Dodaj do ulubionych

Sufit podwieszany - nietypowy materiał

15.03.11, 02:51
Witam,

Widziałem, że w modernizowanych restauracjach fastfoodowych z wielkim "M" w logo ciekawie wykończono sufity podwieszane nie stosując typowych kasetonów styropianowo-włóknowych, ale korzystając z płyt wyglądających jak poplątane ze sobą nitki jakiegoś tworzywa. Chciałbym wykorzystać ten materiał u siebie - wiem, że jest dosyć uniwersalny, bo wykańczają nim nowoczesne wnętrza jak i okładziny zewnętrzne budynków. Jedyny problem jest taki... że nie wiem jak to się nazywa ani gdzie go znaleźć. Wygląda tak, jakby nalewano z jakiejś wtryskarki losowo nicie plastiku, powodując ich sklejanie się ze sobą i tworzenie niejednorodnej, porowatej struktury. Design w którym owa firma to stosuje to Purely Simple (fioletowe sufity), ale nigdzie nie mogę znaleźć wyraźnego zdjęcia tego materiału. Pomóżcie proszę! Z góry dzięki!
Obserwuj wątek
        • jacek31_gazeta Re: Sufit podwieszany - nietypowy materiał 09.10.11, 00:18
          Suprema z tego co pamiętam nie mają tak dobrych właściwości izolacyjnych jak np styropian. W dodatku są stosunkowo ciężkie i do najwytrzymalszych nie należą.

Zrób zdjęcie tych płyt w "M" to na pewno łatwiej będzie ci pomóc. Ja nie bywam w "m" więc ciężko mi się domyślać.
          Z opisu wynika, że są to płyty
          --
          Poszukujesz firmy, dla której projektowanie instalacji jest nie tylko sposobem zarabiania pieniędzy, ale także pasją?
      • fachowabudowa Re: Sufit podwieszany - nietypowy materiał 27.10.11, 20:04
        Najczęściej stosowane są sufity podwieszane z płyt kartonowo-gipsowych (g-k), przytwierdzanych za pomocą blachowkrętów do specjalnej konstrukcji metalowej (rusztu/stelażu), która z kolei jest przymocowana do ścian i sufitu. W niektórych przypadkach stosuje się również ruszty drewniane, np. w domach szkieletowych. Wolna przestrzeń stelażu, między płytami a stropem, jest wykorzystywana do zamontowania izolacji (akustycznej i termicznej) w postaci gęstej wełny mineralnej, np. Rockwool Rockton.

Mam sufit podwieszany z g-k w swoim mieszkaniu (chociaż nie pokrywa całej pow. sufitu, jest to pas o szer. ok 50cm idący wzdłuż ścian), w nim halogeny i jestem zadowolony, wielu znajomych też sobie chwali to rozwiązanie.

Poza samą estetyką, sufit podwieszany dobrze wpływa na akustykę pomieszczeń.

--
        FACHOWABUDOWA.PL to blog o charakterze budowlanego kompendium wiedzy. Artykuły, porady, raporty, wywiady - wszystko napisane w jasny, przystępny sposób.

Jeśli czeka Cię budowa domu lub remont mieszkania, zajrzyj na FB.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka