Dodaj do ulubionych

witam prosze o pomoc nie o pieniadze

23.02.13, 17:45
witam moze jest ktos kto ma zbedno odziez damsko ,dziecieco,jakies nie potrzebne zabawki jestesmy 4 osobowo rodzino dawalismy sobie jakos rade do puki maz nie stracil pracy bylo to nasze jedyne utrzymanie moze móg by nam ktos wyslac jakos paczke poszukuje odziezy w romiaze damska xl-xxl dlla dwuletniego synka i dwu miesiecznej corki bede wdzieczna nawet za drobno pomoc nie jestem wybredna mój imeil monikadopierala@wp.pl
Obserwuj wątek
    • Gość: Ciekawska A to ciekawe..... IP: 91.196.30.* 23.02.13, 17:58
      Jakim cudem twoja córka ma teraz 2 miesiace, skoro we wrześniu ubiegłego roku, była noworodkiem?????

"Ciuszki (PRZYJMĘ) DODANO:
      2012-09-19 11:01:58
      OPIS: Witam mam synka 21 miesiecznego i niedlugo bedziemy mieli córeczke zyjemy tylko z pensj meza której nie wystarcza nam nawet do polowy miesiaca prosze o ciuszki dla synka w rozmiaze 80-90 i dla noworodka w rozmiaze 50-56 i gdyby znalazło sie cos dla mnie w rozmiaze 52-50 byla bym wdzieczna.za kazdo pomoc dzekuje
      WOJEWÓDZTWO:
      Warmińsko-mazurskie MIASTO: olecko
      EMAIL:
      monikadopierala@wp.pl ULICA:
      domki15/2
      TELEFON:
      BRAK"
      • moska07111987 Re: A to ciekawe..... 23.02.13, 18:03
        nie była noworodkiem bo dopiero w styczniu tego roku sie urodziła jak nie wiezysz to moge akt urodzenia ci wysłac na imeila oczywiscie zdjecie a wtedy juz tez szukałam ubranek po prostu zbierałam wyprawke
    • Gość: julcia Re: witam prosze o pomoc nie o pieniadze IP: 91.196.30.* 23.02.13, 19:39
      Oki, nie prosisz o pieniądze, w takim razie pytanie, czy pokryjesz koszty wysyłki??? Jeśli nie, to właśnie prosisz o pieniądze, bo niech średnio 5 osób coś wyśle to masz 5x minimum 11 zł = policz.

Czy korzystacie z pomocy opieki społecznej?. Możesz napisać prośbę o zasiłek celowy na zakup odzieży, pójść do "lumpeksu" i zakupić na prawdę sporo fajnych i to za koszty wysyłki tutaj.

Dlaczego oboje nie pracujecie? Ty rozumiem ale facet?

W dzisiejszych czasach nie pracuje TYLKO facet leń, takie jest moje zdanie, bo praca i możliwości są, jednak niekoniecznie blisko domku, za to większe.
      • Gość: Jowita Re: witam prosze o pomoc nie o pieniadze IP: *.sidnet.biz 23.02.13, 21:41
        Przykro mi ,nie jestem w stanie pomóc,ale nie w tym celu się wtrącam.
        Nie mogę juz czytać jak co chwilę jeżdzicie po osobach które proszą o pomoc.
        Nie bronię ,bo nie znam osobiście ,ale wydaje mi się ,że jak napisała autorka wątku-lepiej prosić o pomoc niż pójść kraść.Tak się składa ,że doskonale znam sytuację panującą w woj.warmińsko-mazurskim i niestety to bzdura że nie pracuje tylko facet leń.
        Tym które krytykują najwyrażniej nigdy nie powinęła się noga i nie życzę wam tego ,ale tylko wtedy zrozumiecie ,że nie zawsze jest tak jak w tej chwili myślicie.
        Mimo iż nie mieszkam na warmi moja sytuacja nie jest kolorowa.Ja nie pracuję ,,mimo znajomości trzech języków obcych i bardzo dobrego zawodu. A mąż dostał staż,i tylko dzięki temu jesteśmy w stanie się utrzymać w Pl.Pracy znależć nie mógł.A człowiek jest naprawdę pracowity .Ma wyuczony fach i jest w nim świetny.W jego fachu mężczyźni zarabiają dobre pieniądze.Ale pod warunkiem ,że znajdą pracodawcę,a o to niestety bardzo trudno .Ja nie prosze o pomoc w necie tylko dlatego,że mam rodzinę która mi pomaga ,i Bóg zapłać im za to ,bo gdyby nie oni tak jak autorka wątku i wiele innych musiałabym prosić o pomoc.Tylko jak czytam posty tych które ,się tu wypowiadają i błyskają inteligencją to na samą myśl o proszeniu robi mi sie słabo.
        • hugo43 Re: witam prosze o pomoc nie o pieniadze 24.02.13, 08:10
          a nie zastanawia cie,dlaczego jest tylko prosze i prosze?dlaczego nikt nie napisze,ze w zamian za pomoc zywnosciowa,ubraniowa itp pomoze swoja praca np.posprzata komus dom,zajmie sie ogrodem,umyje okna.mysle,ze wiele osob chetnie by skorzystalo z takiej transakcji wymiennej.nie wwszystkich pomagajacych stac na wysylanie paczek bez konca,a i potrzebujacy poczuli by sie lepiej.
          • Gość: Jowita Re: witam prosze o pomoc nie o pieniadze IP: *.sidnet.biz 24.02.13, 10:00
            Ok ,zgadzam się z Tobą .Ale to można zaproponować .Może po prostu proszącym nie przyszło to do głowy.Sądzę ,że propozycja pomocy w zamian za...jest dobra.
            Jeśli odmówi,masz prawo powiedzieć co o niej myślisz.O ile nie będzie to wymagało jazdy np. do innego miasta,bo wtedy to troszkę bez sensu.Widzisz ,mnie to do głowy nie przyszło,ale z chęcią przystałabym na taka wymianę.Więc myślę ,że jeśli ktoś jest uczciwy(za jaką ja się uważam) to nie będzie miał nic przeciwko temu.Natomiast nie podoba mi się fakt iż ktoś prosi o pomoc a tu nagle sypią się setki postów mieszających z błotem.NIe jest to wątek dyskusyjny na temat uczciwości ,dlatego jeśli nie jestem w stanie(bądż nie chcę) pomóc to po prostu się nie wtrącam.
            Pozdrawiam
    • moska07111987 Re: witam prosze o pomoc nie o pieniadze 24.02.13, 12:13
      widze ze jednak nie warto prosic o pomoc bo czlowiek jest zmieszany tyko z blotem lepiej krasc z checio za pomoc bym komus posprzatała czy umyła okna ale mieszkam w takiej dziuze ze musze wszedzie dojechac a po pierwsze nie mam czym a po drugie za co mam dojechac zeby ktos mi pomug z mojej okolicy chodzi mi zebym miała blisko to czemu nie. a mój maz mimo matury i wyuczonego zawodu nie moze znalesc pracy łapie dorywcze prace ale co to jest na 4 osobowo rodzine
      • bj32 Re: witam prosze o pomoc nie o pieniadze 24.02.13, 16:21
        Myślę, że mogo nie prosić. Bo już po samym tytule widać, ze so dobrze zorientowani, skoro proszo o rzeczy, ale nie o gotówkę. Bo rzeczy to dający zazwyczaj majo za darmo, więc to nie jest pomoc materialna, nienienie.
        W dodatku panna się od razu rzuca. Nie pójdzie na PE, a nawet gdyby - nie przyśle dokumentów i po góra dwóch dniach się obrazi. Szkoda czasu.
        --
        A może by coś zmienić?
        Napisz w tej sprawie na forum@gazeta.pl
        • Gość: Jowita Re: witam prosze o pomoc nie o pieniadze IP: *.sidnet.biz 25.02.13, 08:17
          Widzę ,że każdego kto prosi o pomoc pytacie skąd ma internet.A gwarantuję ,że są sposoby na zdobycie internetu nie płacąc ani grosza.Wiem coś o tym .Nie interesuje mnie czy mi wierzycie czy nie .Ja np.mam nawet komputer którego nie musiałam kupować.
          Zastanawiam się czy naprawdę sprawia wam taką przyjemność sprawianie drugiemu przykrości.
          Po raz kolejny upewniacie innych w tym ,że to forum to po prostu kompletna pomyłka.
          Żal mi was i oby wam się nigdy noga nie powinęła.
          • Gość: czeko Re: witam prosze o pomoc nie o pieniadze IP: *.play-internet.pl 25.02.13, 10:00
            Po raz kolejny upewniacie innych w tym ,że to forum to po prostu kompletna pomy
            > łka.
            Tak masz rację proszenie na tym forum to kompletna pomyłka, bo to forum służy do czegoś innego. Zorganizowana pomoc odbywa się na PE.

Jowita zauważ, że autorka wątku prosi o pomoc na każdym napotkanym forum.
            Nie prosi natomiast na forach, które niosą pomoc. Skoro nie prosi na właściwych forach to oznacza, że bardzo dobrze orientuje się w zasadach na nich panujących a mianowicie trzeba udokumentowac swoją sytuację.
            Poza tym zamieszczając wszędzie ogłoszenia staje się osobą niewiarygodną.
            • Gość: Jowita Re: witam prosze o pomoc nie o pieniadze IP: *.sidnet.biz 25.02.13, 13:32
              internetowa jeśli o ciebie chodzi powstrzymam się od komentarza ,bo nie ma sensu strzępić sobie nerwów na takie jak ty.
              Czeko szczerze ci powiem ,że nie wiem gdzie są fora które dają pomoc.Nie znam takich .Ja gdy szukałam bodajże wózka dla mojego szkraba ,a niestety nie stać mnie by kupić, też zaglądałam na takie fora jak to, z nadzieją ,że ktoś chce oddać.Na jednym z nich zaproponowałam kobiecie (która chciała zapłatę) zamianę na coś innego .Odpowiedziała ,że z chęcią sprezentuje mi ten wózek,wystarczy że go odbiorę.
              Zdarzyło mi się kiedyś szukać również czegoś innego i również na stronach jak ta,czyli gumtree
              tablica czy graty z chaty.
              Ja jestem zdania ,że nie wszyscy są oszustami i wyłudzaczami ,dlatego nim kogoś ocenię i skreślę staram się go zrozumieć.Jeśli zawiedzie moje zaufanie zemszczę się i nie podam więcej ręki.
                • missmiriam1 Re: witam prosze o pomoc nie o pieniadze 25.02.13, 15:52
                  Gość portalu: Jowita napisał(a):

> Ps. Co jest napisane powyżej wątku?
                  > Jeśli się nie mylę " Oddam/Przyjmę/Praca dorywcza"

''"Oddam/Przyjmę/Praca dorywcza" to forum służące zamieszczaniu ogłoszeń drobnych o jednorazowych potrzebach rzeczowych, chęci oddania czegoś nam już niepotrzebnego, a w dobrym stanie, wynajęcia kogoś do pomocy w domu/biurze na krótki czas.''

Sadząc z mnogości stron, na których założycielka watku umieszcza swoje prośby oraz z rozpiętości dat, to te potrzeby jednorazowe nie są. Tu forum.gazeta.pl/forum/w,834,142752483,142767547,Re_witam_prosze_o_pomoc_nie_o_pieniadze.html?wv.x=1 wskazano forum, na którym można uzyskać pomoc.
                  --
                  marcelinasakuta.manifo.com/
                  www.dzieciom.pl/8027
                  From nowhen to nowhere
              • Gość: czeko Re: witam prosze o pomoc nie o pieniadze IP: *.play-internet.pl 25.02.13, 17:42
                "Oddam/Przyjmę/Praca dorywcza" to forum służące zamieszczaniu ogłoszeń drobnych o jednorazowych potrzebach rzeczowych, chęci oddania czegoś nam już niepotrzebnego, a w dobrym stanie, wynajęcia kogoś do pomocy w domu/biurze na krótki czas.

Zanim zamieścisz ogłoszenie - przeczytaj Regulamin.

Pomoc zorganizowana, czyli zaspokajanie poważniejszych potrzeb znajduje się
                tu: Pomocne emamy
                W/w informacja jest zamieszczona na forum i jak je otwierasz to pierwsze co rzuca ci się w oczy to właśnie te informacje.
                Mało tego Autorka wątku dostała informację, gdzie należy się zgłosic, żeby otrzymac pomoc. Do dnia dzisiejszego się tam nie zgłosiła.

Dziwne jest natomiast to, że dziewczyna zamieszcza ogłoszenia przede wszystkim tam gdzie nie musi przedstawiac dokumentów potwierdzających swoją sytuację.

Ja też jestem zdania, że nie wszyscy są oszustami a osoby które proszą o pomoc powinny tą pomoc otrzymac.
                Mi też zdarzało się, że jak czegoś szukałam lub mam do oddania to odwiedzałam to forum, po to ono tu jest, żeby oddawac konkretne rzeczy i takie też rzeczy przyjmowac.

Tutaj jest prośba nie o jedną rzecz. Tutaj jest prośba o pomoc dla trzech osób. Dziewczyna jasno daje sygnał, że potrzebuje większej pomocy. Tylko jak się czyta jej wszystkie ogłoszenia to bez udokumentowania sytuacji to raczej nikt jej nie pomoże
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka