Dodaj do ulubionych

Mini żłobek/opieka dzienna nad dzieckiem 0-3 lata

06.02.11, 11:39
Witam serdecznie.
Jako mama sama wiem, jak ciężko jest znaleźć w Koszlinie po urlopie macierzyńskim żłobek/opiekunkę dla dziecka do 3 r.ż. W związku z moim wykształceniem pedagigicznym oraz doświadczenie w opiece nad dziećmi mam zamiar pod koniec roku (lub na początku 2012) założyć w Koszalinie tzw. placówke opieki dziennej na początek utworzyć grupę 5 dzieciaczków. Oczywiście zapewnię osobne miejsce do spania, osobne do zabawy oraz pierwszych zajęć edukacyjnych, wszystko zgodnie z nową ustawą o opiece dziennej dzieci poniżej 3 rż ze stycznia 2011.
Mam zatem pytanie w jakich godzinach powinnam prowadzic swoja działalność, gdyż pisze juz kosztorys oraz biznasplan - w jakim miejscu najlepiej, ponieważ będe szukać odpowiedniego budynku, najlepiej w domku, gdzie jest mozliwość wyjścia z dziećmi na zewnątrz oraz chętnie wysłucham wszelkich sugestii.
Dziękuję za zainteresowanie moim wątkiem :)
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
  • olakinga Re: Mini żłobek/opieka dzienna nad dzieckiem 0-3 08.02.11, 08:49
   godziny otwarcia: 7-17
   lokalizacja: centrum
   inne: min 2 sale: sala zabaw i sala do spania ( łóżeczka przypisane do dziecka) / odrębna kuchnia lub pomieszczenie do przygotowywania posiłków / nocniczki - każdy przypisany dziecku / sala zabaw przestrzenna z mała ilością mebli z grubą wykładziną / kojce - dzieci 0-3 lata / zabawki atestowane dobrane do wieku dziecka / OGRZEWANIE / bez TV / ogródek ogrodzony najlepiej otoczony np zielenią tak by "z ulicy" nie było na niego widoku - zabawki porządne z atestami / dla grupy 5 maluszków min jeszcze jedna osoba na pełen etat najlepiej z wykształceniem pedagogicznym / oferta dla dzieci alergicznych np dieta bezmleczna /
   • natasikora Re: Mini żłobek/opieka dzienna nad dzieckiem 0-3 11.02.11, 15:24
    Dziękuję Olu - to wszystko już wiem, ustawa o opiece dzienniej dzieci do 3 lat mówi że w grupie piątki dzieci wymagany jest jeden opiekun z wykształceniem pedagogicznym, ja jestem po edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, chyba że mam w grupie dziecko niepełnostrawne lub poniżej roku wtedy jeden opiekun na trójkę dzieci :)
    Pozdrawiam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka