Dodaj do ulubionych

Tagi czyli oszustwo

13.06.12, 22:17
Prowadzę bloga od dwóch lat na blogerze.
Założyłam o takiej samej nazwie tutaj.
slodkosciall.blox.pl/html?mobile=no
Jedna z użytkowniczek wpisuje moją nazwę do swoich tagów. Czy mogę temu przeciwdziałać?
slodkoscialll.blox.pl/html

--
Obserwuj wątek
    • rozieblox Re: Tagi czyli oszustwo 17.06.12, 07:32
      Podaj przykład taga i użytkownika i przybliż, na czym polega dokładnie problem, bo prawdę mówiąc nie rozumiem. Tagi nie są żadnego użytkownika, tylko wspólne, taka jest idea.
      • alina.g.t Re: Tagi czyli oszustwo 17.06.12, 09:53
        Mój tytuł bloga to Słodkości Alll i w blogu w blogspocie adres brzmi
        slodkoscialll.blogspot.com/
        W blogspocie nie ma tagów.

Autorka bloga Torty artystyczne Poznań wpisała adres w bloxie adres
        slodkoscialll.blox.pl/html
        jednocześnie wpisując tagi
        slodkoscialll

Wyszukiwarka oczywiście wyszukiwała jej bloga nie mojego.
        Zrobiłam szybko to samo i wpisałam jej nazwę w swoich tagach, ale uważam, że jest to nieuczciwe.
        Takich blogów założyła w internecie więcej.
        • orosadm Re: Tagi czyli oszustwo 17.06.12, 10:52
          alina.g.t napisała:
          > jednocześnie wpisując tagi slodkoscialll
          > Wyszukiwarka oczywiście wyszukiwała jej bloga nie mojego.

U mnie Twój blog jest wyżej w wynikach i ewidentnie widać, że jest większy i bardziej rozbudowany. Co do tagów - rzeczywiście jest to próba zdobycia popularności Twoim kosztem, ale nie da się chyba zabronić tagowania nazwami własnymi. Jedyna nadzieją, że google będzie realizować zapowiadaną przez siebie politykę eliminując sztuczne podbijanie pozycji

oros
        • rozieblox Re: Tagi czyli oszustwo 23.06.12, 09:29
          Ciekawa sprawa. Z punktu widzenia Blox nie ma żadnego nadużycia. Rozumiem, że treść (tekst, zdjęcia) daje własną na swoich blogach? Tak naprawdę sprawa między Tobą i Google - możesz próbować zgłosić, ale uważam, że też zignorują.

Przy okazji, jeśli to coś zmienia, w tej chwili Twój blog po frazie slodkoscialll jest wyżej. No i pozycjonowanie po tej frazie uważam za mało skuteczne - kto tak wyszukuje i ile jest tych wyszukań?

Nawiasem, co w tym nieuczciwego? Zwykłe pozycjonowanie. Nawet gdyby ktoś pozycjonował po słowie będącej zarejestrowaną nazwą, to nie jest AFAIK zabronione. Ale jeśli chodzi o wyszukiwanie, to jedynym rządzącym jest tu autor wyszukiwarki, czyli w tym przypadku Google. I konkurencja nie musi korzystać z tagu - chodzi o samo wykorzystanie słowa.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka