Dodaj do ulubionych

[LWW] Urlop w listopadzie - gdzie?

14.09.17, 18:50
Szukam miejscowki na 2 tygodnie dosc leniwego urlopu dla dwoch osob w listopadzie, moze ktos ma jakies pomysly?

Wymagania:
* slonce i dosc cieplo, 25 stopni to optimum, 35+ to raczej za duzo
* do 6 godzin lotu samolotem z Europy
* do 3 godzin roznicy czasu w stosunku do Europy - to jest nienegocjowalne, mam koszmarne jetlagi, nawet jak lece biznesem i staram sie przygotowac do wyjazdu itd.
* brak koniecznosci posiadania samochodu, zeby sie gdziekolwiek wydostac poza hotel
* dosc wysoki poziom ogolnego bezpieczenstwa, zdecydowanie bez koniecznosci siedzenia w hotelu caly czas (czytaj: Egipt i chyba cala polnocna Afryka odpada)
* mozliwosc zarezerwowania wszystkiego samemu, bez biur podrozy itp.

Mile widziane:
* morze/ocean
* cos do zwiedzania
* trasy spacerowe
* trasy rowerowe dla leniwych (czytaj: raczej nie po gorkach) + mozliwosc wypozyczenia roweru

Na razie wymyslilam Madere, Wyspy Kanaryjskie, Izrael i Cypr. Najciekawiej turystycznie wyglada z tego Izrael, ale oboje z chlopem mamy na ten kraj lekka alergie (za bardzo nam sie z praca kojarzy), do tego boje sie ze bez samochodu moze tam byc srednio.

Ktos cos jeszcze dorzuci? Cenowo przyjmijmy ze nie ma za duzych ograniczen, krzywic sie zaczne jak przebijemy 10k euro.
Obserwuj wątek
    • maggianna Re: [LWW] Urlop w listopadzie - gdzie? 15.09.17, 11:36
      Madere polecam ale bez auta moze być cieżko, zeby spędzić czas poza hotelem i jego okolica niezbędny był samochód (był jakis transport publiczny ale niezbyt praktyczny). Świetne trasy spacerowe, piękna przyroda, z rowerem moze być problem bo sporo górek. Nie wiem tylko jak z pogoda - byłam w kwietniu i miało być ładnie i ciepło a było 12 st i padał deszcz :-(

Cypr mnie nie zachwycił, nie wszędzie dotarłam ale 4 dni mi wystarczyły i zachwytu nie było - wszędzie mozna było dotrzeć transportem lokalnym.

Koleżanka regularnie jeździ na Teneryfę i w listopadzie poleca, da sie nawet zaplanować czas bez auta (ona zwiedziła cała wyspę). Wybieram sie od kilku lat i robiłam rozeznanie ale nadal nie dotarłam :-(

Mogę jeszcze polecić Andaluzję i Costa Blanca (Alicante i Walencję i okolice miedzy nimi). Pogoda pozna jesienią powinna być niezła (w Alicante zima jest 15 st), jest co zwiedzać i mozna pospacerować. W Andaluzji zawsze miałam auto ale Costa Blanca ma niezła komunikacje publiczna i da sie zaplanować zwiedzanie korzystając z autobusów i pociągów.

A południowe Włochy? Sycylia?
    • sylwiastka Re: [LWW] Urlop w listopadzie - gdzie? 17.09.17, 16:43
      Wyspy Kanaryjskie będą OK. Byłam na Gran Canarii w lutym i było ciepło, ale bez upałów. Generalnie to tam pogoda jest właśnie dość wiosenna cały rok. Nie gwarantuję kąpieli, bo to jednak ocean, a każdy ma inne preferencje jeśli chodzi o temperaturę wody. Jeśli chodzi o wyspy to Teneryfa lub Gran Canaria są najlepsze na początek. Jeśli nie zależy Ci na mieszkaniu na pustkowiu czy w górach to bez samochodu da się radę. Istnieją przecież taksówki czy inne możliwości samochodu z kierowcą, jakaś komunikacja też. Na 2 tygodnie to nawet da się tydzień na jednej i tydzień na drugiej. Zarezerwujesz sama wszystko i dogadasz się bez problemu po angielsku. Co najwyżej będzie dużo niemieckich i angielskich, mocno starszych turystów w kurortach. Na Kanarach jest jednak cieplej niż w Andaluzji czy na Costa Blanca, no ale ja mam awersje do braku ogrzewania. W listopadzie może da radę, a może będzie wilgotno i chłodno nocą.
      Na Cyrprze, Maderze i w Izraelu nie byłam. Madera jednak bardziej na północ i dalej od lądu. Kanary są bliżej Afryki i ciepło stamtąd bije.
      Jeśli chcesz coś bardziej egzotycznego to Wyspy Zielonego Przylądka. Nie wiem jak z załatwieniem samemu całego wyjazdu oraz długością lotu, no ale tu miałabyś więcej elementów przygody.

• kasiamat00 Re: [LWW] Urlop w listopadzie - gdzie? 17.09.17, 22:57
        Te Wyspy Zielonego Przylądka kuszą, ale jak popatrzyłam na loty, to zrobiło mi się słabo (wylot o 6 rano albo przylot o 2 w nocy, wylot z powrotem o 2 w nocy). Chyba jednak tym razem lenistwo wygra i będzie Teneryfa - na Gran Canarii byliśmy bodajże 3 lata temu, coś jednak odrobinę innego by się przydało :D

Dzięki wszystkim za pomoc!
    • black_halo Re: [LWW] Urlop w listopadzie - gdzie? 17.11.17, 09:50
      Dubai, Jumeraih Beach. Nie wiem jak loty z Polski ale jesli znajdziesz sensowna oferte na all in to polecam. Sam Dubai jest wzglednie tani, dihram i zlotowka to 1:1. Najadlam sie hummusu az do obrzydzenia, np. butelka zimnej wody kosztuje tak 1-2 pln. Drogie bylo wejscie na Burj Khalifa. Jest bardzo bezpiecznie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka