Dodaj do ulubionych

Statystyki urządzeń mobilnych - jak zrobić?

14.02.15, 10:02
Korzystam z dwóch zewnętrznych systemów do statystyk: Piwik i stat4u. Zauważyłem, że wejścia z urządzeń mobilnych, a dokładniej, wejścia na tzw. mobilną wersję strony nie są rejestrowane w żadnym z tych systemów. W związku z tym pytanie: jak umieścić zewnętrzne statystyki, by uwzględniały urządzenia mobilne? W grę wchodzi wyłączenie mobilnej wersji w ogóle.
Obserwuj wątek
  • bagienny Re: Statystyki urządzeń mobilnych - jak zrobić? 18.02.15, 15:51
   Wersja mobilna została stworzona dla oszczędności i minimalizowania ściągania zbędnych KB podczas surfowania na urządzeniach mobilnych (było to w czasach kiedy dostęp internetu był stosunkowo wolniejszy i droższy). Layout oraz wszystkie skrypty z wersji desktop danego bloga nie są ściągane.
   Nie będziemy rozwijać wersji mobilnej, aktualnie nowe szablony są rwd i skrypty, w tym do statystyk, na nich działają.
   Po wdrożeniu wszystkich funkcjonalności ze starego panelu, stare szablony nie będą dostępne (w tym wersja mobilna).
   • rozieblox Re: Statystyki urządzeń mobilnych - jak zrobić? 19.02.15, 07:59
    Doskonale pamiętam po co i kiedy została stworzona wersja mobilna: komentarze do blox.blox.pl/2011/09/Blogi-na-Bloxpl-w-wersji-mobilnej.html polecam. Dodatkowo teraz serwuje ona jeszcze użytkownikom reklamy. I jest - na mój gust - totalnie zbędna, bo ceny transferu w wersji mobilnej znowu spadły (a limity tegoż transferu wzrosły).

    Ilość użytkowników mobilnych też wzrosła, ale autorzy blogów na Blox nie mają o nich bladego pojęcia, bo statystyk nie wepną[1]. Tworzenie strony dla kogoś kto jakoś ją widzi i coś z nią robi jest jakby karkołomne.

    > Po wdrożeniu wszystkich funkcjonalności ze starego panelu
    To żeby nie przedłużać: kiedy? Tylko błagam, konkret, w jakiejś cywilizowanej, opartej na kalendarzu juliańskim jednostce, a nie "pomaluję ściany, jak kupię farbę, którą kupię, jak warsztat naprawi auto". wink

    [1] Wg Piwika, którego mam podpiętego do moich stron, tablety + smartfony w lutym na Blox to 1,7% urządzeń. I to są ci użytkownicy, którzy przełączyli się na wygląd normalny. Na starym blogu w analogicznym okresie tablety + smartfony to 14% urządzeń. Zupełnie ostrożnie mogę założyć, że "mobilków" jest tu minimum 14%. Stawiałbym bardziej na 20-25%.
     • rozieblox Re: Statystyki urządzeń mobilnych - jak zrobić? 19.02.15, 19:23
      > Trudno odpowiedzieć kiedy będzie finał prac. Oprócz wdrożenia niezbędnych funkc
      > jonalności ze starego panelu, pracujemy nad nowymi rozwiązaniami i nowymi
      > udogo dnieniami.

      Mhm. To może jakaś publiczna roadmapa, żeby było wiadomo chociaż mniej więcej kiedy (czy Q2 2015 czy Q1 2016 wink) i przede wszystkim czego się spodziewać?

      > W obecnej chwili zewnętrzne statystyki w wersji mobilnej działają w nowych szab
      > lonach.

      smile

      Osiołkowi w żłoby dano... Zapowiada się weekend z przepinką, tylko muszę najpierw odświeżyć, czego mi w nowej wersji jeszcze brakowało. wink

      BTW przy chwaleniu się nowym wyglądem chyba pominęliście nową wersję mobilną, bez reklam, zgodną wyglądem i z działającymi skryptami. Myślę, że nie tylko dla mnie to będzie jeden z ważniejszych ficzerów.

      Oraz: niechże ktoś siądzie do tego, o co krzyczą developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?url=http%3A%2F%2Fblox.blox.pl%2F i poprawi przynajmniej dla nowych szablonów - włączenie kompresji i pozmniejszanie obrazków to nie jest rocket science, a pomoże. Nie tylko mobilkom. wink
      • rozieblox Re: Statystyki urządzeń mobilnych - jak zrobić? 21.02.15, 10:36
       Zmieniłem. Nie jest dobrze. Głównie edycja leży:
       - Edytor radośnie powoduje zużycie 100% CPU (Fx 35).
       - Nie mam np. możliwości ustawienia atrybutu nofollow przy wstawianiu linka.
       - Nie ma edycji/podglądu tagów.
       - Nie ma możliwości dodania trackbacka
       - Brak opcji ustawiania wymiarów dla zdjęć.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka