Dodaj do ulubionych

Ortodonta - możecie kogoś polecić?

23.05.11, 13:44
Pilnie szukam ortodonty w Swarzędzu , jak narazie znalazłam dwa gabinety na Kościuszkowców dr.Babiak i na Raczyńskiego dr. Muszyńska.
Czy ktoś się tam leczył?
Obserwuj wątek
  • bra-bre-bri Re: Ortodonta - możecie kogoś polecić? 06.06.11, 16:32
   Mamo Zuzanki,

   jeśli Dr Muszyńska - to ta sama, o której już była mowa na forum, to dobrze się zastanów (Dr Małgorzata Muszyńska?). Zaczęłam u niej leczenie i już od pierwszej wizyty zaczęłam mieć pewne obawy, czy leczenie będzie skuteczne. Co mi przeszkadza:

   1) Pani Dr nie powiedziała mi, co zamierza zrobić z moimi zębami, jak będzie wyglądało leczenie, jak długo będzie trwało, co i dlaczego będzie robić - ale to jedynie kwestia mojego komfortu i tego, że lubię wiedzieć, co się ze mną dzieje

   2) druga i to bardziej niepokojąca kwestia, to to, że kiedy przyszłam na wyciski (pierwsza wizyta) i pokazałam jej zdjecie RTG z 4 zatrzymanymi ósemkami, to nie powiedziała, że widzi jakieś przeciwskazania w zakładaniu aparatu. Dopiero kiedy ja poruszyłam ten temat, powiedziała, żebym ewentualnie skonsultowała się z chirurgiem i zobaczymy, co on powie...

   popełniłam błąd, że poszłam na wizytę, na której założyła mi pierwszy łuk, ponieważ jej podejście na wizycie z wyciskami na tyle mnie zaniepokoiło, że tuż po założeniu górnego łuku zdecydowałam się skonsultować z innym ortodontą. Jeśli potwierdzi wersję Dr Muszyńskiej - zwrócę jej honor na tym forum, jeśli nie - jeszcze tego samego dnia odbiorę z przychodni CANDEO, gdzie Pani dr przyjmuje swój wycisk.
   • bra-bre-bri Re: Ortodonta - możecie kogoś polecić? 08.06.11, 16:33
    mamo zuzanki

    jestem po konsultacji z innym ortodontą i oda rana zalewam sie łzami. okazało się, ze moje zamki zalozone są niechlujnie i po prostu źle, powykrzywiają mi zęby. Muszę ściągnąc ten aparat i założyć nowy.

    W żadnym wypadku nie lecz dziecka u dr Małgorzaty Muszyńskiej!
   • adzej2006 Re: Ortodonta - możecie kogoś polecić? 23.04.12, 18:00
    Gratuluję właściwej decyzji. Ja niestety kontynuowałem leczenie u tej Pani. Nie mam w zwyczaju nikomu bruździć, ale stanowczo odradzam leczenie się u Muszyńskiej. Ostrzegam stanowczo, że są to pieniądze wyrzucone w błoto. Nie mam pojęcia, kto dał tej pani uprawnienia. Aparat zamiast dwóch lat nosiłem trzy. Przy czym kolejne wizyty były totalnie bezproduktywne. Chyba tylko konto bankowe tej pani widziało w tym sens. Zero jakichkolwiek informacji z jej strony. Jedynie zdawkowe odpowiedzi na zadawane pytania. Nagle w pewnym momencie się ocknęła i zaczęła się palić do zdjęcia aparatu, gdy zgryz jeszcze wcale nie był równy (po 3 latach!) bo jedynki wciąż nachodziły na siebie. Nie zmieniłem wcześniej ortodonty i to był mój błąd. Jej kompetencje są bardzo wątpliwe i mam nadzieję, że jak najwięcej osób trafi na tą informację.
   • aaaannnnkkkaaaa Re: Ortodonta - możecie kogoś polecić? 20.05.14, 23:13
    Witam :) nigdy nie logowałam się na forach internetowych ale tym razem zrobiłam to tylko dlatego żeby być może pomóc komuś za nim popełni ten sam błąd w 2011 roku trafiłam do CANDEO do dr. Muszyńskiej (niby ortodonta, a coś chyba nie za bardzo te kursy to chyba nie szły jej najlepiej) nie będę przebierać w słowa na temat tej kobiety za leczenie, które przerwałam i zabrałam dokumentacje nie wynosząc z niego nic oprócz źle założonych aparatów i mocnego zapalenia dziąseł poprzez założenie mi dolnego aparatu praktycznie przy dziąsłach z powodu mojej wady zgryzu co było totalną głupotą staciłam ok 8 tys zł, mam oczywiście zamiar wystąpić o zwrot kosztów leczenia ponieważ musiałam prosić innego ortodontę o przejęcie leczenia i zakładać obydwa aparaty jeszcze raz nowe. Ta "ortodontka" jak się niby nazywa co wgl nie powinno mieć miejsca nie powinna leczyć ludzi w zakresie ortodoncji zero kompetencji i wiedzy!!! Jeśli czyta komentarze na swój temat to brdzo się ciesze ponieważ chce żeby wiedziała jak straciłam swoje ciężko zarobione pieniądze ponieważ marzyłam o pięknym uśmiechu !! Nigdy więcej!
    • karolkab1 Re: Ortodonta - możecie kogoś polecić? 09.10.14, 11:58
     Hej!
     Natykam się na tym forum na coraz to nowsze wpisy i szukam kogoś, kto razem ze mną złoży skargę do Wielkopolskiej Izby Lekarskiej na tą pomyloną ortodontkę.
     Jeśli jest ktoś, kto poważnie myśli o tym tak jak ja to proszę o info na priv! karolkab@wp.pl
   • 1misiaczek1992 Re: Ortodonta - możecie kogoś polecić? 31.05.14, 18:56
    leczyłam się u Muszyńskiej w 2010 dwa lata, kazała mi usunąć zęby i mam teraz bardzo ładny zgryz, a moja siostra leczyła się trzy lata podobno u najlepszego ortodonty w Poznaniu, który nie kazał jej usuwać żadnych zębów. Dopiero jak trafiła do Muszyńskiej to ona kazała jej zrobić boczny rentgen głowy i okazało się że musi mieć też usunięte zęby, tak jak ja, bo się zachodzą po zdjęciu szyn na zębach bo są za ciasno i teraz już kończy leczenie i nie sądzę żebyśmy zmieniły dobrą opinię którą mamy o dr. Muszyńskiej. Niestety trudno ją złapać awaryjnie jak się odklei zamek na kości od kurczaka bo jest rozchwytywana i pracuje w kilku miejscach...
   • krzysztofkaczmarek1988 Re: Ortodonta - możecie kogoś polecić? 30.06.14, 07:19
    Pani Dr.Muszyńska jest dobrym ortodontą, wyleczyła mnie prywatnie aparatem stałym i wcale nie było drogo, a mojej siostrze zdążyła wyprostować zęby na NFZ za darmo, bo ona zaczęła się jeszcze leczyć jak miała 11-lat(a mnie się nie chciało nosić wyciąganego aparatu jak byłem mały). ps. Dziwne te opinie na forum...
    • meg-us Re: Ortodonta - możecie kogoś polecić? 12.07.14, 21:51
     Ja w końcu zmieniłam ortodontę w listopadzie, czyli dałam jeszcze dr Muszyńskiej 4 miesiące i przez ten okres nic się nie zmieniło. Nie chodzi też tu o wyrywanie zębów, aby zgryz i zęby były proste. U innej ortodontki, która przejęła leczenie doprowadzenie wszystkiego do ładu i składu zajęło 7 miesięcy i nic nie trzeba był wyrywać. Co wizyta było widać efekty, jak zęby się przesuwają, zmieniają położenie, w ogóle to wszystko mi tłumaczyła pokazywała co i jak. Ba nawet robiła zdjęcia, aby potem móc porównać wszystko. Nawet nie które wizyty były za darmo. Jak się odkleił zamek to też nie było problemu z umówieniem się na wizytę. Dla porównania cenowego jak ktoś pisze już o cenach to dr. Muszyńska kasowała mnie za zmianę gumek 130 zł natomiast nowa ortodontka to tyle brała jak zmieniała gumki i drut, za same gumki brała 80 zł. Nie wspomnę o zmarnowanych prawie 3 latach bezskutecznego leczenia.
  • meg-us Re: Ortodonta - możecie kogoś polecić? 28.06.11, 14:31
   Powiem tak gdybym miała drugi raz zakładać aparat to na pewno nie u doktor Małgorzaty Muszyńskiej - przyjmuje również w Stomadex w Poznaniu- na Twoim miejscu wolałabym dojeżdżać na wizytę do Poznania do innego ortodonty niż u niej się leczyć. W końcu wizyty są raz w miesiącu raz na półtora miesiąca.
   Swój aparat noszę od 2,5 roku, a kiedy zostanie ściągnięty to jedna wielka nie wiadoma bo co wizyta słyszę inną wersje, mówi, że zrobi to, a robi potem co innego. Przynajmniej przez ponad rok czasu miałam zmieniane tylko gumki, a zęby jak stały w jednym miejscu tak stały. Zdecydowanie odradzam
   • bra-bre-bri Re: Ortodonta - możecie kogoś polecić? 01.07.11, 10:58
    to.. może ją zmień..? jeśli przez 2,5 roku nic nadzwyczajnego nie stało się z Twoim zgryzem, to chyba niezbyt obiecujący symptom?

    Po przeczytaniu takich opinii jak Twoja zdecydowałam się zmienić ortodontę - nie zamierzam płacić jej przez 2 lata.. a nawet przez pół roku, żeby następnie stwierdzić, ze nic się nie zmieniło w moim uśmiechu.

    proponuję iść w moje ślady i spróbować znaleźć ortodontę, który podejmie się kontynuacji leczenia. Myślę, ze lepiej płacić to, co płacisz Muszyńskiej, komuś, kto za kolejne 2 lata zrobi porządek z twoim zgryzem... Lub można iść w zaparte i płacić jej dalej za nic..
   • bra-bre-bri Re: Ortodonta - możecie kogoś polecić? 19.07.11, 13:23
    DO MEG-US

    wątek, w którym rozmawiałyśmy o zmianie ortodonty został skasowany, ale obiecałam, ze dam ci znać, kiedy uda mi się zmienić orto. Mam nadzieję, ze to czytasz. "Pokręcone" - użytkowniczka forum, polecała dr Monikę Meissner. Byłam u niej na konsultacji i bez najmniejszego kręcenia nosem zgodziła się kontynuować leczenie :-)

    Babeczka omówiła mi wszystko, na czym polega moja wada, skąd się wzięła, jak ją leczyć. W przeciwieństwie do innej orto, u której byłam na konsultacji po tym, jak dr Muszyńska założyła mi aparat (dr Ola Lewandowska) nie miała zastrzeżeń do sposobu, w jaki został założony aparat, jedynie tyle, że dodatkowo powinnam mieć założony łuk podniebny. Zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie, a wierz mi, że ja nie jestem łatwym pacjentem...

    Pani dr przyjmuje na Strzeszyńskiej 63 lub na ul. Pniewskiej 37 w stomatologii M&M - tutaj adres strony www.stomatologia-mm.pl/dorosli.html . Słuchaj, polecam Ci udać sie na konsultację, koszt to 100zł.

    W candeo z kolei, gdzie przyjmuje dr Muszyńska, i gdzie były moje wyciski i dokumentacja, nie zrobiono mi najmniejszych problemów z odebraniem wszystkiego, a brałam pod uwagę, że być może będą chcieli jakieś dodatkowe opłaty za wyciski, czy coś.. Nic z tych rzeczy, bardzo sprawnie przekazano mi dokumentację, za co jestem wdzięczna.

    skopiuję tego posta do innych wątków, żebyś na pewno dotarła do tych wiadomości.

    meg-us napisała:

    > Powiem tak gdybym miała drugi raz zakładać aparat to na pewno nie u doktor Małg
    > orzaty Muszyńskiej - przyjmuje również w Stomadex w Poznaniu- na Twoim miejscu
    > wolałabym dojeżdżać na wizytę do Poznania do innego ortodonty niż u niej się l
    > eczyć. W końcu wizyty są raz w miesiącu raz na półtora miesiąca.
    > Swój aparat noszę od 2,5 roku, a kiedy zostanie ściągnięty to jedna wielka nie
    > wiadoma bo co wizyta słyszę inną wersje, mówi, że zrobi to, a robi potem co inn
    > ego. Przynajmniej przez ponad rok czasu miałam zmieniane tylko gumki, a zęby ja
    > k stały w jednym miejscu tak stały. Zdecydowanie odradzam
    • meg-us Re: Ortodonta - możecie kogoś polecić? 19.07.11, 13:36
     Dziękuję bardzo za pocieszającą wiadomość, jednak jest światełko w tunelu :)
     Bardzo się ciesze, że napisałaś :)
     Ja akurat wycisk mam u siebie, tylko dokumentację będę musiała sobie skserować.
     W sierpniu mam wizytę u dr Muszyńskiej więc jak będzie dalej bez zmian udam się do dr Meissner.
     A Tobie oddali całą kartę czy zrobili Ci ksero?
     • bra-bre-bri Re: Ortodonta - możecie kogoś polecić? 19.07.11, 13:51
      czekało na mnie ksero

      sprawdzałam - to jest prawo pacjenta, twoje dokumenty, lub wgląd do nich. Ja napisałam im grzecznego maila, że zmieniam lekarza prowadzącego, w związku z tym prosze, żeby przygotowali moje wyciski do odbioru, oraz - korzystając z prawa pacjenta, proszę o przygotowanie do odbioru mojej dokumentacji (lub jej ksero). Że bardzo zalezy mi na czasie, w związku z tym będę wdzięczna, jeśli załatwią to najszybciej, jak sie da. prosze jednoczesnie o poinformowanie mnie telefonicznie lub mailowo, kiedy mogę przyjsc po odbior. pozdrawiam serdecznie itd. grzecznie w kazdym badz razie.

      przez tydzien nie bylo odpowiedzi, wiec po tygodniu napisałam jeszcze raz, umieszczajac cytat poprzedniego maila, jako podkładkę, że tydzien temu prosiłam państwa o przygotowanie wyciskow i dokumentacji, licze, ze ten czas wystarczył na przygotowanie wszystkiego - TAK JAK PROSIŁAM, w związku z tym pytam, kiedy mogę odebrać. Odpisali natychmiast, że mogę odebrać w każdej chwili. I odebrałam, a własciwie odebrał moj chłopak. bez problemów
    • duszeczek116 Re: Ortodonta - możecie kogoś polecić? 01.02.19, 12:47
     Bra-bre-bri
     Wiem z eposty sa bardzo stare. Mam nadzieje ze Monika Meissner pomogła Tobie. Mojego leczenia nie zdołała zakończyć. Kiedy byłyśmy już na końcu leczenia-żeby miałam wówczas już prawie pięknie ułożone. Sprawa zaczęła się komplikować. Orto zaczęła żeby przekrecac.. zapominała co robiła na poprzedniej wizycie.. jej działania były kompletnie bez sensu. Tym sposobem moje leczenie przeciagneło się pare lat. Obecnie dolna jedynke prawie wystawiona z kosci. Bardzo mocno oskracane korzenie a żeby nadal nie sa w finalnym poprawnym ustawieniu. Od roku nie mam już z ta kobietą do czynienia. Złoźyłam sprawę do sądu. W marcu rozprawa. Walcze o zwrot kosztów leczenia oraz o finansowanie kolejnych kosztów. Niestety leczenie musze kontynuować. Moje żeby są w takim stanie ż enie mogą zostać pozostawione same sobie. Rycze zien w dzień . Najgorsze jest to ze obecnie ta kobieta ma mase opinii negatywnych-czego wcześniej nie było. Jej błędy są powtarzalne. Działą w Koninie teraz -niestety nie wiem czy w Poznaniu również. Jest wielu poszkodowanych a fora w temacie pracy tej kobiety kipią.. Znajdziecie bez problemu....
     Brońcie się przed ta kobietą.
   • aniabelfer1979 Re: Ortodonta - możecie kogoś polecić? 09.10.14, 15:14
    Dr.Muszyńska 15-lat temu wyleczyła mnie jeszcze na Kasy Chorych aparatem stałym (udało mi się, NFZ nie zwraca pieniędzy za aparaty stałe ), a dwójkę moich dzieci wyleczyła aparatami ruchomymi na NFZ . Dużo cierpliwości było trzeba z mojej strony żeby dopilnować by dzieci nosiły te aparaty, szczególnie syna, ale o uśmiechniętej i skutecznej lekarce nie mogłabym napisać złego słowa.
    Ania Nowak
  • panikarz90 Dr muszynsk 28.01.15, 15:54
   Witam, na dniach chcę złożyc skargę do rzecznika odpowiedzialności zawodowej na dr. Muszynska. Proszę o kontakt osoby zainteresowane, które chciały by uczestniczyć w pozwie zbiorowym. Po pierwsze musimy doprowiadzić, żeby ktoś wziął się za ta niekompetętną panią Ortodotnkę, i może odzyskamy swoje pieniądze które wyrzuciliśmy w błoto. Proszę o @ na panikarz90@gazeta.pl
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka