Dodaj do ulubionych

Lakier do parkietu Aqua-Seal firmy Berger-Seidler

28.12.07, 22:46
Lakier do parkietu Aqua-Seal 2KPU firmy Berger-Seidler.
Czy ktoś zna ten lakier lub lakierował nim parkiet. Polecono mi w sklepie jako lakier z najwyższej półki, chciałbym zweryfikować te informacje a nie mogę na forum znaleźć nic na jego temat.

Z góry dziękuję
Obserwuj wątek
    • taniutek4 Re: Lakier do parkietu Aqua-Seal firmy Berger-Sei 29.12.07, 17:35
      rzeczywiście bardzo DOBRY ale bardzo Drogi lakier. cena producenta około 493 zł
      -5,5litra. Dostępny półmat, mat i ostatnio również połysk. Trzeba pamiętać że
      jest to lakier poliuretanowy jednak z dyspercją wodną i nie na każde drewno
      będzie odpowiedni. Lakier ten ma bardzo wysokie parametry jeśli chodzi o
      ścieralność. Polecałbym go do DĘBU, i niektórych egzotyków...proszę napisać do
      jakiego drewna miałby być lakier i jaki efekt chce Pan uzyskać [ponieważ lakiery
      wodne ze względu na swoją wysoką rozlewność i stosunkowo małą zawartość
      substancji stałych tworzą dość cienką powłokę na powierzchniach lakierowanych
      (nakładanie-wałek mikrofazer, międzywarstwowo-blacha) Ten lakier zdecydowanie
      najlepiej wygląda w półmacie.Na pewno jest wytrzymalszy od konkurencyjnego BONA
      TRAFIC.
      Mogę przesłać kilka zdjęć parkietu polakierowanego tym lakierem.
      • rszulej Re: Lakier do parkietu Aqua-Seal firmy Berger-Sei 07.01.08, 01:51
        Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedz.
        Kłaść będę właśnie na dąb a lakier jest w półmacie.
        Z tego co pan pisze rozumiem, że należy kłaść wałkiem.
        Na etykiecie jest napisane, że lakierować należy naprzemiennie (na krzyż) 1 raz 2 gi i ewentualnie trzeci. Czy ma to wg. Pana duże znaczenie w jakości krycia?

Przepraszam za tak długi czas odpowiedzi ale nie miałem dostępu do komputera przez kilka dni.

Pozdrawiam
        Rafał

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka