Dodaj do ulubionych

Jak przechowujecie mulinę?

27.10.08, 13:36
Ja wyszywam ariadną i do tej pory miałam porobione paski pieluchy
tetrowej i na niej układałm po kolei mulinę i zwijałam w rulon.
Teraz mi się już wszystko pomieszało i wpadłam na taki pomysł:
kupiłam trzy segregatory A5 po 10 koszulek i w każdej koszulce mam
po 10 mulin np: od 400 do 409, wiadomo, że jak jakiejś nie mam to
tych mulin jest mniej. Dodatkowo kupiłam takie naklejki "ceny" i na
tych naklejkach napisałam jakie mam numey mulin w poszczególnej
koszulce, naklejone na daną koszulkę.
Kiedyś widziałam w ofercie lidla takie fajne pudełeczka z
przegródkami ale jak poszłam to już ich nie było.

Teraz mam wielkie ułatwienie z tymi mulinami i o wiele chętniej
zabieram siż za prace początkowe.

A wy jakie macie sposoby przechowywania mulin?
Jestem bardzo ciekawa.

Aha mam trzy segregatory na numery 400, 500, 600.
Podejrzewam, że na inne muliny jest to mało przktyczne bo jest ich
więcej.
Obserwuj wątek
    • dan.1 Re: Jak przechowujecie mulinę? 28.10.08, 08:09
      Ja kupiłam sobie plastykowe pudełka na śrubki w "CASTORAMIE"/ok.8zł
      za szt./.Muliny nawijam na tekturki kupione w pasmanterii i wkładem
      w przegródki pudełka wg numerów.W jednym pudełku mieści się do 120
      szt. tekturek z nawiniętą muliną.
      Pozdrawiam Danka
    • mama_domisia Re: Jak przechowujecie mulinę? 28.10.08, 08:27
      niestety u mnie pełen chaos...siateczki, woreczki. Wieczne przeglądane, bo muszę
      co raz przekopywać całość w poszukiwaniu jakiego numeru. DMC pomieszane z
      anchor. ale jesteście dla mnie inspiracją. Muszę zrobić z tym porządek.
      Pozdrawiam Małgosia
      --
      chomikuj.pl/pandarcy
    • apolejka21 Re: Jak przechowujecie mulinę? 28.10.08, 09:18
      Mulinę trzymam w woreczkach strunowych, każdy kolor oddzielnie,
      dodatkowo na każdym woreczku nakleiłam metkę z numerem i nazwą
      koloru. Woreczki mam poukładane według numerów w pudełkach po
      butach. Woreczki strunowe mają dodatkową zaletę w porównaniu do
      sorterów, każdy malutki kawałek muliny da się schować i nie ma
      obawy, że gdzieś się przemieści.
      • ju_s_tyna Re: Jak przechowujecie mulinę? 29.10.08, 09:55
        ja też trzymam w torebkach ze strunami (na torebce pisze numer mazakiem do
        pisania na płytach CD)i układam po kolei w pudełku obecnie mam pudełko z Ikei,
        potwierdzam super sposób nic nie gubi się można zostawić każdy kawałek muliny,
        nic nie plącze się ogólnie jest porzadek
    • elishafciarka Re: Jak przechowujecie mulinę? 28.10.08, 13:34
      Wzór w koszulce foliowej, do niego komplet muliny - to te prace, które planuję
      wykonać, a na aktualną robótkę - nawinięte na bobinki i w plastikowym pudełeczku
      - na razie najwygodniejszy sposób jaki stosowałam. Pozostałe mulinki -
      nieskompletowane - ganz zusammen do kupy w worku foliowym wink
      • ana1003 Re: Jak przechowujecie mulinę? 06.11.08, 19:57
        Mam 450 niteczek DMC.Nawinęłam każdą na plastikowe foremki.Można je dostać w
        sklepach po 5,5zł za 11 szt. wraz z kółkiem metalowym .To są komplety firmowe
        DMC. Kółka są zbędne.
        Nawijam mulinę jednocześnie na otoczkę zdjętą z pasemka tak,aby widoczny był jej
        numer. Kupiłam w Castoramie pudełeczka na gwoździki z przegródkami ( po 6-8zł w
        zależności od wielkości)i poukładałam wg numerów . Mam 5 pudełek. DMC produkuje
        fajne plastikowe pudełka z przegródkami ,ale nie wszędzie są w naszych sklepach
        dostępne.Ja mam dwa kupione w USA po 2 dol.W USA kupiłam takie foremnki do
        nawijania nitek z tekturek.Można je samej powycinać, tylko duża ilość może być
        pracochłonna.
    • jola_ep Re: Jak przechowujecie mulinę? 28.10.08, 15:02
      Witam na nowym forum smile

Mulinkę przechowuję nawiniętą na kartoniki. Podobne do tych sprzedawanych w pasmanterii, ale nieco większych i samodzielnie wycinanych z tektury kupowanej w sklepie z artyk. papierniczymi (ale preferuję tekturkę modelarską).

Kartoniki z mulinkami przechowuję w wielkiej walizeczce z cieniutkiej sklejki, z przegródkami, zrobionej w prezencie przez mojego męża smile Ale równie dobra były szufladkowce z Ikei (takie do papierów formatu A4). Przegródki można zrobić z tekturki - wiem, bo kiedyś takie robiłam, gdy jeszcze nie miałam mojej wielkiej walizy.

W walizie jest miejsce na pełną paletę DMC i Anchor - mój mąż był przewidujący smile Ale wykorzystuję jakąś połowę dostępnego miejsca. Mulinki oczywiście są ustawione według numeracji smile

Do bieżącej robótki używam mniejszego pudełka. Fajne są metalowe po herbacie, ostatnio mam takie po czekladkach smile Rodzina wie o moim hobby i jak ktoś znajdzie fajne pudełeczko, to mi prezentuje smile Mam mniejsze, większe, w zależności od ilości kolorków w obrazku. Mój ostatni ma ponad setkę smile (takie najbardziej lubię). Przegródek nie mam, bo są mi niepotrzebne (jeśli ilość kartoników pasuje do pudełka). Końcówki nitek też nawijam na te kartoniki, więc nic mi się plącze. Tak się do tego systemu przyzwyczaiłam, że jak dostałam w prezencie zestaw razem z mulinką, to i tak te pocięte kawałki ponawijałam na kartoniki smile

Mulinkę dokupuję zwykle na bieżąco, według przewidywanej potrzeby. Trzymam ją w torebce strunowej gdzieś w pudełku z mulinką. Jak zakończę obrazek, zwykle nawijam je na kartoniki (staram się najpierw nawinąć nowy motek, potem na to resztki). Na jednym kartoniku mieszczą mi się spokojnie dwa motki, a nawet więcej. Próbowałam trzymać oddzielnie, ale potem nie zauważałam ich i jak dokupywałam brakujące, to dublowałam kolorki wink (jak zamawiam więcej mulinki, to przeglądam walizę szukając kartoników z mniejszą ilością mulinki)

Uff...
      Trochę długo mi wyszło smile

Pozdrawiam
      Jola
    • polinezja5 Re: Jak przechowujecie mulinę? 28.10.08, 16:41
      Mam mulinę w koszulkach na mulinę DMC a koszulki wpięte do zwykłego grubego
      segregatora.Uzbierało się trzy segregatory, prawie cała paleta Anchor. Do
      wyszywania wybieram co potrzeba i pakuję oddzielnie do 2-3 koszulek
    • evamaj ja wypracowałam sobie inny sposób 28.10.08, 20:21
      Przeczytałam wasze propozycje i mam wrażenie, że mój sposób jest w
      miare łatwy... i tani...
      Mam pudełeczka po owocach... po kiwi, czy brzoskwiniach. w kazdym
      pudełku mam jedną setke mulin. np w 1 mam wszyskie kolory na 100-
      199, w 2 200-299, w 3 300-399.... itd. zawsze jak szukam mulin to
      po numerach więc tak najprosciej mi znalesc... poza tym w sklepie
      wszystko za 2 zł mozna kupic woreczki w malymi żabkami do włosów...
      kazdy motek zaopatrzony mam w taka żabkę i przychwycam nią resztke
      muliny ktora została niewykorzystana. pudełka mam wsadzone jedno w
      drugie, wiec rowniez zajmuje to wszystko bardzo mało miejsca.
      co myslicie?
    • wildwillow Re: Jak przechowujecie mulinę? 29.10.08, 00:08
      System jest dość skomplikowany - zestaw pierwszej potrzeby przechowuję nawinięty
      na bobinki w pudełkach plastikowych DMC (mieści się w 4), zapasy spakowane w
      torebki plastikowe zasuwane po 100 (w miarę szybko da się wtedy odszukać
      potrzebny kolor), kanwę i muliny potrzebne do zaczętych projektów (a trochę tego
      mam) w dużych zasuwanych plastikowych torebkach. W sumie cała sporą szafkę mi to
      zajmuje. Wszystko muszę zamykać, bo w domu 2 koty i pies, więc futro byłoby
      wszędzie gdybym nie pilnowała smile
      • zazuzina Re: Jak przechowujecie mulinę? 29.10.08, 09:50
        a ja w Lidlu czy jakimś innym markecie kupiłam po 4 zł małe albumy
        na zdjęcia i każdą kieszonkę podpisałam numerem muliny (numery
        oczywiście w miarę po kolei więc łatwo znaleźć),album rzecz jasna
        się nie zamyka ale w szyfladzie zajmuje pewnie tyle samo miejsca co
        skrzynka,
        bieżące prace trzymam w zwykłych foliowych koszulkach ale mam taką
        metodę że wyszywam kolorami, dopiero jak skończę jeden to zaczynam
        drugi więc mi się nie mieszasmile
    • c_x_v Re: Jak przechowujecie mulinę? 03.11.08, 09:53
      Wykorzystałam pomysł, który znalazłam kiedyś w necie.
      Zakupiłam woreczki strunowe (100 szt za ok 8 zł) i do każdego woreczka włożyłam
      jeden kolor. Nie zdejmuję z motków owijek z numerem i nazwą firmy więc nie muszę
      opisywać dodatkowo woreczków.
      Woreczki te mają dziurkę u góry na środku i za tą dziurkę wpinam je do zwykłego
      segregatora formatu A4. Mają odpowiedni rozmiar aby zmieściły się w dwóch
      rzędach, tzn. nadziewam na jeden i drugi "drut" w segregatorze. Akurat tak mi
      się złożyło, że dostałam bardzo grube segregatory po aktualizacjach programu z
      firmy "Forum". Mają tą zaletę, że nic mnie nie kosztowały a wchodzi w nie sporo
      mulin wink
      Woreczki mam dzielone numerami po kolei na pierwszy i drugi bolec w każdym
      segregatorze. Nie mam żadnego problemu ze znalezieniem właściwego koloru i żadna
      nitka mi się nie marnuje. Chcę mogę wykorzystać resztę, a chcę to biorę dłuższy
      kawałek a resztę, zostawiam na potem. Ostatnio kupiłam do tego komplet (2 szt)
      zatrzaskujący, metalowych kółek z DMC na których trzymam woreczki z mulinami do
      aktualnego haftu.
      Do przechowywania wszystkiego mam prostokątną, materiałową kosmetyczkę zapinana
      na zamek, która była dodatkiem do gazety "Claudia". Kiedyś mieścił mi się w niej
      segregator, materiał i tamborek z aktualna robótką i wzorem. Teraz segregatory z
      muliną stoją na półce między dokumentami i książkami a w kosmetyczce są aktualne
      robótki i materiały do wykorzystania w przyszłości wink Ponieważ materiałów jest
      coraz więcej (ach to chomikowanie wink) to myślę, że niedługo znajdę dla nich
      wygodną szufladę smile
      Kosmetyczka - kuferek ma jeszcze tą zaletę, że ma rączkę wiec jest bardzo
      wygodna i estetyczna smile
      Tanim nakładem kosztów i pracy mam bardzo wygodne stanowisko hafciarskie które
      mogę wszędzie zabrać smile
      Dodatkowo korzystam z małego programiku, w którym ma spisane posiadane muliny i
      gdy chcę zrobić coś nowego, wpisuje tylko numery potrzebnych mulin i program
      rozdziela mi je na te które mam w domu i te które muszę dokupić + koszt jaki
      muszę ponieść. Strasznie wygodna jestem nie i nie zawsze chce mi się grzebać w
      mulinach szczególnie gdy wzór ma dłuuuga listę kolorów wink
    • ann08 Re: Jak przechowujecie mulinę? 03.11.08, 11:34
      Cześć dziewczyny.
      Ja właśnie dostałam paczuszkę,a w niej pudełko DMC!!! Jestem
      szczęśliwa. W końcu będę miała porządek! Do tej pory trzymałam w
      woreczkach strunowych (ponumerowanych) - a to wszystko w pojemniku
      takim platikowym jak do żywności - takie trzymamy zazwyczaj w
      lodówkach hehe..
    • dinke25 Re: Jak przechowujecie mulinę? 10.11.08, 15:54
      Ja zakupiłam 200szt. woreczków strunowych (kosztują grosze) i samoprzylepne etykiety bez nadruku. Etykiety ponumerowałam numeracją muliny i nakleiłam na woreczki. Połączyłam je tasiemką bo woreczki maja otwory nad strunką. Zajmuje mmniej miejsca niż segregatory i każdy numer jest w innym woreczku. Pozdrawiam smile
      • ola.13.13 Re: Jak przechowujecie mulinę? 10.11.08, 20:13
        Na bieżące obrazki mulinę porozdzielaną mam w pudełkach na śrubki (kupiłam w
        Biedronce). Ta do obecnego obrazu zajmuje mi 3 takie pudełeczka. Reszta jest
        wrzucona do pudełka po lodach wink, i wetknięta do eleganckiej, sporej
        kosmetyczki. Lubię siedzieć i wybierać kolory do wybranego obrazka, tylko nie
        lubię pędzić do pasmanterii po brakujące mulinki, to dla mnie strata czasu który
        można przeznaczyć na haftowanie big_grin
    • evciak1977 Re: Jak przechowujecie mulinę? 13.11.08, 00:02
      Ja zakupiłam sobie pudełko chyba na gwoździe albo inne małe rzeczy i
      wygląda to tak:
      www.canadiantire.ca/browse/product_detail.jsp?PRODUCT%3C%3Eprd_id=845524443286279&FOLDER%3C%
      3Efolder_id=1408474396672974&bmUID=1226530494956&deptid=1408474396672
      839&ctgrid=1408474396672856&subctgrid=1408474396672974
      Mulinki nawijam na tekturki zakupione w pasmanterii, na których jest
      miejsce żeby zapisać numer. Wszystko ładnie poukładane numerami w
      szufladkach.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka