Dodaj do ulubionych

Kłopot z tagami

12.09.10, 23:57
Witam
Od jakiegoś czasu pojawił się u mnie na blogu problem z wpisywanymi pod każdą notka tagami.

Problem dokładnie polega na tym że po wpisaniu choćby jednego wyrazu i próbie zapisania notki pojawia się u mnie komunikat "Za dużo tagów przypisanych do bloga (maks. 250)." Wcześniej się to nie zdarzało a teraz blokuje mi to jakąkolwiek możliwość wpisania jakiegokolwiek taga. W czym jest problem?

Mój blog to www.subiektywnysport.blox.pl
Obserwuj wątek
  • mpieck Re: Kłopot z tagami 14.09.10, 13:14
   1. przekroczyłeś limit liczby tagów na blog (250) i nie możesz dodawać nowych tagów.
   2. w przypadku osiągnięcia limitu możesz korzystać tylko z tych tagów, które używałeś do tej pory w notkach. Lista tagów jest na stronie wpisy->tagi w edycji bloga. Jeśli chcesz dodać nowy tag, musisz z tej listy wykasować jakiś stary.
   3. Limit jest taki, jaki wydawał nam się sensowny. Nie jesteśmy do niego sztywno przywiązani, ale jakiś limit musi być ze względów m.in. technicznych.
   • bartoszcze Re: Kłopot z tagami 15.09.10, 00:02
    > 3. Limit jest taki, jaki wydawał nam się sensowny. Nie jesteśmy do niego sztywno przywiązani,

    To chyba Roman_j pytał ostatnio o możliwość odwiązania się od tej wysokości limitu.
    • mpieck Re: Kłopot z tagami 15.09.10, 11:04
     Słucham propozycji. W tysiące raczej nie pódziemy bo nie chcemy robić z tagów słownika, do tego służy wyszukiwarka na blogu. Wygląd chmurki też ma znaczenie, ponieważ jest ona w małej szpalcie i nie może się ciągnąć przez n ekranów.
     • bartoszcze Re: Kłopot z tagami 15.09.10, 12:16
      mpieck napisał:

      > Słucham propozycji. W tysiące raczej nie pódziemy bo nie chcemy robić z tagów s
      > łownika, do tego służy wyszukiwarka na blogu. Wygląd chmurki też ma znaczenie,
      > ponieważ jest ona w małej szpalcie i nie może się ciągnąć przez n ekranów.

      Ja tam osobiście na razie wykorzystuję jakieś 3/4 limitu i staram się tagów nie mnożyć ponad miarę, więc nie wiem, ile mi może być potrzebne w przyszłości (też nie wykluczam, że jakieś zbyt pochopnie wrzucone tagi powywalam). Natomiast patrząc na długość mojej chmurki i porównując ją z resztą szpalty, podwojenie limitu nie powinno być przesadne.
      Można też pewnie rozważyć wybór wielkości limitu (stopniowo między np. 50 a 500), o ile to technicznie nie jest zbytnia komplikacja.
     • roman_j Re: Kłopot z tagami 26.09.10, 10:35
      mpieck napisał:

      > Słucham propozycji. W tysiące raczej nie pódziemy

      Zatem optuję za liczbą z zakresu 500-999. Im więcej, tym lepiej. smile)
      Gdybym wcześniej doczytał o tym limicie, to może bym mniej szarżował z tymi tagami. Ale teraz nie chciałbym ich usuwać, żeby dodawać nowe, które czasem naprawdę by się przydały.
      Co do chmurki, to można przecież tak to zorganizować, że nawet przy tysiącach tagów w chmurce jest np. tylko 250 najpopularniejszych.
  • nauma Re: Kłopot z tagami 28.09.10, 18:46
   Mnie w ogóle dziwi, jakim cudem upieracie się przy limicie liczby tagów.
   Na delicious jest nieograniczona, ja sam mam przypisane do blogów po kilka tysięcy tagów.
   I nie ma przy tym żadnego problemu z wielkością liter ani wąską szpaltą - można ustawić sobie określoną liczbę najpopularniejszych tagów, jaka trafi do chmurki.
   • roman_j Re: Kłopot z tagami 29.09.10, 08:03
    Mnie też to dziwi, ale zakładam, że widocznie Blox ma jakieś ograniczenia techniczne, które nie pozwalają na inne rozwiązanie. Choć z drugiej strony, kiedy oglądam bogactwo tagów na liście wszystkich używanych haseł, to żal d... ściska wink, że z tego nieprzebranego bogactwa każdy może wykorzystać tylko 250 sztuk...
    Gdybym na przykład prowadził tu blog turystyczny i do każdego wpisu dodawał tagi z odwiedzonymi miejscowościami, to musiałbym zakładać kolejne klony blogu, żeby móc kontynuować pisarską robotę, a to chyba nie jedyny przykład, gdzie gorset ograniczenia liczby tagów krępuje twórczość blogerską przy założeniu, że ktoś chce ją opatrywać tagami. smile)
    • trener66 Re: Kłopot z tagami 03.10.10, 08:51
     Ograniczenie ilości tagów jest bezsensowne. Prowadzę blog o jazzie (kochamjazz.blox.pl/html), gdzie sensownie byłoby miec tagi z nazwami wykonawców, o których piszę. Na bloxie jest to niemozliwe, a szkoda. Drugi blog, po angielsku, prowadzę na blogspocie (www.kochamjazz.blogspot.com/), tam ograniczeń nie ma i jak widać bardzo ładnie to też wygląda. Brak tej funkcjonalności w bloxie bardzo mi i czytelnikom mojego bloga dokucza sad(( Naprawdę fajnie byłoby jak byście w ogóle znieśli ten limit i napisali to tak, żeby istnieła tu wolność wyboru ilości tagów przez tego kto pisze blog, a nie wg widzimisię twórców platformy.
     Pozdrawiam serdecznie!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka