Dodaj do ulubionych

klinkier czy kamień elewacyjny?

16.03.10, 16:08
Witam! Co jest lepsze i bardziej praktyczne na opaskę wokoł budynku
(cały poziom 0)i podmurówkę ogrodzenia: klinkier czy kamień
elewacyjny?Z gory dziękuję za odpowiedź.
Obserwuj wątek
    • Gość: Staszek Re: klinkier czy kamień elewacyjny? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.03.10, 13:52
      To chyba zależy od tego co się pani podoba. Ja np u siebie wybrałem kamień
      elewacyjny. Nawet mogę polecić firmę. proszę wejść sobie na marmurowe.pl mają
      naprawdę fajny wybór. Jeszcze zależy gdzie Pani mieszka, bo oni działają w
      Gdańsku i Warszawie.

Pozdrawiam,
      Staszek

PS. mogę podesłać Pani na maila zdjęcia mojego domku z kamieniem elewacyjnym.
      Sama Pani oceni czy się podoba.
    • treore Re: klinkier czy kamień elewacyjny? 04.05.11, 22:13
      kwestia gustu, kasy i fachowca który to będzie kładł. Pamietać trzeba ze to miejsce narażone na zmiany temperatur i koniecznie ale to KOnIECZNIE trzeba zastosować dobrą chemię i wląsciwie wypełnić fugi aby nie było popękanych elewacji po zimie.
    • pan_kaczek Re: klinkier czy kamień elewacyjny? 25.10.14, 21:40
      Klinkier teraz ma tak zróżnicowaną ofertę, że moim zdaniem jest zdecydowanie lepszym wyborem niż kamień. Parametry klinkieru zawsze będą lepsze niż kamienia elewacyjnego, a i estetyka będzie bardzo fajna. Widziałem ostatnio w markecie klinkierówki o długości 50 cm i wysokości może z 5 cm. Wymurowany kawałek muru wygląda genialnie, bo cegła ma jeszcze fajną fakturę: ladnydom.pl/budowa/51,106606,14205762.html?i=0
      • shark.9 Re: klinkier czy kamień elewacyjny? 25.05.18, 13:23
        Zgadzam się, że klinkier wygląda o wiele lepiej niż kamień elewacyjny. Nie bez znaczenia jest też jego wytrzymałość na temperatury, bardzo łatwo też się go czyści, na podmurówce się sprawdzi doskonale. Oczywiście jeśli będzie dobrej jakości, jeśli ktoś szuka producenta płytek klinkierowych to polecam sprawdzić King Klinker
    • raczki82 Re: klinkier czy kamień elewacyjny? 19.09.18, 14:22
      Myślę, że kamień to zdecydowanie fajniejsza sprawa. Prezentuje się naprawdę bardzo ładnie i jest raczej mniej spotykane. Zresztą wystarczy sobie zerknąć na niektóre aranzacje by się przekonać - www.stonemaster.pl/oferta/kamien-na-elewacje/ . Dla mnie zdecydowanie wygrywa tutaj kamień. Inna sprawa jak to się ma jeśli chodzi o koszty. To w sumie ciekawe.
    • makatek99 Re: klinkier czy kamień elewacyjny? 25.02.19, 22:38
      To dwa zupełnie inne materiały. Na taką klasyczną opaskę wokół domu lepiej wybrać ceramikę - ze względu na dużo bardziej "szczelne" zamknięcie tego elementu domu przez ten materiał. Kamień wygląda fajnie, ale trwałość takiej elewacji jest dużo gorsza... U mnie jest zrobiona opaska z czerwonych klinkierówek Terca Dresden. Wyglada to mocno klasycznie, ale wszystko też zależy od rodzaju materiałów, który chce się zestawić z tym materiałem. Do klinkieru idealnie pasują duże przeszklenia i drewno. Pomijam już, że klinkier sam w sobie może wyglądać jak drewno - np. cegły typu Cassia Long albo Marono...
    • milec Re: klinkier czy kamień elewacyjny? 18.03.19, 22:26
      wszystko zależy od budżetu i upodobań właściciela. Jeśli remont robiony jest po "kosztach" mozna sięgnąć po tansze materiały. Jesli jednak ma byc na tip top to najlepszym rozwiązaniem będzie kamień :) polecam www.kamiennewnetrza.pl - mają naprawdę dobre ceny :)
    • piatello Re: klinkier czy kamień elewacyjny? 25.03.19, 21:53
      Klinkier to dobre rozwiązanie. Można też zastosować płytki klejone do betonowego cokołu. Wyjdzie chyba nawet taniej niż kamień naturalny. No i roboty o jakieś 300% mniej... :) U mnie na części ogrodzenia są płytki klinkierowe Terca (spasowane z cegłami tego producenta). Płytki są praktycznie nie do odróżnienia, jeżeli ktoś nie wie, że to płytka, a nie pełna cegła...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka