Dodaj do ulubionych

Kto wstawia blogi na jedynkę?

13.06.08, 00:42
Który admin? Ols, Siwa, Rdkg, Mpieck, Ememzet, Mery? Wybaczcie, jeśli o kimś
zapomniałem. Jeśli odpowiedź brzmi "wszyscy my wstawiamy" to powiedzcie, kto
nie wstawia, ok?
I jaka jest zasada wstawiania blogów? Wszyscy czytacie wszystko, a potem
głosujecie? Czy decyduje jeden, który ma dostęp do stosownego panelu?
Mógłby ten, który to robi opowiedzieć nam jak to się odbywa, ze szczegółami?
Czy uważacie, że to wewnętrzna sprawa administracji, a blogerów z Blox.pl
powinno to guzik obchodzić?
Jeśli nie jest to ściśle tajne, to prosiłbym mi o opisanie przez stosownego
admina tej czynności.
Dzięki serdeczne i pozdrawiam Szanowną Administrację.
Obserwuj wątek
    • ols Re: Kto wstawia blogi na jedynkę? 13.06.08, 03:37
      Głównie Rdkg i Mery, czasem (rzadko) ja.
      Wstawiamy nowe wpisy, które uważamy za interesujące. Każdy z nas ma inne, własne sposoby ich wyszukiwania i dobierania, nie ma "procedury ze szczegółami".
      • proces7 Re: Kto wstawia blogi na jedynkę? 13.06.08, 05:42
        ols napisał:

> Każdy z nas ma inne, własne sposoby ich wyszukiwania i dobierania, nie ma
        "procedury ze szczegółami".

Skoro wiesz, że każdy ma inne "procedury", oznacza to, że wiesz jakie, w innym
        razie nie wiedziałbyś, że są one różne.
        Powiesz mi, jak Ty dobierasz blog na "jedynkę"? Czy Ci się nie chce ze mną gadać?
        W zasadzie robię dodatkową reklamę tym blogom, analizując problem, czym
        przysparzam portalowi wejść zaniedbywalnychwink
        Może Mery i Rdkg też powiedzą jak to robią? Jak myślisz, napiszą czy mnie oleją?
        Gdyby napisali, to może namówiłbym znajomych by pisali tak, by się im spodobało,
        wtedy "Cyc" miałby szansę trafić na tę wymarzoną i upragnioną "jedynkę"? A może
        jest tak, że jak ktoś raz podpadł i został zdefiniowany przez administrację jako
        "troll" to nie ma już szans?
        Wiesz o tym, że w Blox.pl piszą - przynajmniej dwaj - znani polscy felietoniści,
        publikujący w najpoczytniejszych tygodnikach? Piszą na pseudonimach i nie
        przyznają się do własnej tożsamości. Nigdy nie trafili na pierwszą stronę. Gdyby
        pisali, powiedzmy: Pilch, Tym albo Passent, na przypadkowych pseudonimach, idę o
        zakład, że nigdy by nie zostali zareklamowani.
        --
        procesVII
        • ols Re: Kto wstawia blogi na jedynkę? 13.06.08, 08:54
          proces7 napisał:
          > Powiesz mi, jak Ty dobierasz blog na "jedynkę"?
          Nie jestem w stanie w prosty sposób opowiedzieć. Przeglądam bardzo wiele blogów, rozglądam się za gorącymi tematami, posługuję się wyszukiwarką, czasami ktoś mi podeśle coś interesującego… Każdego dnia blogi mogą być wybrane w zupełnie inny sposób.

> W zasadzie robię dodatkową reklamę tym blogom, analizując problem,
          > czym przysparzam portalowi wejść zaniedbywalnychwink
          Umieszczenie bloga na głównej stronie Gazeta.pl nie daje wcale tak wielu wejść, żeby poświęcać tyle energii na codzienne myślenie o tym.

> Może Mery i Rdkg też powiedzą jak to robią? Jak myślisz, napiszą
          > czy mnie oleją?
          Świetne pytania! Może tak, a może nie!

> Gdyby napisali, to może namówiłbym znajomych by pisali tak, by się
          > im spodobało wtedy "Cyc" miałby szansę trafić na tę wymarzoną i
          > upragnioną "jedynkę"?
          Potraktowałem to jako żart, nie wracajamy już do tego tematu.

> A może jest tak, że jak ktoś raz podpadł i
          > został zdefiniowany przez administrację jak o "troll" to nie ma
          > już szans?
          A) Nie, nie jest tak. ("to dlaczego nie promujecie moich blogasków?")
          B) Jest dokładnie tak jak piszesz. ("niesprawiedliwość! dyskryminacja!")
          Rzuć monetą, jak wypadnie orzeł to A, jak reszka to B. Podrzucam też gotowy schemat odpowiedzi.

> Gdyby pisali, powiedzmy: Pilch, Tym albo Passent, na przypadkowych
          > pseudonimach, idę o zakład, że nigdy by nie zostali zareklamowani.
          Popracuj jeszcze nad tymi chwytami erystycznymi, na razie wygląda to mniej więcej tak:
          "A gdyby tu było przedszkole w przyszłości ... i wasz synek mały przechodził ... w przyszłości. A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości i wasz synek mały tędy przechodził w przyszłości, którego jeszcze nie macie. Więc nie mówcie mi, że siedzi z tyłu!"
          • proces7 Re: Kto wstawia blogi na jedynkę? 13.06.08, 09:28
            No widzisz, gdybyś mi wstawił Cyca na jedynkę, to wiedziałbym, że wcale tak dużo
            wejść nie ma i nie zawracałbym więcej głowy i byłby tu spokój na forum, nikt bu
            nie dyskutował.
            Bo ja sobie wyobrażałem, że z takiej jednorazowej reklamy to jest minimum (sic!)
            10 tysięcy wejść w ciągu dnia. Tak mniej więcej miałem z pierwszej strony Onetu.
            Z jednego tylko linka. Słowo, służę screenem ze statystyk jakby co. Albo Ci dam
            uprawnienia na blogu i sobie zerkniesz.
            Dzięki za tak rozwiniętą odpowiedź, choć powiem szczerze, że wciąż nie wiem co
            mam zrobić, by Cyc tam trafił. Trafił tam, gdzie jego miejsce, na pierwszą
            stronę. Ale wiem wiele więcej. Sporo mi wyjaśniłeś.
            Trafienie na główną stronę Gazeta.pl można porównać z oceną szóstką (albo
            piątką) w szkole u Pani Mery czy Profesorów Olsa albo Rdkg. Zaczynam rozumieć.
            Szczere dziękismile
                • purple_haze Re: Kto wstawia blogi na jedynkę? 23.06.08, 17:35
                  Gość portalu: jaszczur napisał(a):

> > imo pojęcie kluczowe w przypadku roztrząsania problemu
                  > > "wstawiania bloga na
                  > > jedynkę" to *ciekawy wpis*
                  > > ale w sumie co ja tam wiem ;P
                  >
                  > właśnie widać,że gó.. wiesz. zbyt często liczą się znajomości i
                  > układy, a nie to,czy wpis jest ciekawy.

dla wybierającego pewnie dany wpis jest ciekawy, a że dla Ciebie (albo _nawet_
                  mnie) nie, to już zupełnie insza inszość
                    • ols Re: Kto wstawia blogi na jedynkę? 23.06.08, 18:56
                      Gość portalu: beksa-lala napisał(a):

> Czy liczba subskrybentów RSS jakoś wpływa na ranking??
                      Nie, zresztą - jak ją mierzyć? (Ci, którzy twierdzą, że mierzą - np. Feedburner - tak naprawdę estymują)
                    • proces7 Re: Kto wstawia blogi na jedynkę? 24.06.08, 00:10
                      Gość portalu: beksa-lala napisał(a):

> Zlitujcie się!!! Wstawcie temu czerstwemu moherowi procesowi jakiś jego blogase
                      > k na jedynkę, bo normalnie juz pochlastać się można!

Nie wstawią bo jak się zorientuję, że tam jestem to zesmaruję im dupy. Pochlastaj się. To się nazywa sztuka manipulacji. W ten sposób czerstwe mohery sterują sporymi grupami ludzi. Za miesiąc będziesz błagać, żeby wstawili.
                      Z jednej strony domagam się wstawienia, z drugiej robię wszystko by się tam nie znaleźć. Oni są zdezorientowani, a ja kocham tę grę. Pykam sobie swobodnie.
          • kawa3603 Re: Kto wstawia blogi na jedynkę? 13.06.08, 10:53
            ols napisał:

> Nie jestem w stanie w prosty sposób opowiedzieć. Przeglądam bardzo wiele blogów
            > , rozglądam się za gorącymi tematami, posługuję się wyszukiwarką, czasami ktoś
            > mi podeśle coś interesującego… Każdego dnia blogi mogą być wybrane w zupełnie
            inny sposób.

To dlaczego tak często trafiają na jedynkę te same blogi ? Tak wysoko znajdują
            się w przeglądarkach ? Masz jakąś specjalną prywatną przeglądarkę, czy jak ?
            Bardzo często zaglądam do tych blogów na jedynce i tylko czasem są naprawdę
            ciekawe.

> Umieszczenie bloga na głównej stronie Gazeta.pl nie daje wcale tak wielu wejść,
            > żeby poświęcać tyle energii na codzienne myślenie o tym.

Jak umieszczanie jest tak mało ważne to po co w ogóle umieszczać i tyle czasu
            spędzać w tych "przeglądarkach". A może to chodzi o kamerki ? wink

> > Gdyby napisali, to może namówiłbym znajomych by pisali tak, by
            > >się im spodobało wtedy "Cyc" miałby szansę trafić na tę wymarzoną > >
            upragnioną "jedynkę"?
            > Potraktowałem to jako żart, nie wracajamy już do tego tematu.

A Cyc nigdy nie rzucił Ci się w oczy w tej przeglądarce ? Zagl;ądasz tam w ogóle
            ? Po co ? Taka niechęć. smile

> > A może jest tak, że jak ktoś raz podpadł i
            > > został zdefiniowany przez administrację jak o "troll" to nie ma
            > > już szans?
            > A) Nie, nie jest tak. ("to dlaczego nie promujecie moich blogasków?")
            > B) Jest dokładnie tak jak piszesz. ("niesprawiedliwość! dyskryminacja!")
            > Rzuć monetą, jak wypadnie orzeł to A, jak reszka to B. Podrzucam też gotowy
            schemat odpowiedzi.
            >
            To bardzo wygodne odpowiedzi, właśnie tak odpowiadasz Ty i inni gdy odpowiedzi
            udzielić nie chcecie. "Nie ma tematu, żart, wybierz sobie odpowiedź." Myślisz,
            że jesteś zabawny ?

• proces7 Ech Kawa! 13.06.08, 11:02
              Ja tu delikatnie, z wdziękiem i taktem mi wrodzonym chciałem pogadać, a Ty z
              odkurzaczem mi się wpieprzyłaś. Teraz to to do usranej śmierci Cyc będzie czekał
              na jedynkę.
              Szlag jasny by to trafił. Nie możesz mi maila wysłać i zapytać jaką strategię
              przyjąłem?
              Z kim ja k..wa pracuję!?
          • proces7 Re: Kto wstawia blogi na jedynkę? 13.06.08, 14:30
            ols napisał:

> Umieszczenie bloga na głównej stronie Gazeta.pl nie daje wcale tak wielu wejść,
            > żeby poświęcać tyle energii na codzienne myślenie o tym.

Czyli olewamy blogi z jedynki, nie wchodzimy i nie komentujemy, tak?
            Chciałem jakoś po prostu docenić pracę tych, którzy w trudzie i znoju wyszukują
            pereł Bloksa. Tych poławiaczy pereł.
            Wydawało mi się, że zaglądanie na blogi polecane przez administrację i
            komentowanie ich są wyrazem uznania dla tej pracy poławiaczy pereł bloksowych i
            dla trudu, i mozołu blogerów. Żeby dźwięczał dźwięk Bloksa najcelniej i
            najrzetelniej, żeby siła w ramionach... a nam którzyśmy do jedynki w drodze,
            niechaj flaga Syndykatu łopoce.

Aha, dziś są wcale niekiepskie blogi, muszę powiedzieć. Właśnie na jedynce. Polecam.
            • vierablu Re: Kto wstawia blogi na jedynkę? 13.06.08, 15:09
              Ja mam propozycje, ktora raz na zawsze powinna rozwiazac wszelkie problemy
              zwiazane z rankingiem i 'jedynka'.

1. Powolac komisje.
              2. Komisja niech ustali algorytm, wg ktorego ustawiany jest ranking oraz
              kryteria oceny blogow wybranych na 'jedynke'.
              3. Komisja kolejne etapy swojej pracy musi poddawac szerokim konsultacjom
              spolecznym.
              4. Gotowe algorytmy i kryteria zostaja nastepnie wyslane do Trybunalu Praw
              Czlowieka w celu sprawdzenia, czy aby na pewno zaden blog nie bedzie poddany
              dyskryminacji po ich wprowadzeniu.
              5. O ile praca komisji zostanie pozytywnie zaopiniowana przez Trybunal, mozna
              przystapic do kolejnego etapu - referendum.
              6. Przyjecie algorytmow i kryteriow w referendum oznaczalo bedzie ze admini
              bloxa maja spoleczna zgode na swoje praktyki. Od tej pory beda mogli bez
              wyrzutow sumienia kazdy watek na forum, skarzacy sie na niesprawiedliwosc
              adminow, od razu wykasowywac.
        • mery Re: Kto wstawia blogi na jedynkę? 15.06.08, 21:15
          Tak, jak pisał już Ols - blogi wstawiane są różnie.
          Ja także przeglądam nowe notki, syndykat, listę blogów na top 1000, wypatrzone
          blogi w zakładkach itd itd... codziennie inaczej. Niestety nie jest to
          najważniejsze z moich zajęć i nie drży mi ręka pod wrażeniem odpowiedzialności,
          kiedy wklejam linka, ufam raczej, iż po kilku latach mojej pracy, z której Agora
          jest zadowolona, swoje zadania/obowiązki administratorskie wypełniam
          odpowiedzialnie i z należytym wyczuciem.
          • proces7 Re: Kto wstawia blogi na jedynkę? 15.06.08, 23:14
            mery napisała:

> ufam raczej, iż po kilku latach mojej pracy, z której Agora
            > jest zadowolona, swoje zadania/obowiązki administratorskie wypełniam
            odpowiedzialnie i z należytym wyczuciem.

Wyczuciem, wdziękiem, taktem i w ogóle łubu dubu.
            To trzeba było od razu mówić, że wstawienie na jedynkę to nie jest jakieś
            wielkie wydarzenie, ot po prostu wstawia się bez drżenia ręki jakiś blog. Może
            być kiepski. Jeśli wstawisz kiepski, to przecież nic Ci nie zrobią, bowiem cenią
            Cię jako pracownika, tak? Zresztą bardzo trudno jest udowodnić, że jakiś blog
            jest "kiepski". Tak jak równie trudno wykazać, ze jest "dobry" i wart wstawienia
            na jedynkę.
            Zresztą Ols mu już mówił, że z jedynki jest mało wejść, a ja tego nie
            wiedziałem. Więc istotnie, nie ma co przywiązywać wagi do tych blogów. Choć
            gdyby ludzie wiedzieli, że na pierwszej stronie reklamowane są naprawdę ciekawe
            rzeczy, takie, które ludzie chętnie czytają, tych wejść byłoby więcej,
            nieprawdaż? Poszłaby fama po portalach, że ciekawe blogi poleca pierwsza strona
            Agory.
            Ja dotychczas sporo korzystałem właśnie z poleceń ze strony głównej, ale skoro
            mówicie, ze to nie takie istotne, to oleję sprawę. Do tego dochodzi jeszcze
            fakt, że jak nie pochwali się autora takiej notki poleconej, to on usuwa
            komentarz (Ml76, Eela). Można by nawet posunąć się do wniosku, że Agora promuję
            - Twoimi rękoma - cenzurę. Ale oczywiście się nie posunę, bo patrz początek i
            łubu dubu.
            I Mery najlepszym naszym przyjacielem jest, jej duch jest pośród nas... Glory,
            glory alleluja!
              • proces7 Re: Kto wstawia blogi na jedynkę? 16.06.08, 00:27
                anna_1503 napisała:

> Facet, Tobie to ktoś płaci za ranking i inne takie?

Oczywiście, że płaci. I to całkiem sporo. I "inne takie" też mam z dobrej
                pozycji rankingowej. Te "inne takie" są najbardziej apetyczne i kuszące właśnie.
            • rdkg Re: Kto wstawia blogi na jedynkę? 16.06.08, 10:13
              proces7 napisał:

> Cię jako pracownika, tak? Zresztą bardzo trudno jest udowodnić, że jakiś blog
              > jest "kiepski". Tak jak równie trudno wykazać, ze jest "dobry" i wart wstawieni
              > a
              > na jedynkę.

Dokładnie tak! Nie ma czegoś takiego jak "wzorzec ciekawej notki" lub "wzorzec
              dobrego bloga". Dlaczego? Bo blog może być na każdy temat i pisany niemal na
              każdy sposób. To co dla kogoś jest ciekawe, dla wielu nie warte jest
              najmniejszej uwagi. Stąd raz blogi/notki polecane Ci się podobają a raz nie.

> Zresztą Ols mu już mówił, że z jedynki jest mało wejść, a ja tego nie
              > wiedziałem. Więc istotnie, nie ma co przywiązywać wagi do tych blogów. Choć
              > gdyby ludzie wiedzieli, że na pierwszej stronie reklamowane są naprawdę ciekawe
              > rzeczy, takie, które ludzie chętnie czytają, tych wejść byłoby więcej,
              > nieprawdaż? Poszłaby fama po portalach, że ciekawe blogi poleca pierwsza strona
              > Agory.

Ludzie nie zmieniają przyzwyczajeń portalowych zbyt często. Jak nauczyli
              się/przyzwyczaili się do szukania informacji lub rozrywki na onecie czy interii
              to tam zostają na długo. Tylko garstka power userów analizuje zmiany i przesiada
              się na inny portal.

Wracając do blogów. Ludzi nie interesuje czytanie blogów jako takich, tylko
              dlatego, że są blogami. Interesuje ich temat danej notki. Przeczytają i sobie
              pójdą. Tak jak ty procesie. Gdybyś śledził polecane blogi nie tylko wtedy kiedy
              lądują na stronie głównej portalu to w kolejnym wpisie zobaczyłbyś statystyki
              jednego z blogów po "efekcie gazeta.pl" i to jak po jednodniowym wzroście
              wracają one do poprzedniej średniej.
              • proces7 Re: Kto wstawia blogi na jedynkę? 16.06.08, 11:08
                No dobra, powiedzmy, że mniej więcej czuję już temat. Rozumiem też, że skoro
                wciąż zaglądam na "jedynkę", skoro czytam głownie blogi Blox.pl, będzie mi się
                zdawać, że to wszystko się powtarza, że to są wciąż ci sami. Podobne wrażenie
                miałem, gdy przejrzałem blogi Blog.pl, zdawało mi się, że mają ten sam styl, tę
                samą manierę. Ale to najstarszy serwis w Polsce, więc tam jest strasznie
                skostniały obieg zamknięty. Stąd moje wrażenie może to być bliskie prawdy.
                Gdyby takie polecanie zależało ode mnie, promowałbym, przynajmniej jeden,
                spośród czterech blogów polecanych, z innych portali: Interii, Onetu, WP. Po to
                by zagrać niekonwencjonalnie, "wymieszać krew". Wiem, że to konkurencja i szkoda
                dla nich powierzchni, ale to by ich zaskoczyło i zdezorientowało. Spróbowałbym
                przez jakiś czas. I zobaczył co się stanie.
                Wielu ludzi piszących fajne blogi chętnie by tu przeszło. Taki ruch mógłby im
                pomóc podjąć decyzję.
                Z Blox.pl nikt tam nie odchodzi, przynajmniej ja nie znam takich kierunków
                migracji. Jeśli się wynoszą to na swoje strony, na Bloggera, WordPress.
                Przeważnie z przyczyn technicznych. Nie słyszałem o przypadku by ktoś przeniósł
                się z Blox.pl na Onet, WP czy Blog.pl. Joggera nie ma co reklamować, na Joggerze
                piszą nadęte buraki, którym wydaje się, ze sam fakt pisania tam czyni ich
                lepszymi, elitą. Tak kiedyś myśleli ci z Blog.pl.
                Zresztą odejście blogera z Blox.pl jest dla Was korzystne, bo zostają kontakty i
                linkują Wasze blogi.
                Nie znam się na tym, ale intuicyjnie czuję, że gdyby jakiś cenny bloger z Bloxa,
                znany tu i linkowany, poszedł na Onet, to byłoby to korzystne dla Was. Google
                przychylniej by potraktowały Gazetę.pl. Oczywiście mogę się mylić.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka