Dodaj do ulubionych

Jakie okna Drewniane czy PCV

29.01.07, 10:20
Jakie okna polecacie drewno czy pcv czy ktoś ma doświadczenie z oknami
Urzedowski?
Obserwuj wątek
    • Gość: mario634 Re: Jakie okna Drewniane czy PCV IP: 80.54.177.* 29.01.07, 12:16
      Oba typy mają swoje zalety i wady. Osobiście wybrałem plastiki dobrej firmy. Od
      czterech lat sprawdzają sie dobrze. Jedyny problem to szczelność - trzeba
      wykonać dodatkowe otwory wentylacyjne. Slyszałem, że drewno jest trwalsze i
      może byc odnawiane i to jest przewaga nad plastikami. Najstarsze okna
      plastikowe u znajomych mają już z 15 lat i nadal nie widać żadnego zużycia.
      Gdybym ponownie podejmował decyzję, byłaby taka sama. Pozdrowionka.
      • Gość: Gość Re: Jakie okna Drewniane czy PCV IP: *.sea.megapath.net 09.02.07, 06:20
        Jakieś półtora roku temu wymieniłem okna na plastiki firmy Rehau. Wszystko było
        fajnie dopóki nie zaczęły się mrozy takie po -20 i zimniej (mieszkam w
        Kanadzie). Przy tak niskich temperaturach okna się rozszczelniają. Wydaje mi
        się, że przyczyną jest metalowy szkielet w środku ramy okiennej. Różnica
        temperatur pomiędzy wnętrzem domu i na zewnątrz powoduje (według mnie) lekkie
        ugięcie ramy, na tyle, żeby uszczelki w środkowej części ramy (w pionie) nie
        dochodziły do końca. Gdy nie jest tak zimno to wszystko jest OK. Próbowałem
        regulować docisk, ale wszystko jest ustawione na maksimum i nic nie można
        zrobić. Chyba na wiosnę przylepię uszczelkę z cienkiej gąbki w miejscach gdzie
        uszczelka dochodzi do ramy. A miało być tak pięknie (wg sprzedawcy okien).

Pozdrawiam…..
    • agniecha60 Re: Jakie okna Drewniane czy PCV 03.02.07, 12:24
      Cześć mam okna drewniane firmy Urzędowski i jestem bardzo zadowolona ! Z czystym
      sumieniem mogę je polecić są piękne solidne. Tez miała dylemat drewno czy PCV a
      z perspektywy czasu widzę że dokonałam słusznego wyboru.Pozdrawiam i
      niezależnie od tego które wybierzesz życzę powodzenia i zadowolenie !
      • Gość: pyton Re: Jakie okna Drewniane czy PCV IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.07, 09:41
        1. najprostsze i najtańsze są okna PVC
        2. o wiele lepsze, lepiej wygladające, znacznie droższe ( ca.x 2 ) są okna
        drewniane
        3. mercedesami wśród okien są okna drewniane z zewnętrzną obudową z aluminium -
        są one najlepsze i oczywiście najdroższe

szklenie we wszystkich typach okien jest takie same i może być b.różne, nie
        tylko tradycyjne

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka