Dodaj do ulubionych

Okna PCV czy drewno?

05.02.07, 19:48
WITAM, CZY KTOŚ Z WAS MOŻE DORADZIĆ JAKIE OKNA WYBRAC DO DOMU
JEDNORODZINNEGO? ZASTANAWIAM SIĘ NAD DREWNIANYMI ALE CZY NIE LEPSZE I
CIEPLEJSZE SĄ Z PCV?
Obserwuj wątek
    • Gość: Tomek-Dortmund Re: Okna PCV czy drewno? IP: *.versanet.de 05.02.07, 23:10
      Jedne zolkna inne trzeba malowac oc pare lat, zreszta wszystko zalezy od
      jakosci, drogie z drewna sa tak samo dobre jak i drogie z PVC. Bierz plastiki,
      nie bedziesz musial sie meczyc z malowaniem.
    • Gość: lolek Re: Okna PCV czy drewno? IP: *.resetnet.pl 06.02.07, 08:19
      Jak drewniane to tylko mahoniowe. Jak nie mahoń to tylko plastiki.
      • Gość: kacper Re: Okna PCV czy drewno? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.07, 08:37
        dla mnie wybór jest oczywisty - drewno.
        • Gość: ania_mania Re: Okna PCV czy drewno? IP: *.centertel.pl 06.02.07, 16:45
          A jaki jest motyw przewodni w wyborze przez Ciebie okien? Dominują względy
          estetyczno-ekologiczne czy praktyczno-finansowe? Jeśli te pierwsze-drewno, jeśli
          drugie-wybierz plastik. Profile drewniane są produkowane z trójwarstwowej
          klejonki, pakiet szybowy ma U równy 1,0, okna mają kauczukowe lub
          ceratowo-gąbkowe uszczelki tak więc nie ma się co obawiać o utratę ciepła lub
          nieszczelność drewnianego okna. Jest ono też sztywniejsze niż profil plastikowy.
          Z pewnością trzeba je konserwować. Producenci wydłużają okresy gwarancji na
          powłoki lakiernicze ale nikt jeszcze nie wydłużył tego okresu powyżej 5-ciu lat.
          Trzeba się wieć liczyć z tym, że po 5-ciu latach okna trzeba pomalować. Cena?
          Jeśli klasyczny, biały plastik to oszczędność jest zauważalna, jeśli wybierzesz
          wariant z okleiną drewnopodobną za plastik zapłacisz jak za drewno a w oknach
          będziesz miał tylko jego kiepską imitację. My z mężem włąśnie wybieramy okna.
          Będą drewniane. Pytanie brzmi jedynie jakiego producenta wybrać. Ale to już inna
          historia...
          • Gość: Klijas Re: Okna PCV czy drewno? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.07, 17:18
            A co sadzicie o oknach Urzedowski lub Drutex ? biorę pod uwagę te 2 firmy
            • Gość: majka Re: Okna PCV czy drewno? IP: *.am.gdynia.pl 07.02.07, 14:38
              Byle nie drewniane Sokółki w moim oknie rama zgniła po 8 latach,reklamacja
              oczywiście nie jest uwzględniana bo okno ma gwarancje 3 lata, i nikt nie mówi
              że to na powłoki lakiernicze tylko rozumiem że drewno też
          • Gość: Jasio Re: Okna PCV czy drewno? IP: *.ipt.aol.com 02.03.07, 08:14
            Pare komentarzy:
            > A jaki jest motyw przewodni w wyborze przez Ciebie okien? Dominują względy
            > estetyczno-ekologiczne czy praktyczno-finansowe? Jeśli te pierwsze-drewno,
            jeśl
            > i
            > drugie-wybierz plastik.

Racja.

Profile drewniane są produkowane z trójwarstwowej
            > klejonki,

Nie koniecznie. Widzialem jak produkuja wysokiej jakosci okna i drzwi pelnego,
            wysezoawnago drewna, ktore bylo pozniej specjalnie impregnowane na goraco
            olejami schnacymi.

pakiet szybowy ma U równy 1,0, okna mają kauczukowe lub
            > ceratowo-gąbkowe uszczelki tak więc nie ma się co obawiać o utratę ciepła lub
            > nieszczelność drewnianego okna. Jest ono też sztywniejsze niż profil
            plastikowy

Tu tez racja. Okno plastikowe bedzie mniej szczelne w czasie wichury, bo sie
            odksztalca
            > .
            > Z pewnością trzeba je konserwować. Producenci wydłużają okresy gwarancji na
            > powłoki lakiernicze ale nikt jeszcze nie wydłużył tego okresu powyżej 5-ciu
            lat
            > .
            > Trzeba się wieć liczyć z tym, że po 5-ciu latach okna trzeba pomalować.

Nie koniecznie. Najlepsza metoda malowania drewna jest uzycie OLEJNEJ farby
            podkladowej (zalecanej przez producenta do malowania drewna) a potem dobrej
            jakosci AKRYKOWEJ farby powierzchniowej rowniez zalcanej do powierzchni
            drewnianych. Kazda warstwa farby powinna miec po wyschnieciu ok. 50 mokronow.
            Tak zabezpieczone drewno powinno w Polsce przetrwac bez koniecznosci powtornego
            malowania 8-10 lat. Jak nalozycz dwie warstwy akrylowej farby emulsyjnej, to
            okno powinno wytrzymac bez malowania do 15 lat. Wierz mi.

Cena?
            > Jeśli klasyczny, biały plastik to oszczędność jest zauważalna, jeśli
            wybierzesz
            > wariant z okleiną drewnopodobną za plastik zapłacisz jak za drewno a w oknach
            > będziesz miał tylko jego kiepską imitację. My z mężem włąśnie wybieramy okna.
            > Będą drewniane. Pytanie brzmi jedynie jakiego producenta wybrać. Ale to już
            inn
            > a
            > historia...

Zycze udanego wyboru. I..... wybierz tez dobre farby.
          • hashi-tess Re: Okna PCV czy drewno? 13.01.08, 22:35
            Ja mam okna drewniane urzędowskiego od 1999r.
            Kolor nie zmienia się w ogóle.
            Są białe.
            Nie widzę potrzeby malowania.
            Nawet w kuchni gdzie okna najszybciej się brudzą.
            • Gość: Gugek Re: Okna PCV czy drewno? IP: *.softlab.gda.pl 02.09.08, 06:07
              No ja miałem drewno parę lat. Okazało się - jak potem powiedzieli - że drewno bylo źle namoczone na starcie, nieodpowiednio przygotowane i się wszystko powyginało. Kumpel miał ten sam problem. A te same osiągi, ale bez wygięć, mogę mieć za niższą cenę gdy kupię pcv.
              • Gość: zubizu Re: Okna PCV czy drewno? IP: *.softlab.gda.pl 11.09.08, 01:58
                Dokładnie! Po latach się bardzo często okazuje, że "coś było nie tak na starcie" z drewnem. "Wie pan, nic takiego,trochę się wygięło". Do tego trzeba malować... Ja od zawsze montuję i polecam PCV-ki, najlepiej dobrych, renomowanych firm jak Avante czy ew. Oknoplast lub Stollar.
        • Gość: Gugek Re: Okna PCV czy drewno? IP: *.softlab.gda.pl 02.09.08, 06:06
          Dlaczego? bo są modne? Osiągi mają prawie identyczne, o ile nie jest mowa o mahoniowych to PCV są lekko na topie w większości kategorii, a cena drewnianych jest niewspółmierna... Drewno jest modne i tyle, PCV to rozsądny wybór dla tych, którzy patrzą na to, ile wydają...
    • Gość: Monti Re: Okna PCV czy drewno? IP: *.192-81-70.mc.videotron.ca 18.02.07, 17:29
      Nikt tu nie pisze o oknach z aluminium ?Czy zadrogie ? czy niedostepne ? czy
      slabej jakosci ?
    • geodom Re: Okna PCV czy drewno? 18.02.07, 18:24
      drewno i jeszcze raz drewno na zachodzie rezygnuja z plastiku na poczet drewna
      okna oddychaja okucia sa takie same w PCV więc nic nie traca z funkcjonalnosci
      co do firmy to jest problem. Producentów tyle co mrówek w mrowisku ale
      spokojnie. sa solidni i porządni producencji zgadzam sie ze napewno nie sokolka
      ani wolomin
      • Gość: cromwell Re: Okna PCV czy drewno? IP: *.57.jawnet.pl 18.02.07, 18:36
        hmmm
        na zachodzie piszesz
        w irlandii tabuny polakow skrobie drewniane okna i maluje

irlandczycy moga sobie pozwolic na fanaberie

u nas ciezko o wesolego murzyna do obierania ziemniakow:(

powiedz jeszcze jakie korzysci mamy z tego
        ze drewniane okno oddycha;)

pzdr.

• geodom Re: Okna PCV czy drewno? 19.02.07, 17:29
          dzieki temu ze drewno oddycha zapomnijmy o plesni w domu i zawilgoconych
          scianach ale uwaga nie zapomnijmy o wentylacji grawitacyjnej jedno drugiego nie
          zastąpi, w plastiku morzna zastosowac AEREKO ale nie podoba mi sie ten patent
          osobiscie strasznie wieje przez niego
        • zielonki Re: Okna PCV czy drewno? 02.03.07, 19:08
          Nie tylko to. Tam jest szlaban na PVC, ze względów ekologicznych.
          Nie wiem czy wiecie, że w latach 90-ych Niemcy dopłacały swoim firmom za
          likwidacje wytwórni z polichlorku winylu. Stąd u nas tyle fabryk.
          Ale ja mam też z PVC bo nie lubię malować. Mam też drewnianych perę gdzie
          PCV-owcy nie dali rady zagwarantować sztywności i są po 5 latach w stanie
          ....kijowym, pomimo, że miały być te extra sezonowane itd.
          • Gość: Jasio Re: Okna PCV czy drewno? IP: *.ipt.aol.com 03.03.07, 04:55
            Pomaluj drewno dwukrotnie. Jako farby podkladowej uzyj dobrej, przeznaczonej do
            drewna (ale najlepiej swedzkiej, bo testowanej w niskich temperaturach) farby
            olejnej. Jako druga warstwe naloz emulsyjna farbe akrylowa (tez musi byc
            elastyczna). Sprawdz, czy masz po 50 mikronow kazdej warstwy. I gwarantuje ci
            spokoj przez 8 do 10 lat, a moze i dluzej, bo niektore firmy daja gwarancje na
            taki system na 15 lat. I jeszcze jedno; pamietaj, aby drewno mialo przed
            malowaniem ponizej !9% wilgoci, najlepiej gdzies w okolicach 12 do 15%.
            Pozdrawiam
        • Gość: pani25ab Re: Okna PCV czy drewno? IP: *.telsat.wroc.pl 27.01.08, 22:09

Tylko drewno, zaden smierdzacy plastik, albo mokre aluminium. Wydasz
          teraz troche wiecej, ale zaoszczedzisz na zdrowiu pozniej.
    • Gość: Grzesiek Re: Okna PCV czy drewno? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.04.07, 00:32
      drewniane!!!

www.oknoidrzwi.pl/artykul_47,0,,Drewno,-jako-surowiec-do-produkcji-okien.html
      • suchanski Re: Okna PCV czy drewno? 01.04.07, 08:23
        po co ten link! gdzie administrator by usuwac spam
        żemy na tej stronie cos było, w czym to ma pomóc?
        • Gość: Jimmy Re: Okna PCV czy drewno? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.07, 23:07
          suchanski? ten od bulek?
          • Gość: zott36 Re: Okna PCV czy drewno? IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 05.04.07, 10:42
            Tylko drewniane i tylko urzędowski. Rodzice maja juz 8 lat i wyglądają jak nowe. Ciche , solidne , porządne.
            • aga_aga12 Re: Okna PCV czy drewno? 24.06.08, 15:41
              Ja kupiłam te okna i jeszcze się nie wprowadziłam a już mam kłopot
              okna mi przeciekają - zwłaszcza balkonowe. Czy macie podobne kłopoty?
            • Gość: GG Re: Okna PCV czy drewno? IP: *.softlab.gda.pl 02.09.08, 06:08
              Tylko PCV i tylko Avante. Mamy pewnie te same osiągi, ale ja zapłaciłem o wiele mniej, mój dobry człowieku:)
              • rze_sa Re: Okna PCV czy drewno? 10.09.08, 20:58
                też mam avante, chociaż jak montowałam to się zastanawiałam nad tym
                co lepsze drewno czy pcv, poprostu spodobały mi się i stać mnie było
                i jestem zadowolona
    • Gość: kris Re: Okna PCV czy drewno? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.01.08, 19:25
      Witam,
      poczytaj sobie badanie Pentora o oknach drewnianych i z PCV.
    • Gość: ola_ho Re: Okna PCV czy drewno? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.08, 15:09
      A czy słyszał ktoś o oknach fimy Gidanex? Moi znajomi właśnie je
      zamontowali, ale może ktoś ma jeszcze o tych oknach inne zdanie?

• Gość: hmhem Re: Okna PCV czy drewno? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.08, 12:48
        Nie rozumiem skąd ta nagonka na Sokółkę?
        Mam okna drewniane, pieknie wykończone, dokupiłem farbę od
        producenta i są piękne! Naprawdę cieszą oko!
        Po już latach i drobnych konserwacjach, bo nie ukrywajmy o drewno
        trzeba dbać-wyglądają znakomicie!
      • Gość: kasjusz Re: Okna PCV czy drewno? IP: 77.223.235.* 18.05.08, 14:07
        daj sobie spokuj
        materialy i wykonanie sa na poziomie chinskich zabawek
        pozatym drogieee
        ofszem maja z 6 lat gwarancji ale zapewniam, ze ci sie ona przyda
        juz po roku
      • Gość: gidanex to dno Re: Okna PCV czy drewno? IP: 77.223.235.* 18.05.08, 14:09
        mialem z nimi niezle jazdy
        zacieki po malowaniu to maly problem
        te okna sa do bani , i ta cena
        poziom chinskich zabawek
      • Gość: Rt Re: Okna PCV czy drewno? IP: *.softlab.gda.pl 02.09.08, 06:09
        Chińskie zabaweczki. Dobre okna to Jezierki i przede wszystkim Avante.
    • aina40 Re: Okna PCV czy drewno? 26.01.08, 18:43
      Zdecydowanie PCV. Mam w całym domu powymieniane.
      Najstarsze mają ok 10 lat. Wszystkie jednej firmy Deceuninck.
      Absolutne zero problemów. Kupując sprzedawca reklamował je iż jest
      to jedyna firma dodająca do plastiku jakiś dodatek (chyba chodziło o
      biel tytanową)zapobiegający żółknieniu. Nie wiem ile w tym było
      prawdy, ale faktem jest, że okna wyglądają jak nowe.
      Przedtem miałem oczywiście drewniane i kto pisze, że są lepsze, ten
      chyba nigdy nie malował okien.
      • Gość: pani25ab Re: Okna PCV czy drewno? IP: *.telsat.wroc.pl 28.01.08, 01:34

Ja i sasiad mamy od prawie 20 lat drewniane Panto, jeszcze nie
        malowane.Gorna i boczne pionowe ramy sa w idealnym stanie, a dolna
        listwe moze w tym roku tylko papierem sciernym wygladze i
        polakieruje.
    • Gość: TomaszZ. jako znawca tematu... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.08, 23:14
      jako znawca tematu... jedne i drugie są jednakowo ciepłe
      przepuszczalnośc ciepła jest taka sama. Kwestia jest tego rodzaju
      jakie Ty wolisz.
      Jeśli jest dobry producent to nie odczujesz różnicy finansowo.
      Drewniane są ciut droższe, ale zalezy w jakich firmach.
      Jeśli trzeba mogę doradzić.
      pozdr
      • Gość: Zainteresowany Re: jako znawca tematu... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.07.08, 10:31
        Witam,
        Jestem zaintersowany kupnem okienek drewnianych. Czy mógłbys polecic mi jakąś
        firmę? Słyszałem o firmach Pol Skone i Gidanex , cos o nich wiecie ?

pozdr
      • iwonagl Re: jako znawca tematu... 27.08.08, 14:48
        Witam planuję okna w nowym domu będę wdzięczna za sugestie dotyczące
        jakiej firmy wybrać oknaa pozdrawiam serdecznie iwona
        • kobieta-znudzona Re: jako znawca tematu... 08.09.08, 16:27
          Jakie okna Cię interesują - drewniane czy z PCV? Jeżeli szukasz drenianych - to polecam Urzędowskiego, jeżeli zaś z PCV - to Avante.
    • Gość: tubo Re: Okna PCV czy drewno? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.07.08, 10:14
      POlecam www.targokienny.pl tam mozecie zasiegnac fachowej porady jak i tanio
      kupic okna.Wszystko szybko i sprawnie bez wychodzenia z domu.
    • Gość: grumpy Re: Okna PCV czy drewno? IP: *.softlab.gda.pl 02.09.08, 06:04
      PCV są bardziej opłacalne. A jak PCV to tylko Avante, firma bez konkurencji, mam od dawna i wyglądają ślicznie!!!
      • migaczi1 Re: Okna PCV czy drewno? 08.09.08, 19:22
        też słyszalam o firmie dobre rzeczy. Obejrzalam nawet stronę Avante
        w necie, bo mam w planie wymianę okien i chyba się na nich zdecyduję
        • sombreross Re: Okna PCV czy drewno? 10.09.08, 21:42
          Polecam firmę Avante! Dają długą gwarancję i są solidni! Już nie wspominając o bogatej ofercie!
    • Gość: zubizu Re: Okna PCV czy drewno? IP: *.softlab.gda.pl 11.09.08, 01:56
      Zdecydowanie PCV. I zdecydowanie jedna z dwóch najlepszych firm na rynku: Avante albo Oknoplast (ta pierwsza lepsza, ma rekomendację związku polskie drzwi i okna). Polecam też z własnego doświadczenia...
    • mj.agh Re: Okna PCV czy drewno? 14.09.08, 15:03
      Zdecydowanie PCV.

1) nie trzeba malować co kilka lat (każdy kto bawił się z
      drewnianymi oknami doceni ten fakt ;)
      2) Są zdrowsze. Drewno na okna jest nasączone wieloma środkami
      chemicznymi aby nie psuło się i aby nie dobrały się do niego robaki
      czy grzyby. Niestety środki te przez długie lata powoli przedostają
      się do powietrza w domu. Do tego dochodzą co kilka lat
      zintensyfikowane opary z nowej farby.
      • Gość: cromwell Re: Okna PCV czy drewno? IP: *.48.jawnet.pl 14.09.08, 15:53
        z letka przeginasz agh;)

pzdr.
        • mj.agh Re: Okna PCV czy drewno? 14.09.08, 17:17
          Za dużo mam zawodowo z chemią do czynienia żeby się takimi
          trującymi „drobiazgami” nie przejmować, takie skrzywienie.
          Ale co ja się będę odzywał przecież, ty jesteś najlepiej obeznaną
          osobą we wszystkich tematach budowlanych ;D

• alena11 Re: Okna PCV czy drewno? 22.09.08, 18:02
            Taa, ale za to ta ilość chemii, jaka uwalnia sie przy produkcji okien PCV to juz
            pestka...
            • mj.agh Re: Okna PCV czy drewno? 23.09.08, 22:38
              alena11 napisała:
              > Taa, ale za to ta ilość chemii, jaka uwalnia sie przy produkcji
              okien PCV to juz pestka...

Akurat ta ilość chemii nie uwalnia się w domu tylko w fabryce,
              teoretycznie w warunkach kontrolowanych. Okna PCV też przez jakiś
              czas po zainstalowaniu są źródłem niezdrowych oparów, aczkolwiek nie
              w takiej ilości i nie przez tak długi czas jak „ekologiczne” ;D okna
              drewniane.
    • Gość: gość Re: Okna PCV czy drewno? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.09.08, 19:23
      Przed zakupem polecam stronkę www.sprzedazokien.pl
      • qba_jas Re: Okna PCV czy drewno? 16.11.08, 22:16
        1) nie trzeba malować co kilka lat (każdy kto bawił się z
        drewnianymi oknami doceni ten fakt ;)

Malowanie okien drewnianych to naprawde nie jest wielka meka. Jak kupujesz cos drogiego to wypada o to dbac, tak jak dba sie np o samochod jezdzac z nim na przeglady. Poza tym ja mam okna drewniane Urzędowski juz 8 lat i nic sie z nimi nie dzieje choc nie byly jeszcze lakierowane.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka