Dodaj do ulubionych

Szkoła Podstawowa w Paczkowie

15.03.07, 10:27
Witam wszystkich,
chciałabym zasięgnąć języka o SP w Paczkowie? Może wasze dzieci chodzą do tej
szkoły. Zbieram opinie. Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje.
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • apsik77 Re: Szkoła Podstawowa w Paczkowie 24.07.07, 18:13
      Witam, ja takze jestem z Paczkowa, nie wiem czy nie piszę Tobie za
      późno, ale dopiero teraz przegladałam to forum.
      Niestety nie słyszałam nic dobrego o tej szkole.
      Ja równiez mam dziecko, co prawda mała ma dopiero roczek, ale nie
      wyślę tam małej. No chyba że sie coś zmieni.
      Pozdrawiam.
      Ps. Po której stronie mieskzasz? Za torami czy od strony szkoły?
      Bo ja bliżej szkoły :)
      Pa,
      • kasala26 Re: Szkoła Podstawowa w Paczkowie 30.07.07, 12:34
        Cześć,
        fajnie, że odpisałaś. Ja będę mieszkała za torami. Planujemy się przeprowadzić
        na zimę, albo jak nie zdążymy, to wiosną. Pytałam o szkołę, bo mam synka
        5-letniego i zastanawiałam się, czy do zerówki go tam nie puścić.
        Mam też drugiego synka -2 lata.
        My mieszkamy i pracujemy w Poznaniu i nie wiem czy mam go wozić do szkoły do
        Poznania??? Ja też wyszukałam kiepskie opinie o tej szkole, więc chyba sama
        sobie odpowiedziałam :)
        Pozdrawiam,
        Jest jeszcze szkoła w Siekierkach, tam jest ciutkę lepiej....
        Kasia
        • apsik77 Re: Szkoła Podstawowa w Paczkowie 03.08.07, 21:31
          No to super, ze Paczkowo się rozrasta i będą nowi ludzie. Ja tutaj mieszkam od
          3 lat. Wprowadziłam się tu z samego centrum Poznania i nie mogę sie
          przyzwyczaić, ale jak tylko widzę jak moje Maleństwo hasa po ogrodzie to odrazu
          jest mi lepiej. Ale i tak tęskno do ludzi!!!Było też wszędzie blisko...
          Jak będziesz miała ochotę pogadać i szukała potem bratniej duszy w Paczkowie
          podaję nr gg 6286727
          Pozdrawiam, Asia
          • kasala26 do apsik77 06.08.07, 09:47
            Asiu,
            mi też na pewno będzie brakowało ludzi i sklepów i takich tam..... Wciąż mam
            duże wątpliwości. Głównie jeżeli chodzi o chłopców. Ale jakoś damy radę. Zawsze
            można sprzedać dom i z powrotem się przeprowadzić do Pozka.... Ale nie o to
            chodzi przecież. Ma być lepiej a nie gorzej... Zobaczymy.
            Ja niestety nie mam gadu-gadu. Ale na pewno będziemy w kontakcie
            Kasia
    • matejank Re: Szkoła Podstawowa w Paczkowie 06.08.07, 09:17
      Witam,
      może nie do końca na temat, ale ja osobiście, mimo, że mieszkam w Swarzędzu, nie
      posłał bym dziecka do Poznania. Za dużo problemów logistycznych, brak bliskości
      znajomych dziecka w pobliżu... A tak wszystko na wyciągnięcie ręki...
      W sumie dziecko zawsze do Poznania można przenieść...
      Moja córka od tego roku zacznie chodzić do zerówki przy SP 4 w Swarzędzu...
      Szkoła dostała (podobno) trochę funduszy i jest oczkiem w głowie Pani Burmistrz...
      • kasala26 Re: Szkoła Podstawowa w Paczkowie 06.08.07, 09:44
        ja też się obawiam dowożenia dzieci ale tak naprawdę jakbym miała posyłać
        chłopaków do Swarzędza to musiałabym ich zawozić po 7 rano a odbierać po 17(a
        pewnie przedszkola są czynne do 17). Bo nigdy nie wiadomo jak się przedostanę z
        Poznania do Swarzędza (zwłaszcza zimą). A dzieci potem będą czekały na mnie u
        woźnej :((( I dzieci będą całymi dniami w szkole czy przedszkolu.
        A jak będę ich miała w Poznaniu, to zawiozę ich przed 8 i odbiorę zaraz po 16.
        Zawsze to więcej czasu razem (mimo, że w samochodzie).
        Sama nie wiem
        • apsik77 Re: kasala26 06.08.07, 21:27
          Ja na 99% moja Maludę dam do Swaja. NO CHYBA ŻE SIĘ cos zmieni. Ale
          ja mam jeszcze czas, całe szczęście.

No trudno, a moze sobie załóż czasami warto :)
          mój mail (jakby co ) a_p_sik@wp.pl
          Pozdrawiam, Asia
          • annadul Re: kasala26 09.08.07, 15:02
            ja ukonczylam podstawowke w Paczkowie juz jakis czas temu, ale naprawde nie
            wiem, dlaczego nie chcecie posylam tam dzieci. ze niby szkola na wsi jest gorsza
            niz szkola w miescie? jak dziecko bedzie chcialo sie uczyc to wszedzie mu bedzie
            dobrze. a gwarantuje ze w tej szkole otrzyma rownie dobre wyksztalcenie jak w
            Poznaniu czy Swarzedzu. znam prawie wszystkich nauczycieli z tej szkoly i wiem,
            ze przekaza Twojemu dziecku wystarczajaca ilosc wiedzy, aby bez najmniejszych
            problemow dostal sie do dobrych szkol pogimnazjalnych. oczywiscie wiedza sama do
            glowy nie wejdzie...
    • magd-alena Re: Szkoła Podstawowa w Paczkowie 12.08.07, 21:40
      Witaj moje dziecko ukonczylo tego roku w Paczkowie gimnazjum. Mialam
      taki sam dylemat jak Ty gdy posylalam go do zerowki. Po tych
      wszystkich latach wiem ze byl to bardzo trafny wybor. Mala szkola,
      wszyscy wszystkich znaja, po korytarzach nie paletaja sie zadni
      obcy. Dzieciaki sa pod bardzo dobra opieka. Jak juz ktos wspomnial w
      kazdej szkole trzeba chciec sie uczyc aby posiasc wiedze.Bywa ze te
      wiejskie szkolki sa na wyzszym poziomie niz niektore
      miejskie.Pozdrawiam, Paczkowianka-przepraszam ale brak polskiej
      trzcionki
      • kasala26 Re: Szkoła Podstawowa w Paczkowie 13.08.07, 11:39
        magd-alena - bardzo ci dziękuję za informację.
        Dobrze znać taką opinię.
        Ale muszę pomyśleć, bo mam też 2,5-latka i będę go musiała zawozić do
        przedszkola. Chciałabym, żeby byli niedaleko, żeby za jednym razem ich odbierać.
        I tak ostatnio myślę o Swarzędzu.
        pozdrawiam
    • trifle40 Re: Szkoła Podstawowa w Paczkowie 21.02.08, 12:57
      Myślę , że nie powinna Pani kierować się plotkami.Warto porozmawiać z osobami, które tą szkołę znają i bynajmniej nie z rodzicami, którzy myślą, że szkoła za nich zrobi wszystko. Szkoła w Paczkowie może nie jest imponująco piękna i nowoczesna, ale ma bardzo dobre wyniki na terenie powiatu.Podejrzewam, że złą opinię o tej szkole może tylko przekazać ktoś, kto musiał się wstydzić za swoje dziecko... Mama uczniów z tej szkoły.
      • zycha10 Re: Szkoła Podstawowa w Paczkowie 23.02.08, 21:30
        Cześć
        Ja już dawno ukończyłam Szkołę Podstawową w Paczkowie.
        Nie byłam najlepszym uczniem ale miałam też wymagających nauczycieli
        i dzisiaj im za to dziękuję.
        Skończyłam szkołę średnią humanistyczną ( z polskiego byłam noga)
        ale tam mimo zastrzeżeń, że nie poradzę sobie bo…. Jednak tam trzeba
        mieć z polskiego coś więcej niż słabą tróje….. ale okazało się, że
        mój zasób wiedzy z polskiego jest tak dobry, że bez żadnego problemu
        przeszłam i ukończyła tamtą szkołę. Nauczyciele są wymagający w
        Paczkowie ale to dobrze bo w innych szkołach poradzą sobie bez
        problemu. Proszę się nie bać tej szkoły. A jeżeli chodzi o młodsze
        dziecko mogę powiedzieć, że chyba lepsza byłaby Ala-babcia.
        Znajdziesz tam jakąś starszą Panią do opieki to chyba lepsze niż
        zrywanie dzieciaka tak wcześnie rano i wożenie go samochodem.
        Problem będzie też rozwiązany jak któreś się rozchoruje. Znam
        życie - nie zawsze możemy wziąć L-4
        Pozdrawiam
        PS
        Ja już mam dziewczyny duże 12 i 11 lat ale cały ten spektakl
        przerabiałam. Ja za to chciałam dziewczyny posłać do Paczkowa nie do
        Swarzędza ale dojazd czas jaki traciłyby nie to są nasze ambicje a
        nie dzieci. Jak się będą chciały uczyć gdzie indziej nic straconego
        jeszcze wszystko przed nimi.
        • kasala26 Re: Szkoła Podstawowa w Paczkowie 25.02.08, 12:59
          dziękuję za opinię. Cieszę się, że wątek się rozrasta.
          Wyboru muszę dokonać w ciągu miesiąca. I tak sobie wymyśliłam, że poślę
          starszego do "O" do przedszkola w Swarzędzu i małego (3 latka) też do tego
          samego przedszkola. Będę miała większe szanse na przyjęcie dzieci (zwłaszcza
          tego małego) do przedszkola. A potem starszy odzie do szkoły z kolegami z zerówki.
          A panią do opieki nad chłopcami w razie choroby tez będę musiała poszukać.
          Kasia
    • zeppelin98 Re: Szkoła Podstawowa w Paczkowie 17.01.15, 17:57
      Jako osoba, która z wielką satysfakcją porównuję tą "szkołę" z pewnym topowym liceum. Zniechęcam Was Kochani Rodzice do wysyłania tam Waszych Pociech. Kompleks boga to choroba sporej części grona pedagogicznego, a ta szkoła jest dobra tylko dla DEBILI. Przez miesiąc wałkowaliśmy twierdzenie Pitagorasa, ja to załapałam w 3-5 min ;-), pisanie odpowiedzi zajmowało więcej czasu niż dojście do wyniku. Jak to o nich świadczy? No właśnie... Jak chcecie mieć laureata lub finalistę zapraszam na korki (do mnie też, biorę mało ;-)), bo na szkołę trudno liczyć (choć ze mną JEDNA nauczycielka pracowała, ale reszta... śmiechu warte...)
      Jak ktoś chce dokładne informacje to proszę o PW, bo nie wszystko można pisać o nauczycielach przez kartę nauczyciela ;-)
      Serdeczności i mocnych nerwów życzę :-D
    • katarzynaolek9980 Re: Szkoła Podstawowa w Paczkowie 07.06.16, 23:42
      Nie polecam. Sama chodzilam do tej szkoly i nie mam z nia dobrych wspomnien. Uczniow jest bardzo malo,przez co szkola nie organizuje zadnych kolek zinteresowania,dodoatkowych zajec,dyskotek,nocy filmowych itp. Uczniowie kompletnie nie maja kontaktu z nauczycielami. Nie moga sie odezwac,obronic swojej racji bo od razu nauczyciele bronia sie punktami ujemnymi. Szkola jest mala,a ze ucziom czesto sie nudzi,to rozpowiadaja plotki,robia wielkie afery z niczego. Nauczyciele przyczepiaja sie wszystkiego. Tego,ze sprawdzisz godzine na telefonie,nie wyjdziesz na przerwe bo jestes w toalecie,lub po prostu zalatwiasz cos np.w sekretariacie,nie po walaja przytulac sie do siebie. Oczywiscie za wiekszosc sytuacji przedstawionych wyzej groza punkty ujemne.Obrazaja sie o to,ze klasa jest niegrzeczna i postanawiaja przykladowo nie robic doswiadczen zwiazanych z lekcja do konca roku szkolnego.Nauczyciele powinni byc przyzwyczajeni,ze lata 12-16 to okres dojrzewania,w ktorym ucziowie czesto "pokazuja rogi". W swietlicy pani czaly czas siedzi przed komputerem,nie interesujac sie co robia dzieci. Jedyne co to zapisuja je i wypisuja kiedy wracaja do domu. Nie robia one zadnych prac plastycznych,nie wlaczaja bajek,tylko licza na to,ze dzieci same sie soba zajma i najlepiej jeszcze zeby byly cicho. Szkola nie organizuje zadnych konkursow plastycznych. Nie rozwija zainteresowan uczniow. Kiedy uczen chce miec lepsza ocene i naprawde sie o to stara,to jezeli nie podlizuje sie,to nie ma na to szans. Chcac przykladowo poprawic sprawdzian mozna uslyszec "Nie mam teraz czau,Zapytaj mnie na kolejnej lekcji,Nie zawracaj mi teraz glowy". Nauczyciele duzo wymagaja od uczniow,a sami dla nich nic nie robia.Na lekcjach jest sztywno i oprocz dyktowania do zeszytu,czy pisania kartkowek i sprawdzianow nie dzieje sie nic innego. Podsumowujac; Nie polecam tej szkoly z calego serca. Lepiej sie troche pomeczyc i zawiezc dzieci do Swarzedza lub Poznania. Na pewno dziecko bedzie duzo szczesliwsze niz gdyby mialo uczeszczac do szkoly w Paczkowie.
      Pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka