Dodaj do ulubionych

Nasze CB na Ukrainie- działają, jak itp?

28.06.08, 07:04
Chciałam zapytać czy nasze CB radia działają na Ukrainie tzn. czy tam
częstotliwość jest taka jak u nas czy jak to fachowo nazwać. Po prostu chodzi
o to czy jadąc autem będę mogła prowadzić nasłuch rozmów, włączać się itp itd
- czyli jak w Polsce. Proszę o nieinformowanie mnie czy jest to legalne na UA
i jak słono za to karają, gdyż mi ta wiedza nie jest potrzebna -
Obserwuj wątek
    • anna.an CB - nie chodzi tylko o Policję;-)))) 30.06.08, 17:40
      Przecież CB nie służy tylko przeciw Policji, i można się dowiedzieć coś
      ciekawego i z kimś porozmawiać....czyli wniosek z tych wszystkich wypowiedzi
      jest taki: CB na Ukrainie praktycznie nie działa więc trzeba demontować i
      zostawiać w kraju...;-))))Szkoda.....;-(((
    • anna.an CB - już sprawdziałam na UA! 07.07.08, 21:47
      Wróciliśmy dziś z kolejnej niedługiej wyprawy (już 3 w tym roku ---a nie
      mieszkamy na wschodzie Polski) i pytałam wcześniej o to CB - odpowiedzi były
      jakie były - sprawdziłam więc jest tak:
      1.Działa - oczywiście, że działa. U nas w Polsce kierowcy pracują na wywoławczym
      nr 19 - na UA kanał 15 i to jest najważniejsza wiadomość
      2.Oczywiście użytkowników CB znacznie mniej niż u nas i są to głównie kierowcy
      ciężarówek +taxi, więc tak łatwo rozmówcy się nie znajdzie - już nie wspomnę, że
      po polsku to raczej się z nikim nie pogada..;-)))
      3.Dokąd działało? Na pewno okolice Lwowa i po całej trasie do Kirvogradu - dalej
      nie wiem gdyż teraz nie byłam. Działa rzecz jasna wszędzie, kwestia tylko czy
      jest z kim rozmawiać. Przydatne jest jak najbardziej - wjeżdżamy nad ranem chyba
      do Rovnego już nie pamiętam i oczywiście moja nawigacja co innego, znaki drogowe
      co innego więc pytam na CB ---jak miło było słyszeć 2 podpowiedzi jak jechać
      Potem na trasie pytałam jak z policją i wszędzie w okolicy i na terenie takich
      miast jak Lwów,Ternopol,Chmielnicki, Umań do Kirvogradu prawie zawsze ktoś był -
      gorze między tymi miejscowościami.
      4.I co jeszcze - na kanale 28 pracują poza granicami Polski nasi kierowcy -jak
      się mija polską ciężarówkę to można wywołać i umilić sobie podróż --my na trasie
      Chmielnicki-Winnica z godzinkę byliśmy na CB z kierowcą z Polski
      Generalnie w mojej ocenie jak ktoś ma w Polsce CB to warto zabrać na UA.
      Niektórzy piszą coś o opłatach i innych. Tradycyjnie nic nie płaciłam, na
      granicy i w jedną i drugą stronę nie odpinaliśmy ---zero pytań - zero kłopotów
              • Gość: Bolo Re: CB - już sprawdziałam na UA! IP: *.chello.pl 21.05.09, 11:52
                Mówisz MONDRY hmmm,osobiście rzekł bym MĄDRY,ale może się mylę...a
                propos rozporządzeń i pozwoleń w Konsulacie Ukrainy w Lublinie nic o
                tym nie wiedzą...pewnie nie czytają postów buanitki,a to błąd bo ona
                jest autorytetem w każdej dziedzinie związanej z Ukrainą,nawet
                Waldemar Nocoń nie może się z nią równać.Naturalnie aluzji z
                ogórkami nie zrozumiałaś.
                • buanitka Re: CB - już sprawdziałam na UA! 21.05.09, 12:43
                  akurat 'MĄDRY' dla Twojej osoby byłoby komplementem, a tego akurat
                  unikam jak ognia :/

> propos rozporządzeń i pozwoleń w Konsulacie Ukrainy w Lublinie
                  nic o
                  > tym nie wiedzą

O tak, tak! Jak nie wiedzą - to oznacza, że można, heh...

>pewnie nie czytają postów buanitki,a to błąd bo ona
                  > jest autorytetem w każdej dziedzinie związanej z Ukrainą,nawet
                  > Waldemar Nocoń nie może się z nią równać

nikogo nie zmuszam do czytania swoich postów i porad! Po to jest
                  forum i są możliwości, by nie czytać tego czego się nie chce. Po
                  prostu zamknij oczy Bolo i tak moje porady są do niczego więc nie
                  warto się wysilać.

ps. aluzja wspaniała!! Brawo! gratuluję błyskotliwości!
                  • Gość: Bolo Re: CB - już sprawdziałam na UA! IP: *.chello.pl 21.05.09, 13:23
                    Nawet gdyby cię kroili to byś się do pomyłki nie przyznała,typowa
                    głupia baba,naplotłaś bzdur w dodatku z bykiem ort.ale za grosz
                    honoru,żeby się przyznać do własnej niewiedzy.Moja Panno chyba już
                    czas,żebyś przestała się wypowiadać na tematy o których nie masz
                    pojęcia,przecież robisz wiochę jakich mało.Cieszę się,że chociaż
                    starasz się udawać zrozumienie moich słów i tego co miałem na myśli
                    pisząc o ogórkach,ale nie martw się zrób jak ded maroz ćwicz
                    szlaczki to będziesz przynajmniej dobra manualnie.I nie bądź taka
                    MONDRA!hehehe
                        • Gość: daab Re: CB - już sprawdziałam na UA! IP: 62.29.136.* 26.06.09, 08:31
                          Jest,ale nie zawracaj sobie tym głowy.Szkoda czasu
                          i "zachodu".Zezwolenie może nic nie znaczyć,nawet jak go
                          uzyskasz,ale zanim uzyskasz stracisz cierpliwość i szacunek do
                          władz.Bo nie będziesz widział komu musisz za to zapłacić,ukraina
                          po "pomarańczowej rewolucji"i jej konsekwencjach stała się krajem
                          bez władzy,pełnym przepychanek,i rządów sterowania (na każdym
                          szczeblu)Powoduje to niebywałe rozzuchwalenie urzędników,milicji,i
                          każdego decydującego w każdej sprawie.Nie do załatwienia są proste i
                          banalne sprawy.Kraj się rozwala i zanika jakikolwiek szacunek do
                          jego przedstawicieli.A z kolei oni mając swoje 5 minut (nie wiadomo
                          co będzie jutro) kroją jak mogą.Mozesz mieć 10 zezwoleń i mieć 20
                          problemów.Załaduj małą antenę,na granicy poodłączaj i już.I weź po
                          kilka 5 $ banknotów na wszelki wypadek. Taki kraj takie zwyczaje.
              • Gość: daab Re: CB - już sprawdziałam na UA! IP: 62.29.136.* 09.07.09, 11:00
                wizytówka jest skopiowana,wiec nie b tłumaczył-nie ma czego.Co to
                skuteczności kontroli na Ukrainie-wszystko jest sprawą
                uznaniową,jeżeli będa chcieli to sie doczepią,jezeli nie to nie.
                Problem powstaje nie wówczas gdy jest dobrze,ale wtedy jak
                kontroluje mnie upierdliwy milicjant ,który wstał lewą nogą,i do
                obiadu ma zapłącić ratę za dom.Wtedy jest problem.mozesz przejechać
                10 tys km z przeterminowaną gaśnicą,a wysypac sie 1km od granicy.Pzdr
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka