Dodaj do ulubionych

Praga, miasto złodzieji!

IP: 213.134.162.* 19.08.11, 10:35
Chcę wszystkich ostrzec przed tym co nas spotkało, i po czym nie mogę dojść do siebie do dziś. Byłam z narzeczonym i znajomymi na długi weekend w Pradze, mieszkaliśmy w apartamencie 34 na Seifertowej w dzielnicy Zizkov. Wynajeliśmy te noclegi za pośrednictwem portalu wirtualnapraga.pl Po dotarciu na miejsce nie mogliśmy znaleść żadnej recepcji okazało się że klucze wydają w restauracji obok "sklep". Po otrzymaniu kluczy już mi coś zaśmierdziało przekrętem zamiast 34 dostaliśmy apartament 43 kobieta która wydawała klucz tłumaczyła że jest on bardziej komfortowy, i rzeczywiście tak było, był większy spory salon z kominkiem tv z większym aneksem kuchennym i dwoma pokojami z drzwiami w ogóle był to 8 osobowy apartament a nas była 4ka. Następna rzecz która mi się nie spodobała to był zamek w drzwiach wejsciowych zepsuty ale na szczęście drugi na dole był sprawny, od zewnętrznej strony była kulka zamiast klamki więc cieżko nawet jak drzwi się zatrzasły było je otworzyć, w ostatnią noc pobytu nas okradli!!! rano nie było już laptopa i całej kasy jaką mieliśmy zabrali wszystko łącznie z dokumentami, wezwaliśmy policje 3 razy spisali nasze dane, wezwali policje "kryminalną" żeby ściągła odciski, wezwali nas na komisariat żeby zeznać i spisać protokół, gdzie policjant z uśmiechem na twarzy powiedział "cieszcie się że Was nie zabili" a właściciel na pożegnanie powiedział z uśmieszkiem na twarzy "Im sorry" spakowaliśmy się i uciekliśmy z tamtąd, dziękując Bogu że nie ukladli nam kluczyków od auta. Nigdy więcej tam nie pojade!!!!!!!!!!!!
Obserwuj wątek
    • wislok1 Re: Praga, miasto złodzieji! 19.08.11, 21:32
      Cóż, wygląda to ewidentnie na starannie zastawioną pułapkę przez właścicieli kwatery.
      Najgorsze, że tylko prowokacja policyjna mogłaby tu pomóc. Ale policja jak to policja, ma to gdzieś
    • hepik1 Re: Praga, miasto złodzieji! 01.09.11, 05:57
      Ostrzeżenie na pewno cenne ale...odrobina rozsądku też by sie przydała ;)
      Jeśli do kluczy mieszkań-apartamentów ,co kilka dni mają dostęp inni ludzie,to jaki problem je dorobić?
      Wg mnie nie zostawia sie dokumentów,kart,gotówki itp rzeczy w takich miejscach.
      Oczywiście trudno latać po Pradze z laptopem pod pachą.
      A w hotelach dla cennych rzeczy to mają sejfy do wynajęcia.Chyba nie po to,by je zostawiać w pokoju...
    • Gość: adam Re: Praga, miasto złodzieji! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.09.11, 13:14
      To straszne!!! Zamienili mi apartament na większy i bardziej
      komfortowy! Na dodatek podstępnie ukryto przed nami recepcję
      chowając ją w restauracji. Jeszcze na koniec właściciel uśmiechnął się
      szyderczo! Czesi to specjaliści od przekrętów i
      kradzieży. Na szczęście nas nie zabili i szybko stamtąd
      uciekliśmy:):):) Czy to pisała jakaś dewotka z PIS-u? Kradzieże
      mają miejsce na całym świecie a w Polsce "chyba" nawet
      częściej. Na szczęście zakończenie powyższych wypocin jest
      dość optymistyczne: "Nigdy więcej tam nie pojadę!!!!!!!!!!!!" I
      tak trzymaj:) I tak mamy kiepską opinię w wielu krajach...

Ps. I zmień tytuł bo obrażasz Czechów, ciekawe jak by o twoim kraju napisali że Polska to państwo złodziei?
      • wislok1 Naprawdę jesteś taki mądry inaczej ? 17.09.11, 21:30
        Po co mieszasz do całej sprawy politykę, z wrodzonej głupoty ?
        Praga to fajne miasto, ale jak każda metropolia przyciąga ludzi uczciwych inaczej.
        Proceder wynajmowania mieszkań i potem okradania wynajmujących się zdarza.
        Polcija jest bezradna, bo nie było włamania.
        Trzeba uważać i NIE WOLNO zostawiać wartościowych rzeczy w mieszkaniu
        • Gość: adam Re: Naprawdę jesteś taki mądry inaczej ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.09.11, 00:01
          Po co mieszasz do całej sprawy politykę, z wrodzonej głupoty ?

Czy ja piszę że jesteś głupi? To faktycznie moze sugerować twoje sympatie polityczne. Nie mieszam do sprawy polityki tylko ton wypowiedzi autora wątku sugeruje iż mamy doczynienia z osobą lękliwą, bogobojną, uogólniając obrażającą wszystkich Prażan i sugerującą podstęp gdzie się tylko da... mi się to kojarzy z przeciętną słuchaczką Radia Maryja... nieważne nie to dot. wątku.
          Cytaty:
          - "Praga, miasto złodzieji!" - to co moze napiszmy wszystkim że Polska to kraj złodziei, przecież jesteśmy z tego bardzo znani,
          - "Po dotarciu na miejsce nie mogliśmy znaleść żadnej recepcji" - była ukryta w podziemiach?
          - "Po otrzymaniu kluczy już mi coś zaśmierdziało przekrętem" - żałosne i niewymagające komentarza
          - "dostaliśmy apartament 43...bardziej komfortowy, był większy spory salon z kominkiem tv z większym aneksem kuchennym i dwoma pokojami z drzwiami w ogóle był to 8 osobowy apartament a nas była 4ka. Następna rzecz która mi się nie spodobała" - zwracam uwagę na końcówkę cytatu, nie podobał mi się bo był większy, lepszy i bardzie komfortowy...
          - "policjant z uśmiechem na twarzy powiedział "cieszcie się że Was nie zabili" - ....
          - " właściciel na pożegnanie powiedział z uśmieszkiem na twarzy "Im sorry"
          - ...

To jest esencja polskiego turysty.

Ps. Pierwszy komentarz do tej wypowiedzi pisał albo sam autor wątku albo osoba tego samego pokroju, cytuję:
          "Cóż, wygląda to ewidentnie na starannie zastawioną pułapkę przez właścicieli kwatery."

Czy właściciele apartamentów zamiast dbać o poziom swoich usług i zachęcać klientów do ponownego przyjazdu wolą zastawiać na nich pułapki? Przecież po kilku takich incydentach aż by huczało w Internecie na ten temat i biznes można by było zwijać...

Sory ale taka chorobliwa podejrzliwość kojarzy mi sie jednoznacznie ze wspomnianą partią i mimowolnie o tym wspomniałem mimo ogólnej niechęci do obecnej polityki (w całości).

Pozdrawiam prawdziwych turystów:)
          • wislok1 Re: Naprawdę jesteś taki mądry inaczej ? 18.09.11, 19:31
            Jakby ciebie i znajomych okradli w Pradze, to byś pisał tak samo.
            Zamiast dokonywać głupiej analizy wypowiedzi, wczuj się w położenie kogoś, kto stracił kilka tysięcy złotych.
            I nie mieszaj do tego polityki, nei jestem entuzjastą PiS, ale zachowujesz się jak niektórzy zwolennicy tej partii, którzy za wszystko obwiniają PO
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka