Dodaj do ulubionych

siatka powlekana (ogrodzenie) - trwała czy nie ?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.06, 10:45
Zamierzam wymienić siatkę i się zastanawiam nad polekanymi ale pare osób mi mówilo ze po 2-3 latach to PCV schodzi i lepiej kupić
poprostu zwykły ocynk i będzie na lata!
Są chyba też ocynk + PCV ale nie wiem czy warto kombinować z tymi powlekanymi.
Oczywiście chce tez jak najmniej wydać. Ogrodzenia mam 25 metrów a wysokość
1.20m. Jakie oczka zeby byla najsztywniejsza i najbardziej wytrzymała.
Jaki drut napinający(?) ?
Jestem z okolic Gdańska więc ew. koszty wg. cenika pomorskiego :)
Czy lepiej kupić w sklepie "ogrodniczym" czy w jakimś ogólnie znanym markecie budowlanym (chodzi mi zarówno o jakoś jak i o ew.
reklamacje).
Wymieniam siatkę, napięcie no i wszystkie te pierdułki które miałyby przytwierdzić tę siatkę do słupków (które juz stoją
oczywiście)
I jeszcze jedno. Dwa napięcia czy 3 przy wysokości 1.20 ?
Mam nadzieje ze nie za dużo pytań :)
pzdr
Obserwuj wątek
      • Gość: amlam Re: siatka powlekana (ogrodzenie) - trwała czy ni IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.06, 11:42
        Ok. Rozumiem ze jest trwała. Pozostałe pytania:
        >Jakie oczka zeby byla najsztywniejsza i najbardziej wytrzymała.
        >Czy lepiej kupić w sklepie "ogrodniczym" czy w jakimś ogólnie znanym markecie budowlanym (chodzi mi zarówno o jakoś jak i o ew.
        reklamacje).
        >I jeszcze jedno. Dwa napięcia czy trzy przy wysokości 1.20 ?

Rozumiem też ze Twoja siatka jest w miare dobra ale czy nie zdarza sie zie to PCV zlezie z drutu ? albo że tak powim plastik wypłowieje.
        pzdr
        • andrzej.sawa Re: siatka powlekana (ogrodzenie) - trwała czy ni 24.06.06, 11:56
          Jak to mówią papugi,z ostrożności procesowej, mówię o swojej siatce.
          A moja rada jest taka - siatka dobrego producenta,mały może nie mieć dob rego
          surowca,szczególnie grozi blaknięcie.Miejsce zakupu nie jest moim zdaniem
          szczególnie istotne.Grubość jest istotna tylko ze względów mechanicznych,a nie
          korozji.Sprzedaję blachę na pokrycia i na pytanie klienta o grubośś blachy
          powlekanej zawsze mówie,a jaka różnica.Wsadź Pan czarną blachę do ziemi,czy ma 1
          lub 0,5 milimetra korozja leci szybko.Ważna jest powłoka.
          Naciągi - radzę 3.
          Oczywiście możesz pisać na priv,jeżeli masz dodatkowe pytania.
          • Gość: amlam Re: siatka powlekana (ogrodzenie) - trwała czy ni IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.06, 13:34
            Ok. To moze jeszcze inaczej :)
            Czy słyszałeś (wsród znajomych, klientw(?) ) zeby komuś PCV zlazło z siatki ?
            A jesl tak czy to jest czeste czy raczej trzeba mieć pecha strasznego albo kupić jakiś bubel.
            Nie jestem jakos specjalnie obeznany w producentach siatek ogrodzeniowych :)
            Jedyne co mi przychodzi do głowy to BalexMetal ale nie wiem czy robią siatki.
            Czym mniejsze oczka tym siatka droższa ? Ale mniejsze oczka to chyba wieksza sztywnośc tak ?
            W sumie przy zakupie najlepiej poprosić chyba o jakiś certyfikat odnośnie ocynku, no i o gwarancje na tą siatkę ogólną i powinno być dobrze :)
            Sorki jesli "złażenie PCV z siatki" to jakiś mój wymysł (zasłyszany) ale wole w sumie kupić zwykły ocynk niż potem żałować powlekanej.
            Dzieki za zainteresowanie tematem
            pzdr
            • andrzej.sawa Re: siatka powlekana (ogrodzenie) - trwała czy ni 24.06.06, 14:14
              Balex nie robi,jestem ich dilerem od 9 lat.
              Widywałem złą siatkę,ale chyba zwykle była powlekana,ale bez ocynku.Nie potrafię
              statystycznie określić.Wydaje mi się,że płowiejąca siatka,to już
              przeszłość.Kiedyś było więcej drobnych producentów,którzy często nie mieli
              możliwości dobrej jakości,a zapotrzebowanie było.Płowienie związane jest z ceną
              barwników,trwałe są droższe.
              Oczywiście jest opcja ocynku.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka