoSSja wycofała się z porozumienia dot.eksportu ukraińskiego zboża.Atak na port wojenny w Sewastopolu jest całkowicie zgodny z międzynarodowym prawem wojennym.Po co było zaczynać tę wojnę Putler?
              • pawelec47 Re: Fatalne wieści z okupowanego przez Rosję 23.12.22, 19:13
               Trwają represje wobec Tatarów krymskich na okupowanym przez Rosję Krymie. Wsie zamieszkiwane przez Tatarów są przeszukiwane przez gestapo w poszukiwaniu dywersantów. Ludzie są aresztowani w nocy we własnych domach i przewożeni do katowni gestapo w Symferopolu. Po wielu ślad po prostu ginie,rodziny aresztowanych nie znają miejsca ich przetrzymywania ani stawianych im zarzutów. Ludzie znikają.
               KGB i gestapo jedna swołocz.
               • pawelec47 Re: Fatalne wieści z okupowanego przez Rosję 18.01.23, 16:05
                Już parę dni temu Ukraińcy zaatakowali dronami rosyjską bazę lotniczą w Dżankoj, niszcząc kilka samolotów atakujących Ukrainę.Dżankoj to największy węzeł kolejowy na Krymie,gdzie krzyżują się linie kolejowe w kierunku Chersonia i Odessy i na Zaporoże w kierunku Dniepra. W dobrych czasach pociąg z Odessy stał pół godziny w Dżankoj ,można było wyjść na peron,gdzie ukraińscy chlopi sprzedawali warzywa i owoce .Można bylo kupić wiadro pomidorów za grosze. Pamiętam smak tych pomidorów do dzisiaj,były aż słodkie. Najlepsze pomidory na świecie rosną na Krymie.
  • Gość: sprawiedliwy1979 Re: Fatalne wieści z okupowanego przez Rosję IP: *.146.37.51.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 07.07.22, 17:41
   Dlaczego Heineken, Black lansują logo z czerwoną gwiazdą, a Żatecki ma na koszulce literę "Z"?????
  • Gość: foto ykpaiha Re: Fatalne wieści z okupowanego przez Rosję IP: *.wtvk.pl 01.08.22, 16:47
   Jeśli macie zdjęcia zniszczonej Ukrainy, to wyślijcie je na adres mailowy:

   ykpaiha@op.pl

   Napisz, gdzie jest zrobione zdjęcie
   Kto je zrobił (lub pseudonim)
   Datę zdjęcia

   Ze zdjęć powstanie wystawa.
   • pawelec47 Re: Fatalne wieści z okupowanego przez Rosję 19.08.22, 15:27
    Dobre wieści z Krymu: Ostatnie ataki sił zbrojnych Ukrainy na okupowanym przez RoSSję Krymie spowodowały masowy exodus rosyjskich turystów ,wywiad Ukrainy podał ,że 16.08 mostem krymskim wyjechało 38 tysięcy samochodów.Spieszą się ,bo most jeszcze stoi.
    Ukraińcy zniszczyli skład amunicji obok wsi Majskie oraz lotnisko wojskowe Fiedojskie k/ Symferopola. W Dżankoj została zniszczona strategicznie ważna stacja transformatorowa ,co ma zapobiec kradzieży energii elektrycznej z okupowanej przez Rosjan elektrowni atomowej w Energodarze. Więcej takich dobrych informacji poproszę.
    • pawelec47 Re: Fatalne wieści z okupowanego przez Rosję 06.10.22, 07:07
     Złe wieści z Krymu,trwa ruska mobilizacja,czy raczej mogilizacja. Do ruskiej armii przymusowo są wcielani Ukraińcy,którzy służyli w armii ukraińskiej. Z niewolnika nie ma pracownika.
     A jak jest z żołnierzami z przymusu?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka