Dodaj do ulubionych

Czy to normalne zachowanie po stracie?

27.09.21, 07:52
Cześć,
Chciałabym się zapytać osób, które są/były w podobnej sytuacji do mojej. Niecałe 3 tygodnie temu zmarł mój ukochany tata. Byłam z nim sama, umarł mi na rękach. Od kilku dni nachodzą mnie uporczywe myśli, że to się da jeszcze jakoś okręcić, że tata wróci, że to się okaże jakąś pomyłką. Sprawdzam telefon czy nie dzwonił, chce mu wysłać zdjęcia moich dzieci... A zaraz później dociera do mnie jakie to idiotyczne. Byłam tam, widziałam jak umierał, byłam przy stwierdzeniu zgonu, widziałam jak go zabieral zakład pogrzebowy. Jak mogę chociażby przez moment myśleć, że jeszcze wróci? Ta świadomość w połączeniu z tymi myślami jakie mam sprawia, że zastanawiam się czy zwariowałam? Czy ktoś tak miał?
Obserwuj wątek
    • smutna76 Re: Czy to normalne zachowanie po stracie? 28.09.21, 01:06
      Witaj aniqua
      Ja też tak miałam to trwało u mnie do pół roku jeśli dobrze pamiętam.
      Mama zmarła, był pogrzeb, stypa itd. i gdy to wszystko już przeszło "odetchnełam"
      z ulgą jeśli w ogóle można to tak określić że najgorsze mam już za sobą..
      Więc co...teraz trzeba zacząć działać żeby to jakoś odkręcić żeby uratować mamę bo
      przecież to jest niemożliwe że już nic nie da się zrobić, to jest jakiś absurd że ona nie
      wróci..gonitwa myśli, miotanie sie, niedowierzanie...
      Też momentami miałam wrażenie że zwariowałam...to jest podobno normalne, na początku
      jest faza szoku, psychika broni się przed faktami, przed twydaje nam się że to niemożliwe, ze to nie nasze życie, że to jest zły sen....
      A potem gdy już dotrze to wszystko do Ciebie przychodzi ogromna, niewyobrażalna tęsknota..
      i żal że już tej osoby naprawde nie zobaczysz...Tak było u mnie choć może każdy przechodzi
      nieco inaczej
      Życzę Ci dużo siły na tej drodze, trzymaj się , nie jesteś sama, możesz tu pisać o swoich odczuciach,
      emocjach, bólu i nikt nie powie Ci że zwariowalaś..
      Dobrze że jest to forum...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka