Dodaj do ulubionych

Poszukuję położnej w Koszalinie, kogo polecacie?

31.01.13, 20:14
Poszukuję położnej w Koszalinie, kogo polecacie?
Obserwuj wątek
        • mikadus Re: Poszukuję położnej w Koszalinie, kogo polecac 01.02.13, 09:59
          U nas nie można mieć swojej położnej przy porodzie. Jest to zabronione przez dyrektora szpitala. Możesz oczywiście próbować. Wtedy działa to na takiej zasadzie, że jeżeli akurat wtedy kiedy rodzisz, ta twoja położna ma dyżur to niby będzie z Tobą ale też nie cały czas ponieważ ona na dyżurze musi zajmować się wszystkimi pacjenktami. Jeżeli ta opłacona położna nie będzie miała dyżuru to wtedy przekazuje Ciebie innej położnej a ta może Ci np. nie odpowiadać. Więc bez sensu płacić za coś co i tak masz za darmo.
    • ruda_czarna Re: Poszukuję położnej w Koszalinie, kogo polecac 16.03.13, 21:24
      Sama zakładałam poprzedni wątek. w końcu położnej "prywatnej" nie miałam.

A dlaczego chcesz mieć prywatną połozną? Jeśli dlatego by móc urodzić naturalnie we własnym tempie i bez zbędnej interwencji to rozważ może poród domowy.

Jeśli chcesz jednak urodzić w szpitalu to myślę że w zupełności wystarczy jeśli przygotujesz się do tego w dobrej szkole rodzenia i do porodu pojedzie z Tobą ktoś bliski, niekoniecznie ojciec dziecka :) tą funkcję może pełnić także "opłacona" położna która może Tobie towarzyszyć zamiast bliskiej osoby w porodzie rodzinnym, jednak to będzie tylko "towarzyszenie" bo wszelkie decyzje podejmuje położna z dyżuru i to ona jest odpowiedzialna za przebieg porodu.
      Przygotuj sobie także na spokojnie własny plan porodu najlepiej w kilku egzemplarzach i tam dokładnie wypunktuj czego sobie kategorycznie nie życzysz a czego oczekujesz. Zgodnie z prawem połozna z dyżuru musi Twój plan zaakceptować jeśli będzie zgodny z obowiązującymi przepisami.

pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka