Dodaj do ulubionych

PRAGA gdzie zjeść a gdzie napić się piwa ?

31.03.11, 23:20
Witam

Udało mi się już znaleźć dobre miejsce do spania
ale zapytam was o restauracje, gdzie warto pójść, jakie są koszty obiadów, co warto zjeść?
Zamierzam dotrzeć do Pragi jadąc do Szklarskiej a stamtąd busem już do Pragi, jeśli to zły pomysł to proszę mi o tym powiedzieć.
O czymkolwiek myślisz, rozwija się to w Twoim życiu.
Obserwuj wątek
    • wislok1 Re: PRAGA gdzie zjeść a gdzie napić się piwa ? 01.04.11, 00:21
      Zjeść i wypić:
      www.restaurace-u-graffu.cz/CZ/uvod.asp
      Zjeść:
      www.allpraha.com/d/31223/Havelska_Koruna/
      Koszty są różne, ale w centrum starego miasta zdzierają, wyjątkiem jest Havelska Koruna.
      Oczywiście, jak lubisz płacić za piwo 70-100 koron, to nie ma sprawy.
      U Graffu to restauracja z cenami jak w Polsce, na Placu Pavlova, ścisłe centrum, zaraz przy stacji metra
        • wislok1 Re: PRAGA gdzie zjeść a gdzie napić się piwa ? 04.04.11, 22:58
          No, wybór jest ogromny.

Dobre rady:
          - zawsze PRZED wejściem do lokalu spojrzeć na menu, podane są ceny
          - nigdy, przenigdy nie wchodzić do lokalu za namową naganiaczy stojących przed wejściem, wiadomo, że ktoś szuka jeleni, albo będzie drogo, albo koszmarne żarcie
          - jak widzicie na stole orzeszki ziemne, chipsy, to wiać, doliczą wam do rachunku i to słonej cenie
          - uważać na kartę dań, czasem wliczają do ceny obsługę z napiwkiem 10%

Powyższe ostrzeżenia dotyczą starówki.
          Poza starówką takie numery raczej nie przejdą, bo Prażacy by gospodzkiemu dali w d... lub zęby za podobne pomysły
    • Gość: luna Re: PRAGA gdzie zjeść a gdzie napić się piwa ? IP: *.adsl.inetia.pl 05.04.11, 16:10
      Zawsze jak jestem w Pradze jadam tylko tam.Tę restauracje polecił mi stary prażanin. www.hastalskydedek.cz smacznie, dużo i ceny jak na starówkę przystępne.Zawsze szukajcie restauracji gdzie jadają Czesi. (Denní jídelní lístek) dania tansze chyba od 12 do 15 natomiast( Minutkový jídelní lístek ) trochę droższe .Proponuję golonke mniammm.Warto zajrzec na ich strone .
      • ernest31 Re: PRAGA gdzie zjeść a gdzie napić się piwa ? 06.04.11, 08:11
        Gość portalu: luna napisał(a):

>> Zawsze szukajcie restauracji gdzie jadają Czesi. (

Ma to znaczyć, że w innych restauracjach Czesi nie jadają i jak tych Czechów rozpoznawać, są gorzej czy może lepiej ubrani od "turystów", a może pytać gości w restauracji czy są Czechami czy turystami albo proponujesz tylko jakieś bary mleczne lub jadłodajnie przy supermarketach ?

• Gość: Polak sacrum3791 napisał: IP: *.adsl.inetia.pl 19.04.11, 17:56
            > Ej, czepiasz się - jeśli nie wiesz jak rozpoznać Czecha to Ci podpowiem, będą m
            > ówić po Czesku
            > a ten język jest bardzo charakterystyczny!
            > O czymkolwiek myślisz, rozwija się to w Twoim życiu.
            Jestem Polakiem, jak jestem w Czechach mowie po czesku, dodam do tego, ze mowie plynnie po czesku. Idac twoim tokiem myslenia, jestem Czechem... łał, kto by pomyslal.
            • utrat Re: sacrum3791 napisał: 21.04.11, 11:02
              sa ludzie i parapety.
              ma racje, nalezy omijac restauracje w centrum, do ktorych nie chodza czesi. sa rozne powody, dla ktorych sie tak dzieje..
              a ty, mimo ze jestes polakiem to jesli tutaj zyjesz, to te powody dobrze znasz.
    • Gość: kinga044 Re: PRAGA gdzie zjeść a gdzie napić się piwa ? IP: *.key.com.pl 05.05.11, 12:31
      witam!

wlasnie wrocilam z weekendu w Pradze.
      potwierdzam, Havelska Koruna jest super zeby zjesc niedrogo i smacznie.
      Natomiast zawiodlam sie troche na restauracji Gambrinus. www.gambrinus.cz/

Pobrali 50 koron za jakies sosy, chleb - ktorego nie zamawialismy, przyniesli, stalo se obos, nie tknelismy, oraz 15% za obsluge :-(
      akle - maja pyyyyyszny smażony ser, tak że chociaż cos.
    • eldritch68 Re: PRAGA gdzie zjeść a gdzie napić się piwa ? 07.05.11, 14:09
      Ja polecam zajść na ulicę Jagellonską. Na jednym jej końcu jest wspaniały Hostinec u Vodoucha, a na drugim końcu Winiarnia U Posledniho Soudu. O tyle ciekawa, że bez problemu dogadacie sie po polsku. Właścicielka jest z Zaolzia :)
      Na piwo polecam Pivovarsky Klub na ulicy Krziżikovej :)
        • martina-0 Re: PRAGA gdzie zjeść a gdzie napić się piwa ? 03.09.14, 17:19
          Ja tez jadlam w okolicy Italskiej, ale w stolowce (zupa ok. 25 Kc, drugie danie - ok. 75 Kc, ceny oczywscie dla gosci, ktorzy nie sa studentami, ichniejsci studenci placa mniej). To stolowka VSE (Wyzszej Szkoly Ekonomicznej), oto namiary:

MENZA VSE AV GASTRO

Vysoká škola ekonomická v Praze

nám. W. Churchilla 4

130 67 Praha 3

(vchod z ulice Italská)

email: info.avgastro@email.cz

Jedzenie mi bardzo smakowalo, nie ma porownania z tym stolowkowym w Polsce (tak, kiedys byly na uniwerkach stolowki!). Ta ulica Italska (bo od tej strony jest wejscie) jest niedaleko od dworca kolejowego i Muzeum Narodowego, trzeba isc co prawda troche pod gorke, ale mozna tez jechac komunikacja. Naprzeciwko tej szkoly jest jakis szpital.

W poblizu mostu Karola jadalam tez tu: www.restaurantuglaubicu.cz/ Jedzenie i piwo bardzo dobre, klimat gospody, ceny przystepne, obsluga mowiaca w wielu jezykach, w tym po polsku.
      • Gość: awar triismegistos napisała: IP: *.adsl.inetia.pl 26.08.11, 14:54
        > Na piwo koniecznie do U Fleku. Trochę drogo (piwo 59 koron, beherovka 79 koron)
        > , ale za to piwo jest fantastyczne, a w gospodzie panuje fajny, biesiadny klimat.

Zapomniales dodac, ze na jedno piwo do "U Fleku", cala ta knajpa jest zrobiona pod turystow. Jak mawiaja Czesci z Pragi, bazuja na watpliwej tradycji historycznej. Tak samo jak w Krakowie, knajpa "U Wierzynka", jest zrobiona ewidentnie dla turystow. Musze Cie jeszcze zmartwic i poinformowac, ze nigdy nie byles w prawdziwej czeskiej hospodzie, jesli uwazasz, ze "U Fleku" to prawdziwa gospoda.
    • Gość: ewa26 Re: PRAGA gdzie zjeść a gdzie napić się piwa ? IP: *.adsl.inetia.pl 09.03.14, 22:43
      witam , chciałam przestrzec turystów przed wizytą w restauracji svejk na placu wacława. Oszukuja strasznie! zamówilismy 2razy knedliki z gulaszem po 298 koron i piwo duże 100 koron przyniósł nam rachunek na 890 koron dlaczego? bo doniół w miedzyczasie dwie malenke bułeczki z masłem za które skurczybyk doliczył 200 koron a jedzienie było bardzo średnie , chamstwo!omijajcie te knajpę !!!!!ewa
    • Gość: pinezka Re: PRAGA gdzie zjeść a gdzie napić się piwa ? IP: *.70.broadband9.iol.cz 19.03.14, 14:55
      Autor wątku pewnie już dawno wrócił z Pragi...ale dorzucę swoje trzy grosze dla innych zainteresowanych - ostatnio mile zaskoczyła mnie Cafe Louvre (jeśli chodzi o zjedzenie obadu) Jasne wnętrza, dobra lokalizacja, przyzwoite ceny, MIŁA obsługa:). Obok nas siedzieli sami Czesi ... ciężko jest podażać za radą typu: "idź i znajdź lokal gdzie jadają Czesi" - bo niby jak turysta ma to zrobić? CHodzić od lokalu do lokalu i wsłuchiwać się w gwar? Przy odrobinie pecha może tak krążyć po centrum Pragi przez pól dnia:))))
    • czymaciewolnylogin Re: PRAGA gdzie zjeść a gdzie napić się piwa ? 15.10.14, 09:52
      Świeżo po powrocie z Pragi.
      Mieszkałyśmy na Żiżkowie, więc adresy stamtąd. Knajpka U Slovanske lipy, ul. Konevova, pod moim hostelem przyzwoita, sporo turystów z hosteli ale też miejscowi (grający w karty), w południe obiad do 100 koron, wieczorem drożej, ok 130. Piwo 0,5 l od 40, świetne.
      Prawdziwe odkrycie, równoległa ulica Rehorova, U kulatej Baby, całkowicie schowana w małej uliczce, jeszcze tańsza, jadłyśmy w południe, przepyszny gorący gulasz z knedlikami, 72 korony.
      Dobre piwo, szczególnie jasne w browarku przy hotelu Viktor na Husitskiej. Wzięłam też do domu (sprzedają w butlach 1,5 l).
      Drugie świetne piwo w browarze w klasztorze Stachov, ja piłam IPA antrydepresyjne, do dziś wspominam.
      Prawdziwe
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka