Dodaj do ulubionych

naklejki na lateksowe farby -Hmmmm??

IP: *.play-internet.pl 24.08.13, 15:30
Mam zamiar zakupić naklejki na ścianę, już znalazłam na allegro i miałam zamówić kiedy zauważyłam notatkę że nie zaleca się naklejania tych naklejek na ścianach pokrytych farbą lateksową z wykończeniem matowym. I nie wiem, co mam zrobić. Mam na ścianach farbę ze snieżki-barwy natury, i to jest farba lateksowa. boję się ze wydam pieniądze a naklejki na ścianach nie będą się trzymać. Może ma ktoś doświadczenie i mi coś doradzi:)
Obserwuj wątek
    • Gość: Mirocha Re: naklejki na lateksowe farby -Hmmmm?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.08.13, 09:00
      Witam,

bardziej niż nietrzymania się ściany, myślę że problemem może być to że kiedy motyw nam się znudzi to odklejając ją od ściany odejdzie razem z farbą ;) można zawsze zrobić test jak to się zachowa - gdzieś w niewidocznym miejscu nożykiem do tapet robimy nacięcia na krzyż # przyklejamy normalną taśmę i odrywamy - jeżeli dużo się oderwało znaczy to, że prawdopodobnie po całej naklejce odejdzie nam też łatwo farba od ściany co będzie wiązało się z przemalowaniem całego pokoju. Wszystko zależne jest od tego jakiej jakości grunt był użyty na świeże gładzie na samym początku tworzenia systemu malarskiego ;)

Nie wydaje mi się żeby aby problem przyczepności było podłoże za farby lateksowej matowej - czy satyna, półpołysk etc. wszystko będzie się trzymać przez pewien okres czasu - zależy od jakości zastosowanego kleju na naklejce też bardzo dużo ;)

Pozdrawiam
    • e-rzecznik_sniezka Re: naklejki na lateksowe farby -Hmmmm?? 10.10.13, 08:46
      Szanowna Pani,

jeśli wybrane przez Panią naklejki nie są zalecane do stosowania na ścianach pokrytych farbą lateksową z matowym wykończeniem, to odradzam ich naklejanie. Proponuję znaleźć naklejki, które są przystosowane do tego typu powierzchni, jednak istnieje ryzyko, że po ich odklejeniu zerwaniu może ulec również powłoka malarska.
      • Gość: Andrex Re: naklejki na lateksowe farby -Hmmmm?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.10.13, 08:32
        wszystko zależy od podłoża i zastosowanych farb a nie to że farba jest matowa lub satynowa, jasne z satyny łatwiej się odklei co nie zmienia faktu, że jak będzie źle położona farba to zawsze istnieje takie prawdopodobieństwo! podłoże przede wszystkim! robię próby gdzie pokazuje klientom dlaczego warto dopłacić do gruntu te 30 zł na opakowaniu i wole tym im zrobić, bierzemy nożyk do tapet - nacinamy ścianę w kratkę # kilka cięć w pionie kilka w poziomie odległość po ok 1 cm przyklejam srebrną mocną taśmę wyklepuję wygładzam ją czekam minutę i zrywam za całej siły - dobrze zrobione podłoże nie ma prawa się oderwać i tyle w temacie

Andrex
    • klawy_egon82 Re: naklejki na lateksowe farby -Hmmmm?? 28.11.21, 01:16
      Jako znawca (sprzedaję materiały do druku) śpieszę z pomocą:)

Na wstępie należałoby wspomnieć, iż istnieją różne kleje w foliach samoprzylepnych. Upraszczając mamy te łatwousuwalne, permanentne standardowe, permanentne z mocnym klejem.

Wybór odpowiedniej folii jako naklejki na ścianę to sprawa pierwszorzędna. Nie chcemy przecież aby naklejka odklejala się pod byle zadraśnięciem, ani była ciężka w odklejaniu i np schodziła razem z farbą.

Dobrym wyborem są folie z klejem standardowym, permanentnym, poliakrylanowe. Takie produkuje niemiecki Orafol. Ten klej  dobrze trzyma się każdej powierzchni płaskiej, pod warunkiem, że jest oczyszczona z kurzu, smarów, tłuszczu itp, no i sucha. Jeżeli ściana była świeżo malowana to 3 tyg powinna schnąć.

Taka folia samoprzylepna nadaje się też zatem na farbę lateksową. Na pewno na taką farbę nie przyklejamy naklejek ściennych z klejem łatwousuwalnym. Duże ryzyko, że po kilku dniach zacznie się odklejać. Folie z mocnym klejem nie nadają się na ściany, no chyba że liczymy się z remontem po ich usunięciu.

Podsumowując, szukaj naklejek na ścianę z klejem standardowym poliakrylanowym. Jest to typ najbardziej zoptymalizowany pod naklejki scienne. A jak przyjdzie pora ich odklejania skorzystaj z poradnika jak odkleić naklejkę ze ściany. Są różne tricki.A tutaj taki artykuł: zarbo.pl/Jak-usunac-naklejke-ze-sciany

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka