Dodaj do ulubionych

... ponownie są problemy, to mam czas na forum ...

IP: *.dynamic.mm.pl 04.08.17, 19:36
Do blogerów rozczarowanych, zawiedzionych i zniesmaczonych. Małe wprowadzenie: na blox.pl mam dwa blogi. Pierwszy, równo po 400 wpisach, po prawie 3 latach, programowo zawiesiłem – jest dostępny ale nie rozwijany. Drugi, któremu minęło dwa lata edytowania, właśnie przekroczył 400 opublikowanych wpisów. Razem 5 lat i 800 wpisów, czyli sporo doświadczeń z ułomnościami platformy blox.pl. Z drugiej strony spora wprawa w edytowaniu, w myśl: tylko po utartych ścieżkach i przy wypróbowanych sposobach np. zawsze tekst redaguję we własnym edytorze i metodą kopiuj/wklej zamieszczam. W edytorze blox-a jedynie robię korekty – ewentualna utrata dotyczy czasu edytowania, a nie tworzenia całego utworu.
Oba blogi są całkowicie niekomercyjne, są dla pasjonatów tworzone przez pasjonata (hobbystę), czyli są tworzone dla przyjemności. I jest to w całkowitym zderzeniu z profesjonalnym, komercyjnym, zawodowym działaniem administratorów.
To „odkrycie” uzmysłowiło mi, kto jest dla kogo! Po tym, zaprzestałem się łudzić, oczekiwać, i przyjąłem zasadę nie przeszkadzać zawodowcom, jakimiś przypadłościami kogoś, kto się bawi i wyłącznie pisze dla przyjemności. Od tego momentu jest mi lżej, a innym …wygodniej. smile
Teraz powoli, stare, istotne i kluczowe wpisy selekcjonuję oraz archiwizuję (przy okazji aktualizując i poprawiając) na konkurencyjnej platformie blogowej i w stosownym dla mnie momencie(!), tu zamknę (bez pożegnania, bez podziękowania i bez ŻALU), a tam udostępnię. Oczywiście, strata jednego/dwóch blogów dla blox.pl, spośród np. na dzisiaj 639161 założonych na blox.pl, jest niedostrzegalna, bo jest w wymiarze jednego ppm.
Mój sposób zażegnania ułomnościom jest pracochłonny i upierdliwy, ale stał się mniej istotny, gdy dotarło do mnie, że wszelkie ułomności administracyjne, to ja swoim nazwiskiem firmuję Sympatykom moich blogów, dla których tworzę kolejne wpisy. Czyli jeśli Ich szanuję i dbam o swoje nazwisko, to niezależnie od pracochłonności, muszę zapobiec byciu NIE rzutkim blogerem. Oczywiście, swoją decyzję swoim Czytelnikom przedstawię i szczegółowo wyjaśnię. smile
Teraz na koniec do administratorów: dla Waszego i mojego …spokoju, proszę o rezygnację z ewentualnego szukania polubownego rozwiązania – ja takowe już właśnie wybrałem.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka