Dodaj do ulubionych

z Poznania do Swarzędza - przeprowadzka

10.09.08, 10:15
Rozważam przeniesienie się do Swarzędza...
Jakie są według Was wady i zalety mieszkania w Swarzędzu?
Czekam na Wasze opinie :)
Obserwuj wątek
    • marizaga Re: z Poznania do Swarzędza - przeprowadzka 19.09.08, 14:38
      hej, ja to zrobilem na poczatku tego roku. Zaleta to szybka trasa do Ronda
      Srodka wlacznie, cisza, mniej osiedlowych pijaczkow, i najwazniejsze - ci sami
      sasiedzi, a nie poznanska rotacja i bezosobowosc. Zauwazylem tez nizsze ceny w
      sklepach spozywczych lokalnych. Deptak przy jeziorze i ciekawe sciezki rowerowe
      w gore Cybiny oraz nad Malte. Wady: to juz nie tak blisko centrum jak na
      dzielnicach Poznania, autobusy nocne jezdza rzadziej, no i specyficzna rzecz -
      sporo "mlodych" kierowcow odstawia popisy na ulicach wewnatrz osiedli. Pozdrawiam
    • summer.coffee :) 01.10.08, 21:25
      Mieszkanie kupione, przeprowadzka na wiosnę.
      Pierwszy spacer nad jeziorem Swarzędzkim - już nie chciałam wracać
      do Poznania...
      Ponieważ mieszkanie będzie niedaleko jeziora, długo się nie
      zastanawialiśmy :)
      Dziękuję za Wasze opinie i pozdrawiam.
      • marizaga Re: :) 03.10.08, 14:23
        no to witam w sasiedztwie, wlasnie o tej czesci Swarzedza pisalem, pozdrawiam.
        Ps przejedzcie sie rowerami dookola jeziora a najlepiej poludniowym lub
        polnocnym brzegiem Cybiny w strone Uzarzewa i dalej - jest co odkrywac.
    • inia_beauty Re: z Poznania do Swarzędza - przeprowadzka 15.10.08, 10:37
      6lat temu przeprowadziłam sie z centrum Poznania do centrum Swarzedza.W
      swarzezdu dobrze sie mieszka,spokój,dobre połaczenie do poznania,dobra teraz
      minusy:)kiedy zaczyna sie sezon palenia w piecach-masakra!Dym wszedzie!zatruwa
      nas od wczesnych godz rannych do wieczora-z przerwami oczywiscie,spacerów
      wieczornych nie polecam-duzo młodzików pijanych,nigdy nie wiadomo co takiemu
      wpadnie do głowy,niestety,Swarzedz słynie z pijaków,szczególnie przy rynku mozna
      takich spotkac ,.A w jakiej czesci chcesz zamieszkac?Powiem szczerze,kupilismy
      dzialke w lesie,bedzie tam osiedle 17 domków!tam dopiero super!blisko do
      kostrzyna,połaczenie super,pozdrawiam i prosze sie nie zrazic do
      Swarzedza,ogólnie nie jest zle;)
    • funkenschlag Re: z Poznania do Swarzędza - przeprowadzka 23.10.08, 14:07
      Mieszkałem w Swarzędzu prze 7 lat. Ogólnie jest fajnie, ale dostrzegłem kilka wad, a największą był koszmar transportu publicznego. Rano i po poludniu zapchane autobusy, poza tym nocny jeździł tylko dwa razy. Poza tym jak w Poznaniu robia maraton, to dojechać do miasta można tylko przez Kórnik, co jest prawie że niemozliwe z powodu korków. Przeszkadzała mi też ilość "elementu aspołecznego" na osiedlach, więc sam nie kręciłem sie po mieście jak było ciemno. Blisko jest do ETC i innych potrzebnych sklepów. Ogólnie nie jest źle, ale mogło by być lepiej. :)
      • marizaga Re: z Poznania do Swarzędza - przeprowadzka 27.10.08, 12:46
        z tym transportem - blisko petli autobusowej miejsca zawsze sa, w zasadzie
        problemem sa korki w Poznaniu a nie na "Poznanskiej". Najgorzej jest miedzy
        Srodka a Garbarami. Jesli chodzi o "element" - powiem tak: w Poznaniu jest
        gorzej - tzn libacje zdarzaja sie w klatkach schodowych, w Swarzedzu za to
        mlodziez czuje sie bezkarna jesli chodzi o krzyki noca i picie piwa/wodki na
        skwerach, podworzach, lawkach itp. To jest uciazliwe i jesli miasto nie zabierze
        sie za temat to rzeczywiscie moze byc gorzej. Sa niby kamery, ludzie sie lepiej
        znaja w blokach, ale jednak nikt nie chce sie narazac zeby zwracac uwage
        zaklocajacym porzadek. Potrzebne sa interwencje odpowiednich sluzb oraz akcja
        informacyjna. Pozdr

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka