Dodaj do ulubionych

Facebook już tylko dla zalogowanych?

20.06.12, 11:14
Właśnie zauważyłam, że nie ma już możliwości przeglądania firmowych stron (fanpage'y) na Facebooku jeśli nie jest się zalogowanym. Czy można znaleźć gdzieś informację o tej zmianie? Czy to tylko chwilowe, czy raczej nie ma co oczekiwać zmian?
Obserwuj wątek
          • kis-moho Re: Facebook już tylko dla zalogowanych? 21.06.12, 08:57
            > Ale przecież nie jesteś zmuszana...

No właśnie. Poza tym nie widzę problemu, zakładasz sobie konto mailowe balbina@gmail.com, do tego konto fb na nazwisko Balbina Balbina, i już. Tak samo anonimowe jak rejestracja na gazecie, w końcu żeby pisać na forum też byłaś do niej "zmuszona".
          • pinupgirl_dg Re: Facebook już tylko dla zalogowanych? 21.06.12, 11:14
            > > Mnie to wkurza, nie chcę być zmuszana do rejestracji gdziekolwiek.
            >
            > Ale przecież nie jesteś zmuszana...

Oczywiście, przymusu nie ma, nawet nie trzeba wcale korzystać z internetu, jeśli się nie chce. Ale mnie też to denerwuje, nie lubię nachalnej reklamy, ale nie lubię też musieć kombinować, żeby się do informacji o towarze dobrać (z FB korzystałam tylko w tym celu, odwiedzając strony sklepów). Nie wiem, co ten krok miał na celu, poza tym, żeby zmusić do rejestracji na fb takich ludzi, jak ja. Jakoś facebook mnie zawsze odrzucał, teraz przynajmniej mam powód ;).
            • magdalaena1977 Re: Facebook już tylko dla zalogowanych? 21.06.12, 11:30
              pinupgirl_dg napisała:

> Jakoś facebook mnie zawsze odrzucał, teraz przynajmniej mam powód ;).

A mnie się naprawdę spodobał i żałuję, że jest taki przeźroczysty i że nie mogę tam mieć "realnych" znajomych.
              Bo naprawdę nie mam ochoty, żeby każdy kto zawodowo się ze mną spotyka, mógł przeczytać moje komentarze np. do nowych effuniaków. Albo żeby nie znani mi osobiście znajomi moich znajomych mogli oglądać sobie moje zdjęcia z wakacji.
                • magdalaena1977 Re: Facebook już tylko dla zalogowanych? 21.06.12, 15:39
                  anne_stesia napisała:

> Ale przecież to można poustawiać tak, że nikt kto jest Twoim znajomym
                  > nie zobaczy Twoich zdjęć.

serio? Bo ja bez przerwy widzę komentarze moich znajomych pod wpisami ich znajomych.
                  Zresztą znajomych chyba się nie da ukryć? I rozdzielić znajomych na nieświadome siebie podgrupy?
                  Bo boję się, że będzie jak na naszej klasie, gdzie niby można było ukryć rok urodzenia i szkoły, ale i tak było widać że połowa znajomych delikwenta chodziła do Szkoły Podstawowej w Pcimiu Dolnym w latach 1980 - 1988, a druga połowa następne cztery lata do Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Pcimiu Górnym.
                  • slotna Re: Facebook już tylko dla zalogowanych? 21.06.12, 23:14
                    > serio? Bo ja bez przerwy widzę komentarze moich znajomych pod wpisami ich znajo
                    > mych.

To znaczy, ze owi znajomi znajomych maja w ustawieniach do tych zdjec klikniete udostepnianie publiczne lub wlasnie "znajomym znajomym". Skoro jestes na facebooku, poogladaj sobie opcje - mozesz ustawic nawet "tylko ja" :) Oczywiscie komentarze u Effuniak beda wszyscy widziec, bo to strona publiczna, ale juz wlasnym statusom, albumom i zdjeciom mozesz przypisowac widocznosc inna za kazdym razem - jeden tylko dla rodziny, inny dla pracy, jeszcze inny dla znajomych minus grupa "rodzina" albo "praca" itp. Mozesz np. podlinkowac zdjecie modelu effuniaka na swojej scianie, kliknac przy tym "tylko stanikomaniaczki" i komentowac pod spodem do woli.
              • pinupgirl_dg Re: Facebook już tylko dla zalogowanych? 21.06.12, 19:22
                > A mnie się naprawdę spodobał i żałuję, że jest taki przeźroczysty i że nie mogę
                > tam mieć "realnych" znajomych.
                > Bo naprawdę nie mam ochoty, żeby każdy kto zawodowo się ze mną spotyka, mógł pr
                > zeczytać moje komentarze np. do nowych effuniaków. Albo żeby nie znani mi osobi
                > ście znajomi moich znajomych mogli oglądać sobie moje zdjęcia z wakacji.

No właśnie mój znajomy, który mnie do fb cały czas namawia, twierdzi, że tam się da wszystko poustawiać, kto co może oglądać. Ja nie próbowałam, więc się nie znam. Fb mógłby mi się przydać tylko w celach towarzyskich, ale w sumie mail i komórka mi wystarczają. I bez fb dość czasu spędzam przy kompie.
                Nie podoba mi się też to, że (z tego, co się orientuję) nie można usunąć konta, tylko je tak jakby zamrozić (przy czym dostaje się co jakiś czas maile przypominające). Trochę ten facebook natrętny jak na moje gusta. Zablokowanie możliwości przeglądania niezalogowanym też odbieram jako takie wciskanie się na siłę.
                Chociaż z drugiej strony czasami mnie nachodzi myśl, żeby ulec presji ;), np. odbierając telefon w stylu "Gdzie jesteście? No przecież grill jest u Jasia! Jak to, przecież było info na facebooku".
                • maja_sara Re: Facebook już tylko dla zalogowanych? 25.06.12, 21:45
                  Nie podoba mi się też to, że (z tego, co się orientuję) nie można usunąć konta,
                  > tylko je tak jakby zamrozić (przy czym dostaje się co jakiś czas maile przypom
                  > inające).

To nie tak. Konto zostaje "zamrożone" tylko na miesiąc. Jeśli po usunięciu konta w ciągu miesiąca nie zalogujesz się na nie, konto zostaje automatycznie usunięte już na zawsze.
                  • pierwszalitera Re: Facebook już tylko dla zalogowanych? 25.06.12, 23:29
                    maja_sara napisała:

Jeśli po usunięciu kont
                    > a w ciągu miesiąca nie zalogujesz się na nie, konto zostaje automatycznie usuni
                    > ęte już na zawsze.

Facebook niechętnie rezygnuje z danych, więc na facebooku istnieje w zarządzaniu konta tylko funkcja deaktywacji. Co można zrobić na dowolnie długi czas. Przy czym można funkcję przypominających o facebooku maili też deaktywować, inaczej będzie się je dostawać. Automatycznie nie zostaje z facebooka na pewno nic usunięte. By usunąć konto na zawsze, trzeba zadać pytanie "jak usunąć konto" po zakładką "pomoc" i wysłać facebookowi zlecenie usunięcia konta. Tu trzeba jednak uważać, bo facebook odsyła tu chętnie do funkcji "deaktywacja", co jest świadomym wprowadzaniem użytkownika w błąd. Przy odrobinie uporu znajduje się w końcu jednak odpowiednie zlecenie obwarowane dodatkowymi pytaniami. Nie można się w ciągu następnych dwóch tygodni na własne konto logować (by sprawdzić, czy zlecenie zostało zrealizowane), bo wtedy facebook interpretuje to jako zmianę decyzji i konta nie usuwa. O czym nie zostanie się nawet poinformowanym. Daty z konta znikają z facebooka jednak dopiero po 90 dniach, a niektóre zostają tam na zawsze, jak pokazują badania. To znaczy, że przy odpowiednich umiejętnościach można jakieś ślady po nas na facebooku zawsze znaleźć.
                    • maja_sara Re: Facebook już tylko dla zalogowanych? 26.06.12, 10:13
                      Nie można si
                      > ę w ciągu następnych dwóch tygodni na własne konto logować (by sprawdzić, czy z
                      > lecenie zostało zrealizowane), bo wtedy facebook interpretuje to jako zmianę de
                      > cyzji i konta nie usuwa. O czym nie zostanie się nawet poinformowanym.

O informacji, że najpierw następuje deaktywacja konta, a dopiero po czasie konta usunięcie zastałam poinformowana w trakcie całej procedury. Po prostu wyskakiwały strony z informacjami. I o tym, że jeśli się zaloguję na to konto w ciągu określonego przez fb czasu (w moim przypadku było to 30 dni), to konto ponownie będzie aktywne, jakbym w ogóle nie dokonywała żadnych zmian, też zostałam ponformowana w trakcie usuwania konta.
                      • pierwszalitera Re: Facebook już tylko dla zalogowanych? 26.06.12, 10:49
                        > O informacji, że najpierw następuje deaktywacja konta, a dopiero po czasie kon
                        > ta usunięcie zastałam poinformowana w trakcie całej procedury. Po prostu wyskak
                        > iwały strony z informacjami. I o tym, że jeśli się zaloguję na to konto w ciągu
                        > określonego przez fb czasu (w moim przypadku było to 30 dni), to konto ponowni
                        > e będzie aktywne, jakbym w ogóle nie dokonywała żadnych zmian, też zostałam pon
                        > formowana w trakcie usuwania konta.

Możliwe, że w czasie procedury zostaniesz o wszystkim poinformowana, jeżeli jest się konsekwentnym i uważnie czyta. Nie dostaniesz jednak żadnego maila z informacją, że procedura usunięcia konta została anulowana, jeżeli zalogujesz się przypadkowo w wyznaczonym czasie.
              • agafka88 Re: Facebook już tylko dla zalogowanych? 21.06.12, 22:48
                magdalaena1977 napisała:

Albo żeby nie znani mi osobi
                > ście znajomi moich znajomych mogli oglądać sobie moje zdjęcia z wakacji.

To akurat da się prosto ustawić. Możesz nawet podzielić swoich znajomych na grupy i swoje treści udostępniać dla poszczególnych grup, np. tylko dla rodziny, lub do wszystkich oprócz znajomych z pracy.
      • ania.kar Re: Yyy? 21.06.12, 10:20
        Chyba już to zmienili, bo dziś też nie muszę się logować. Wcześniej po wejściu na fanpage po ok. 2 sekundach wyskakiwało takie okienko na środku do logowania i już niczego nie można było tam przeglądać.
        • mam_to_w_nosie Re: Yyy? 21.06.12, 11:16
          Był wczoraj taki motyw, musiałam się zalogować otwierając funpage, które normalnie przeglądam bez
          logowania, m.in. stanikomanię :)
          Ale już wróciło do normy.
        • pierwszalitera Re: Facebook już tylko dla zalogowanych? 19.10.12, 12:00
          roza_am napisała:

> Na nim klikasz "Zamknij" (w
          > prawym dolnym rogu) i już możesz normalnie przewijać.

Nie da się. Okienka natychmiastowo wracają. Ja mam tak od pewnego czasu na wszystkich stronach na Facebooku, a że mam wyjątkową niechęć do prób pogwałcania mojej niezależności, na pewno nie założę sobie tam już konta, nawet takiego fikcyjnego. Rozumiem, gdyby chodziło o strony zastrzeżone jakąś prywatnością, ale tu przecież chodzi o komercję. Mam tylko nadzieję, że coraz więcej osób będzie się pozbywać konta na Big Brother 2.0, a w moimo otoczeniu stało się to prawdziwym trendem i firmom przestanie się to też kiedyś opłacać.
          • besame.mucho Re: Facebook już tylko dla zalogowanych? 19.10.12, 12:15
            > Nie da się. Okienka natychmiastowo wracają

Yyyy, może zależy od przeglądarki, czy cholera wie czego, bo właśnie weszłam niezalogowana na facebooka biubiu, przewinęłam sobie aż do początków czerwca, poklikałam w zdjęcia, itd, i okienko mi nie wróciło. Pokazało się na początku, kliknęłam "zamknij" i spokojnie mogę dalej przeglądać. Okienko mi wraca dopiero po odświeżeniu strony.
            • pierwszalitera Re: Facebook już tylko dla zalogowanych? 19.10.12, 12:30
              besame.mucho napisała:

> Yyyy, może zależy od przeglądarki, czy cholera wie czego,

Raczej od oglądanego konta. Biubiu słabo mnie interesuje, więc nigdy do tej pory nie sprawdzałam, ale dzisiaj faktycznie mam do niego dostęp. Konto Ewy Michalak jest dla mnie jednak nawet dziś niedostępne. Kilka miesięcy temu mogłam tam też okienko zamknąć i przeglądać, od pewnego czasu już nie, więc zakładam, że kierunek zmian jest jednostronny, postępujący i będzie ogarniać coraz większą ilość stron. Albo jest to jedna z opcji, którą może ustawić sobie właściciel konta?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka