Dodaj do ulubionych

Czy Złotów zabiega o inwestorów?

22.09.05, 08:31
To pytanie nasunęło mi się po lekturze tego artykułu:
serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34309,2928311.html
Czy Złotów wypracował jakąś spójną taktykę pozyskiwania inwestorów? Jakie
kroki są podejmowane, aby zachęcić do inwestowania w Złotowie? Jak widać po
chodzieskim przykładzie - można!
Obserwuj wątek
    • flatower Re: Czy Złotów zabiega o inwestorów? 21.10.05, 22:11
      Co takiego wytargował exotic że ma takie fory! Czy kupił coś ? Czy chce kupić?
      Czy wpłacił gdzieś? Skąd ich aktywność? Dlaczego władze wybrane przez ludzi
      popierają akurat ich? A gdzie ustawy? Chyba, że w tym złotowskim mateczniku na
      prawo już się nie patrzy!
    • elmek Re: Czy Złotów zabiega o inwestorów? 12.01.06, 15:47
      Przypadkowo natknąłem się w sieci na wiadomość: "Powiat złotowski - połowa
      mieszkańców bez pracy". Uspokajam, że to artykuł z marca 2001 roku. Skłania mnie
      on jednak do postawienia pytania - jak jest obecnie? Jest lepiej ale czy jest to
      odczuwalne? Jakie są Wasze opinie?

fakty.interia.pl/news?inf=83839
      • artekb1 Re: Czy Złotów zabiega o inwestorów? 18.01.06, 11:04
        Wladze lokalne w moim mniemaniu sa czym w rodzaju sparalizowanych kaczek.
        Brak inicjatywy, krotkowzrocznosc, brak doswiadczenia czy zdolonosci
        kierowniczych, kompetencji i.t.p.
        Dlatego mamy taki marazm.
        Powiat zlotowski jesli sie rozwija to tylko dzieki tym ktorzy dorywczo czy "na
        czarno" pracuja poza granicami Polski a inweswtuja, czy pozostawiaja pieniadze
        rodzinie pozwalajce na skromna egzystencje.
        Kiedys przeklete "czerwone paszporty" dzis sa niejednokrotnie zbawieniem lub
        przynajmiej chronia wiekszoc mieszkancow od skrajnej nedzy.
        Teraz nie zadajemy sobie pytan gdzie jest Zlotow, Polska czy Ojczyzna!
        Bo co to za Ojczyzna, ktora nie potrafi wyzywic swoich obywateli...
        • adasieniek Re: Czy Złotów zabiega o inwestorów? 28.02.06, 11:24
          masz rację!Co to za ojczyzna?Do dupy z takim krajem!!Samym patriotyzmem,
          pięknymi widoczkami i obietnicami nie da się kupić mieszkania, założyć rodziny
          i żyć godnie! Nasze lokalne władze myślą tylko który chodnik wyremontować, albo
          gdzie posadzić nowe drzewka albo bawią sięw przeprowadzki urzędów. Przydałby
          się jakiś inwestor, jakiś normalny zakład pracy, bo te złotowskie wołają o
          pomstę do nieba. Chyba tylko TERG idzie w dobrym kierunku i się rozwija. Reszta
          to cwaniaczki, którzy ludziom po studiach proponuję umowę zlecenie i 700zł na
          ręke! Jeden z większych złotowskich zakładów ma poza tym manię zatrudniania
          ludzi z Piły, bo prezes też jest stamtąd i przecież trzeba ściagnąć swoich.
          Dobrze płatne stanowiska zajmują starsi ludzie po wieczorowych technikach i
          wściekle bronią tych stołków. No i nadal istnieje zjawisko zatrudniania po
          znajomości.
          Pracowałem przez rok w 3mieście - dostawałem 2500zł brutto na początek. Ale
          jednak sentyment (chwilowo) zwyciężył i wróciłem do Złotowa. Dostałem 700zł na
          rękę (umowy do tej pory nie widziałem) i chyba jednak sentyment trzeba będzie
          na zawsze porzucić:)
          To tyle mojej sentencji na ten temat, chociaż mógłbym pisać o tym fajnym kraju
          bez końca;)
            • adasieniek Re: Czy Złotów zabiega o inwestorów? 02.03.06, 10:40
              niestety cały czas mam sentyment do tego miasta i kraju. Nie wiem skąd to się
              bierze. Bez sensu to wszystko. Uczysz się tyle lat, masz marzenia, dążysz do
              czegoś. Potem poznajesz dziewczynę - chcecie normalnie zyć, mieć swoje
              mieszkanie, dzieci itd. A tu trzeba zapieprzać 10h dziennie, w soboty i czasem w
              niedziele, praw pracowniczych zero, zarobek śmieszny. Potem nie ma się czasu dla
              rodziny, na wypoczynek, nie ma kasy na mieszkanie, ciągle zgorzkniałe miny,
              worki pod oczami......czy na tym polega życie???
              • azor2 Re: Czy Złotów zabiega o inwestorów? 15.11.06, 23:09
                Bardzo wielu ludzi ma takie marzenia jak Ty.Uwazam,ze mozna to zmienic mam na
                mysli:czas pracy,zarobki,odpoczynek,czas dla kochanej rodziny,no i dla nas
                samych.Sens takiego życia jest,tylko tyle,że uzależniamy sie od innych
                zależnosci.Jak slusznie zauważasz:pracodawcow,którzy sa szczęsliwi placąc
                najniższa krajowa,prawa pracownicze jakie są też wiadomo itp.Bardo dobrze,że
                tak czujesz,ale najważniejsze są marzenia.Od marzeń,pomyslów,dążyć do
                spełnienia.Czy tu pomogą inwestorzy?Może za najniższą płacę jak wszyscy
                obecni,a frustracje nadal pozostaną,tylko dla niektórych starczy na dalszą
                wegetację.Niestety nie starczy na kupno dzialki i budowę własnego gniazdka.Dużo
                osób,którzy czują podobnie wyjeżdżaja do chociażby Danii.Osobiście czytałam jak
                tam wygląda tydzień pracy,jak dzialają związki zawodowe,a jak przeliczysz
                zarobki korony na złotówki,to w małych polskich miasteczkach zarobek
                burmistrza,oczywiście najniższa płaca w tym kraju.Nie zachęcam do wyjazdu,bo tu
                jest nasza Ojczyzna i dla lepszego jutra naszych dzieci i rodaków mamy pracować
                .Wyjeżdżając stajemy się niejednokrotnie niechcianymi
                intruzami,wykorzystują naszą desperację,a i jak we Włoszech śmiertelnymi
                ofiarami.Piszę własne przemyślenia,bo tak to widzę i czuje.Uważam,że od nas
                wiele zależy.Dom buduje się od fundamentu,więc fakt minionych wyborów mając za
                sobą niesie kolejną nadzieję na trochę lepsze jutro.Nie chce powtarzać,ale czy
                nowy inwestor w naszych warunkach jest w stanie polepszyć stopę życiową ludzi
                tu żyjących,czy podtrzymać wegetację.Uczysz się tyle lat i masz sentyment do
                tego miasta i kraju,tak odczuwa dużo osób.Tak rządzącym trzeba patrzeć na ręce
                i dokonywać właściwych wyborów.W przeciwnym razie będziemy produkować
                niewolników dla innych krajów,a powtórka minionych czasów tuż,tuż już próbuje
                podnieść skręcony kark.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka