Dodaj do ulubionych

czym do Estonii z Wawy?

08.07.06, 00:07
Jadę na 3 dni i jestem zielona. Czy orientujecie się gdzie szukać połączeń
lotniczych, najlepiej bezprzesiadkowych do Tallinna ? Czy z Warszawy jest
może też jakiś pociąg lub autokar?
Obserwuj wątek
      • hanyah Re: Autobusem - Eurolines, Ecolines 09.07.06, 21:11
        Dzięki za namiary. Szczególnie interesujące są dla mnie autokary: odpowiadają
        mi godziny, no i ceny przede wszystkim. Jechałeś może z Eurolines, możesz ich
        polecić? Jak wygląda kwestia bezpieczeństwa w trakcie takiej podróży?
        • tallinn Re: Autobusem - Eurolines, Ecolines 10.07.06, 01:55
          Eurolines podaje na estońskiej stronie, że cena pełnego biletu powrotnego wynosi
          1299 EEK, czyli około 330 PLN. Podejrzewam, że cena w Polsce jest podobna.
          Może warto poczekać na jakąś lotniczą ofertę promocyjną - całkiem niedawno można
          było kupić w Tallinnie bilet powrotny za mniej niż 2000 EEK.

Podróż jest bezpieczna, o ile tylko pasażerowie zachowują się w sposób
          odpowiedni. Zdarzyła się kiedyś burda pijacka wśród polskich pasażerów
          wracających z Finlandii zakończona na komisariacie w Rydze.
          Kierowcy łotewscy, którzy obsługują tę linię prowadzą pojazdy w sposób
          bezpieczny. Dla odmiany firma z Olsztyna miewała na tej linii kierowców
          nonszalanckich oraz nieodpowiedzialnych - miejmy nadzieję, że to już historia.
          Niewygody to trzykrotna kontrola paszportowa oraz zmiana autobusu w Rydze.

--
          õ
          • hanyah Re: Autobusem - Eurolines, Ecolines 10.07.06, 22:01
            Mam nadzieję, że pijackie burdy to jednorazowe wybryki i ze kierowcy też będą w
            miarę odpowiedzialni. Martwi mnie jeszcze ta przesiadka w Rydze - czy jest to
            dobrze zorganizowane, ktos mnie odpowiednio skieruje? W ogóle w jakim
            cywilizowanym języku można się dogadać w Estonii? Pewnie angielski, mmoże przez
            przypadek też francuski?
            CO do promocji lotniczch - mówisz o Locie czy innych liniach? Gdzieś mi mignęła
            oferta przelotu w obie strony za 1200zł, muszę ją odnaleźć, bo na razie tylko
            LOT za kupę kasy, muszę być w drugiej połowie września na konkretną datę, nie
            mogę za długo czekać z rezerwacją żeby nie obudzić się z ręką w nocniku.
            Pozdrawiam i dzięki za wszystkie info.
            • tallinn Re: 11.07.06, 01:07
              Języki obce znane przez Estończyków to angielski (zwłaszcza młodszych), rosyjski
              (starszych), fiński (mieszkających na północy) ewentualnie niemiecki. Znajomość
              francuskiego zdarza się, jest jednak znacznie rzadsza. (Nawiasem mówiąc język
              estoński jest jak najbardziej cywilizowany.)
              Nie wiem, czy ceny LOTu są niezależne od miejsca wylotu na danej trasie. Obawiam
              się, że między cenami biletów Warszawa-Tallinn-Warszawa oraz
              Tallinn-Warszawa-Tallinn mogą wystąpić różnice.

--
              õ

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka