Dodaj do ulubionych

jaki kolor na sufit przy czerwonych scianach??

01.06.06, 10:40
witam! bede miala sciany w przedpokoju pomalowane na kolor czerwony, bedzie w
nim szfa przesuwna z mlecznego szkla, wykonczona srebrnymi dodatkami. prosze
o rady-na jaki kolor pomalowac sufit-nie podoba mi sie bialy?:/ czy jasno
szary bedzie ok?
Obserwuj wątek
    • Gość: rysiek Re: jaki kolor na sufit przy czerwonych scianach? IP: *.szczecin.mm.pl 01.06.06, 16:30
      Sprobuj, ale w mojej osobistej ocenie, tak agresywny kolor na scianach potrzebuje oddechu na suficie i podlodze, wiec wydaje mi sie ze bialy jest najodpowiedniejszy. Szary moze dawac wrazenie brudnego, przez co dawac tez wrazenie brudnych czerwonych scian. Nie wiem, takie mam odczucie, zalezy to tez czywiscie od tego jak duzy jest ten przedpokoj, czy jest sloneczny czy nie itp. Jak jest maly i ciemny to tylko jasne kolory bo za kazdym razem jak bedziesz wracala do domu to bedziesz sie czula przygnebiona:). Przynajmniej ja bym sie tak czul, pozdrawiam.
      • Gość: rysiek Re: jaki kolor na sufit przy czerwonych scianach? IP: *.szczecin.mm.pl 01.06.06, 16:32
        ewentualnie jesli umiesz sie w miare obslugiwac jakims programem graficznych, sprobuj potestowac rozne kolory, podobnie jak to robi moja "tesciowa" - Robi zdjecie pokoju, wrzuca w program graficzny i zmienia sobie kolory pokoju i zastanawia sie czy jej sie podoba:) powodzenia.
    • aholowacz Re: jaki kolor na sufit przy czerwonych scianach? 01.06.06, 22:04
      biały, szary, jasny kremowy, ecru, bardzo delikatny żółty, beżowy jasny, itd.
    • Gość: olek Re: jaki kolor na sufit przy czerwonych scianach? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.06, 00:22
      Tylko lustro ;)
      • Gość: Anna Re: jaki kolor na sufit przy czerwonych scianach? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.06, 16:57
        mozna zobaczyc jakie daja w burdelach
        tam wszystko na czerwono oprocz braku rumiencow na twarzach
        czerwony brrrrrrrrr
        sa jednak, rozumiem ,ludzie , ktorzy lubia kolor krwi brrrrrrrrrr
        • Gość: rysiek Re: jaki kolor na sufit przy czerwonych scianach? IP: *.szczecin.mm.pl 02.06.06, 17:48
          anka skad wiesz? czesto tam bywasz czy co? Czerwony kolor jest w porzadku tez planuje zrobic w mieszkaniu drobne akcenty w tym kolorze, ale niekoniecznie wszytskie sciany.
        • luska76 Re: jaki kolor na sufit przy czerwonych scianach? 02.06.06, 22:50
          dawno nie przeczytalam rownie glupiej odpowiedzi:/ jak nie masz nic do
          powiedzenia, lepiej sie nie odzywaj, prosilam o pomoc, a nie o durna odpowiedz
        • luska76 Re: jaki kolor na sufit przy czerwonych scianach? 02.06.06, 22:51
          to dotyczylo oczywiscie wypowiedzi nijakiej anki:/
    • Gość: zagwinek Re: Sufit? Tylko czarny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.06, 19:43
      Rozwaz pomalowanie sufitu na czarny kolor. Lata temu, w przedpokoju mialem
      sciany czerwone a sufit czarny i bylo to moje najlepsze zestawienie kolorow.
      Nie widze zadnych bezy, seledynow itp.Powodzenia
    • Gość: lukisio Re: jaki kolor na sufit przy czerwonych scianach? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.06, 22:18

...szary (srebrny) jak najbardziej ;] ladnie skomponuje sie ze srebrnymi
      dodatkami szafy ... polecam mialem podobnie i bylo spox

pozdro
    • luska76 Re: jaki kolor na sufit przy czerwonych scianach? 02.06.06, 22:52
      dziekuje wszystkim /oprocz anki/ za pomoc, pozdrawiam!:)
      • Gość: Anna Re: jaki kolor na sufit przy czerwonych scianach? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.06, 23:01
        wscieklas sie za prawde ktora napisalam?
        tylko drastyczne odpowiedzi moga ci uzmyslowic szalony pomysl, ktory potem
        bedziesz przeklinac
        moze jeszcze dodasz zolty , zielony i troche fioletu?
        i wyjdzie ci MacDonald
        nie moge patrzec na bochomazy, po prostu
        sama zaprojektowalam wnetrze , ktore krazy juz wsrod architektow wnetrz, bardzo
        podobalo sie tez za granica, chociaz nie jest to moj zawod
        uparlas sie na czerwony, to dodaj na sufit albo szary idacy w biel czyli prawie
        szary a nie bialy
        lub jasniutki ecri
        i spojrz za okno , tam sa kolory a dom ma byc do odpoczynku , relaksu a wiec
        jasnosci, jasnosci prawie wszedzie takie same
        ps.aktualne modne kolory na Zachodzie to sciany w roznych kolorach , ale
        glownie szaro bure
        ogladalam te domy dwa tygodnie temu(baaaaaardzo drogie) i nie , nie dobrze to
        wyglada, zimno i juz
        pozdrawiam
        moze zlosliwa ale szczera Anna
        • Gość: ....... Re: jaki kolor na sufit przy czerwonych scianach? IP: *.szczecin.mm.pl 06.06.06, 02:13
          "sama zaprojektowalam wnetrze , ktore krazy juz wsrod architektow wnetrz, bardzo
          podobalo sie tez za granica, chociaz nie jest to moj zawod"

o kurcze, respekt !jestem pod wrazeniem (!!!!!!)architekci wnetrz inspiruja sie toba?
          • Gość: Anna Re: jaki kolor na sufit przy czerwonych scianach? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.06.06, 21:37
            nie, nie inspiruja
            to wyszlo przy okazji, a ze porobilam zdjecia to sa takie reakcje
            kazdy centymetr dostosowany pod juz istniejace meble
            a zasada to : wygoda, styl, elegancja
            oczywiscie wczesniej ogladalam , podladalam dziesiatki rozwiazan
            potem powstawaly wlasne przemyslenia, burzenie scian, przeprawy z wykonawca -
            pewnych rzeczy nie umieli wykonac
            czasem proste rzeczy byly trudne, pewien fragment sciany w lazience malowali
            conajmnie 5 razy
            • Gość: heniek chetnie zoabacze te fotki... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.06.06, 11:43
              Gość portalu: Anna napisał(a): Re: jaki kolor na sufit przy czerwonych scianach?
              > to wyszlo przy okazji, a ze porobilam zdjecia to sa takie reakcje

to moze sie nimi (zdjeciami) pochwalisz?
            • Gość: Kajo Re: jaki kolor na sufit przy czerwonych scianach? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.06.06, 16:05
              Ale to ciekawe, że ktoś, kto się mieni osobą, która się na tym zna - nie ma
              pojęcia o jednym z najciekawszych zestawień kolorystycznych ostatnich lat.
          • Gość: rysiek Re: jaki kolor na sufit przy czerwonych scianach? IP: *.stargard.mm.pl 07.06.06, 08:33
            jak sie nie spodoba to przemaluje, co za problem?
            • bielinka Jak szalec to szalec! 07.06.06, 09:47
              Ja bym walnęła niebieski! BO to mój ulubiony kolor obok czerownego - serio :-)
        • luska76 Re: jaki kolor na sufit przy czerwonych scianach? 06.06.06, 19:08
          po 1. wcale sie nie wscieklam
          po 2. twoja wypowiedz nie byla drastyczna, lecz po prostu ... jakby cie nie
          urazic..glupia:D
          po 3. nie bede przeklinac
          po 4. nie zamierzam dodac zoltego, zielonego a tym barrzdiej fioletu, bo tonie
          moej kolory
          po 5. nie chodze do mc donalda
          po 6. to nie boHomazy, a jesli tywom zdaneim tak-to nie patzr, kto ci kaze?
          po 7. to wow wow wow moje gratulacje, samorodny talent!:D i w dodatku to
          uznanie za granica, jestem pod wrazeniem....buahahaha
          po 8. nie kazdy lubi jasne pastele, a ja wlasnie lubie zdecydowane kolory i
          takich tez zamierzam uzyc w MOIM domu
          po 9. nie obchodzi mnie moda, i to co na zachodzie maja na scianach
          po 10. moj post byl prosba o pomoc w doborze koloru, i nie zakladalam go po to,
          by ktos porownywal moje mieszkanie do burdelu i jedynie z wrodzonej grzecznosci
          pomine okreslenie twojego zachowania milczeniem
          zegnam ozieble
          AMEN
          • Gość: Anna Re: jaki kolor na sufit przy czerwonych scianach? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.06.06, 21:47
            napisz za rok jak ci mieszka
            powodzenia w czerwieni
            • Gość: Matylda Re: jaki kolor na sufit przy czerwonych scianach? IP: 192.39.188.* 07.06.06, 11:21
              Dziewczyno, ale się przyczepiłaś!
              Wiesz co, ja mieszkam w czerwonym pokoju (bordowym), już 4 lata, i czuję się w
              nim ZNAKOMICIE. Ciągle i zawsze i nawet coraz bardziej. To moje ulubione miejsce
              w domu. Zupełnie nie wyobrażam sobie zmiany koloru.
              • Gość: Maria Re: jaki kolor na sufit przy czerwonych scianach? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.06.06, 12:22
                Czerwony to bardzo energetyzujący kolor ! Kazdy czuje się dobrze w czerwonym
                kolorze ! No chyba, że jest niezrównoważony ! Czerwony jest bardzo dobry dla
                nieśmiałych dzieci i w zimie (czerwona bielizna i pościel!) Kolor krwi, to kolor
                życia !! Dziwię się Ance, ze woli pastele !
          • Gość: podopolanka Re: jaki kolor na sufit przy czerwonych scianach? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.06.06, 09:52
            Gratuluję pomysłu. Nie od dawna wiadomo jaki potężny mają wpływ otaczające nas
            barwy na samopoczucie, zachowanie. Czerwony kolor, który jak wiadomo wywołuje
            agresję, pobudliwość i nerwowość (dlatego tego koloru zazwyczaj unika się w
            pomieszczeniach mieszkalnych)będzie odealny na nieproszonych gości :-) Niejeden
            w pośpiechu będzie nerwowo zapinał guziki palta myśląc skrycie, że wizyta,
            która do tej pory przebiegała spokojnie nagle zmieniła się w coś drażniącego i
            nieprzyjemnego. Moją uwage prosze traktować z przymrużeniem oka...:-)
            Pozdrawiam. Ale o wpływie barw radze poczytać.
            • kapciowa Re: jaki kolor na sufit przy czerwonych scianach? 07.06.06, 15:13
              A ja mam wlasnie czerwony przedpokoj, taki syty, krwisty. Sufit zostawilam
              bialy. Goscie jak dotad tlumnie sie schodza i niemal kazdy zachwyca sie moim
              przedpokojem i jego ciepla atmosfera. Kilka osob podchwycilo pomysl i tez
              pomalowalo swe sciany na wlasnie taka czerwien. Nie dostrzegam w sobie agresji
              ani nadpobudliwosci :) Odkad mam kolorowe sciany w domu (jeszcze pomarancz i
              zolc), mieszkanie moje jest naprawde przytulne. Gdy ogladam stare zdjecia z
              buialymi jeszcze scianami, wydaje sie byc ono takie puste i zimne...
              A tych ksiazek o wplywie barw nie ma co brac na serio. Czesto sa tak bzdurne jak
              te o znaczeniu kolorow kwiatow lub gazeciane horoskopy :)
              Kazdy lubi co innego i nie ma co krytykowac, jesli samemu sie tego nie sprobowalo.
          • Gość: Anty Re: jaki kolor na sufit przy czerwonych scianach? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.06.06, 15:27
            Ja mam odwrotnie, ciemna, złamana, ciepła czerwien na suficie ( b.wysokie
            wnętrze) Wygląda elegancko, Zimna biel czy żółty raczej ryzykowne. Pozostaje Ci
            ciepły odcień szarości - perłowy (bez połysku) lub kremowy. Błagam, nie daj się
            zbałamucić białym listwom, lepsze byłyby w kolorze drewna padock (czerwonawe),
            sprawdź, extra, ale zależy co masz na podłodze. Powodzenia i odwagi :-))))
            Podoba mi się Twoje podejście do sprawy, o wszystkim można rozmawiać, prawda?

PS Odpowiedź Anny jest nie tyle głupia, ile ordynarna, Niestety. Ale Luśko nie
            tłumacz jej punkt po punkcie wszystkiego, szkoda Twego czasu:-)))
    • Gość: gość portalu matowe srebro i białe listwy n/txt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.06.06, 09:46
    • Gość: max mam identycznie jak ty w pokoju:) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.06.06, 09:52
      a sufit mam czarny super sie komponuje mowie ci
    • Gość: Hhhee Re: jaki kolor na sufit przy czerwonych scianach? IP: *.intrall.pl / 195.205.71.* 07.06.06, 10:19
      Rany, no to faktycznie masz wielki problem! Kolor sufitu!! Zapytaj jeszcze o
      odcień klapy muszli klozetowej i kolor pościeli.
      • nitka28 Re: jaki kolor na sufit przy czerwonych scianach? 07.06.06, 10:44
        a ja mam czerwony przedpokój , i bardzo jestem zadowolona a sufit mam biały
        • Gość: anka3 a ja mam czerwony z szarym( szarotka) i jest super IP: *.ac.tuniv.szczecin.pl 07.06.06, 14:46
    • Gość: sadf tylko czarny! IP: *.acn.waw.pl 07.06.06, 15:12
      podłoga z kamienia i trumna zamiast łóżka ;)
    • Gość: gosciu Re: jaki kolor na sufit przy czerwonych scianach? IP: *.tme.pl 07.06.06, 15:17
      uwazaj na jasno szary, zeby nie wygladal jak brudny bialy. nie moze byc za
      jasny. i rodzi sie problem: w pokoju moze byc za ciemno i przez to
      przygnebiajaco. moze sprobuj sie przekonac do bialego koloru?
      • pola_negri Re: jaki kolor na sufit przy czerwonych scianach? 07.06.06, 15:30
        a dlaczego nie pomalujesz całego przedpokoju na czerwono? ja już od dawna macham
        ręką na sufity i wszystko maluję jednym kolorem :-)
    • Gość: asdf tapeta lub wiecej kolorow IP: *.isinfo.pl 07.06.06, 16:03
      tapeta, ale nie na calej powierzchni. jezeli przedpokoj jest waski i dlugi
      sufit bialy i na srodku wzdluz pas tapety ciemnoszrej w biale duzy wyrazne
      wzory. ew. farba ale pasy bialo-szare z jakimis elementami ciemnoszrymi. w
      kazdym razie cos co nie bedzie jednolitym kolorem bo przy intensywnej czerwieni
      scian kolor sufitu bedzie nim "ubrudzony" przez swiatlo odbite.
    • Gość: titta Re: jaki kolor na sufit przy czerwonych scianach? IP: *.botany.gu.se 07.06.06, 16:42
      Znajomi maja dwie sciany czerwone w sypialni i ciemnoniebieski sufit (i chyba
      pozostale sciany, ale nie pamietam). Duzo bylo z tym zabawy bo po pierwszym
      pomalowaniu (strukturalna) pokoj wygldal jakby kogos tam zmasakrowano. Zmianili
      odcien i jest ok i zwylkle sie podoba...
    • bibbi5 Re: są różne odcienie czerwonego 07.06.06, 19:26
      i trudno cokolwiek doradzić na odległość. Mimo wszysko polecam jasny błękit o
      odcieniu ultramaryna, nasycony. Sufit nie może być ciemny przy czerwonym
      kolorze ścian. A może kolor mleczny tak jak drzwi w przesuwanej szafie, a może
      być też srebrny jak te dodatki do szfy, tylko o bardzo jasnym odcieniu. Tak,
      najlepszy będzie ten jasny srebrny. Myślę jednak, że skoro zdecydowałaś się na
      czerwone ściany w przedpokoju, to równie dobrze podejmiesz decyzje o kolorze
      sufitu. Zresztą, zawsze można go przemalować. Powodzenia.pzdr
    • Gość: nelly Re: jaki kolor na sufit przy czerwonych scianach? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.06.06, 19:28
      też mam czerwony pokój i sufit też czerwony, jak pomalujesz na biało to wyjdzie
      Ci samoobrona albo teraz Polska:)) pozdro
      • Gość: donna Re: jaki kolor na sufit przy czerwonych scianach? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.06.06, 19:44
        Mam w sypialni intensywnie czerwony sufit. Ściany pomalowaliśmy na pomarańcz,
        to bardzo fajne zestawienie.
    • Gość: Lena Re: jaki kolor na sufit przy czerwonych scianach? IP: *.ds.univ.gda.pl 07.06.06, 20:05
      a moze.. hmm nie wiem jak to wytlumaczyc...
      drewniany sufit, z wneka pod zarowka, i ta wneka bylaby przykrywana przesuwana
      szybka, oczywiscie nie mogloby to byc takie zwykle szklo, ale jakies typu jasny
      braz?
      cos takiego bym widziala
      pzdr!
    • Gość: mi Re: jaki kolor na sufit przy czerwonych scianach? IP: *.adsl.univie.ac.at 07.06.06, 20:11
      znajomi maja nowoczesnie urzadzone mieszkanie (duzo szkla, metalu, wolnej
      przestrzeni)i to naprawde duze M (nie w polskim bloku!). Kolor jest
      konsekwentnie czerwony a moze raczej bordo, ale tylko dwie sciany, reszta biel.
      Sufit tez. Faktycznie kontrast i raczej chlod.
      Mnie sie co prawda nie podoba, ale to kwestia osobistego gustu.
      Nie wiem, ile masz m2 (znajomych przedpokoj to jakies +- 15-18m2). Mysle ze w
      malym pomieszczeniu intensywnie czerwony przytlacza troche. Byly takie fotki w
      Czterech K..., ale moim zdaniem TAM te zdjecia z ta czerwienia wygladaly tylko
      tandetnie.
      Pozdro
    • Gość: Asinas Re: jaki kolor na sufit przy czerwonych scianach? IP: *.gdynia.mm.pl 07.06.06, 21:30
      Czerwony kolor na podświadomość wielu ludzi działa pobudzająco, łącznie z
      rozdrażnieniem. Niewielu dobrze sie czuje na dłużej w mieszkaniu z czerwonymi
      ścianami. To podświadomie kojarzy się często z pożarem, z zagrożeniem
      (przypomnij sobie czerwone światło na skrzyżowaniach - a jest to tylko małe
      światło!). Już w pomarańczu wielu nie wytrzymuje na dłuższą metę. Może i na
      początku będzie Ci się podobać, ale postaraj się odczuć, jak się poczujesz w
      takim mieszkaniu po jakimś czasie. Jeśli coś zacznie Ci przeszkadzać, do
      czerwone ściany mogą być przyczyną. Słyszałem o eksperymentach z czarnymi
      ścianami w mieszkaniu. Pomysł bardzo się podobał, ale po realizacji właściciel
      natychmiast przystąpił do ponownego malowania. Miał z tym duże kłopoty.
    • tppiotr Czerwone i czarne 07.06.06, 23:45
      ;))
      • Gość: Anna Re: Czerwone i czarne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.06, 14:01
        uparla sie kobitka na czerwony wiec niech ma
        dodac mozna , zeby bylo oryginalnie- jako dekoracje - pozawieszane bandaze +
        krawat z Samoobrony
        walnelabym tez do pary dla Samoobrony zdjecie "z ku..kami" i plakat z krowa
        albo fotel obity w laciata
        • luska76 Re: Czerwone i czarne 08.06.06, 14:52
          pozawieszane bandaze...?
          zdjecie z "ku...kami"...?
          plakat z krowa...?
          co ty bredzisz ??????
          myslalam ze jestes tylko glupia i ordynarna, a tu widze, ze to powazny
          przypadek do leczenia...zal mi cie dziewczynko...
          na podstawie twoich propozycji domyslam sie jak moze wygladac to
          twoje "zaprojektowane wnetrze , ktore krazy juz wsrod architektow wnetrz,
          bardzo podobalo sie tez za granica, chociaz nie jest to moj zawod" <hahaha>
          rece opadaja...
          nie wiadomo czy smiac sie czy plakac :/
          • Gość: cromwell Re: Czerwone i czarne IP: *.48.jawnet.pl 08.06.06, 16:05
            pawle
            gotuj wode na kisiel

pzdr.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka