Dodaj do ulubionych

Znane osoby mające związek z naszym miastem

17.01.06, 20:03
Wpisujcie tu znane osoby majace cokolwiek wspólnego Koszalinem.

Na początek wpisuje Adama Sztabe i Renate Jusis( konczyli razem koszalińskie
liceum muzyczne)Przed karierą ogólnopolską zaistnieli w przedstawieniu
muzycznym "Fatamorgana" wystawianym na początku lat dziewięćdziesiątych w BTD.
Renata(dzisiaj znana jako Reni) grała główną role, natomiast Adam skomponował
muzyke.
Obserwuj wątek
    • gagunia Re: Znane osoby mające związek z naszym miastem 17.01.06, 21:09
      Z tego co slysze w radiu na topie jest ostatnio Kaska Cerekwicka.
      • andre3b Re: Znane osoby mające związek z naszym miastem 17.01.06, 21:49
        To fakt, czesto ją również widac w chórkach u innych artystów. Z tego co wiem
        to nadal mieszka w K-linie.
    • piotr.koszalin Re: Znane osoby mające związek z naszym miastem 17.01.06, 21:57
      no chyba troche ich jest.. mi przychodzi do glowy yaro i leon kieres...
      poza tym jeszcze jacys niemicy od samolotow i termodynamiki...
      • andre3b Re: Znane osoby mające związek z naszym miastem 17.01.06, 22:04
        Jak Yaro to i jego dziewucha Kasia Klich. Jak jeszcze pracowałem w Emce to
        czesto widywałem ją razem z Cerekwicką na zakupach :-)
      • bolena1 Re: Znane osoby mające związek z naszym miastem 20.01.06, 12:59
        Rudolf Clausiuss-twórca II zasady termodynamiki.Profesor Uniwersytetu w Bonn.
    • szubs Re: Znane osoby mające związek z naszym miastem 17.01.06, 21:58
      Z fawniejszych - Katarzyna Sobczyk, Krystyna Giżowska, Ryszard Poznakowski.
      • andre3b Re: Znane osoby mające związek z naszym miastem 17.01.06, 22:01
        Kasia Sobczyk chodziła z moją mamą do klasy :-)
        • bolena1 Re: Znane osoby mające związek z naszym miastem 20.01.06, 13:01
          A ja pamietam jak mieszkała na Rzecznej.Była urocza,miła,delikatna i skromna-
          pomimo,że już znaną była!
    • piotr.koszalin Re: Znane osoby mające związek z naszym miastem 17.01.06, 22:07
      no i jeszcze koń polski i grzegorz halama
      • andre3b Re: Znane osoby mające związek z naszym miastem 17.01.06, 22:09
        Halama to chyba z Zielonej Góry jest.
        • piotr.koszalin Re: Znane osoby mające związek z naszym miastem 17.01.06, 22:12
          "Grzegorz Halama (ur. w Świdwinie w 1969 roku)"
          pl.wikipedia.org/wiki/Grzegorz_Halama
          Z tego co wiem to zaczynał na deskach Dialogu...
          • andre3b Re: Znane osoby mające związek z naszym miastem 17.01.06, 22:17
            No niech Ci bedzie :-) Przyponiałem sobie jeszcze Marka Kamińskiego ( ma nawet
            firme w Koszalinie) i Beata Pawlikowska, która swoją przygode z dziennikarstwem
            rozpoczynała w Radiu Koszalin, a potem krótko pracowała w Radiu Północ. Jest
            jeszcze Robert Kozyra-prezes Radia ZET
            • albertyn Re: Znane osoby mające związek z naszym miastem 20.01.06, 13:14
              Z Koszalina pochodzi trzech noblistów!
              Twórca II zasady termodynamiki R Clausius,Rudolf Virchow-twórca współczesnej
              patologii..............i wielu innych znamienitych i znakomitych ludzi!
              To miejsce szczególne !Ma to coś....GENIUS LOCI.
              Ale czy osadnicza ludność pochodzenia polskiego to odczuwa?
              • omacku Rudolf Virchow pochodzi ze Świdwina 29.11.06, 17:36
                www.dhm.de/lemo/html/biografien/VirchowRudolf/
    • 18_lipcowa Re: Znane osoby mające związek z naszym miastem 17.01.06, 23:01
      ten co grał w Koglu Moglu Pawełka - zdaje sie Siatkowski Dariusz.
    • 18_lipcowa no i Żentara ofkors. 17.01.06, 23:02

• sylwia_29 Re: Znane osoby mające związek z naszym miastem 18.01.06, 14:40
      Simple Acoustic Trio - Marcin Wasilewski i Sławek Kurkiewicz.
    • kasia75_edziecko Re: Znane osoby mające związek z naszym miastem 18.01.06, 16:55
      Chodziłam do klasy z Marcinem Wasilewskim, Sławkiem Kurkiewiczem, Adamem
      Sztabą:D A Reni Jusis chodziła do klasy wyżej:D
      • paula_blue Re: Znane osoby mające związek z naszym miastem 18.01.06, 17:06

Dorota Wróbel - Miss Polski 1992
      • andre3b Re: Znane osoby mające związek z naszym miastem 18.01.06, 18:24
        A znasz Zosie N. i Karoline N. ? :-)
        • paula_blue Re: Znane osoby mające związek z naszym miastem 18.01.06, 18:57
          Jesli pytanie jest do mnie to moja odpowiedź: nie znam.
          • andre3b Re: Znane osoby mające związek z naszym miastem 18.01.06, 19:04
            Pytanie do koleżanki co chodziła do muzycznej :-)
            • kasia75_edziecko Re: Znane osoby mające związek z naszym miastem 18.01.06, 20:41
              Jeśli dobrze kojarzę to tak, znam:) siostry, Zosia starsza:)
        • abelia3 Re: Znane osoby mające związek z naszym miastem 01.12.06, 19:51
          Znam Zonie (jest w Koszalinie)i Karusie N. (juz w Poznaniu)mieszka.
    • art1970 Re: Znane osoby mające związek z naszym miastem 18.01.06, 19:34
      Mirosław Okoński, w latach osiemdziesiątych pół Hamburga przychodziło na stadion
      HSV by zobaczyć piłkarskie "sztuczki" OKO
      • maciejka044 Re: Znane osoby mające związek z naszym miastem 18.01.06, 20:51
        Wojewódzki to chyba też Koszalin.
        Kiedyś się przyznał w programie.
        • andre3b Re: Znane osoby mające związek z naszym miastem 18.01.06, 20:57
          Przyznał sie, bo go Orłoś zdemaskował :-) Tak w ogóle to Kuba Wojewódzki udaje
          rodowitego warszawiaka i mam wrażenie że wstydzi sie tego, ze pochodzi z
          Koszalina! Jednym słowem burak :)
          • bolena1 Re: Znane osoby mające związek z naszym miastem 20.01.06, 13:09
            Miano buraka otrzymał juz dawno.
            Jest wtórny,pełen za to tupetu i arogancji.Na "warszawskich salonach mówia
            też,że jakiś to on dzieny rodowity Warszawiak"-jak większość tam mieszkajacych
        • 18_lipcowa Re: Znane osoby mające związek z naszym miastem 19.01.06, 10:33
          Wojewódzki?
          Nie chce mi sie wierzyc.
    • sylwia_29 Re: Znane osoby mające związek z naszym miastem 19.01.06, 10:34
      Bartek Brzeskot rzecz jasna.
    • paula_blue Kasia Klich jest z Poznania 19.01.06, 18:30
      rozmowy.onet.pl/biografia.html?ITEM=50165
      • andre3b Re: Kasia Klich jest z Poznania 19.01.06, 19:17
        Czy Twoim zdaniem fakt ,że od kilku lat mieszka w Koszalinie nie upoważnia mnie
        do wpisania jej na liste znanych osób mających związek z naszym miastem ?:-)
        • paula_blue Re: Kasia Klich jest z Poznania 20.01.06, 07:32
          Moim zdaniem to trzeba zachować jakąś jedność wypowiedzi, jeśli wyliczamy
          Wojewódzkiego, Sztabe, Jusis i innych urodzonych w Koszalinie jako "swojaków"
          choć de facto zasilają oni warszawskie środowisko, to nijak nie pasuje mi tu
          Kasia Klich (mimo całej mojej sympatii dla niej), która przyjechała do Koszalina
          "za chłopakiem"...
          • andre3b Re: Kasia Klich jest z Poznania 20.01.06, 08:32
            Renata Jusis urodziła się w Koninie. Zakładając ten wątek miałem na myśli
            wszystkich którzy mają coś wspólnego z naszym miastem,a nie tylko tu urodzonych,
            bo dla mnie taka Kasia Klich jest bardziej zasłużona dla Koszalina , niż
            urodzony tu Kuba Powiatowy, który wstydzi sie swoich korzeni i na każdym kroku
            wmawia że jest rodowitym warszawiakiwem.
            • andre3b Re: Kasia Klich jest z Poznania 20.01.06, 08:34
              Kuba Powiatowy, który wstydzi sie swoich korzeni i na każdym kroku
              wmawia że jest rodowitym warszawiakiwem.

Jakby to był jakis wyjątkowy zaszczyt :-)
    • grzesiek234 Lech Dyblik, Nina Tierientiew. 20.01.06, 01:14
      :)
      • grzesiek234 Andreas Lepper- oł jea !!! 20.01.06, 01:17
        ;)
    • winky2 Re: Znane osoby mające związek z naszym miastem 23.01.06, 17:11
      Ale Reni Jusis jest z Mielna.
      • tteesstt22 Re: Znane osoby mające związek z naszym miastem 14.04.06, 00:34
        > Ale Reni Jusis jest z Mielna.
        własnie :)

swoja droga to nie wiedzialem ze tyle znany osob koszlin wydal na swiat ;)
    • chrisb004 Paweł Małaszyński - urodzony w Szczecinku 28.02.06, 21:45
      ale kilka dobrych lat spędził w Koszalinie.
      No było tu się wychowywał.

Chris
      • kamilwie Sebastian Mila 01.03.06, 14:40
        Pamiętam jak biegał za piłką przed blokiem na trawniku.
        • loonna Re: Sebastian Mila 06.03.06, 12:03

tez pamietam jak Sebastian uganial sie za pilka na trawniku,mieszkalismy kiedys
          w jednym bloku:)
    • hotcat01 Re: Znane osoby mające związek z naszym miastem 05.03.06, 01:53
      Andrew I Lepper :)
      • jkammer Re: Znane osoby mające związek z naszym miastem 05.03.06, 21:26
        Lepper??? z Koszalinem??? już prędzej z Darłowem :-)
        • kaszubka1980 Re: Znane osoby mające związek z naszym miastem 28.11.06, 21:57
          Nie z Darłowa tylko z Zielnowa, to wieś ok. 7 km od Darłowa.
    • antonina11 Re: Znane osoby mające związek z naszym miastem 06.03.06, 16:40
      Jeszcze Robert Kozyra, prezes Radia Zet.
      • xyz01 Re: Znane osoby mające związek z naszym miastem 26.03.06, 14:29
        Ulicki ten zrobil duzo dla Koszalina co niektorzy chca wymazac jego zaslugi
        • jaceka35 Re: Znane osoby mające związek z naszym miastem 06.04.06, 13:18
          Ulicki niewątpliwie wiele zrobił:-) Nie wim ile w tym prawdy ale słyszałem że
          Dżyzga też pochodzi z koszałkowa i Szymon Zychowicz zaczynał w Dialogu a terz
          jest w piwnicy pod baranami:-) Pozdrawiam wsztstkich!!!
          • ulotqa Re: Znane osoby mające związek z naszym miastem 07.04.06, 22:38
            Andrzejku:) pisz....:)
            • rakunica Ostatnio poznalam Tadeusza Wolynca 13.04.06, 19:16
              Na Forum Stowarzyszenia Wolnego Slowa
              www.sws.org.pl/forum/viewtopic.php?t=621
              znalazlam tekst, ktory powinien byc znany przede wszystkim na koszalinskim forum
              GW. Czytajac tytuly watkow odnasze wrazenie, ze Forum wasze spelnia role biura
              ogloszen drobnych. Jako byla mieszkanka Koszalina czuje sie zobowiazana do
              ozywienia dyskusji na tematy wazne nie tylko dla jednostki. Pan Tadeusz
              Wolyniec broni interesow calej grupy, broni przestrzegania prawa.

Ludzie z Koszalina! Nie dajcie robic krzywdy jednemu z was! Jesli bedziecie
              milczec - jutro nikt o w a s sie nie upomni, kiedy przyjdzie potrzeba.

Panu Tadeuszowi i Komitetowi Obywatelskiemu Miasta Koszalina przesylam slowa
              otuchy i uznania. Musicie wygrac i wygracie! Trzymajcie sie twardo - prawo
              jest po waszej stronie. Trzeba wymusic jego stosowanie.

Anna Kozlowska
              Ottawa

--------------
              Komitet Obywatelski Miasta Koszalina
              75-501 Koszalin
              ul. Marszalka Józefa Piłsudskiego 11 – 15 pok.135
              tel.0509 861 460

Koszalin, 3 kwietnia 2006

OŚWIADCZENIE

Koszaliński robotnik Tadeusz Wołyniec redagował, wydawał i kolportował prasę
              wtedy, kiedy zamiast wierszówki dostawało się pałą po plecach, za redakcję
              służyła działkowa altanka, a świadectwem dziennikarskich kwalifikacji były
              wyroki sądowe i nakazy aresztowania.

Robotnik-dziennikarz Wołyniec ze swoimi „najwierniejszymi czytelnikami” spotykał
              się w lesie, porywany z ulicy i przywiązywany do drzewa.

Tadeusz Wołyniec nie zrobił kariery dziennikarskiej, a jedynym zaszczytem jaki
              go spotkał jest nadana mu w 2001 roku odznaka „Zasłużony działacz kultury”, z
              następującym uzasadnieniem: „za wspieranie wolnego słowa i wydawanie wydawnictw
              drugiego obiegu”.

Dzisiaj to Tadeusz Wołyniec znalazł się w potrzebie. Potraktowano go brutalnie,
              wyrzucając z pracy, kiedy wraz z kolegami próbował zrealizować konstytucyjnie
              zagwarantowane prawo – założyć związek zawodowy.
              Znaleźli się na bruku, bo jeszcze raz postanowili upomnieć się o godność ludzi
              pracy. Spacyfikowali ich ci, którzy zawdzięczają im kariery, którzy byli
              sprytniejsi i bardziej zapobiegliwi od Wołyńca i etos Solidarności zamienili na
              wille, stanowiska i pieniądze.

Dzisiaj budują w mieście system przemocy i kłamstwa, a stutysięczne miasto
              milczy, bo dało się zastraszyć garstce ludzi bez skrupułów.

Dziennikarze korzystają dzisiaj z wolności słowa, wywalczonej przez
              solidarnościowy zryw polskich robotników. Nadarza się sposobność, by wykazać
              dziennikarską solidarność z robotnikiem i byłym dziennikarzem Tadeuszem Wołyńcem.

Za KOMK
              Tadeusz Rębisz

• ask3 Re: Ostatnio poznalam Tadeusza Wolynca 14.04.06, 13:42
                rakunico! NIE
                PRZESADZAj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                !!Z TYM WOLYNCEM ;)
    • tteesstt22 Re: Znane osoby mające związek z naszym miastem 14.04.06, 00:28
      Bylem 2 razy na Fatmamorganie :))))
      Świetny musical to był... aż się łza w oku kręci...
    • ask3 Re: Znane osoby mające związek z naszym miastem 14.04.06, 13:48
      slyszalam ,ze gostek ,ktory grał w filmie "Kogel-mogel" Dariusz Siatkowski tez
      narodzony w Koszalinku :)
      • andre3b Re: Znane osoby mające związek z naszym miastem 14.04.06, 13:54
        Pamiętacie mechanizatora, narzeczonego Pawlaczki w filmie "Nie ma mocnych" i
        "Kochaj, albo rzuć"? Chodził z moim tatą do jednej klasy w Koszalinie:-)
    • mamalenki1 Re: Znane osoby mające związek z naszym miastem 19.06.06, 14:43
      Paweł Małaszyński (z Magdy M:-))
      • plavk mirek trzeciak i piotr dębowski 19.06.06, 23:34
        trzeciak: komentator sportowy., piłkarz, reprezentant Polski
        dębowski: komentator tv sport
      • monisia440 Re: Znane osoby mające związek z naszym miastem 20.06.06, 10:15
        Sebastian Mila (piłkarz)- urodził się w Koszalinie.

podobnie jak Arkadiusz Tomiak
        www.filmweb.pl/Arkadiusz,Tomiak,filmografia,Person,id=41202
        • xyz07 Re:okonski 28.11.06, 13:33
          wymieniajac sportowcow nie nalezy zapomniec o ,oko, Miroslaw Okonski uwielbiany
          w Hamburgu i paru innych miastach .Znany rowniez z tego ze cala kase podobnie
          jak inni znani sportowcy przebalowal/kasyna panienki /
          • omacku Znane osoby mające związek z naszym miastem 29.11.06, 17:42
            Józef Skwark (za młodu grał tytułową rolę w filmie "Szatan z siódmej klasy"),
            miał też chyba jakiś związek z BTD już wcześniej, zanim został tam kilka lat
            temu dyrektorem.
            • xyz07 Re: Znane osoby mające związek z naszym miastem 30.11.06, 00:44
              dlaczego nie podajemy obecnie znanych jak Kaliszczak Kudelski Rzewuski
              Cegielski Nojberg Lipski Mojsiuk Wasilewski smietanka Koszalinskich Biznesmenow
          • aicha14041975 Re:okonski 06.12.06, 22:31
            Robert Radosz - kolarz z czołówki Polski
    • s-k-i-n Re: Znane osoby mające związek z naszym miastem 08.12.06, 17:34
      Andrzej Lepper!
      • xyz07 Re: Znane osoby mające związek z naszym miastem 10.12.06, 05:15
        no tak lepper teraz przebil wszystkich tylko jaka to ulga ze ten wsiok nie jest
        z KOszalina
        • ja_guss Re: Znane osoby mające związek z naszym miastem 14.12.06, 16:39
          Kapela Mr Zoob, Jozek Warchol i jeden gosciu (chyba Robert, nie znam nazwiska)
          z przeuroczej (:P )grupy Just 5.
          • ja_guss Re: Znane osoby mające związek z naszym miastem 14.12.06, 16:43
            Juz wiem, gosciu z Just 5 to Robert Kryla.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka