Dodaj do ulubionych

Jeśli nie Wełniak, to kto?

14.02.06, 09:42
fakty.interia.pl/news?inf=717765
"Prawo i Sprawiedliwość zamierza uniemożliwić ponowny start w wyborach
samorządowych wójtom, burmistrzom i prezydentom, którzy rządzą drugą kadencję."

W takim razie pytanie nasuwa się samo: kogo widzielibyście na stanowisku
Burmistrza w Złotowie? Kto jest godzien tego stanowiska, kto mógłby wprowadzić
ożywienie w naszym mieście, kto przerwie inwestycyjny marazm? Proszę o
konkretne typy ;-)
Obserwuj wątek
      • elmek Re: Jeśli nie Wełniak, to kto? 14.02.06, 11:17
        Tego marazmu chyba tylko ślepiec nie dojrzy... Pisałem kilka razy o braku
        poważnych inwestorów, o braku spójnej strategii jak ich pozyskiwać, ale nie
        wywołało to poruszenia. Ktoś musi się za to wreszcie zabrać, bo niedługo po tych
        pięknie wyremontowanych chodnikach i ulicach będą się poruszać sami staruszkowie
        - młodzież wyjedzie w poszukiwaniu pracy... :-/
        • adasieniek Re: Jeśli nie Wełniak, to kto? 28.02.06, 07:50
          Niestety młodzież już wyjeżdża. Zostają Ci, którzy mają bogatych rodziców i za
          bardzo nie muszą martwić się o przyszłość. Ja jestem prawie 2 lata po studiach
          i zarabiam 800zł na ręke. Do tego umowa o dzieło albo zlecenie - w Złotowie to
          norma, bo pracodawcy wykorzystują fakt bezrobocia. Zauważyłem też dziwne
          zapatrzenie złotowskich przedsiębiorców na "specjalistów" z Piły (jakby na
          miejscu nie było inteligentnych ludzi). Dzisiaj sam się zwolniłem z pracy, bo
          miałem już dość lecenia sobie w kulki. Jeśli nic się nie zmieni to będę musiał
          opuścić ten kraj, bo samymi marzeniami nie da się żyć. Nie chcę do 40 roku
          życia tyrać na mieszkanie i dopiero na starość założyć rodzinę.
          I ładne chodniki i nowe ulice raczej tego nie zmienią...
        • kosztorysik Re: Jeśli nie Wełniak, to kto? 14.03.06, 17:08
          Otóż to. Co z tego, że są pięknie wyremontowane ulice. A gdzie place i ułatwienia dla inwestorów i potencjalnych pracodawców? Gdzie monitoring miasta było bezpieczniejsze? Zaprzepaszczona została sprawa okablowania sieciowego przy okazji budowania sieci gazowej. Proekologiczne miasto!? Śmieszne! Nigdzie tak drogo nie kosztuje podłączenie gazu! W ogóle jak mogło dojść do zmonopolizowania gazu w mieście?!
    • galicjanka1 Re: Jeśli nie Wełniak, to kto? 14.02.06, 21:09
      Na początek cytat: "W wielu gminach, głównie małych, wygrana bierze się z
      układu, a nie demokracji" - mówi "Dziennikowi Zachodniemu" Przemysław Gosiewski,
      przewodniczący Klubu Parlamentarnego
      PiS./fakty.interia.pl/news?inf=717765/. Wiedza na ten temat bardzo
      niekompletna, delikatnie mówiąc. Czyżby poseł nie wiedział, że w ostatnich
      wyborach wszyscy wybieraliśmy wójtów, burmistrzów i prezydantów w wyborach
      bezpośrednich? Wygrywali ci z kandydatów, którzy uzyskali największą ilość
      głosów w pierwszej albo w drugiej turze. Układy pewnie były ale przed 2002
      rokiem, kiedy wójtów wybierały rady gmin. Tak jest w powiatach. Starostę i
      zarząd wybiera rada powiatu.
        • tyka5 Re: Jeśli nie Wełniak, to kto? 15.02.06, 11:19
          Pamiętam, kiedy przegrałem na początku lat dziewięćdziesiątych sześcioma czy
          dziewięcioma głosami wybory do rady gminy, mój znajomy - były działacz PZPR
          zresztą - wyjaśnił mi, że nie miałem szans w tym starciu, bo mój konkurent od
          trzydziestu lat z wszystkimi pije w tym okręgu, a ja dopiero co w tym
          miasteczku zamieszkałem. Muszę dodać, że tenże znajomy niezwykle trafnie
          przewiduje wyniki lokalnych wyborów i zawsze korzystam od tamtego czasu z jego
          opinii.
          • tyka5 Re: Jeśli nie Wełniak, to kto? 15.02.06, 11:26
            Opisana przeze mnie powyżej sytuacja nie odnosi się oczywiście do burmistrza
            Złotowa, mam bowiem na swoim biurku kubek z 2002 r. ze zdjęciem i wyborczym
            hasłem burmistrza, cyt. "Nie musisz ze mną pić, wystarczy, że będziesz
            głosował."
            • madziaraplotkara Re: Jeśli nie Wełniak, to kto? 15.02.06, 21:25
              Podobno jest gdzies nagranie wideo kompromitujace obecnego burmistrza? Tasma
              krecona podczas jednego euroecomeetingu za kulisami amfiteatru. Podobno
              burmistrz obraza wystepujacy zespol a takze mieszkancow miasta. Jest pijany i
              wyraza sie niecenzuralnie. Wiecie cos o tym? może tyka?
                • m.leszczynski1 Do Flatowera 05.03.06, 13:05
                  Cześć Wiesław. Zdecydowałem się napisać do Ciebie na tym forum, po przeczytaniu
                  kilku postów jakie pod adresem redakcji Aktualności Lokalnych i moim osobistym
                  popełniłeś. Nie mam Ci tego za złe, bardziej ubolewam nad faktem, że nie masz
                  zwykłej odwagi powiedzieć mi prosto w oczy co myślisz, tylko wypisujesz pod
                  pseudonimem rzeczy przykre, nieprawdziwe i niegodne Towjej kariery i pozycji. A
                  w redakcji jesteś często. Przynosisz materiały, wypijesz z nami kawę, pogadamy
                  o różnych sprawach. Widzisz, Andrzeja Kisiela cenię za to, że przynajmniej ma
                  odwagę podpisywać się pod swoimi postami. Ty takiej odwagi nie posiadasz, może
                  ją nabędziesz. Proszę cię zatem, jak chcesz mnie opluwać i firmę, w której
                  zatrudnionych jest kilkanaście osób, to rób to, tylko podpisz się imieniem i
                  nazwiskiem. Po sądach ciągać na pewno się nie będziemy - każdy ma prawo
                  powiedzieć na temat mojej gazety to co myśli, ale z otwartą przyłbicą.
                  Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów i Ciebie Wiesław również.
                  Mariusz Leszczyński
                  • flatower Re: Do Flatowera 10.03.06, 22:00
                    .Wiem że w Złotowie utrzymanie kariery i pozycji jak piszesz, to siedzenie
                    cicho i merdanie ogonem. Ja tego nie cierpię. Przez długi czas uważałem Ciebie
                    za człowieka niezależnego, mimo wielu ostrzeżeń. Ale okazałeś się człowiekiem
                    dyspozycyjnym. Do bólu!Twoja gazeta to duże osiągnięcie ! Gratuluję Ci ! Jednak
                    nie bądż gazetką wyborczą!
                    • m.leszczynski1 Do Flatowera 14.03.06, 21:23
                      Cześć Wiesław,
                      Wiesiu, ja w przeciwieństwie do Ciebie podpisuję się pełnym imieniem i
                      nazwiskiem. To o czymś świadczy. Boisz, że będziesz musiał na ulicy spojrzeć w
                      oczy tym, o których piszesz czasem w niewybrednych słowach? Ukrywanie się pod
                      nickiem i nieustanne krytykowanie ludzi to nic innego jak siedzenie cicho i
                      merdanie ogonkiem - tak to sam określiłeś. Może nawet gorzej, bo chcesz jeszcze
                      kąsać, tak by nikt nie domyślił się, że to Ty. A zresztą przez trzy lata jakoś
                      Ci to nie przeszkadzało, dopiero od kilku miesięcy coś Ci się odwidziało i
                      przeistoczyłeś się w wielkiego opozycjonistę. Chcesz to przypomnę Ci wszystkie
                      wywiady jakich udzieliłeś gazecie. Czy ktoś zakładał Ci knebel na usta? Możesz
                      oczywiście pisać o dyspozycyjności. Szkoda, że nie mówiłeś tego kilka miesięcy
                      temu kiedy wyrabialiśmy Ci legitymację współpracownika Aktualności Lokalnych.
                      Nie parzy Cię ona? Sportowy trykot, którego używasz również ma logo gazety. Nie
                      drażni Cię on. A propos ostrzeżeń. Przed czym lub przed kim miałeś mnie
                      ostrzegać? O sen mój i mojej rodziny bądź spokojny. A, że nie Ty pierwszy, i
                      pewnie nie ostatni masz coś do gazety... Mówi się trudno. Szkoda, bo zawsze
                      uważałem Cię za dobrego kolegę. I szkoda również, że lata znajomości Twoje
                      polityczne ambicje obróciły w niwecz. W tym miejscu proponuję Ci jednak, jak to
                      ktoś ładnie napisał na tym forum - PAX, zanim padną słowa, których nie będzie
                      można już cofnąć. Zapraszam Cię do redakcji, pogadamy i wszelkie żale wyłożysz
                      na stół. A i o sportowych sukcesach Twoich podopiecznych też napiszemy, żal
                      bowiem by było aby przez tę korespondencję ucierpieli Ci młodzi ludzie.
                      I jeszcze jedno. Na tym forum moje wypowiedzi podpisywane są przeze mnie moim
                      imieniem i nazwiskiem. Nie doszukuj się więc w innych nickach mojej ręki ani
                      moich pracowników. Oni naprawdę ciężko pracują i nie mają czasu na takie
                      rozrywki. Zresztą nie sądzę żeby aż tak bardzo mnie kochali, by tak mocno brali
                      mnie w obronę.
                      Pozdrawiam Ciebie i wszystkich Forumowiczów
                      Mariusz Leszczyński
                      • flatower Re: Do Flatowera 18.03.06, 20:32
                        Pragnę wyjaśnić kwestię tzw."anonimowości" czyli jak to określali ludzie na
                        tym forum -chowanie się za nickiem.Otóż moje posty zawierały, z założenia, dużą
                        ilość szczegółów i moich opinii które wygłaszałem także przy innych
                        okazjach.Także na publicznych forach.Ty nawet z tego żartowałeś pisząc o swoim
                        dziadku spod Verdun, podczas gdy ja o swoich przodkach pisałem prawdę chcąc
                        ukazać powikłanie polskich losów. Pozwalało to na identyfikację mnie, na co się
                        godziłem.Otrzymywałem w tej sprawie listy.Czy "Elmek" musi się przedstawiać z
                        imienia i nazwiska?Z tego co wiem przynajmniej od pół roku nikt na tym forum
                        nie powinien mieć problemów z identyfikacją mnie. Co do mojej radykalizacji.Za
                        swoje poglądy w przeszłości już płaciłem i znam smak zomowskiej pały. Mylnie
                        sądziłem, że w takim mieście jak Złotów można się porozumieć bez względu na
                        poglądy, bo przecież drogi i sala sportowa to nie polityka.Tu jednak nie liczą
                        się potrzeby ludzi!Zauważ, że w kolejnych budzetach miejskich radni nie
                        zmienili nawet przecinka, mimo wniosków w tej sprawie. Czy tak wygląda
                        demokracja? A co się liczy to już napisałem na tym forum.Co do moich
                        politycznych ambicji to teraz poznałem potęgę plotki, która żyje własnym
                        życiem. Widać trafiła na podatny grunt.Dziękuję za ten list. Co do propozycji
                        pokoju to jestem za, ale na to potrzeba czasu. Pozdrawiam.
                        • elmek Re: Do Flatowera 18.03.06, 23:01
                          Przepraszam, ale o pradziadku, który poległ pod Verdun pisałem ja i nie jest to
                          bynajmniej histroria wymyślona, tylko prawdziwe losy mojej rodziny...
        • elmek Re: czyżby kandydat na burmistrza? 20.02.06, 09:07
          Flatower jest po prostu niezadowolony z obecnego stanu rzeczy i tyle. Nie on
          jeden w tym mieście. Wełniak dał się poznać jako burmistrz prostujący ulice i
          chodniki w mieście oraz dbający o kondycję mieszkańców (vide ścieżki rowerowe,
          basen) i organizujący raz do roku igrzyska (EuroEcoMeeting). Może teraz dla
          odmiany przyjdzie ktoś kto zapewni mieszkańcom chleb i lepsze perspektywy na
          pracę? Podkreślam - na pracę w Złotowie, a nie w Holandii czy na Wyspach.
    • skraj100 Re: Jeśli nie Wełniak, to kto? 09.03.06, 19:48
      Flatower napisał o emeryturze. Znam kogoś kto wybiera się na emeryturę i marzy
      mu się fotel burmistrza. Ta osoba ma tego rodzaju emeryturę, że nie musi jej
      zawieszac, gdyby podjeła pracę. To byłby dla niej "złoty strzał". Emerytura w
      wysokosci 75% uposażenia i dodatkowo pensja burmistrza.Byłoby czego
      pozazdrościć. Ale czy mieszkańcom Złotowa byłoby co zazdrościć. Na pewno tego
      burmistrza nie. Pozdrawiam wszystkich
      • hirek711 Re: Jeśli nie Wełniak, to kto? 09.03.06, 20:22
        Skraj 100 pisze o "fotelu burmistrza" jako wylęgarni pieniędzy. Skraju 100 ktoś
        te pieniądze będzie zarabiał. Jeżeli Sam nie możesz to pozwól innym.
        PS Zapracuj na chociaż 10% emerytury i startuj na burmistrza. Pozdrawiam.
        • skraj100 Re: Jeśli nie Wełniak, to kto? 09.03.06, 20:58
          Hirku, to nie o to chodzi, że skoro miasto ma burmistrza to "ktoś musi te
          pieniadze zarabiać".Rzecz w tym aby pieniadze te otrzymywała osoba, która
          spełni oczekiwania mieszkańców.Nasze miasto ma wiele problemów jednak
          korzystnie wyróznia się w stosunku do innych, podobnej wielkości.Emeryt nie
          jest dobrym kandydatem na burmistrza. Jeśli podejmie się funkcji dla kasy to
          pourzęduje od 8 do 15. Nie sądzę aby taka osoba była dynamiczną a jeśli nie ma
          doświadczenia -to z kim i co będzie załatwiać? Mnie ta funkcja na szczęście nie
          interesuje bo mam lepszy sposób na życie.Ale nie jest mi obojetnekto ją obejmie.
          • hirek711 Re: Jeśli nie Wełniak, to kto? 09.03.06, 21:26
            Cieszę się że nie jest Ci obojętne kto będzie burmistrzem. Zapewniam Cię, nie
            ma reguły że emeryt nie będzie dynamiczny a 20-30 latek tak. Znam wielu
            emerytów i rencistów którzy mają więcej energii i sił witalnych od młodzieży.
            PS: Skraju 100 pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego
      • flatower Re: Jeśli nie Wełniak, to kto? 10.03.06, 21:07
        Bieda kiedy ludzie tworza ze swoich myśli rzeczywistość i nie wiedzą co mówią.W
        tym poście jest przynajmniej 10 błędów logicznych pomijając stylistyczne.
        Ciekawe czy to już ofensywa byłej złotowskiej SB ? Czy jeszcze poczekamy?
      • galicjanka1 Re: Oficjalni kandydaci 17.05.06, 23:45
        Prasa napisała na razie o jednym. Jest to Stanisław Wełniak. Nieficjalnie
        słychać już o innych, ale trzeba jeszcze trochę poczekać. Pewnie startować będą
        wszyscy aktualnie będący na stanowiskach wójtów i burmistrzów w naszym powiecie,
        chociaż nie wiadomo co w Lipce. Wójt nie dostał absolutorium. Piszą o tym
        Aktualności Lokalne.
        • galicjanka1 Re: Zmiany ordynacji nie będzie 04.06.06, 15:00
          "Zdaniem wiceszefa Samoobrony Krzysztofa Filipka, wszystko wskazuje na to, że
          Samoobrona nie znajdzie poparcia dla swojego pomysłu zmiany ordynacji
          samorządowej z bezpośredniej na pośrednią. Jeśli tak się stanie, to jesienne
          wybory wójtów, burmistrzów i prezydentów odbędą się wg. obowiązujących
          przepisów." Więcej wiadomosci.wp.pl/kat,8311,wid,8336914,wiadomosc.html W
          naszym powiecie cisza przedwyborcza niedługo się skończy. Na razie trwa
          wyszukiwanie osób, które by się zgodziły na kandydowanie. Szczególnie
          interesująco zapowiadają się wybory do rady powiatu.
          • flatower Re: Zmiany ordynacji nie będzie 04.06.06, 20:36
            I słusznie, że nie będzie zmiany ordynacji uniemożliwiającej bezpośrednie
            głosowanie na burmistrzów i wójtów! Powinna jednak być zmiana, która ogranicza
            władzę tych panów do 2 kadencji.Bez obowiązywania wstecz.
            • zlotowianin Re: Zmiany ordynacji nie będzie 23.06.06, 19:43
              To może nich ktoś z głośno krzyczących stanie do wyborów / Flatower/ i zostanie
              burmistrzem Złotowa. Odwagi brak do startu? Jak sie zmontuje koalicja PIS LPR i
              Samoobrony szanse są wielkie. Głowa do góry działacze PIS - i do boju. Nie
              tylko na forum, gdzie pod nickiem łatwo mleć ozorem.
                  • teraz_bezpartyjni Re: Jeśli nie Wełniak to nikt 25.10.06, 00:07
                    Dlaczego wszyscy inni w około biorą kasę z UNI a najlepszy kandydat nie ?
                    Dlaczego obecnie nam panujący wyruca dużych inwestorów ze Złotowa zabierając
                    nam pracę? (philips and Rekswed)
                    Najlepszy kandydat nie sadzę to miasto umiera czas na reanimacje.
                    • legalna-blondynka Bezpartyjni....zgadzam sie z WAMI!!! Już Was lubię 25.10.06, 16:56
                      Podobnie jak Bezpartyjni dziwię się dlaczego Burmistrz nie chce kasy z Unii.
                      MAM DO SPRZEDANIA GOTOWY PROJEKT ...opracowałam go z pewnym kreatywnym , młodym
                      facetem z Warszawy.... UNIA go zaakceptowała, jest realizowany na MAZOWSZU.
                      OGŁASZAM LICYTACJE... projekt mam w kompie...:) Za darmo , go nie
                      oddam....kosztował mnie kilkanaście nieprzespanych nocy.BURMISTRZ -tak mniemam-
                      nie jest tak do końca zachowawczy, ale ma nieudolną administrację..albo ma już
                      wszystko w d....bo jego czas się niebawem skończy- ma w końcu 57lat:)

• legalna-blondynka BRAWOOOOO dla Cyranka 25.10.06, 14:07
        Pan Cyranek....mlody facet -miał odwagę powalczyć z Panem Wełniakiem. Teraz
        chyba nie da rady go pokonać, ale w przyszłych wyborach ma szansę. Nasz obecny
        BURMISTRZ, bdzie miał wówczas 61 lat i pewnie znudzi mu się panowanie.
        BURMISTRZ wygląda narazie fajnie,ale fizjologia ma swoje prawa. Współczuję mu-
        musi się troszczyć o wszystkich kandydatów lewicy, niańczy ich, wspiera,
        podpiera. ŻADEN Z KANDYDATÓW nie odważył się na samodzielne "wyprodukowanie"
        swojej ulotki wyborczej- tchórzostwo, totalna indolencja? Sami nie dadzą sobie
        rady? Burmistrz musi ich trzymać za rączkę?. Widzieliście ulotki kandytatów
        LEWICY....? Na pierwszej stronie fotka kandydata, dalej ujednolicony tekst:
        program i obietnice, efektowna fotka Burmistrza i na ostatniej stronie
        składanki kandytat coś tam o sobie mówi...chwali się tym , co zrobił lub
        obiecuje, obiecuje, obiecuje......Zero własnej inwencji, zero kreatywności,
        zero oryginalności. Wszystko za nich zrobił Burmistrz....ble ble ble.......

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka