Dodaj do ulubionych

Osiedle przyjazne dzieciom w Koszalinie

11.09.20, 15:30
Przeprowadzamy się do Koszalina - my, tzn, ja, mąż, 2 dziewczyny 6 i 11 lat i pies. Jestem na etapie szukania mieszkania do wynajęcia, stąd moje pytanie. Na którym osiedlu uwagę skupić? Chciałabym też by nasze mieszkanie było w niedużej odległości od fajnej podstawówki. Podpowiecie co i jak?
Obserwuj wątek
      • drobnostka7 Re: Osiedle przyjazne dzieciom w Koszalinie 20.05.21, 13:17
        Hej, niezbyt często tu zaglądam, ale Twoje pytanie chyba aktualne, co?
        Tak, udało nam się przeprowadzić do Koszalina pół roku temu. Mieszkamy na Przylesiu, jest to świetne osiedle, z milionem atrakcji dla dzieci, świetne place zabaw i górki do saneczkowania - starsza córka (12 lat) oceniła, że ferie 2021 były najlepszymi w całym jej życiu. Wokoło sklepy, markety, co krok to Żapka, Przedszkola, szkoły, Park wodny, ścieżki rowerowe i mnóstwo zieleni, wąwozy, lasy, góra Chełmska. Świetna baza wypadowa nad morze, czy do spokojniejszych Łazów, czy do głośnego Mielna ( za to z mnóstwem smażalni, czynnych,mimo sytuacji pandemicznej). Podobno fajnie się mieszka na osiedlu przy "Wodnej dolinie", Na rozlewisku czy jakoś podobnie nazywa się to osiedle. Na Przylesiu dość ciężko z parkingiem, przynajmniej wieczorami,bo choć jest ich dużo to aut też jest dużo, ale coś za coś - jest ładnie,bo fajnie zagospodarowane trawniki, place zabaw. Z grup na fb wiem, że odwrotna sytuacja jest na 2 nowych osiedlach Koszalina - Unii Europejskiej i Morskim - dużo parkingów, mało zieleni i placów zabaw. Generalnie wszyscy jesteśmy Koszalinem zachwyceni, jego mieszkańcami, kulturą jazdy i bycia, zielonością, możliwościami rekreacji i kształcenia. Polecam bardzo!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka