Dodaj do ulubionych

No i doczekaliśmy się cenzora na Forum

18.10.04, 15:02
Wycięty został post wysłany przez admany. Czy to pierwszy wycięty na tym
Forum? Ja nie pamiętam, żeby coś podobnego działo się wcześniej...
Obserwuj wątek
        • spec5150 Re: No i doczekaliśmy się cenzora na Forum 18.10.04, 15:22
          ralston napisał:

> Też mnie to nurtuje. Może chodzi o podszywanie się? Ale wtedy konsekwentnie
          > trzeba byłoby wszystkie klony wypielić ;)

no tak tylko jak zdefiniujesz klon? czy w stanie NY jest tylko jeden Adam? czy
          Adam naprawdę nazywa się Adam? uważam, że po to właśnie jest system logowania,
          żeby nie można było użyć tego samego nicka, a jeśli ktoś nie potrafi rozróżnić
          dwóch podobnych to już problem tej osoby.... szkoda słów...
          • ralston Re: No i doczekaliśmy się cenzora na Forum 18.10.04, 17:05
            luego napisała:

> Podejrzewam ze byl wulgarny albo kogos obrazil :)

Zdaję się, że zdążyłem ten post przeczytać przed wykasowaniem - wulgaryzmów
            chyba tam nie było, w każdym razie na pewno nie więcej niż w wielu innych
            postach. Co do obrazy to też nie przypominam sobie ataku na powszechnie
            uznawane świętości. No chyba, że ostatnio kanonizowano znanego tu i ówdzie
            kierownika sekcji odkurzaczy ;)
              • ralston Re: No i doczekaliśmy się cenzora na Forum 18.10.04, 17:19
                andrzejwuzel napisał:

> tez go chyba czytałem wczoraj :))
                > pisał cos o odkurzaczach
                > zastanawiam sie jak nalezy interweniowac o wyrzucenie postu kiedy nie mamy
                > admina ???

Zawsze można napisać do adminów z Warszawy z prośbą i wskazaniem postu, który
                narusza netykietę i regulamin forum. Z tego co jednak czytałem wcześniej - nie
                reagowano nawet na ewidentne przypadki podszywania się. Więc ten przypadek mnie
                zafrapował i chętnie bym poznał wyjaśnienie. Szanowny Adminie, jeśli mnie
                słyszysz - będę wdzięczny za wyjaśnienie.
                • luego Re: No i doczekaliśmy się cenzora na Forum 18.10.04, 17:22
                  A mnie frapuje co innego: to podszywanie sie. Jak to udowodnic i co potem
                  zrobic? Jesli ktos tylko pitoli, to chyba nie mozna go zablokowac na amen. Ale
                  jesli kogos wpienia, to moze przeciez uczynic tego kogos niewidzialnym dla
                  siebie i nie tracic dobrego humoru. Czy nie mam racji?
                  • spec5150 Re: No i doczekaliśmy się cenzora na Forum 18.10.04, 17:25
                    luego napisała:

> A mnie frapuje co innego: to podszywanie sie. Jak to udowodnic i co potem
                    > zrobic? Jesli ktos tylko pitoli, to chyba nie mozna go zablokowac na amen. Ale
                    > jesli kogos wpienia, to moze przeciez uczynic tego kogos niewidzialnym dla
                    > siebie i nie tracic dobrego humoru. Czy nie mam racji?

zdefiniuj "podszywanie się"
                      • spec5150 Re: No i doczekaliśmy się cenzora na Forum 18.10.04, 17:28
                        luego napisała:

> No wszyscy tu i na bialostockim pisza o podszywaczach, ktorzy przybieraja
                        > podobne nicki do czyjegos. Czesc (czyli ci obrazeni) nawoluje by takiego
                        > podszywacza ukarac. Moze troche wiecej dystansu?

że piszą to wiadomo, ale jak wg Ciebie jest definicja podszywacza?
                        • luego Re: No i doczekaliśmy się cenzora na Forum 18.10.04, 17:33
                          Podszywacz to ktos kto udaje kogos innego i robi ewidentne swinstwa, idace na
                          konto osoby, ktora udaje. Podszywacz zwykle jest prowokatorem, ktory ma jakis
                          tam okreslony cel. To moja prywatna opinia.
                          A kolejne wcielenia np. oszoloma czy alexa? To podszywacze czy kretyni? Zeby
                          byc podszywaczami idealnymi, musieliby sie logowac tak samo, czyli poznac
                          haslo. Teraz ja Cie pytam. To podszywacze?
                          • spec5150 Re: No i doczekaliśmy się cenzora na Forum 18.10.04, 17:41
                            luego napisała:

> Podszywacz to ktos kto udaje kogos innego i robi ewidentne swinstwa, idace na
                            > konto osoby, ktora udaje. Podszywacz zwykle jest prowokatorem, ktory ma jakis
                            > tam okreslony cel. To moja prywatna opinia.
                            > A kolejne wcielenia np. oszoloma czy alexa? To podszywacze czy kretyni? Zeby
                            > byc podszywaczami idealnymi, musieliby sie logowac tak samo, czyli poznac
                            > haslo. Teraz ja Cie pytam. To podszywacze?

system forum pozwala na logowanie, jak również i mozna dodać sobie danego
                            osobnika do przyjaciół lub nieprzyjaciół co powoduje wyświetlenie w odpowiednim
                            kolorze. system nie pozwala na zalogowanie dwóch osób o dokładnie tych samych
                            nickach, jeśli na dodatek masz danego osobnika wyróżnionego kolorem to nie ma
                            mowy o skutecznym podszywaniu tak jak to było z ludźmi niezalogowanymi i tymi
                            samymi ip np neostrady. dlatego ja uważam, że przy możliwościach obecnego
                            systemu nie ma problemu podszywaczy i nie powinno się ich wycinać tylko dlatego,
                            że są użytkownicy z dwoma lewymi rękoma, którzy nie potrafią sobie skonfigurować
                            konta.
        • spec5150 Re: No i doczekaliśmy się cenzora na Forum 18.10.04, 17:24
          luego napisała:

> A co powinno sie wyciac na bialostockim forum - tak z ciekawosci spytam? Moze
          > podchodzisz do tego zbyt subiektywnie?

powinne być jasno ustalone zasady i powinno się ich pilnować. ja właśnie chcem,
          żeby podchodzono do tego właśnie mniej subiektywnie. powinno się ciąć wątki
          ewidentnie łamiące prawo - np. groźby karalne. jeśli zabronione są wulgaryzmy,
          to ciąć wątek niezależnie od treści. itp itd.
            • manio15 Re: No i doczekaliśmy się cenzora na Forum 18.10.04, 17:50
              usunięty post nie zawierał żadnych obraźliwych treści i był jedynie zwróceniem
              uwagi DLA marcopl, że nie tylko nudzi ale popełnia plagiat odświeżając stare
              historie opowiadane przez mamę Adamany. Autor powoływał się równiez na
              znajomego sprzątacza w sądzie NYC i obiecywał pokazowy proces marcopl za
              podszywanie się pod Adamany. I to był powód usuniecia? Bzdura - z pewnościa
              jest to wynik interwencji Pana Kierownika Sekcji Odkurzaczy.zadziałało ja
              ślepiec na strzelnicy.
              Co do klonów - jedyne klony to te które wytwarza niedojda jasnowidz z NYC.
              Pozostałe są sympatyczne , a już Adamny jest ulubiony ( oczywiście za wyjątkiem
              tej jednej osoby)
              Jednym zdaniem : anonimowym pożeraczom postów nasze stanowcze NIE!
              I kto to jest jolka bobek? Kolejny klon czy może admin?

manio ( oryginalny, made in Ełk)
              • elkman Re: No i doczekaliśmy się cenzora na Forum 18.10.04, 20:06
                Czytałem ten post zaraz po 7-mej rano (przed póściem do pracy) i dziwiło mnie
                rozdwojenie jaźni autora.Po 10-tej post jeszcze był (sprawdzałem w pracy czy są
                nowe wieści).
                Prezentowany tekst potwierdza styl i zwroty używane przez osobę określającą
                siebie nickiem adamnyc. Tym tekstem jakby wystawił sobie metrykę. Jedynie tylko
                osoby nowe na tym forum mogą nie rozpoznać autora, który powtarza znane na tym
                forum powielane z opowieści rodzinnych ogólniki.
                Dzisiejsza "afera" spowodowała rekordową ilość wypowiedzi w jednym dniu na ten
                sam teamat na tym forum.
                Jako ciekawostkę w tamtym temacie " co kto ... mogę jedynie przekazać co moi
                rodzice ( i co ja pamiętam) zastali w mieszkaniu "odkupionym" od "lokatorów"
                tego mieszkania (przybyszów z podrajgrodzkiej wsi):zamiast muszli sedesowej
                była zamontowana TRĄBA od gramofonu!!
                • manio15 Re: No i doczekaliśmy się cenzora na Forum 18.10.04, 21:03
                  o to ciekawe ! więc to tu narodziła sie powiedzenie o sraniu w patefon ( bo to
                  chyba nie gramofon?), a myslałem że takie historie tylko w "Zapiskach oficera
                  Armii Czerwonej.." No cóż , cywilizacja rodzi sie w bólach, pozostaje mieć
                  nadzieje że w zdemontowanej porcelanie nie podawano rosołu :)
                    • nikadaw1 Re: No i doczekaliśmy się cenzora na Forum 19.10.04, 15:16

ja np. nie mogę się doszukać długachnego wątku o statku aborcyjnym we
                      Władysławowie. dyskusja toczyła sięw zeszłym roku i miała koło 60 postów,
                      powinna więc być na piewrszej stronie. a nie jest. czyżby ktoś kasował stare i
                      przeterminowane wątki?
                            • manio15 Re: No i doczekaliśmy się cenzora na Forum 20.10.04, 12:49
                              mobb napisał:

> Chciałem nieśmiało zauważyć, że miało miejsce drugie cięcie w wyniku którego
                              > zniknął jakiś post kolegi mania, również w wątku o przesiedleńcach

wyjasnieni mozy byc tylko jedno - ten smutny człowieczek obwołał sie adminem,
                              protestowałem jedynie przeciw uzywaniu mojego nicka nadaremno.
                              • ralston Re: No i doczekaliśmy się cenzora na Forum 20.10.04, 16:06
                                manio15 napisał:

> mobb napisał:
                                >
                                > > Chciałem nieśmiało zauważyć, że miało miejsce drugie cięcie w wyniku któr
                                > ego
                                > > zniknął jakiś post kolegi mania, również w wątku o przesiedleńcach
                                >
                                > wyjasnieni mozy byc tylko jedno - ten smutny człowieczek obwołał sie adminem,
                                > protestowałem jedynie przeciw uzywaniu mojego nicka nadaremno.

To niemożliwe. Dalej jako założyciel widnieje tajemnicza 'prywatyzacja', to raz.
                                Dwa - nawet jeśli ktoś by to przejąć, to zdaje się może jedynie uczynić cały
                                wpis niewidocznym dla innych - a nie tak, że zostaje informacja o autorze oraz
                                wykropkowana treść.
    • mobb Re: No i doczekaliśmy się cenzora na Forum 20.10.04, 22:19
      hah, jest wiecej cięć , tyle tylko że tego nie widać dopóki nie spojrzy się w
      wątek - wycięcie nie powoduje podciągnięcia wątku.
      Jeszcze moment i będziemy musieli mieć dyżury, na których będziemy potajemnie
      zgrywać to co ktoś napisze, zanim Andrew przyjdzie do komputera na odkurzanie i
      zadenuncjuje do admina

Andrew, zająłbyś się sprzątaniem, bo Cię z roboty wyrzucą jak będziesz tak
      namiętnie korespondował z adminem. Nie zarobisz i nie styknie na napiwek dla
      ełckiego taryfiarza.
      Poza tym raz jeszcze przypominam, że mama Ci zabroniła tu bywać. Bądź grzecznym
      synkiem :)
        • manio15 Re: No i doczekaliśmy się cenzora na Forum??? 21.10.04, 09:49
          viki1976 napisała:

> Skąd wiesz, że to jest "Andrew"???
          > Tak czasami mnie wkurwiały pewne komentarze, że sama chętnie zostałabym
          > adminem...
          > Tylko, przyznam szczerze, że nie mam na to ani czasu ani chęci...
          > Czy jak przeklnę na forum to mnie wytnie ten admin?
          >
          > Pieprzę go!

nie , to za mało , musisz go ugodzic w bolesne miejsce , ostatnio zagroziłem że
          doniosę mamie o złamaniu zakazu pisania i nie dostanie za kare deseru ( przez
          tydzień!) i natychmiast mnie wycięło. Widocznie uznano że to groźba karalna.
          Powaga !
      • manio15 Re: No i doczekaliśmy się cenzora na Forum 21.10.04, 09:46
        mobb napisał:

> hah, jest wiecej cięć , tyle tylko że tego nie widać dopóki nie spojrzy się w
        > wątek - wycięcie nie powoduje podciągnięcia wątku.
        > Jeszcze moment i będziemy musieli mieć dyżury, na których będziemy potajemnie
        > zgrywać to co ktoś napisze, zanim Andrew przyjdzie do komputera na odkurzanie i
        >
        > zadenuncjuje do admina
        >
        > Andrew, zająłbyś się sprzątaniem, bo Cię z roboty wyrzucą jak będziesz tak
        > namiętnie korespondował z adminem. Nie zarobisz i nie styknie na napiwek dla
        > ełckiego taryfiarza.
        > Poza tym raz jeszcze przypominam, że mama Ci zabroniła tu bywać. Bądź grzecznym
        >
        > synkiem :)

i kij mu w oko ! widocznie uznał swoją bezsilność intelektualna i zaczął
        donosić. Mówiłem że to menda.
        Jak czyścic to czyścić - taki zawodowy nawyk.
    • jabbur Re: No i doczekaliśmy się cenzora na Forum 04.11.04, 01:14
      Witam,

Nie, nie doczekaliście się cenzora na Forum.
      Mieliście to "szczęście", że moderator chodząc mniej
      uczęszczanymi ścieżkami wpadł do Was na chwilę
      /mówię o sobie, jak zapewne się domyślacie/
      Za co poleciały te posty? Uznałem, że są nic
      nie wnoszącymi do dyskusji osobistymi wycieczkami,
      dodatkowo okraszonymi inwektywami. Były na granicy,
      wybrałem taki, a nie inny wariant.

Zawsze możecie napisać do administracji pytanie, jeżeli
      coś Was nurtuje. Powiem więcej - jeżeli chcecie mieć
      pełną kontrolę nad swoimi wątkami to zapraszam do
      zapoznania się z polecanym przez nas FAQ i zgłoszeniem
      się do "centrali".

Pozdrawiam,
      Jabbur

ps.
      Nie, nie jestem z Ełku ;]
      --------------------------------------
      "The Brigher Light, The Darker Shadow"
      • horny7 Re: No i doczekaliśmy się cenzora na Forum 04.11.04, 09:34
        jabbur napisał:

> Mieliście to "szczęście", że moderator chodząc mniej
        > uczęszczanymi ścieżkami wpadł do Was na chwilę
        > /mówię o sobie, jak zapewne się domyślacie/
        > Za co poleciały te posty? Uznałem, że są nic
        > nie wnoszącymi do dyskusji osobistymi wycieczkami,
        > dodatkowo okraszonymi inwektywami. Były na granicy,
        > wybrałem taki, a nie inny wariant.

Zalosne postepowanie i totalny brak logicznego rozumowania
        w postepowaniu. Calkiem przypadkiem KTOSC wchodzi na Forum
        i decyduje, ze dane posty "sa nic nie wnoszacymi do duskusji"...
        Scena prawie jak z "Misia": "Tak, przechodzilismy obok, z tragarzami".

O ile bedziesz mial odwage, to poprosimy o bardziej szczegolowe
        informacje, na podstawie ktorych zdecydowales o usunieciu tych postow.
        Najlepiej ze wskazaniem pkt'ow regulaminu, ktore zostaly zlamane.

PS. Szczerze, nie licze na to, bo tak postepuja tylko amatorzy :-))

&
        • jabbur Re: No i doczekaliśmy się cenzora na Forum 04.11.04, 12:50
          forum.gazeta.pl/forum/1,47474,1617503.html
          "Czego unikac"
          Nie przeklinaj.
          Nie podszywaj się pod innych.
          Nie publikuj wątków niezgodnych z tematyką danego forum.
          Jeśli dyskusja przerodzi się w prywatną wymianę poglądów, kontynuuj ją poza forum.
          "Zgodnie z Regulaminem Forum wypowiedzi naruszające Netykietę mogą być usuwane."

Polecam także punkt 4,5,9 z regulaminu:
          forum.gazeta.pl/forum/1,47474,1617538.html
          Pozdrawiam,
          JA
          --------------------------------------
          "The Brigher Light, The Darker Shadow"
          • manio15 Re: No i doczekaliśmy się cenzora na Forum 04.11.04, 14:14
            jabbur napisał:

> forum.gazeta.pl/forum/1,47474,1617503.html
            > "Czego unikac"
            > Nie przeklinaj.
            > Nie podszywaj się pod innych.
            > Nie publikuj wątków niezgodnych z tematyką danego forum.
            > Jeśli dyskusja przerodzi się w prywatną wymianę poglądów, kontynuuj ją poza for
            > um.
            > "Zgodnie z Regulaminem Forum wypowiedzi naruszające Netykietę mogą być usuwane.
            > "
            >
            > Polecam także punkt 4,5,9 z regulaminu:
            > forum.gazeta.pl/forum/1,47474,1617538.html
            > Pozdrawiam,
            > JA
            > --------------------------------------
            > "The Brigher Light, The Darker Shadow"

ściemniasz dalej , z tego wszystkiego tylko punkt 9 pasuje w swoim bolszewickim
            brzmieniu. Skoro takiś jedyny sprawiedliwy do dlaczego nie skasowałeś wątku
            "czterdziestolatek" ? czy inych tego samego autora (w jego wielu wcieleniach) w
            których narusza wszelkie możliwe zasady , kulturę słowa i prawo? szkoda gadać .
              • manio15 Re: No i doczekaliśmy się cenzora na Forum 04.11.04, 14:31
                no to dlaczego nie napisałeś tak od razu , tylko grasz świętego. Nikt nie ma Ci
                tego za złe bo i tak wszyscy sie domyślili jaki był mechanizm znikania postów.
                Nikt włosów sobie z łaba nie rwie bo o tym kto je umieścił w koszu zdanie jest
                ugruntowane. Polecam Twojej uwadze szczególnie te pisane jako "wiesiekt" ,
                których mimo ewidentego rynsztoku nikt nie wysłał do kosza. Bo sie nikomu nawet
                nie chciało ruszać tego g.
                Sprawa moderatora forum była kilkakrotnie dyskutowana i uznano że najlepszym
                jest jego brak. taki brak aktywności społecznej :) Ale za sugestie dziękuje w
                imieniu nestorów forum.
                Szkoda tylko że spec nas opuścił , w części pewnie róniez w wyniku tej historii.
          • ralston Re: No i doczekaliśmy się cenzora na Forum 04.11.04, 18:30
            jabbur napisał:

> forum.gazeta.pl/forum/1,47474,1617503.html
            > "Czego unikac"
            > Nie przeklinaj.
            > Nie podszywaj się pod innych.
            > Nie publikuj wątków niezgodnych z tematyką danego forum.
            > Jeśli dyskusja przerodzi się w prywatną wymianę poglądów, kontynuuj ją poza
            for
            > um.
            > "Zgodnie z Regulaminem Forum wypowiedzi naruszające Netykietę mogą być
            usuwane.
            > "
            >
            > Polecam także punkt 4,5,9 z regulaminu:
            > forum.gazeta.pl/forum/1,47474,1617538.html
            > Pozdrawiam,
            > JA
            > --------------------------------------
            > "The Brigher Light, The Darker Shadow"

Ciekawe z tym podszywaniem. Na innych forach pełno takowych przypadków i nie
            można się doprosić jakiejś reakcji. Tutaj owszem elementu podszywania nie
            sposób nie zauważyć, ale wszyscy forumowi bywalcy bezbłędnie rozpoznawali kto
            jest, kto gdyż kopia chwilami przewyższała oryginał. I głónym celem przecież
            nie była mistyfikacja, tylko ironia...
      • mobb Re: No i doczekaliśmy się cenzora na Forum 05.11.04, 17:08
        jabbur,

wszystko co napisałeś brzmi dość dziwnie, bo tak jak cenzor z dawnych czasów
        kasowałeś wątki bardzo wybiórczo.
        wydaje się to bez sensu jeśli robisz to w ten sposób i jedynie od czasu do
        czasu. albo czytaj wszystko i wycinaj to co Twoim zdaniem jest niezgodne z
        regulaminem, albo nie rób tego wogóle.
        Takie wpadanie i wybiórcze kasowanie w pewnym sensie rozbija "życie" forum
        (słowo nieco za wzniosłe).
        Pewnie niewiele Cię to obchodzi, ale jedna z osób tu piszących m.in. z powodu
        Twojej interwencji zrezygnowała z pisania tutaj.

Więc może czasem zrób przerwę na chwilę reflekcji, zanim naciśniesz
        przycisk "kasuj"
        mobb
        PS. A nasz kolega adam też już nie może pisać, bo mu mama zabroniła.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka