Dodaj do ulubionych

Estonia-wypad Sylwestrowy

07.12.04, 22:58
Hej!
Tak sobie wymyslilam, ze moze by sie tam wybrac na Sylwestra (tzn. tydzien).
Myslicie, ze warto? Jakos malo tych tematow na forum i w serwisie gazety.
Jakie ceny, noclegi, czy warto jechac samochodem, jak tam wyglada grudzien,
bardzo snieznie? Ktore miasto najaldniejesze wg was-Ryga, Tallin, Wilno?
Czy z Tallina mozna dostac sie do Helsinek?

Bede wdzieczna za wszelkie info
Ania
Obserwuj wątek
    • poolatar Re: Estonia-wypad Sylwestrowy 08.12.04, 10:46
      poczytaj sobie forum o Estonii : www.prast.pl/forum/index.php?

co do samochodu to nie wiem, bo zawsze jezdze autobusem badz lece samolotem.

Oczywiscie najpiekniejsze miasto to Tallinn... dlaczego... musisz sama pojechac
      i zobaczyc i tak jest bardzo snieznie i jak juz pada to pada powiedzmy tydzien,
      tak ze na ulicach (!!!) ciezko jest przejsc czasami... Tallinn jest na prawde
      sliczny:) Co do cen to w sklepach generalnie porownywalnie badz troche drozej
      (nie taniej niestety), a jako miasto turystyczne i sasiad Finlandii moze sie
      niestety poszczycic bardzo wysokimi cenami wynajmow.

poczytaj jeszcze:

www.tourism.tallinn.ee/?setLang=2
      jakby co to mam plyty cd lub vhs promujace Tallinn+ kilka ksiazek (jak jestes z
      Poznania lub z okolic;)
      • ap77 Re: Estonia-wypad Sylwestrowy 08.12.04, 20:51
        Dzieki!!!
        Troche sie martwie, bo moj chlopak nie ma waznego paszportu, a dowod ma stary i
        podobno moga byc klopty (pomimo, ze to Unia itp.). Jak myslisz?

Niestey nie jestem z Poznania (choc spedzilam tam pol zycia:), jestem z Wawy.
        Pozdrawiam
        Ania
        • poolatar Re: Estonia-wypad Sylwestrowy 09.12.04, 13:04
          ale trafilas;) moj chlopak jest celnikiem na granicy estonsko-finskiej i oto
          jego rady:

1)ten stary dowod musi byc wazny (wiesz,ze jest obowiazkowa wymiana na nowe i
          oni o tym wiedza takze oni sprawdza czy on jest jeszcze wazny)
          2)Najlepiej zeby byl w dobrym stanie (wiesz nie zniszczony, nie zalany woda, itd

Poza tym badzcie przygotowani na to, ze troche postoicie bo oni beda to
          dokladnie sprawdzac, ale generalnie jezeli wszystko bedzie ok to was puszcza i
          na prawde nie ma sie czego bac. Jedzcie, powodzenia w znalezieniu jakiegos
          mieszkanka:) i tak btw tez bede na Sylwestra w Tallinie ;)
          • ap77 Re: Estonia-wypad Sylwestrowy 09.12.04, 23:17
            Ale super! Moze sie nawet spotkamy:)
            Mys ie troszke jeszcze wahamy (chodzi o noclegi w tym okresie). Jedziemy
            samochodem, ale "w ciemno". U nas zawsze taki sponton. No i wczoraj troche
            poczytalam, ze moga byc problemy z noclegami w okresie sylwestra (Finowie itp).
            Jak sadzisz? Ryzykowac? Moze znasz jakies namiary? Generalnie chodzi o 2
            noclegi w Rydze (albo na Yarmali?), dwa, trzy w Tallinie.
            Pozdrawiam
            Ania
            • poolatar Re: Estonia-wypad Sylwestrowy 10.12.04, 17:19
              Nie wiem za bardzo co Ciebie interesuje tj czy hotele, czy hostele, cos typu
              bed&breakfast, czy moze wynajecie pokoju w mieszkaniu prywatnym?

przejzyj sobie i ew. wyslij maila z zapytaniem czy sa wolne pokoje, oto co
              proponuje:

1)www.lillekulahotel.ee/

blisko centrum, tez mieszkam kolo stadionu A.L.Coq

2)www.hot.ee/hosteltehnika16/index_eng.htm

tez blisko centrum i kolo mojego miejsca zamieszkania

3)www.tatarihostel.ee/english/index.htm

tez bardzo blisko centrum, nie moge go teraz ulokowac w glowie dokladnie ale wg
              mnie jest najblizej centrum

jak mowie nie wiem jaki przedzial cenowy was interesuje itp itd ale to co
              wyszukalam to wiem gdzie jest bo mieszkam blisko i do centrum nie musiscie
              jechac zadnym autobusem niewiadomo ile czasu, ale 15 min spacerkiem (lub
              tramwajem 2-3 przystanki)

przejzyj:
              www.tourism.tallinn.ee/index.php?page=124
              • ap77 Re: Estonia-wypad Sylwestrowy 11.12.04, 20:25
                Dzieki za namiary.Nas interesuje cos taniego - hostele ok.250 ee za noc, i
                najlepiej poza centrum, poniewaz my bedziemy samochodem i chcemy uniknac
                placenia za psotoj (slyszalam, ze tam jest drogie parkowanie). Napisz jak jest
                naprawde i gdzie konczy sie strefa platnego parkowania?
                Pozdrawiam
                Ania
                • poolatar Re: Estonia-wypad Sylwestrowy 13.12.04, 17:28
                  Nie mam niestety samochodu, wiec nie znam sie na parkowaniu, ale moge domyslec
                  sie ze pewnie jest drogie zwlaszcza w centrum, dlatego proponuje znalesc jakims
                  motelik czy cos a la z parkingiem a potem sobie spacerkiem do centrum 15-20
                  minut. Tallinn jest malym miastem (w porownaniu np do Warszawy, nawet mniejszy
                  od Poznania i poza centrum no i portem nie ma nic ciekawego (a moze sie myle?)
                  takze jezdzenie po Tallinie samochodem nie wydaje mi sie dobrym pomyslem,
                  aczkolwiek jak mowie nie mam samochodu i moze jestem tutaj niekompetenta. Ja w
                  kazdym razie na piechote wszystko obeszlam:)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka