Dodaj do ulubionych

jak wyrównać?

IP: *.elk.mm.pl 01.07.12, 10:08
witam, pierwszy raz robię remont i równanie ścian goldbandem dało mi taki efekt:
zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 3
domyślam się, że te wszystkie dziurki przydałoby się jeszcze raz zatrzeć troszkę rzadszą masą, ale czy na te garby wystarczy gładzenie papierem ściernym? jeśli tak to jakim zrobić to najlepiej? doczytalem, że jest specyfik acryl putz finish który może mi w tym pomóc ale czy z moimi zdolnościami nie zmarnuję dalszych pieniędzy i czasu? może jakieś inne sposoby polecacie? dodam, że nie mam zbyt wielu środków finansowych (max 200zł na równanie) ani czasu (zostały mi 3-4 dni na wygładzenie, malowanie). powierzchnia ściań do pokrycia to 35 m2

proszę o odpowiedź odpowiednią dla laika w temacie remontów :)
Obserwuj wątek
    • andre83x Re: jak wyrównać? 02.07.12, 10:20
      Po pierwsze to szlifowanie nie papierem tylko taką siateczką ścierną. Pierwsze szlifowanie 100, żeby pozbyć się nierówności, na gładko to 220. Dużo nałożyłeś na ściany ? Acryk Putz finish w Twoim przypadku się nie sprawdzi bo 200 zł na wyrównanie tej ściany nie wystarczy. Ja na codzień używam gipsu z franspolu (w niebieskich opakowaniach). Na zdjęciach to wygląda jakbyś nakładał w zasadzie w każdą stronę. Kup sobie dużą pacę i będzie gites. Takie niewielkie dziurki jak powstają to po prostu powietrze, które dostaje się pod gips, jak przejedziesz w druga stronę to znikną, ewentualnie, jak gips wyschnie zasmarujesz tylko te miejsca przeszlifujesz i też będzie ładnie. Jeśli jednak masz jakiegoś znajomego, który potrafi gipsować to poproś go o pomoc, bo jak pomalujesz kolorem i zaświeci słońce na tą ścianę to może być nieciekawie.
    • cyklina-klimkiewicz Re: jak wyrównać? 11.07.12, 09:19
      Jak sprawdzasz, to sprawdzaj łatą 2 metrową. Jak nakładacz to nie szpachelką, tylko pacą o większych wymiarach. Używasz zbyt małych narzędzi, dla tego nie równo to wychodzi. Jak masz równać, to weź łatę 2m, zacznij od tych górek wystających, zaznacz co wystaje, weź packę, taką o szerokości 10-11cm załóż papier 80, i wyrównaj, czyli zeszlifuj garby. Szlifuj powierzchnią packi, nie kantami. Sprawdź całą ścianę. Kasuj górki. Używaj papieru lub siatki 80 do roboty zgrubnej. Zrób to najpierw nim się zajmiesz nakładaniem następnej wykończeniowej warstwy. Na 35m2 ściany 200zł to mało.Bez kosztów, czyli chęciami to tylko w reklamach da się robić. B.Klimkiewicz.
      • Gość: cromwell Re: jak wyrównać? IP: *.dynamic.chello.pl 14.07.12, 08:28
        No jak wyrównać prosto i łatwo tylko nie słuchaj cykliniarza bo nagania klientów. Łatą to można sobie po głowie pojeździć, hahahaha, tylko poziomica

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka