Dodaj do ulubionych

Statek-klinika aborcyjna chce wplynac do Gdyni

IP: *.proxy.aol.com 22.06.03, 06:58
Czego szuka plywajaca rzeznia i co Chce udowodnic Polakom? Holenderska lajba
nie powinna byc wpuszczona do Polski. Holandia to postepowy kraj gdzie
dozwolona jest rowniez eutanazja, uzywanie narkotykow, prostytucja, adopcja
dla par homoseksualnych itd. Jak tak dalej pojdzie to przysla nam statki na
ktorych dokonuje sie eutanazji i uzywa narkotyki. Statku z prostytutkami i
gejami przysylac nie musza bo w Polsce tego pod dostatkiem:)))
Nie jestem zwolennikiem Ligi Polskich Rodzin, ale uwazam iz przysylanie
takiego statku do Polski to chamstwo. Do protestow przeciwko tej kostnicy na
wodzie powinny przylaczyc sie rowniez inne ugrupowania i partie.

Pozdrawiam
Adam
Obserwuj wątek
    • Gość: monia Re: Statek-klinika aborcyjna chce wplynac do Gdyn IP: *.suwalki.sdi.tpnet.pl 22.06.03, 10:00
      sluchalam ostatnio w radiu, ze na nabrzezu we wladyslawowie zaczynaja sie
      zbierac chetne do zabiegu na tym statku. byl wywiad z jakas mloda para, ktora
      jest gotowa zaplacic ok. 3,5 tys. zl za aborcje, bo nie stac ich na
      wychowywanie dziecka. uwazam, ze kazdy powinien miec wybor ale w tym przypadku
      zadaja sobie pytanie - stac ich na aborcje a nie stac na prezerwatywy czy
      pigulki? troche to dziwne..
        • Gość: yen Re: Statek-klinika aborcyjna chce wplynac do Gdyn IP: *.lodz.dialog.net.pl 22.06.03, 15:42
          większości ludzi pasuje obowiązujące prawo. Biskupie katabasy są zadowolone,
          bo postawili na swoim, oficjalnie robi sie 1oo skrobanek ( a w podziemiu 100
          tysięcy ), ginekolodzy zarabiają krocie a jak ktos chce sie wyskrobac a ma 2
          tysiace zlotych, to moze zrobic to w kazdym miasteczku.
          Ale jak pisze Adam groza nam do tego jeszcze geje holenderscy... jakby tej
          zarazy nie bylo u nas dosyc co? szkoda ze Cejrowski juz sie nie pokazuje w
          telewizji - przywalilibyscie razem dewiantom..
          • Gość: monia Re: Statek-klinika aborcyjna chce wplynac do Gdyn IP: *.suwalki.sdi.tpnet.pl 23.06.03, 00:45
            Gość portalu: yen napisał(a):

> większości ludzi pasuje obowiązujące prawo. Biskupie katabasy są zadowolone,
            > bo postawili na swoim, oficjalnie robi sie 1oo skrobanek ( a w podziemiu 100
            > tysięcy ), ginekolodzy zarabiają krocie a jak ktos chce sie wyskrobac a ma 2
            > tysiace zlotych, to moze zrobic to w kazdym miasteczku.
            > Ale jak pisze Adam groza nam do tego jeszcze geje holenderscy... jakby tej
            > zarazy nie bylo u nas dosyc co? szkoda ze Cejrowski juz sie nie pokazuje w
            > telewizji - przywalilibyscie razem dewiantom..

cejrowski ma miec swoj show na polsacie chyba od lipca, ale raczej jakis
            podrozniczy chyba
      • Gość: Adam Re: Statek-klinika aborcyjna chce wplynac do Gdyn IP: *.proxy.aol.com 22.06.03, 21:16
        Gość portalu: monia napisał(a):

> sluchalam ostatnio w radiu, ze na nabrzezu we wladyslawowie zaczynaja sie
        > zbierac chetne do zabiegu na tym statku. byl wywiad z jakas mloda para, ktora
        > jest gotowa zaplacic ok. 3,5 tys. zl za aborcje, bo nie stac ich na
        > wychowywanie dziecka. uwazam, ze kazdy powinien miec wybor ale w tym
        przypadku
        >
        > zadaja sobie pytanie - stac ich na aborcje a nie stac na prezerwatywy czy
        > pigulki? troche to dziwne..

Wlasnie taniej chyba kupic prezerwatywy czy pigulki niz placic kilka tysiecy za
        aborcje. Dlaczego w Polsce skalpel jest najbardziej popularnym srodkiem
        antykoncepcyjnym? Przeciez sa tansze i bardziej cywilizowane metody, ktore nie
        dopuszczaja do zaplodnienia.

Adam
        • Gość: julita Re: Statek-klinika aborcyjna chce wplynac do Gdyn IP: *.0.252.64.snet.net 22.06.03, 21:55
          Gość portalu: Adam napisał(a):

> Gość portalu: monia napisał(a):
          >
          > > sluchalam ostatnio w radiu, ze na nabrzezu we wladyslawowie zaczynaja sie
          > > zbierac chetne do zabiegu na tym statku. byl wywiad z jakas mloda para, kt
          > ora
          > > jest gotowa zaplacic ok. 3,5 tys. zl za aborcje, bo nie stac ich na
          > > wychowywanie dziecka. uwazam, ze kazdy powinien miec wybor ale w tym
          > przypadku
          > >
          > > zadaja sobie pytanie - stac ich na aborcje a nie stac na prezerwatywy czy
          > > pigulki? troche to dziwne..
          >
          > Wlasnie taniej chyba kupic prezerwatywy czy pigulki niz placic kilka tysiecy
          za
          >
          > aborcje. Dlaczego w Polsce skalpel jest najbardziej popularnym srodkiem
          > antykoncepcyjnym? Przeciez sa tansze i bardziej cywilizowane metody, ktore
          nie
          > dopuszczaja do zaplodnienia.
          >
          > Adam

(*&*)%&&$

Adam

Polska to biedny i zacofany kraj. np. jak 16 letnia dziewczyna moze isc do
          ginekologa po pigulki? co ludzie by powiedzieli? a prezerwatywy nie zawsze
          dzialaja, mam kolezanke co dwa razy wpadla ze prezerwatywa........ to nie
          takie proste jak sie wydaje.

julita.
          • Gość: Adam Re: Statek-klinika aborcyjna chce wplynac do Gdyn IP: *.proxy.aol.com 23.06.03, 07:10
            Gość portalu: julita napisał(a):

> Polska to biedny i zacofany kraj. np. jak 16 letnia dziewczyna moze isc do
            > ginekologa po pigulki? co ludzie by powiedzieli? a prezerwatywy nie zawsze
            > dzialaja, mam kolezanke co dwa razy wpadla ze prezerwatywa........ to nie
            > takie proste jak sie wydaje.
            >
            > julita.

Polska jest krajem biednym, ale czy zacofanym to nie powiedzialbym. Jesli
            chodzi o swobode obyczajow, narkotyki i seks to sa bardziej postepowi niz
            Amerykanie. Uprawianie prostytucji i domy publiczne legalnie istnieja w Polsce.
            W stanach prostytucja jest zabroniona i surowo karana we wszystkich Stanach
            oprocz Nevady. W Stanach za posiadanie jednej dzialki narkotyku idzie sie
            siedziec, w Polsce nie. Geje i lesbijki tez sa w modzie w Polsce tak samo jak u
            nas.
            Ludzie w Polsce lubia bardzo narzekac. Nie sadze, zeby bylo tak zle, ze nie
            stac mlodziez na prezerwatywy i pigulki antykoncepcyjne skoro stac ich na wodke
            i narkotyki.
            Jak 16-letnia dziewczyna pojdzie do ginekologa po pigulki to ludzie na pewno
            mniej beda mowili niz w przypadku kiedy ta sama dziewczyna pojdzie na skrobanke.

Pozdrawiam
            Adam
        • Gość: manzana Re: Statek-klinika aborcyjna chce wplynac do Gdyn IP: *.acn.waw.pl 24.06.03, 11:07
          zeby stodować cywilizowane środki antykoncepcjne, trzeba wpierw o nich
          wiedzieć. ja, gdybym liczyła tylko na rodzicow i szkołe, byłabym zielona w tej
          kwestii. swoją wiedzę czerpię głównie z wydawnictw, internetu i prasy kobiecej.
          każde czasopismo co kilka miesięcy powtarza artykuły na ten temat. zawsze to
          samo, ogólnikowe informacje... czytałam kiedyś jakieś francuskie pismo kobiece
          i muszę powiedzieć, że ten temat był rzetelnie opracowany. przegląd
          najnowszych, najbezpieczniejszych środków dopiero podbijających rynek. w
          większości w Polsce są niedostępne. na przykład plastry przyklejane na brzuchu,
          uwalniające hormony przez skórę czy podobne coś, wielkości zapałki tylko
          wszczepiane na ramieniu na trzy lata. w Polsce podobno można są dostępne
          zastrzyki antykoncepcyjne o działaniu trzymiesięcznym, ale nie znam nikogo kto
          by tego używał, lub miał zamiar lub żeby ginekolog to komuś proponował.
          pigułki - wydatek ok. 30 zł na miesiąc. nie są refundowane, choć Balicki coś
          przebąkiwał. ale nasi posłowie chętniej przychylali sie do refundowania viagry
          niż pigułek. dlaczego mnie to dziwi... nie mówiąc juz o tym, że wielu
          ginekologów nie potrafi założyć spirali. po prostu ich się tego nie uczy.
          dodam, że nowoczesne spirale nie działaja tak jak te dawne, ale uwalniają
          hormony bezpośrednio do macicy, minimalizując skutki uboczne - np. nie
          obciązają wątroby, znika ryzyko zakrzepów. to wszystko oczywiście jest dość
          drogie. nie wiem czy ktoś czytał podręczniki do wychowania seksualnego, pardon,
          w rodzinie. takie kwiatki jakie tam można znaleźć, mało co przebije.
          pośmiewisko na całą Europę. nie mówię o tym, że autorzy zupełnie jawnie
          prezentują swój światopogląd, ale można tam znaleźć kłamstwa, wynikające z
          premedytacji lub niewiedzy. fundamentaliści tego rodzaju sugerują nawet
          nieużywanie tamponów i środków przeciwbólowych podczas miesiączki. w Polsce
          jest grupa kobiet, które potrafią dotrzeć do nowoczesnej antykoncepcji.
          czytałam kiedyś w Twoim Stylu, że ich czytelniczki w 60% używają pigułek,
          podczas gdy w skali kraju to jest jakieś 8%. reasumijąc - rząd nie robi nic, by
          upowszechniać podstawową wiedzę na temat anykoncepcji wszkołach na przykład.
          rodzice wolą (tak wynika z badań )żeby tą edukacją zajęła się szkoła, a nie oni
          sami. ale gdyby wprowadzno rzetelną edukacje na ten temat, zaraz raban by
          podniosły różne koła prawicowe, że cywilizacja śmierci. odpowiadam Adamowi -
          tak, Polska to zacofany kraj, pomimo że te wskaźniki ma wyższe niż w Stanach.
          to właśnie świadczy o zacofaniu,że nie umiemy sobie z nimi poradzić. kuleje
          lecznictwo i profilaktyka. takie zjawiska są w każdym biednym kraju. kraje
          afrykańskie mają olbrzymi odsetek chorych na AIDS, prostytucji a to przecież
          nie świadczy o ich nowoczesności. przykład ze statkiem pokazuje, jak wygląda
          dyskusja na temat aborcji w Polsce. kamienie, wyzwiska, manipulowanie prawem,
          chwyty retoryczne poniżej pasa, żadnej woli kompromisu, nieprzyjmowanie
          oczywistych faktów do wiadomości. i ten LPR, wszechpolaków i biskupów. "nasze
          kobiety, nasze matki". no oczywiście. przecież moja macica jest dobrem wspólnym
          narodu. a za rozrodczość i wychowanie dzieci są dopowiedzialne tylko kobiety,
          bo to przecież one "dają życie". łatwo się mężczyźni pozbywają swego daru
          przedłużania gatunku. w pięknym kraju żyję, nie ma co.
          • Gość: julita Re: Statek-klinika aborcyjna chce wplynac do Gdyn IP: *.0.252.64.snet.net 24.06.03, 15:27
            Gość portalu: manzana napisał(a):

> no oczywiście. przecież moja macica jest dobrem wspólnym
            >
            > narodu. a za rozrodczość i wychowanie dzieci są dopowiedzialne tylko kobiety,
            > bo to przecież one "dają życie". łatwo się mężczyźni pozbywają swego daru
            > przedłużania gatunku. w pięknym kraju żyję, nie ma co.

&(&(^%^$^$&^

zgadzam sie z Toba, ale tak jest na calym swiecie, ze kobiety musza troszczyc
            sie o dzieci. jak bys zyla w USA to bys tak samo sie czula, bo tez mezczyzni
            nie sa odpowiedzialni, a mozesz od nich zabrac pieniadze na dziecko tylko wtedy
            jak pracuja legalnie i znasz ich adres zamiszkania, a czesto tak nie jest, :)

a moja macica nie jest 'dobrem wspolnym' bo na calym swiecie aborcja jest
            legalna, na cale szczescie, pozdrawiam, Julita.
            • Gość: manzana prolajfowcy uprzedmiotawiają kobietę! IP: *.ci.uw.edu.pl 25.06.03, 11:31
              myślę że gdyby feministkom udało sie wywalczyć przestrzeganie obecnej ustawy,
              to już byłby sukces. przecież ona też gwarantuje możliwość przerwania ciąży w
              trzech przypadkach i zwłaszcza chyba edukację sksualną. co do metody
              kaledarzykowej, to ideologia głosi, że jest bardzo bezpieczna bo nie ingeruje i
              przy tym nad wyraz skuteczna. wynika to z przekonania, że kobieta ma jeden taki
              organ który funkcjonuje na zasadzie zegara. co nie jest do końca prawdą, o czym
              każda kobieta wie, ale to ideologia już pomija. organ jest częścią organizmu i
              wpływa na pracę całego organizmu, a inne organy wpływają na rzeczony organ. na
              organizm człowieka wpływają różne rzeczy: stres , choroba, pogoda, zmiana
              klimatu czy strefy czasowej, zmęczenie, dieta itd. tak więc twierdzenie, że
              metoda kalendarzykowa skutecznie zabezpiecza przed ciążą ma sporo tupetu, ze
              tak powiem. i to moim zdaniem bardziej uprzedmiotawia kobietę - twierdzenie że
              funkcjonuje ona jak maszynka - niż dobrowolne łykanie przez nią tabletek w ceu
              zatrzymania owulacji lub używanie prezerwatyw. ja chociaż znam swój organizm,
              nie zdałabym się w gruncie rzeczy na ruletkę, bo nie do końca znam dzień i
              godzinę. pytanie do Speca: czy na tym kursie pani doktor wspominała, że kobieta
              nie jest jednak zegarem? czasami rzucają to gdzies na końcu i mimochodem. do
              Julity: w Polsce niestety macice kobiet są dobrem wspólnym narodu, jak wynika z
              wypowiedzi polityków ("uspołecznimy te brzuchy"). źle też się dzieje, że w
              syuacjach wątpliwych, zagrożona ciąża, badania prenatalne - czasami w tych
              potyczkach zwucięża dobro płodu, nie kobiety. organizacje kobiece dysponują
              mnóstwem przykadów, kiedy lekarze dmówili badań prenatalnych, bo kobieta
              zdcyduje się na aborcję, albo kiedy kobieta przypłaciła zdrowiem lub życiem
              urodzenie dziecka i można było sie tego spodsiewać, ale ciągle wymyślano nowe
              zezwolenia i konsultacje, że na aborcję zrobiło się za późno... potem lekarze
              się chwalili, ze działali z premedytacją... tak więc dziecko nienarodzone we
              wczesnym stadium rozwoju jest bardziej człowiekiem niż kobieta która nosi je w
              brzuchu, bo ona jest tylko opakowaniem dla płodu. moim zdaniem kobieta jest
              bardziej człowiekiem w tym sensie, ze od lat funkcjonuje w społeczeństwie, to
              ona ma rodzinę, znajomych, pracę, wykształcenie, nie płód. śmierć kobiety jest
              większą stratą dla społeczeństwa niż śmierć kikumiesięcznego płodu. w
              społecznościach prymitywnych, do niedawna również na wsiach, a kilka wieków
              temu w całej Europie nawet dziecko klkuletnie nie było uwazane za człowieka w
              całym znaczeniu tego slowa - tylko potencjał.po utracie dziecka nikt specjalnie
              nie rozpaczał. niekiedy dziecko nie jest uważane za człowieka, dopóki nie
              zostanie oficjalnie przyjęte do społeczności ( i uznane przez ojca). nie
              rozumiem, co doprowadziło do takiej patologii, do takiej fobii przed aborcją,
              że całe szpitale odmawiaja wykonania aborcji, ale można usunąć ciążę potajemnie
              w zaciszu prywatnego gabinetu. czy ktoś jest w stanie mi to wyjaśnić? czyżby
              prolajfowcy to było naprawdę duże i silne środowisko?
              • Gość: Adam Re: prolajfowcy uprzedmiotawiają kobietę! IP: *.proxy.aol.com 26.06.03, 10:37

> społecznościach prymitywnych, do niedawna również na wsiach, a kilka wieków
                > temu w całej Europie nawet dziecko klkuletnie nie było uwazane za człowieka w
                > całym znaczeniu tego slowa - tylko potencjał.po utracie dziecka nikt
                specjalnie
                >
                > nie rozpaczał. niekiedy dziecko nie jest uważane za człowieka, dopóki nie
                > zostanie oficjalnie przyjęte do społeczności ( i uznane przez ojca).

To co piszesz to sa wyznania zboczonej feministki. Dziecko to jest czlowiek i
                normalni rodzice zawsze dbaja o dziecko lepiej jak o siebie samych. Kiedy
                dojdzie do smierci dziecka przezywaja tragedie. Tak bylo od wiekow. Nawet w
                sredniowieczu. Przypomnij sobie treny Jana Kochanowskiego w ktorych rozpaczal
                nad smiercia swojej corki Urszuli.
                Ja wiem teraz w Polsce czasem dzieci znajduje sie zamordowane i ukryte w
                beczkach w szafie w mieszkaniu, zakopane w ogrodzie, porzucone na smietniku.
                Jesli patrzysz poprzez pryzmat tych patologicznych tredow to nie dziwie sie
                twojej postawie.
                dziecko oficjalnie przyjete jest do spolecznosci z chwila nadania imienia.
                czesto jest to chrzest czy nawet w szpitalu po urodzeniu wpisanie imienia
                dziecka badz z chwila zrobienia aktu urodzenia w USC.
                Musialas sporo w zyciu przejsc i dlatego twoj punkt widzenia na te sprawy jest
                skrajny.

> nie
                > rozumiem, co doprowadziło do takiej patologii, do takiej fobii przed aborcją,
                > że całe szpitale odmawiaja wykonania aborcji,

Zrozumienie przez ludzi, ze aborcja to morderstwo. I kazdy woli miec czyste
                rece.

> ale można usunąć ciążę potajemnie
                >
                > w zaciszu prywatnego gabinetu. czy ktoś jest w stanie mi to wyjaśnić?

Sprawa pokatnego usuwania ciazy to zadanie dla policji i prokuratora wylapac
                tych rzeznikow. Sa oni gorsi od platnych mordercow. Bo za 2 czy 3 tys. zlotych
                zaden killer nie bedzie sobie rak brudzil.
                • Gość: manzana o sobie - i odp Adamowi IP: *.acn.waw.pl 26.06.03, 15:12

> To co piszesz to sa wyznania zboczonej feministki. Dziecko to jest czlowiek i
                  > normalni rodzice zawsze dbaja o dziecko lepiej jak o siebie samych. Kiedy
                  > dojdzie do smierci dziecka przezywaja tragedie. Tak bylo od wiekow. Nawet w
                  > sredniowieczu. Przypomnij sobie treny Jana Kochanowskiego w ktorych rozpaczal
                  > nad smiercia swojej corki Urszuli.
                  > Ja wiem teraz w Polsce czasem dzieci znajduje sie zamordowane i ukryte w
                  > beczkach w szafie w mieszkaniu, zakopane w ogrodzie, porzucone na smietniku.
                  > Jesli patrzysz poprzez pryzmat tych patologicznych tredow to nie dziwie sie
                  > twojej postawie.
                  > dziecko oficjalnie przyjete jest do spolecznosci z chwila nadania imienia.
                  > czesto jest to chrzest czy nawet w szpitalu po urodzeniu wpisanie imienia
                  > dziecka badz z chwila zrobienia aktu urodzenia w USC.
                  > Musialas sporo w zyciu przejsc i dlatego twoj punkt widzenia na te sprawy
                  jest
                  > skrajny.

przepraszam, jestem nowa na forum i nie przedstawiłam się. wiele w życiu nie
                  przeszłam. mam 22 lata. to co napisałam, nie było z perspektywy moich
                  doświadczeń, ale studiów nad antropologią i socjologią. studiuję socjologię.
                  musiałam przeczytać sporo tekstów antropologicznych, np. wielkiego antropologa
                  angielskiego/polskiego (wybierz które wolisz)Bronisława Malinowskiego. stamtąd
                  pochodził właśnie ten tekst o przyjmowaniu dziecka do społecności - przykład z
                  wysp Trobrianda. bardzo mnie też interesuje socjologia obyczaju. otóż, masz
                  rację,rozpacz po śmierci dziecka to zjawisko powszechne od wieków. dokładniej -
                  od dwóch wieków. jeszcze w XVIII wieku było zupełnie normalne, że ludzie z
                  wyższych sfer oddawali swoje dzieci zaraz po urodzeniu do wychowania na wieś,
                  na całe lata. dzieci niekoniecznie były piastowane z całą należną im troską i
                  część umierała we wczesnym dzieciństwie. niektóre umierały już w drodze na
                  wieś. przypomnij sobie instytucję mamki. można było świetnie zarobić, zwłaszcza
                  gdy się wzięło do karmienia kilkoro dzieci, które oczywiście były przez to
                  niedożywione. nie chcę się rozpisywać, czym karmiono, jak ubierano i jakie w
                  ogóle były poglądy na wychowanie dzieci parę wieków temu, ale wierz mi - z
                  dzisiejszej perspektywy sa to informacje szokujące. co do trenów
                  Kochanowskiego, to socjologowie obyczaju utrzymują, że w XVI wieku było to co
                  najmniej hm... nietypowe. był to raczej pretekst do stworzenia dzieła. tym
                  bardziej, że po śmierci drugiej córki Kochanowski poświęcił jej zaledwie
                  dwuwersowe epitafium. śmierć dziecka to było zjawisko powszechne w tamtych
                  czasach, więc ludzie przywykli i nie rozpaczali. przypomnij sobie "Konopielkę",
                  satyrę na czasy powojenne w podbiałostockiej wsi. dziecko umarło - no cóż,
                  łatwo przyszło łatwo poszło, co zrobić, chyba że kolejne dziecko. to oczywiście
                  przykład literacki i do tego satyra, ale myślę, że jakoś oddaje mentalność
                  wspólnoty pierwotnej, jaką jest ludność wiejska opisana przez Redlińskiego.
                  polecam "Historię dzieciństwa" Filipa Aries.

> >
                  > Zrozumienie przez ludzi, ze aborcja to morderstwo. I kazdy woli miec czyste
                  > rece.
                  > > >
                  > Sprawa pokatnego usuwania ciazy to zadanie dla policji i prokuratora wylapac
                  > tych rzeznikow. Sa oni gorsi od platnych mordercow. Bo za 2 czy 3 tys.
                  zlotych
                  > zaden killer nie bedzie sobie rak brudzil.
                  jeśli uznamy, ze aborcja to morderstwo, to takie twierdzenie ma znamiona prawdy
                  obiektywnej. z prawdą obiektywna nie da się dyskutować. dlatego prolajfowcy
                  uważają,że mają prawo rzucać jajkami, kamieniami, czerwoną farbą i wyzwiskami -
                  bo przecież bronią prawdy obiektywnej, nie jakiegoś tam kodeksu karnego. w USA
                  potrafią podkładać bomby pod kliniki i strzelać do lekarzy dokonujących
                  aborcji. uważam, że mają zachwiane proporcje, bo z ludzi kochają tylko tych
                  nienarodzonych. w obronie jednej prawdy obiektywnej zapominają o drugiej.
                  dlateo tez dyskusja o aborcji w Polsce wygląda jak wygląda, bo prolajfowcy
                  uważają, że jej w ogóle powinno nie być i trzeba zatkać mordy tym feministkom.
                  ja uważam, że żeby nazwać kogoś człowiekiem, potrzeba czego więcej niż dwóch
                  gamet, które, wiem, się mnożą i powstaje serce i paluszki. embrion czy płód
                  można nazwać istotą ludzką, nie człowiekiem - widzę różnicę między tymi dwoma
                  pojęciami. bardzo istotne (wg mnie)dla bycia człowiekiem jest posiadanie jaźni
                  i funkcjonowanie w społeczności. dlatego napisałam że większą stratą jest
                  śmierć kobiety niż śmierć płodu, ale ty się do tego nie ustosunkowałeś.
                  napisałeś tylko że lekarz jest gorszy od kilera bo mniej bierze za zabicie - na
                  tym to polega? gorszy jest ten co ukradnie lizaka, a nie obrabuje bank, gorszy
                  jest tańszy, konkurencyjny kiler, gorszy ten urzędnik, co bierze mniejsze
                  łapówki? w końcu jak już czynić zło, to trzeba sie przynajmniej cenić.
                  prolajfowcy zręcznie pomijają sytuacje, kiedy trzeba właśnie wybierać - między
                  jednym życiem, zdrowiem, a drugim. krzyczą tylko, ze złe są te kobiety, które
                  nie chcą żyć zgodnie ze swą naturą, a w ogóle to trzeba ich pilnować, bo nic,
                  tylko by sobie usuwały ciąże. a są kobiety w Polsce (dużo więcej niż 100
                  rocznie), które za urodznie dziecka płacą właśnie zdrowiem lub życiem.
                  • Gość: Adam Re: do......... manzana IP: *.proxy.aol.com 27.06.03, 09:08

> przepraszam, jestem nowa na forum i nie przedstawiłam się. wiele w życiu nie
                    > przeszłam. mam 22 lata. to co napisałam, nie było z perspektywy moich
                    > doświadczeń, ale studiów nad antropologią i socjologią. studiuję socjologię.
                    > musiałam przeczytać sporo tekstów antropologicznych, np. wielkiego
                    antropologa
                    > angielskiego/polskiego (wybierz które wolisz)Bronisława Malinowskiego.

Czasami osoby dwudziestoletnie maja wieksze doswiadczenie i temperament niz
                    czterdziestolatkowie.
                    Twoje wywody przypominaja nie zaliczone prace semestralne na studiach. Jestes
                    na takim etapie, ze jesli przeczytasz jakas teorie to zaraz starasz sie
                    dostosowac ja do otaczajacego Ciebie swiata. Jestes entuzjasta. Kazdy byl
                    kiedys na takim etapie, ze zmienial poglady i wizje swiata pod wplywem
                    przeczytanej ksiazki czy obejrzanego filmu. Musisz zrozumiec, ze istnieje wiele
                    teorii, kirunkow, pradow, ideologii tylko w teorii i nie da ich sie ich
                    wprowadzic w zycie. Wezmy chociazby makiawelizm. Albo blizej ideologie
                    socjalizmu utopijnego czy marksizm. Wszystko co zrodzilo sie w glowach
                    filozofow nie zawsze stalo sie realne i mozliwe do wprowadzenia w zycie.
                    Socjalizm okazal sie ideologia przegrana i ladnie wygladal tylko w dzielach
                    Marksa.

> przypomnij sobie "Konopielkę",
                    >
                    > satyrę na czasy powojenne w podbiałostockiej wsi. dziecko umarło - no cóż,
                    > łatwo przyszło łatwo poszło, co zrobić, chyba że kolejne dziecko. to
                    oczywiście
                    >
                    > przykład literacki i do tego satyra, ale myślę, że jakoś oddaje mentalność
                    > wspólnoty pierwotnej, jaką jest ludność wiejska opisana przez Redlińskiego.

Jesli chodzi o Redlinskiego to nie czerpalbym nic z jego utworow. Redlinski to
                    wywrotowiec. W swojej tworczosci kieruje sie tania sensacja. Jego ksiazki
                    mozna porownac do felietonow z prasy brukowej. Redlinski jest autorem
                    ksiazki "Szczuropolacy" na podstawie ktorej nakrecono film "Szczesliwego Nowego
                    Jorku". Nie wiem czy wiesz, ze twoj ulubiony pisarz Redlinski przez ostatnie
                    dwa lata swojego pobytu w NY spal pod mostem i pil wodke. Jego
                    ksiazka "Szczuropolacy" jest nie jako jego wlasnym autoportretem i proba
                    ratowania wlasnej twarzy, ze w Stanach mu sie nie powiodlo i musial wracac z
                    niczym. Opisal wiec nie Polonie, ale zycie polskich melin w NY i wyciagnal na
                    ich podstawie wnioski co do calosci Polonii. Jego tworczosc i powyzsza ksiazka
                    jest tendencyjna. Czemu nie przedstawil on ludzi ktorym sie powiodlo w NY:
                    polskich lekarzy, businessmanow, adwokatow czy nawet kamienicznikow majacych po
                    kilkanascie kamienic. Nie przedstawil nawet Polakow, ktorzy wyksztalcili sie w
                    USA, maja ustabilizowane zycie, dobra prace i zyja duzo lepiej niz przecietny
                    Kowalski w Polsce? Pokazal sezonowych robotnikow, ktorzy wpadli na chwile
                    zarobic do Stanow i stoczyli sie na dno.
                    W Polsce dzieki naiwnosci ludzi pieniedzmi z ksiazki i ze scenariusza do filmu
                    Redlinski splacil dlugi i wrocil do normalnego zycia. Nic nie przywiozl ze
                    Stanow tylko ta ksiazke. Kazdy sposob na przetrwanie jest dobry.

> jeśli uznamy, ze aborcja to morderstwo, to takie twierdzenie ma znamiona
                    prawdy
                    >
                    > obiektywnej. z prawdą obiektywna nie da się dyskutować. dlatego prolajfowcy
                    > uważają,że mają prawo rzucać jajkami, kamieniami, czerwoną farbą i
                    wyzwiskami -
                    >
                    > bo przecież bronią prawdy obiektywnej, nie jakiegoś tam kodeksu karnego. w
                    USA
                    > potrafią podkładać bomby pod kliniki i strzelać do lekarzy dokonujących
                    > aborcji.

kamienie, farby, wyzwiska, rzucanie jajkami to chuliganstwo.

> ja uważam, że żeby nazwać kogoś człowiekiem, potrzeba czego więcej niż dwóch
                    > gamet, które, wiem, się mnożą i powstaje serce i paluszki. embrion czy płód
                    > można nazwać istotą ludzką, nie człowiekiem - widzę różnicę między tymi dwoma
                    > pojęciami.

Kazda istota ludzka jest czlowiekiem. Wedlug Ciebie od kiedy czlowiek zaczyna
                    funkcjonowac w spoleczenstwie?

> bardzo istotne (wg mnie)dla bycia człowiekiem jest posiadanie jaźni
                    > i funkcjonowanie w społeczności. dlatego napisałam że większą stratą jest
                    > śmierć kobiety niż śmierć płodu, ale ty się do tego nie ustosunkowałeś.

Smierc kobiety jest tak samo wazna jak smierc plodu. Wiele kobiet wiedzac, ze
                    porod grozi im smiercia swiadomie decyduja sie na niego bo nie chca zabijac
                    wlasnego dziecka. Tym kobietom nalezy sie szacunek.
                    W sytuacji kiedy ciaza czy porod stanowi bezposrednie zagrozenie dla zycia
                    kobiety, kobieta powinna sama podjac decyzje.

> napisałeś tylko że lekarz jest gorszy od kilera bo mniej bierze za zabicie -
                    na
                    >
                    > tym to polega? gorszy jest ten co ukradnie lizaka, a nie obrabuje bank,
                    gorszy

Jest takie stare polskie przyslowie: "Jesli krasc to miliony, a jesli kochac to
                    ksiezniczke":)))
                    > jest tańszy, konkurencyjny kiler, gorszy ten urzędnik, co bierze mniejsze
                    > łapówki? w końcu jak już czynić zło, to trzeba sie przynajmniej cenić.
                    > prolajfowcy zręcznie pomijają sytuacje, kiedy trzeba właśnie wybierać -
                    między
                    > jednym życiem, zdrowiem, a drugim.

Kilerzy, zlodzieje, prostytutki tez maja swoja lige i klase. Nie maja jej
                    natomiast rzeznicy od skrobanek dlatego sa gorsi od nich wszystkich. Tani
                    mordercy z dyplomami lekarzy.

Adam
                    • Gość: manzana Re: do......... manzana IP: *.acn.waw.pl 01.07.03, 16:26

> Czasami osoby dwudziestoletnie maja wieksze doswiadczenie i temperament niz
                      > czterdziestolatkowie.
                      > Twoje wywody przypominaja nie zaliczone prace semestralne na studiach. Jestes
                      > na takim etapie, ze jesli przeczytasz jakas teorie to zaraz starasz sie
                      > dostosowac ja do otaczajacego Ciebie swiata. Jestes entuzjasta. Kazdy byl
                      > kiedys na takim etapie, ze zmienial poglady i wizje swiata pod wplywem
                      > przeczytanej ksiazki czy obejrzanego filmu. Musisz zrozumiec, ze istnieje
                      wiele teorii, kirunkow, pradow, ideologii tylko w teorii i nie da ich sie ich
                      > wprowadzic w zycie. Wezmy chociazby makiawelizm. Albo blizej ideologie
                      > socjalizmu utopijnego czy marksizm. Wszystko co zrodzilo sie w glowach
                      > filozofow nie zawsze stalo sie realne i mozliwe do wprowadzenia w zycie.
                      > Socjalizm okazal sie ideologia przegrana i ladnie wygladal tylko w dzielach
                      > Marksa.
                      >

Panie Dojrzały, widzę, że Pan nie odróżnia doktryny politycznej od empirii.
                      podałam przykłąd Malinowskiego, który był ANTROPOLOGIEM, nie FILOZOFEM, a jego
                      książki opierają się na jego włąsnych badaniach, które są czystą EMPIRIĄ, nie
                      makiawelizmem, marksizmem ani nie socjalizmem utopijnym. typowy przykład
                      Dojrzałych, którzy dyskutują ze Smarkulami: jakiś chwyt poniżej pasa, argument
                      ad personam, licząc, że przeciwnik nie zauważy lub się zawstydzi. ale najpierw
                      się Pan potknął o Kochanowskiego, a teraz o te doktryny. człowiek, który się
                      szczyci wyższym wykształceniem, a pewnie też chodził do tej samej szkoły co ja,
                      nie powinien popełniać takich błędów.
                      >
                      >
                      > Jorku". Nie wiem czy wiesz, ze twoj ulubiony pisarz Redlinski przez ostatnie
                      > dwa lata swojego pobytu w NY spal pod mostem i pil wodke. Jego
                      > ksiazka "Szczuropolacy" jest nie jako jego wlasnym autoportretem i proba
                      > ratowania wlasnej twarzy, ze w Stanach mu sie nie powiodlo i musial wracac z
                      > niczym. Opisal wiec nie Polonie, ale zycie polskich melin w NY i wyciagnal na
                      > ich podstawie wnioski co do calosci Polonii. Jego tworczosc i powyzsza
                      ksiazka
                      > jest tendencyjna. Czemu nie przedstawil on ludzi ktorym sie powiodlo w NY:
                      > polskich lekarzy, businessmanow, adwokatow czy nawet kamienicznikow majacych
                      po
                      >
                      > kilkanascie kamienic. Nie przedstawil nawet Polakow, ktorzy wyksztalcili sie
                      w
                      > USA, maja ustabilizowane zycie, dobra prace i zyja duzo lepiej niz przecietny
                      > Kowalski w Polsce? Pokazal sezonowych robotnikow, ktorzy wpadli na chwile
                      > zarobic do Stanow i stoczyli sie na dno.
                      > W Polsce dzieki naiwnosci ludzi pieniedzmi z ksiazki i ze scenariusza do
                      filmu
                      > Redlinski splacil dlugi i wrocil do normalnego zycia. Nic nie przywiozl ze
                      > Stanow tylko ta ksiazke. Kazdy sposob na przetrwanie jest dobry.
                      >

nie pisałąm że Redliński jest moim ulubionym pisarzem, ale z twego postu
                      wynika, że celnie trafia w polskie kompleksy. w szkole mnie uczyli, żeby nie
                      mieszać fikcji literackiej z rzeczywistością. nie bierz literatury zbyt
                      dosłownie. powieść to nie jest raport policyjny, sondaż ani nawet reportaż.
                      pisarz nie ma też obowiązku pisać tego, co sobie życzyliby różni malkontenci,
                      nie musi być obiektywny, nie musi każde jego słowo być prawdą. wystarczy że ten
                      stek bzdur firmuje własnym nazwiskeim, i ma prawo na tym zarabiać, bo po to
                      wymyślono powieść.prawda w literaturze, jeśli jest mieści się na zupełnie innym
                      poziomie niż się spodziewasz.
                      >
                      > Smierc kobiety jest tak samo wazna jak smierc plodu. Wiele kobiet wiedzac, ze
                      > porod grozi im smiercia swiadomie decyduja sie na niego bo nie chca zabijac
                      > wlasnego dziecka. Tym kobietom nalezy sie szacunek.
                      > W sytuacji kiedy ciaza czy porod stanowi bezposrednie zagrozenie dla zycia
                      > kobiety, kobieta powinna sama podjac decyzje.
                      >
                      > a co należy się kobietom, które wybierają własne życie?
                      > > Jest takie stare polskie przyslowie: "Jesli krasc to miliony, a jesli
                      kochac to ksiezniczke":)))
                      > > Kilerzy, zlodzieje, prostytutki tez maja swoja lige i klase. Nie maja jej
                      > natomiast rzeznicy od skrobanek dlatego sa gorsi od nich wszystkich. Tani
                      > mordercy z dyplomami lekarzy.
                      >
                      > Adam
                      od dziś zaczynam szanować Czarzastego. ma chłop klasę.
                      • Gość: Adam Re: do......... manzana IP: *.proxy.aol.com 02.07.03, 08:03

> Panie Dojrzały, widzę, że Pan nie odróżnia doktryny politycznej od empirii.
                        > podałam przykłąd Malinowskiego, który był ANTROPOLOGIEM, nie FILOZOFEM, a
                        jego
                        > książki opierają się na jego włąsnych badaniach, które są czystą EMPIRIĄ, nie
                        > makiawelizmem, marksizmem ani nie socjalizmem utopijnym. typowy przykład
                        > Dojrzałych, którzy dyskutują ze Smarkulami: jakiś chwyt poniżej pasa,
                        argument
                        > ad personam, licząc, że przeciwnik nie zauważy lub się zawstydzi. ale
                        najpierw
                        > się Pan potknął o Kochanowskiego, a teraz o te doktryny. człowiek, który się
                        > szczyci wyższym wykształceniem, a pewnie też chodził do tej samej szkoły co
                        ja,
                        >
                        > nie powinien popełniać takich błędów.

Nad odpowiedzia myslalas kilka dni i nic nowego nie wymyslilas.
                        Twoj Malinowski to nie tylko anrtopolog, ale rowniez religioznawca i tworca
                        funkcjonalizmu ktory jest zaprzeczeniem ewolucji. Piszac o empirii masz na
                        mysli wiedze zdobyta przez doswiadczenie lub obserwacje bedaca podstawa
                        prawdziwego poznania. Mowiac o funkcjonalizmie trudno zapomniec o filozofii.
                        Kultura spoleczna jako system wszystkiego nie wyjasnia.
                        Wnioski jakie wyciaga sie nieraz z obserwacji i doswiadczenia potrafia byc
                        zludne. Zalezy jeszcze kto je wyciaga i jak interpretuje.

Jaki masz nastepny temat na socjologii??? Nie pasjonuj sie nim tylko bo
                        bedziesz probowala odnalezc jego odbicie w otaczajacej Ciebie rzeczywistosci.

O Kochanowskiego to Ty sie potknelas moja droga nie ja. Na przykladzie jego
                        trenow chcialem Tobie wyjasnic iz smierc dziecka dla rodzicow rowniez w dawnych
                        wiekach byla tragedia. Moze Malinowski zyl w czasach Kochanowskiego, znal go
                        osobiscie i zaobserwowal iz to tylko przykrywka dla jego tworczosci smierc
                        corki:))))

Pewien filozof, badacz i znawca strukur spolecznych na podstawie wlasnego
                        doswiadczenia i obserwacji w roku 1916 powiedzial, ze "jesli Szwajcarzy za
                        kilka lat nie zrobia rewolucji to umra z glodu". A byl nim Lenin
                        > nie pisałąm że Redliński jest moim ulubionym pisarzem, ale z twego postu
                        > wynika, że celnie trafia w polskie kompleksy. w szkole mnie uczyli, żeby nie
                        > mieszać fikcji literackiej z rzeczywistością. nie bierz literatury zbyt
                        > dosłownie.

Powyzsza twoja uwaga odnosi sie przede wszystkim do Ciebie. W poprzednich
                        postach jako dowod na swoje stwierdzenia i teorie stawialas "Konopielke"
                        Redlinskiego gdzie fikcja literacka jest calkowicie pomieszana z
                        rzeczywistoscia.
                        Jeszcze nie tak dawno steki bzdur z "Konopielki" byly dla Ciebie dowodem
                        naukowym zdobytym na podstawie odserwacji i doswiadczenia. Zaplatalas sie moja
                        droga.

> od dziś zaczynam szanować Czarzastego. ma chłop klasę.

Jesli bedziesz to wynikiem wiedzy zdobytej przez obserwacji i doswiadczenie to
                        zycze powodzenia:)))

Odbieglismy od tematu. A tymczasem statek z holenderskimi feministkami robi
                        swoje. Ile razy bylas w ciazy, ze tak bronisz aborcji?

Adam
                          • Gość: Adam Re: do......... monii IP: *.proxy.aol.com 02.07.03, 18:39

> adam nie badz chamski. to, ze ktos ma inne zdanie niz ty nie oznacza tego, ze
                            > musisz go obrazac. twoje wypowiedzi swiadcza tylko o tym jak bardzo jestes
                            > ograniczony.
                            > pozdrow p. giertycha i ojca rydzyka

monia, nie jestem zwolennikiem Giertycha.
                            Z ojcem Rydzykiem mialem okazje kilka lat temu osobiscie rozmawiac podczas jego
                            wizyty w Stanach. Ojciec Rydzyk jest czlowiekiem inteligentnym i swietnym mowca
                            obdarzonym charyzma.

A Ty pozdrow te panie z holendarskiej lajby od skrobanek.

Adam

• Gość: monia Re: do.........aaaa IP: *.dsl.emhril.ameritech.net 02.07.03, 19:33
                              Ojciec Rydzyk jest czlowiekiem inteligentnym i swietnym mowca
                              >
                              > obdarzonym charyzma.
                              >
                              chyba tylko do wyciagania od staruszkow ostatnich pieniedzy.

> A Ty pozdrow te panie z holendarskiej lajby od skrobanek.
                              >
                              > Adam
                              >
                              sam je sobie pozdrow, jak ci tak bardzo zalezy. tel do nich mozesz znalezc w
                              necie.
    • Gość: jula Re: Statek-klinika aborcyjna chce wplynac do Gdyn IP: *.centrala.kbsa / 10.1.25.* 24.06.03, 10:11
      ja sie zastanawiam dlaczego na ten temat wypowiadaja sie prawie sami mezczyzni.
      oni sa prawie zawsze przeciw. a najwiecej krytykuja ksieza, ktorzy tak naprawde
      z kobietami niewiele maja wspolnego. ja wiem, ze tu chodzi o zycie malych
      istotek ludzkich. sama rodzilam taka istotke i nigdy bym sie niezdecydowala na
      taki ruch. chociaz mowie nigdy, ale w sumie nie wiem co zycie przyniesie...
      dajcie o takich sprawach decydowac tym, ktore sa najbardziej ta sprawa
      zainteresowane. pamietajcie, ze tak naprawde to one najczesciej biora
      odpowiedzialnosc za wychowanie i utrzymanie tych pieknych malych istotek.
      pozdrawiam
      J.
      • Gość: monia Re: Statek-klinika aborcyjna chce wplynac do Gdyn IP: *.suwalki.sdi.tpnet.pl 24.06.03, 10:58
        zgadzam sie z toba. jednak mysle, ze nie byloby takiego problemu z niechcianymi
        ciazami zeby w polsce w szkolach byla normalna, ludzka edukacja seksualna i
        zeby kosciol nie wtracal sie do pracy nad podrecznikami do tego przedmiotu.

poza tym w dalszym ciagu nie rozumiem - jak kogos moze byc stac na aborcje a
        nie stac go na najzwyklejsze prezerwatywy czy pigulki, ktore nie sa wcale takie
        drogie.

inna prawa - ustawa sobie a zycie sobie. wystarczy otworzyc jakakolwiek gazete
        w wa-wie na ogloszeniach. strasznie duzo gabinetow gin. oglasza chec wywolania
        okresu oczywiscie za odpowiednia oplata. czy nie ma tu pewnej hipokryzji? ci
        sami lekarze odmawiaja prawa pacjentkom do badan prenatalnych w zwyklym
        szpitalu zaslaniajac sie sumieniem
        • Gość: Adam Re: Statek-klinika aborcyjna chce wplynac do Gdyn IP: *.proxy.aol.com 25.06.03, 08:09
          do manzana

Uwazam podobnie, ze wlasciwa edukacja antykoncepcyjna zminimalizowalaby ilosc
          wykonywanych aborcji. Szkola i rodzice jesli chodzi o edukacje w tym kierunku
          maja szerokie mozliwosci. Nie jest to jednak takie proste gdyz mlodziez a
          wlasciwie dzieci zaczynaja wspolzycie seksualne w roznym wieku. Jedni zaczynaja
          majac 17 czy 18 lat inni kiedy maja 14 lat. Do 14-latka trudno dotrzec, gdyz
          jest to duzy dzieciak i na ogol nie mysli co robi. Patrzy, aby zabawic sie w
          danej chwili i to wszystko.
          kiedy nalezaloby wiec zaczac edukacje seksualna moze od 12 roku zycia?
          Osobiscie spotkalem kiedys czlowieka, ktory swoj pierwszy stosunek mial w wieku
          9 lat z dziewczynka 8-letnia. Takim dzieciom, zeby wyklady dawal nawet sam dr.
          Lew Starowicz to niewiele im to da. Nalezy najpierw zmienic mentalnosc takich
          dzieciakow, ich zainteresowania i dopiero pozniej aplikowac im edukacje
          antykoncepjna.

W super Expresie widzialem nie dawno dane statystyczne odnosnie antykoncepcji.
          Okazuje sie, ze 20% par w Polsce w ogole nie stosuje zadnej antykoncepcji,
          nawet kalendarzyka. I to jest ta luka, ktora zwieksza aborcje.

Przyplyniecie tego statku do Gdyni to jest przyslowiowe wpuszczenie kota i
          podgrzewanie emocji po obu stronach. W Stanach na przyklad uprawianie
          prostytucji jest surowo zabronione i karane. Jak to wygladaloby, zeby na
          przyklad z Polski gdzie prostytucja jest dozwolona wyslano statek z panienkami
          do NY, ktory wyplywalby na wody eksterytorialne i tam uprawianoby seks? Taki
          statek nie otrzymalby pozwolenia na zawiniecie do portu i nie byloby sprawy.

Zgoda macica nalezy do kobiety, ale to nie daje jej prawa do zabijania. Kazdy
          czlowiek ma rowniez rece i sa one jego wlasnoscia. Ale to nie znaczy, ze jesli
          czyjes rece naleza do danej osoby to moze ona tymi rekoma mordowac czy krasc.

W wielu przypadkach wine za aborcje ponosza mezczyzni, ktorzy najpierw zrobia
          dziecko, a pozniej nie pozwalaja kobiecie na jego urodzenie. W rodzinach
          patologicznych czesto mezczyzni zmuszaja swoje zony czy kochanki do uprawiania
          seksu bez zabezpieczenia. Kobiety te sa najczesciej brutalnie gwalcone przez
          mezow pijakow czy kochankow.

Do Speca
          Nie nalezy przekreslac roli Kosciola i preferowanej przez Kosciol metody
          antykoncepcyjnej zwanej kalendarzykiem. W sumie jest to dobra metoda. Stosujac
          ja mozna isc na calego nie uzywajac nawet prezerwatyw i potrzeba stosowania
          zadnych srodkow. Wiadomo prezerwatywa zmniejsza odczucie, a po pigulkach
          dziewczyny czuja sie czasem zle.
          Wada tej metody jest to, ze nie mozna jest stosowac kiedy sie chce tylko
          wykorzystujac naturalne czynnosci organizmu kobiety. Ale jak ktos ma emergency
          i pilnie potrzebuje seksu to na emergency mozna uzyc prezerwatyw czy pigulek.

Do Julity
          Aborcja nie powinna byc legalna gdyz jest to pozwolenie na legalne zabijanie.
          Jeszcze nie tak dawno za czasow Clintona wielkiego oredownika aborcji w Stanach
          reklamowano na plakatach w metrze, na ulicy aborcje do 40 tygodnia ciazy (czyli
          do konca do 9-go miesiaca) pod narkoza lub na zywca. Prezydent Bush troche to
          ograniczyl.
          W Norymberdze gdzie sadzono zbrodniarzy wojennych kilku lekarzy niemieckich
          oskarzono o zbrodnie przeciwko ludzkosci gdyz w obozach koncentracyjnych robili
          aborcje wiezniarkom w 6 miesiacu ciazy czyli w 26 tygodniu. Gdyby Trybunal
          Norymberski mial miejsce dzisiaj z tego zarzutu zwolnionoby ich gdyz legalnie
          dokonuje sie aborcje do 40 tygodnia ciazy. Teraz postepowe kobiety dobrowolnie
          ida na aborcje w 8 czy 9 miesiacu ciazy kiedy ruchy sa juz bardzo silne.

Pozdrawiam
          Adam

• Gość: julita Re: Statek-Do Adama IP: *.0.252.64.snet.net 25.06.03, 15:08
            Adam napisal :

'Do Julity
            Aborcja nie powinna byc legalna gdyz jest to pozwolenie na legalne zabijanie.
            Jeszcze nie tak dawno za czasow Clintona wielkiego oredownika aborcji w Stanach
            reklamowano na plakatach w metrze, na ulicy aborcje do 40 tygodnia ciazy (czyli
            do konca do 9-go miesiaca) pod narkoza lub na zywca. Prezydent Bush troche to
            ograniczyl.
            W Norymberdze gdzie sadzono zbrodniarzy wojennych kilku lekarzy niemieckich
            oskarzono o zbrodnie przeciwko ludzkosci gdyz w obozach koncentracyjnych robili
            aborcje wiezniarkom w 6 miesiacu ciazy czyli w 26 tygodniu. Gdyby Trybunal
            Norymberski mial miejsce dzisiaj z tego zarzutu zwolnionoby ich gdyz legalnie
            dokonuje sie aborcje do 40 tygodnia ciazy. Teraz postepowe kobiety dobrowolnie
            ida na aborcje w 8 czy 9 miesiacu ciazy kiedy ruchy sa juz bardzo silne.

Pozdrawiam
            Adam

&((&^*(%*&$^#^

Adam ja zawsze zaznaczam ze jestem przeciwko aborcji, i zastanawiam sie
            dlaczego Bog tak robi ze niktore kobiety ktore chca dzieci maja poronienia albo
            w ogole nie moga zajsc w ciaze, a niektore zabijaja dzieci przez aborcje, bo
            TAK -Aborcja to morderstwo czy w pierwszym miesiacu czy w 9-tym.....

ale..............

skrobanki zawsze byly i beda robione bez wzgledu na to czy panstwo orzeknie ze
            sa robione legalnie czy nielegalnie, to nie zmieni faktu ze kobiety zawsze beda
            to robily.........

i wlasnie dla bezpieczenstwa tej kobiety ktora morduje swoje dziecko aborcja
            musi byc legalna. moze to nie ma sensu dla ciebie, ale ja wiem ze to lepsze
            rozwiazanie dla wszystkich.

mysle ze najlepiej zeby nie bylo niechcianych ciazy i niechcianych dzieci....

julita.
            • ralston Re: Statek-Do Adama 25.06.03, 22:23

> Adam ja zawsze zaznaczam ze jestem przeciwko aborcji, i zastanawiam sie
              > dlaczego Bog tak robi ze niktore kobiety ktore chca dzieci maja poronienia
              albo
              >
              > w ogole nie moga zajsc w ciaze, a niektore zabijaja dzieci przez aborcje, bo
              > TAK -Aborcja to morderstwo czy w pierwszym miesiacu czy w 9-tym.....
              >
              > ale..............
              >
              > skrobanki zawsze byly i beda robione bez wzgledu na to czy panstwo orzeknie
              ze
              > sa robione legalnie czy nielegalnie, to nie zmieni faktu ze kobiety zawsze
              beda
              >
              > to robily.........
              >
              > i wlasnie dla bezpieczenstwa tej kobiety ktora morduje swoje dziecko aborcja
              > musi byc legalna. moze to nie ma sensu dla ciebie, ale ja wiem ze to lepsze
              > rozwiazanie dla wszystkich.
              >
              > mysle ze najlepiej zeby nie bylo niechcianych ciazy i niechcianych dzieci....
              >
              > julita.

Chyba się Julita zaplątałaś. Bo albo aborcja jest morderstwem czy w pierwszym,
              czy w dziewiątym miesiącu, albo powinna być legalna... Dla bezpieczeństwa
              płatnego zabójcy, żeby nie spadł z dachu ze swoją snajperką, zalegalizujmy
              zabójstwo?
            • Gość: wuzel Re: Statek-Do Adama IP: 212.244.162.* 26.06.03, 11:34
              Właściwie dlaczego zawsze jest jakieś ale...
              Powiedzieliscie wszystko na powyzszy temat- SWIADOMA EDUKACJA i odpowiedzialna
              polityka medyczna( dostępne informacje na temat antykoncepcji i sama
              antykoncepcja) i teraz tylko minister zdrowia i minister oswiaty powinni
              wprowadzić kilka zmian i problem aborcji znika ale... okreslenie wskazań do
              zabiegu: zycie zdrowie kobiety a życie dziecka - kolejny problem
              A dzisiaj pomijajac fakt że temat aborcji jest argumentem politycznym
              może rzeczywiście jesteśmy jeszcze zacofani
              Ostatni przypadek z Pogotowia: kobieta 33 lata 13 ciąża nikt w domu nie
              pracuje,;
              i jeszcze jedno dziewczyna lat 16 bóle brzucha plamienia okazuje się ze jest w
              ciązy
              no comments
              • Gość: Spec Re: Statek-Do Adama IP: 38.112.0.* 26.06.03, 15:16
                Gość portalu: wuzel napisał(a):

[...]
                > Ostatni przypadek z Pogotowia: kobieta 33 lata 13 ciąża
                nikt w domu nie
                > pracuje,;
                > i jeszcze jedno dziewczyna lat 16 bóle brzucha
                plamienia okazuje się ze jest w
                > ciązy
                > no comments

na pewno trzeba uwzglednic to ze co 40 lat liczba ludzi
                na swiecie podwaja sie - stad mozemy dozyc czasow kiedy
                planeta nie bedzie w stanie wyzywic naszego gatunku.
                mozemy dozyc czasow ze zabraknie tu miejsca dla doroslych
                osobnikow i nikt nie bedzie sie zastanawial czy
                zniszczenie zarodka to zbrodnia czy nie.
                • Gość: wuzel Re: Statek-Do Adama IP: 212.244.162.* 26.06.03, 17:57
                  Smutna wizja ,problem w tymn że podwaja się liczba ludności w krajach
                  nierozwinietych bo globalne mocarstwa :"W zeszłym roku wskaźnik urodzeń w USA
                  osiągnął rekordowo małą wartość 13,9w przeliczeniu na 1000 mieszkańców. W 2001
                  r. wskaźnik ten wyniósł 14,1, a w 1990 r. - 16,7. Mimo zmniejszania się ogólnej
                  liczby urodzeń, stale zwiększa się liczba porodów przedwczesnych oraz narodzin
                  dzieci z małą masą urodzeniową."
                  Będąc zwolennikiem spiskowej teorii dziejów :) zastanawiamm się tylko skąd
                  wziął sie nagłośniony problem aborcji: statek-klinika aborcyjna "Langenort"
                  przeminąłby ( przepłynąłby ) niezauważony a tak zainterosowanie proszę jakie
                  wielkie.
                  Wiem że jest to cyniczne ale naprawde trzeba tylko ? chęci i zaangażowania
                  świadomych ludzi a nie gardłowania i populizmu
                  • Gość: Spec Re: Statek-Do Adama IP: 38.112.0.* 26.06.03, 18:25

> Smutna wizja ,problem w tymn że podwaja się liczba
                    ludności w krajach
                    > nierozwinietych bo globalne mocarstwa :"W zeszłym roku
                    wskaźnik urodzeń w USA
                    > osiągnął rekordowo małą wartość 13,9w przeliczeniu na
                    1000 mieszkańców. W 2001
                    > r. wskaźnik ten wyniósł 14,1, a w 1990 r. - 16,7. Mimo
                    zmniejszania się ogólnej
                    >
                    > liczby urodzeń, stale zwiększa się liczba porodów
                    przedwczesnych oraz narodzin
                    > dzieci z małą masą urodzeniową."

wg mego zrodla im kraj biedniejszy tym wiecej dzieci sie
                    rodzi (nie dotyczy to krajow gdzie kobiety sa
                    dyskryminowane przez prawo). pasuje to do powyzszej
                    statystyki - pewno tak samo jest w Anglii, Niemczech itp.

> Będąc zwolennikiem spiskowej teorii dziejów :)
                    zastanawiamm się tylko skąd
                    > wziął sie nagłośniony problem aborcji: statek-klinika
                    aborcyjna "Langenort"
                    > przeminąłby ( przepłynąłby ) niezauważony a tak
                    zainterosowanie proszę jakie
                    > wielkie.
                    > Wiem że jest to cyniczne ale naprawde trzeba tylko ?
                    chęci i zaangażowania
                    > świadomych ludzi a nie gardłowania i populizmu

zyjemy w takim religijnym kraju (jak ktos w komentarzach
                    na onecie napisal rzadzonym przez katolibow ;))
              • Gość: Adams Re: Statek-Do wuzel IP: *.proxy.aol.com 27.06.03, 09:21

> Właściwie dlaczego zawsze jest jakieś ale...
                > Powiedzieliscie wszystko na powyzszy temat- SWIADOMA EDUKACJA i
                odpowiedzialna
                > polityka medyczna( dostępne informacje na temat antykoncepcji i sama
                > antykoncepcja) i teraz tylko minister zdrowia i minister oswiaty powinni
                > wprowadzić kilka zmian i problem aborcji znika ale... okreslenie wskazań do
                > zabiegu: zycie zdrowie kobiety a życie dziecka - kolejny problem

Zdecydowanie znak rownosci miedzy zyciem dziecka i zyciem kobiety.

> A dzisiaj pomijajac fakt że temat aborcji jest argumentem politycznym
                > może rzeczywiście jesteśmy jeszcze zacofani
                > Ostatni przypadek z Pogotowia: kobieta 33 lata 13 ciąża nikt w domu nie
                > pracuje,;

To straszne. Calkowita nieodpowiedzialnosc. W takiej sytuacji powinno
                interweniowac panstwo i zapewnic tym ludziom prace. dla ratowania zycia robi
                sie przeciez wszystko.
                > i jeszcze jedno dziewczyna lat 16 bóle brzucha plamienia okazuje się ze jest
                w
                > ciązy

Skoro dziewczyna zdrowa i plod zdrowy w wieku 16 czy 17 lat moze rodzic. Skoro
                byla na tyle dorosla, zeby uprawiac seks powinna teraz byc na tyle dorosla,
                zeby urodzic i wychowac dziecko. Ciaza nie bierze sie z powietrza.

Adam
                • Gość: wuzel Re: Statek-Do Adam IP: 212.244.162.* 27.06.03, 11:20
                  Nie miałem zamiarów naprawczych po prostu przedstawiłem fakt.
                  Jak widzisz prosto pomieszać pojęcia- piszesz o utopii teorii marksizmu
                  komunizmu a żądasz opieki dla wszystkich. Widze w swojej pracy w okolicach
                  Polski płn- wsch i nie tylko wiele takich sytuacji, opieka społeczna- smieszne
                  pieniądze; ludzie utrzymujacy kilkunastoosobowe rodziny z renty i zapomogi ja
                  moge naprawic pojedyńczy przypadek wypisac tani lek, czy zawieżć szybko do
                  szpitala ( skąd wyjdą za kilka dni wprawdzie zdrowsi ale z receptą na kilkaset
                  PLN - ups)a Państwo bez komentarza.
                  Co do dylematów zdrowotnych to nie zawsze proste postawic znak równości między
                  zdrowiem matki i dziecka znowu nowy temat to kwestie np. etyczne, warunki
                  środowiskowe, uwarunkowania zdrowotne i rokowanie . Od razu odpowiadam dla mnie
                  życie -kazde- jest najważniejsze po prostu argumentuje .
                  Co do ciąży :) najwazniejsza jest świadomość czyli EDUKACJA, czasami mam
                  wrazenie ze niektórzy ludzie i to nie tylko młodzi nie potrafią skojarzyc faktu
                  współzycia seksualnego z ciążą i dzieckiem
                  Pozdrawiam.
                  Dlaczego zawsze usprawiedliwiacie sie (Polonio)wspominając Redlińskiego, zawsze
                  są dwie strony medalu, jak nie będziemy świadomi tej brudnej to bedziemy uznani
                  za fałszywych . Nikt nie oglądałby filmu o pięknych i bogatych, takie są nowele
                  brazylijskie.
                  ;)))
                  • Gość: Adam Re: Statek-Do wuzel IP: *.proxy.aol.com 28.06.03, 22:09

> Nie miałem zamiarów naprawczych po prostu przedstawiłem fakt.
                    > Jak widzisz prosto pomieszać pojęcia- piszesz o utopii teorii marksizmu
                    > komunizmu a żądasz opieki dla wszystkich. Widze w swojej pracy w okolicach
                    > Polski płn- wsch i nie tylko wiele takich sytuacji, opieka społeczna-
                    smieszne
                    > pieniądze; ludzie utrzymujacy kilkunastoosobowe rodziny z renty i zapomogi ja
                    > moge naprawic pojedyńczy przypadek wypisac tani lek, czy zawieżć szybko do
                    > szpitala ( skąd wyjdą za kilka dni wprawdzie zdrowsi ale z receptą na
                    kilkaset
                    > PLN - ups)a Państwo bez komentarza.

Nie mialem na mysli opieki dla wszystkich. Chodzilo mi o przypadki sporadyczne
                    i zarazem tragiczne.
                    Kazda pomoc jest bardzo cenna. Takze i Twoja. Na pewno pomogles wielu ludziom.
                    Jesli chodzi o leki. Czy w Polsce placowki sluzby zdrowia otrzymuja probki
                    lekow od producenta? W Stanach wszystkie placowki sluzby zdrowia panstwowej
                    oraz wiele prywatnych klinik otrzymuje od producentow spore ilosci probek lekow
                    w ramach promocji danych lekow. Lekarze czesto daja te leki ludziom, ktorzy nie
                    maja ubezpieczenia medycznego i pieniedzy. Sa to leki poczawszy od antybiotykow
                    i lekow przeciw bolowych, a konczac na specyfikach od nowotworow.
                    > Co do dylematów zdrowotnych to nie zawsze proste postawic znak równości
                    między
                    > zdrowiem matki i dziecka znowu nowy temat to kwestie np. etyczne, warunki
                    > środowiskowe, uwarunkowania zdrowotne i rokowanie . Od razu odpowiadam dla
                    mnie
                    >
                    > życie -kazde- jest najważniejsze po prostu argumentuje .
                    > Co do ciąży :) najwazniejsza jest świadomość czyli EDUKACJA, czasami mam
                    > wrazenie ze niektórzy ludzie i to nie tylko młodzi nie potrafią skojarzyc
                    faktu
                    >
                    > współzycia seksualnego z ciążą i dzieckiem

Calkowicie zgadzam sie z Toba.

> Dlaczego zawsze usprawiedliwiacie sie (Polonio)wspominając Redlińskiego,
                    zawsze
                    >
                    > są dwie strony medalu, jak nie będziemy świadomi tej brudnej to bedziemy
                    uznani
                    >
                    > za fałszywych . Nikt nie oglądałby filmu o pięknych i bogatych, takie są
                    nowele
                    >
                    > brazylijskie.
                    > ;)))

Nie chodzi moze tyle o usprawiedliwienie, ale o sprzeciw ze strony Polonii
                    wobec tendencyjnego przedstawienia niektorych spraw. Redlinski nie daje w tej
                    ksiazce zadnych szans czytelnikowi na dokonanie jakiegokolwiek porownania.
                    Przedstawia tylko jedna strone medalu i na jej podstawie wyciaga wnioski do
                    calosci. Podczas gdy druga strona medalu jest zupelnie inna.

Pozdrawiam i zycze przyjemnego weekendu
                    Adam
                    • Gość: monia widzialam langenort IP: *.dsl.emhril.ameritech.net 01.07.03, 15:40
                      przed wyjazdem do stanow spedzilam pare dni nad morzem, we wladyslawowie.
                      oczywiscie jak wielu innych turystow poszlam do portu obejrzec sobie ta tak
                      nazwana przez niektorych - rzeznie. ten statek to w pewnien sposob nowa
                      atrakcja w miescie. inna atrakcja to grubka oszolomow koczujaca w porcie i
                      rzucajaca od czasu do czasu, glownie w celu odgonienia nudy, hasla w
                      stylu: "mordercy" i " rece precz od polskich kobiet". tylko niech ktos mi powie
                      czemu wsrod tej bandy nie zauwazylam ZADNEJ KOBIETY????tam byli sami faceci?
                      czy tez moze kobiety sa zbyt inteligentne zeby robic z siebie idiotki?

a moze po prostu WY MEZCZYZNI lepiej od nas kobiet wiecie co dla nas jest
                      najlepsze?
                      • Gość: Spec Re: widzialam langenort IP: 38.112.0.* 01.07.03, 17:13
                        > a moze po prostu WY MEZCZYZNI lepiej od nas kobiet
                        wiecie co dla nas jest
                        > najlepsze?

jak skojarzysz fakty to sie okaze ze kobiety wlasnie tak
                        mysla - na swiecie ogolnie jest wiecej kobiet niz
                        mezczyzn - nie znam statystyk dla Polski ale zalozmy ze
                        jest WAS rowniez wiecej. mimo to w Polsce ani razu nie
                        wybrano ani chyba nawet nie startowala kobieta na
                        prezydenta - glowe panstwa decydujacego za wszystkich
                        Polakow. Stad tez jesli wiekszosc obywateli jakimi sa
                        kobiety decyduje o wyborze mezczyzny aby decydowal m.in
                        za nie to chyba wychodzi na to ze kobiety mysla ze
                        mezczyzni wiedza lepiej co jest dla nich lepsze. to samo
                        jest w USA.

chyba nie popelnilem bledu w tym wywodzie? :)
                          • Gość: Spec Re: widzialam langenort IP: 38.112.0.* 01.07.03, 20:41

> Gość portalu: Spec napisał(a):
                            >
                            > > > a moze po prostu WY MEZCZYZNI lepiej od nas kobiet
                            > > > chyba nie popelnilem bledu w tym wywodzie? :)
                            > moze i nie :)) albo wam sie wydaje, ze wiecie lepiej
                            od nas :)
                            > pozdrawiam juz z chicago
                            > m.

wam tez sie wydaje ze wiemy lepiej od was (tak
                            przynajmniej mi wychodzi)
                              • Gość: Spec Re: widzialam langenort IP: 38.112.0.* 01.07.03, 21:22

> Gość portalu: Spec napisał(a):
                                > >
                                > > wam tez sie wydaje ze wiemy lepiej od was (tak
                                > > przynajmniej mi wychodzi)
                                >
                                > a myslalam, ze to facetow trzeba za reke prowadzac, ale
                                widocznie ja mam do
                                > takich pecha :))

to co napisalem nie wyklucza ze facetow trzeba prowadzac
                                za reke. faceci i kobiety od urodzenia maja pewne rzeczy
                                zakodowane w genach. i nie zmienisz tego w przeciagu
                                nawet 100 lat bo masz przeciwko sobie milion lat ewolucji
                                homo sapiens. :)
                        • Gość: manzana trochę o wyborach IP: *.acn.waw.pl 02.07.03, 00:39
                          kobieta na prezydenta owszem startowała, była to Hanna Gronkiewicz Waltz. a
                          teraz słówko o wyborach. w Polsce w wyborach do sejmu najczęsciej głosuje się
                          na partie, nie na ludzi. tzn. owszem, są nazwiska, które wyborcom zwykle
                          niewiele mówią. najczęsciej zakreśla się pierwszą lub ostatnią pozycję. dlatego
                          na pierwszym miejscu jest najbardziej zasłużony. jeśli dobrze pamiętam, na
                          liście SLD w okręgu ełckim na pierwsym był Dziewulski, na drugim Czepułkowski,
                          na ostatnim Sebastian Florek. wszyscy sie dostali, co nie byłoby takie
                          oczywiste, gdyby byli gdzieś pośrodku. miejsca strategiczne na liście zajmują
                          tuzy, srodkowe - płotki. jeśli obserwujesz trochę kampanie do sejmu, wiesz, że
                          faktycznie głosuje się na partie. przed wyborami miasto jest zawalone plakatami
                          zdjęcie+nazwisko+logo+głosuj na mnie. nie ma żadnego daczego masz na mnie
                          głosować. z plakatu się nie doweisz, kim jest ten gość na zdjęciu, co już
                          zrobił i co ma zamiar zrobić. spotkania gremialne z wyborcami to rzadkość, a
                          mało komu chce się pofatygować do biura poselskiego.
                          teraz trochę o kobietach. jest prawie niemozliwe, zeby kandydat na posła po
                          prostu zapisał się do partii i dostał miejsce na liście. to są lata
                          wysługiwania w młodzieżówkach, sekretarzowania itp. co mi opowiadał znajomy
                          socjolog na podstawie własnych obserwacji: wcale nieprawda, że kobiet nie ma w
                          młodzieżówkach i w ogóle w partiach. sa i wykonuja mnóstwo mrówczej,
                          nieefektownej roboty. w momencie układania listy pojawia się szklany sufit.
                          kobiety mają zasługi dla partii, ale to nie one układają listy, okazuje sie że
                          kto inny jest lepszy do reprezentowania narodu, a one sa za mało asertywne żeby
                          upomnieć się o swoje. pomysł parytetu 30% - skąd ta liczba sie wzięła? czyżby w
                          partiach więcej ich nie było? nie wiem, ale można to sprawdzić. znajomy
                          socjolog utrzymuje, ze w liberalnych młodzieżówkach ich liczba sięgała połowy.
                          z drugiej strony, najwięcej posłanek ma LPR - ok. 1/3. oni od parytetów się
                          odżegnywali, ale przynajmniej w Ełku kobiet na liście było 1/3. czyli jakieś
                          przełożenie jest. podobnie w SLD - 30% na listach (gorsze miejsca), 25% w
                          parlamencie. PSL - żadnej posłanki, najmniej kandydatek, bardzo mało członkiń.
                          na koniec mały przykład: (piszę z pamięci) w 1989 do sejmu i senatu startowalo
                          200 kobiet, dostało się 68. meżcyzn - startowało 2000, dostało się 492. z czego
                          wynika że kobiety miały większą skuteczność. wnioski wyciągnijcie sami.
                      • Gość: Adam Re: widzialam langenort IP: *.proxy.aol.com 01.07.03, 22:09

> przed wyjazdem do stanow spedzilam pare dni nad morzem, we wladyslawowie.
                        > oczywiscie jak wielu innych turystow poszlam do portu obejrzec sobie ta tak
                        > nazwana przez niektorych - rzeznie. ten statek to w pewnien sposob nowa
                        > atrakcja w miescie. inna atrakcja to grubka oszolomow koczujaca w porcie i
                        > rzucajaca od czasu do czasu, glownie w celu odgonienia nudy, hasla w
                        > stylu: "mordercy" i " rece precz od polskich kobiet". tylko niech ktos mi
                        powie
                        >
                        > czemu wsrod tej bandy nie zauwazylam ZADNEJ KOBIETY????tam byli sami faceci?
                        > czy tez moze kobiety sa zbyt inteligentne zeby robic z siebie idiotki?
                        >
                        > a moze po prostu WY MEZCZYZNI lepiej od nas kobiet wiecie co dla nas jest
                        > najlepsze?

monia,
                        Wystarczy, ze zobaczylas statek langenort i od razu zmienilas swoje zdanie na
                        caly temat z nim zwiazany w tym na temat aborcji.
                        Czy bralas udzial w warsztatach na langenort? A moze udalo ci sie zalapac na
                        rejs na wody eksterytorialne i stad ta fascynacja.
                        Dlaczego ludzi protestujacych w obronie zycia nazywasz banda?
                        Dlaczego wsrod protestujacych nie bylo kobiet pytasz? Dlatego, ze kobiety
                        wolaly zostac w domu i wyslaly na pikiete swoich mezow i kochankow. Same wolaly
                        zostac w domu i sie nie narazac.

Adam
                        • Gość: monia Re: widzialam langenort IP: *.dsl.emhril.ameritech.net 01.07.03, 22:41
                          > monia,
                          > Wystarczy, ze zobaczylas statek langenort i od razu zmienilas swoje zdanie na
                          > caly temat z nim zwiazany w tym na temat aborcji.

ADAM - NIE MUSIALAM ZMIENIAC ZDANIA BO ZAWSZE UWAZALAM ZE KOBIETA MA PRAWO
                          WYBORU
                          > Czy bralas udzial w warsztatach na langenort? A moze udalo ci sie zalapac na
                          > rejs na wody eksterytorialne i stad ta fascynacja.

PODOBNO JESTES CZLOWIEKIEM KURTURALNYM A TU PROSZE, PROSZE.....MOZE TOBIE
                          PRZYDALABY SIE SKROBANKA ALE MOZGU, BO MNIE JESZCZE STAC NA SRODKI
                          ANTYKONCEPCYJNE I NIE MUSZE SIE UCIEKAC DO TAK DRASTYCZNYCH SRODKOW JAKIM JEST
                          ABORCJA, A POZA TYM NAWET JESLI ZDECYDOWALABYM SIE NA OFERTE PAN Z TEGO STATKU
                          TO BYLABY WYLACZNIE SPRAWA MOJA, MOJEGO FACETA I NASZYCH SUMIEN A TWOJA.
                          > Dlaczego ludzi protestujacych w obronie zycia nazywasz banda?
                          ZEBYS ICH WIDZIAL NA ZYWO TO MOZE BYS TO ZROZUMIAL, O ILE NA TO POZWOLILBY TWOJ
                          OGRANICZONY UMYSL
                          > Dlaczego wsrod protestujacych nie bylo kobiet pytasz? Dlatego, ze kobiety
                          > wolaly zostac w domu i wyslaly na pikiete swoich mezow i kochankow. Same
                          wolaly>
                          > zostac w domu i sie nie narazac.
                          >
                          > Adam

WIESZ CO ADAMIE? ZNAJDZ SOBIE W KONCU JAKAS BABE BO CI SPERMA DO GLOWY UDERZA.W
                          KONCU NASZ SWOJE LATA..
                          • Gość: Adam Re: widzialam langenort do monii IP: *.proxy.aol.com 02.07.03, 08:16

> ADAM - NIE MUSIALAM ZMIENIAC ZDANIA BO ZAWSZE UWAZALAM ZE KOBIETA MA PRAWO
                            > WYBORU

Monia w porzednich postach prezentowalas inne stanowisko. Postawa neoficka jest
                            typowa dla Ciebie.

> PODOBNO JESTES CZLOWIEKIEM KURTURALNYM A TU PROSZE, PROSZE.....MOZE TOBIE
                            > PRZYDALABY SIE SKROBANKA ALE MOZGU, BO MNIE JESZCZE STAC NA SRODKI
                            > ANTYKONCEPCYJNE I NIE MUSZE SIE UCIEKAC DO TAK DRASTYCZNYCH SRODKOW JAKIM
                            JEST
                            > ABORCJA, A POZA TYM NAWET JESLI ZDECYDOWALABYM SIE NA OFERTE PAN Z TEGO
                            STATKU
                            > TO BYLABY WYLACZNIE SPRAWA MOJA, MOJEGO FACETA I NASZYCH SUMIEN A TWOJA.

Rodzice, ktorzy zabijaja dzieci w ogole nie maja sumien. Z facetem to mozna isc
                            na kolacje czy do kina, ale nie robic dzieci. Postepowa jestes po tej Polsce.

> ZEBYS ICH WIDZIAL NA ZYWO TO MOZE BYS TO ZROZUMIAL, O ILE NA TO POZWOLILBY
                            TWOJ OGRANICZONY UMYSL

Myslalem, ze jestes kuluralna dziewczyna a ty ublizasz...

> WIESZ CO ADAMIE? ZNAJDZ SOBIE W KONCU JAKAS BABE BO CI SPERMA DO GLOWY
                            UDERZA.W KONCU NASZ SWOJE LATA..

Widze, ze nawet udzielasz rad....Nie jestem ze wsi chlopem, zebym potrzebowal
                            baby. Mam dziewczyne ktora mi w zupelnosci wystarcza.
                            Co do spermy to lepiej pilnuj spermy swojego chlopa, zeby jej za duzo sie
                            niezmarnowalo. Jak zauwazy ze ja wypluwasz zamiast lykac to Ciebie rzuci, a
                            masz juz przeciez swoje lata.
                            A zreszta na Jackowie w Chicago tylko koza nie ma wziecia.
                            • Gość: monia Re: widzialam langenort do monii IP: *.dsl.emhril.ameritech.net 02.07.03, 14:42

> Monia w porzednich postach prezentowalas inne stanowisko. Postawa neoficka
                              jest
                              >
                              > typowa dla Ciebie.
                              >
                              > jakbys sie bardziej wglebil w moje posty to bys wiedzial, ze zawsze bylam za
                              wolnym wyborem dla kobiety. a to, ze nie potrafie zrozumiec takiego zjawiska,
                              ze kogos nie stac na srodki antykoncepcyjne a stac go na aborcje, to juz inna
                              sprawa. ale ta kwestia jest prywatna sprawa kazdej kobiety.
                              >
                              > Rodzice, ktorzy zabijaja dzieci w ogole nie maja sumien. Z facetem to mozna
                              isc
                              > na kolacje czy do kina, ale nie robic dzieci. Postepowa jestes po tej Polsce.
                              podobno podroze ksztalca ale tobie to juz nic nie pomoze.jestes zbyt na to
                              ograniczony. szkoda mi ciebie po prostu.....
                              >
                              > Myslalem, ze jestes kuluralna dziewczyna a ty ublizasz...
                              >
                              o twojej tzw. kulturze tez swiadcza twoje posty. bo jak ktos ma inne zdanie to
                              go zaraz obrazasz.
                              >>
                              > Widze, ze nawet udzielasz rad....Nie jestem ze wsi chlopem, zebym potrzebowal
                              > baby. Mam dziewczyne ktora mi w zupelnosci wystarcza.
                              > Co do spermy to lepiej pilnuj spermy swojego chlopa, zeby jej za duzo sie
                              > niezmarnowalo. Jak zauwazy ze ja wypluwasz zamiast lykac to Ciebie rzuci, a
                              > masz juz przeciez swoje lata.
                              > A zreszta na Jackowie w Chicago tylko koza nie ma wziecia - a ja slyszalam,
                              ze tak jest na greenpoincie.

teraz juz wiem dlaczego niektorzy uwazaja, ze masz wiele wspolnego z wieskiemt.
                              no prosze, prosze. ty uwazaj zeby twoja koza nie polubila "czarnej" spermy
                              zamiast twojej.
                              chicago na szczescie na wiele dzielnic i tylko ktos kto nie zna jez. ang laduje
                              na jackowie.
                              skad mozesz wiedziec ile mam lat? jestem duzo mlodsza od ciebie.
                              ale z takim zacofanym i fanatycznie nastawionym czlowiekiem jak ty, ktory tylko
                              obraza ludzi o odmiennych pogladach, nie mam zamiaru wiecej dyskutowac.
                              • Gość: Adam Re: widzialam langenort do monii IP: *.proxy.aol.com 02.07.03, 18:45

> chicago na szczescie na wiele dzielnic i tylko ktos kto nie zna jez. ang
                                laduje
                                >
                                > na jackowie.

Ty przeciez nie znasz jezyka angielskiego.

> skad mozesz wiedziec ile mam lat? jestem duzo mlodsza od ciebie.

A skad mozesz wiedziec ile ja mam lat? Moze to ja jestem mlodszy od Ciebie.

> ale z takim zacofanym i fanatycznie nastawionym czlowiekiem jak ty, ktory
                                tylko
                                >
                                > obraza ludzi o odmiennych pogladach, nie mam zamiaru wiecej dyskutowac.

Ja rowniez nie mam zamiaru prowadzic dalej dyskusji z prosta kobieta o
                                despotycznym usposobieniu.

Adam
                                • Gość: monia do adama, ktory wszystkie rozumy po zjadal IP: *.dsl.emhril.ameritech.net 02.07.03, 19:07
                                  ..................no comments........... po prostu.

do wiadomosci twojego bardzo ograniczonego umyslu - znam angielski- moze nie
                                  perfekt ale dogadac sie z amerykanami moge, jezeli tobie do sprzedazy
                                  odkurzaczy wystarcza jezyk migowy to nie zarzucaj, ze inni polacy przebywajacy
                                  w usa nie znaja jezyka. no ale jak ktos inny moze byc bardziej rozwiniety
                                  umyslowo od ciebie.......

co do twojego wieku to z twoich postow wynika, ze masz ok 30 lub trzydziesci
                                  parelat, wiec dla mnie jestes starym, ograniczonym zgredem.
                                  wiecej nic nie mam do dodania.
                                  • Gość: Adam Re: do adama, ktory wszystkie rozumy po zjadal IP: *.proxy.aol.com 03.07.03, 06:41

> ..................no comments........... po prostu.
                                    >
                                    > do wiadomosci twojego bardzo ograniczonego umyslu - znam angielski- moze nie
                                    > perfekt ale dogadac sie z amerykanami moge, jezeli tobie do sprzedazy
                                    > odkurzaczy wystarcza jezyk migowy to nie zarzucaj, ze inni polacy
                                    przebywajacy
                                    > w usa nie znaja jezyka. no ale jak ktos inny moze byc bardziej rozwiniety
                                    > umyslowo od ciebie.......

Myslalem, ze jestes bardziej zdolna dziewczyna i wymyslisz cos innego niz
                                    odkurzacze mobba. Ale jak przyznajesz co do angielskiego jestes samoukiem to na
                                    pewno i co do reszty wiedzy.

> co do twojego wieku to z twoich postow wynika, ze masz ok 30 lub trzydziesci
                                    > parelat, wiec dla mnie jestes starym, ograniczonym zgredem.
                                    > wiecej nic nie mam do dodania.

A Ty dla mnie jestes stara zdziwaczala baba. Przerzuc sie na polskich pijakow z
                                    Jackowa, a mnie zostaw w spokoju.

Adam
                                    • Gość: julita Re: do adama, ktory wszystkie rozumy po zjadal IP: *.9.252.64.snet.net 03.07.03, 16:13

> Gość portalu: monia napisał(a):
                                      >
                                      > > ..................no comments........... po prostu.
                                      > >
                                      > > do wiadomosci twojego bardzo ograniczonego umyslu - znam angielski- moze n
                                      > ie
                                      > > perfekt ale dogadac sie z amerykanami moge, jezeli tobie do sprzedazy
                                      > > odkurzaczy wystarcza jezyk migowy to nie zarzucaj, ze inni polacy
                                      > przebywajacy
                                      > > w usa nie znaja jezyka. no ale jak ktos inny moze byc bardziej rozwiniety
                                      > > umyslowo od ciebie.......
                                      >
                                      > Myslalem, ze jestes bardziej zdolna dziewczyna i wymyslisz cos innego niz
                                      > odkurzacze mobba. Ale jak przyznajesz co do angielskiego jestes samoukiem to
                                      na
                                      >
                                      > pewno i co do reszty wiedzy.
                                      >
                                      > > co do twojego wieku to z twoich postow wynika, ze masz ok 30 lub trzydzies
                                      > ci
                                      > > parelat, wiec dla mnie jestes starym, ograniczonym zgredem.
                                      > > wiecej nic nie mam do dodania.
                                      >
                                      > A Ty dla mnie jestes stara zdziwaczala baba. Przerzuc sie na polskich pijakow
                                      z
                                      >
                                      > Jackowa, a mnie zostaw w spokoju.
                                      >
                                      > Adam

)(&()*^*%$^

MOnia, to ile ty masz tych lat? 15-cie?????????? jezeli dla ciebie ktos 30-
                                      letni jest stary??????????????????????

dziecko jestes i tyle.

aha, ucz sie angielskiego na serjo jezeli chcesz byc w tym kraju bo dogadujac
                                      sie 'na migi' niedaleko zajdziesz.

powodzenia w tym pieknym kraju ktory ma birthday 4 lipca!
                                        • Gość: julita Re: do julity IP: *.9.252.64.snet.net 04.07.03, 06:07

> patrze ze jestescie z adamem oboje siebie warci. posiedzieliscie pare lat
                                          > dluzej w stanach i zachowujecie sie jakbyscie wszystkie rozumy pozjadali.
                                          >
                                          > dla twojej wiadomosci nie mam 15 lat tylko a ang uczylam sie pare lat w
                                          > szkole wiec jezyk migowy pozostawiam innym.

*^)(*^&$^#%@%

monia fajnie ze znasz jezyk! wyobraz sobie kogos w Polsce zyjacego bez
                                          znajomosci jezyka? jakie mialaby taka osoba mozliwosci na dobra prace i dobre
                                          zycie??????? tak samo jest tutaj a popatrz ile ludzi zyje bez angielskiego,
                                          sama znam pare takich osob a sa tutaj ponad 20 lat!!!!!!!!!
                                      • Gość: monia Re: do julity - solidarnosc jajnikow? IP: *.dsl.emhril.ameritech.net 03.07.03, 19:11

>julito!
                                        pomijajac to co nas dzieli, przynajmniej mamy to samo zdanie na temat aborcji.
                                        sadze, ze opinia adama jest taka jaka jest, bo on po prostu jest facetem a
                                        zaden facet nie potrafi sie wczuc w sytuacje kobiet, nie potrafi sobie
                                        wyobrazic co przezywa np. zgwalcona kobieta kiedy okaze sie, ze jest w ciazy
                                        czy kobieta, ktora jest obarczona dziedziczna choroba a nie moze wykonac nawet
                                        badan prenatalnych. takich rzeczy podejrzewam, ze zaden facet nie jest w stanie
                                        zrozumiec.
                                        • Gość: julita Re: do julity - solidarnosc jajnikow? IP: *.9.252.64.snet.net 04.07.03, 06:03

> Gość portalu: julita napisał(a):
                                          >
                                          > >julito!
                                          > pomijajac to co nas dzieli, przynajmniej mamy to samo zdanie na temat
                                          aborcji.
                                          > sadze, ze opinia adama jest taka jaka jest, bo on po prostu jest facetem a
                                          > zaden facet nie potrafi sie wczuc w sytuacje kobiet, nie potrafi sobie
                                          > wyobrazic co przezywa np. zgwalcona kobieta kiedy okaze sie, ze jest w ciazy
                                          > czy kobieta, ktora jest obarczona dziedziczna choroba a nie moze wykonac
                                          nawet
                                          > badan prenatalnych. takich rzeczy podejrzewam, ze zaden facet nie jest w
                                          stanie
                                          >
                                          > zrozumiec.
                                          &)(^&$^%*&)*^$

monia,

tak uwarzam ze aborcja powinna byc legalna. masz racje ze zaden facet nie
                                          zrozumie co to jest byc kobieta czy matka. aborcja legalna czy nielegalna
                                          zawsze bedzie miala mielsce w zyciu kobiet podobnie jak rozwody, gwalty i wiele
                                          innych nieszczesc......

znam jednak kobiety ktore przerywaly ciaze nie majac ku temu wielkich powodow,
                                          nie byly gwalcone, nie mialy problemow genetycznych, maz nie byl pijakiem, ale
                                          decydowaly sie na aborcje z innych powodow. teraz jako matka tego nie
                                          potepiam, ale jako mloda dziewczyna uwarzalam ze przerywanie ciazy z blachych
                                          powodow lub po prostu z wygody bylo nie do wybaczenia.

zycie jednak nas uczy. jak ja moge komus powiedziec ze ma rodzic dziecko i je
                                          chowac jezeli on czy ona tego nie chce???????? tak lepiej zeby takie
                                          niechciane dziecko bylo niepoczete, ale wiemy jak to czesto bywa w
                                          rzeczywistosci. pozdrawiam, Julita.
                                        • Gość: Adam Re: do monii - solidarnosc jajnikow? IP: *.proxy.aol.com 04.07.03, 06:45

> Gość portalu: julita napisał(a):
                                          >
                                          > >julito!
                                          > pomijajac to co nas dzieli, przynajmniej mamy to samo zdanie na temat
                                          aborcji.
                                          > sadze, ze opinia adama jest taka jaka jest, bo on po prostu jest facetem a
                                          > zaden facet nie potrafi sie wczuc w sytuacje kobiet, nie potrafi sobie
                                          > wyobrazic co przezywa np. zgwalcona kobieta kiedy okaze sie, ze jest w ciazy
                                          > czy kobieta, ktora jest obarczona dziedziczna choroba a nie moze wykonac
                                          nawet
                                          > badan prenatalnych. takich rzeczy podejrzewam, ze zaden facet nie jest w
                                          stanie
                                          >
                                          > zrozumiec.

monia. zabraklo Tobie argumentow i jak szuler postawilas wszystko na ostatnia
                                          karte na solidarnosc jajnikow. Tonaca brzydko sie chwyta, ktos kiedys
                                          powiedzial. Faceci jednak sa inni i nie szukaja ratunku w solidarnosci kutasa.
                                          My z Julita dobrze sie rozumiemy i zadna feministka nas nie skolci.

Adam
      • Gość: Spec Re: Statek-klinika aborcyjna chce wplynac do Gdyn IP: 38.112.0.* 24.06.03, 15:19
        ja mysle tak samo - jestem przeciwko aborcji, ale ludzie
        ktorzy chca sie poddac zabiegowi zrobia to nielegalnie
        lub za granica, dlatego tez powinna byc legalna - takze
        mozna powiedziec ze jest przeciwko aborcji _i_
        pro-choice. a mezczyznie w czerni mnie strasznie
        denerwuja jak sie wypowiadaja w tej sprawie, szczegolnie
        ze wielu z nich nie jest zainteresowana kobietami.

co do kobiet wychowujacych to nie mozesz nic na to
        poradzic - to jest w ludzkich genach. nasz gatunek
        rozwijal sie przez miliony lat, przez wiekszosc tego
        czasu nie bylo religii ani bogow nakazujacych monogamizm
        - stad tez faktycznie pary nie zyly ze soba cale zycie. i
        nie mozesz tego wyplenic tym ze przez ostatnie 100 lat
        poglady kobiet sie zmienily.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka