Dodaj do ulubionych

Własna firma w branży budowlanej

20.03.12, 16:07
Witajcie. Pomysł wyjazdu do AU kiełkuje w nas od dawna, a czasu na decyzję coraz mniej - ja mam 37, a mąż 39 lat, dwójka dzieci na pokładzie, trzecie w drodze, z powodzeniem prowadzimy firmę w branży instalacji budowlanych - głównie w budownictwie wielorodzinnym i przemysłowym. Zastanawiamy się czy podobną działalność moglibyśmy prowadzić na miejscu. Nie wiemy zupełnie jakie realia w branży są, czy i jaki jest rynek, jaka konkurencja, czy łatwo zatrudnić pracowników. Jakie są ceny ziemi? Czy warto kupować dom, czy wybudować samemu ? Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi i informacje Australijczyków i nie tylko smile
Obserwuj wątek
    • nizor1 Re: Własna firma w branży budowlanej 20.03.12, 20:44
      Witam wiem coś nie coś. Mam znajomych w Brisbane. Jesteśmy w podobnym wieku my mamy dwójkę dzieci i wybiermay się do Brisbane w czerwcu pewnie juz na stałe. Możemy się zgrać. Pzdrawiam Roman
      ps. moj adres mail nizor@poczta.onet.pl
    • szopen_cn Re: Własna firma w branży budowlanej 21.03.12, 03:32
      ktosia.0 napisała:

> Witajcie. Pomysł wyjazdu do AU kiełkuje w nas od dawna, a czasu na decyzję cora
      > z mniej - ja mam 37, a mąż 39 lat, dwójka dzieci na pokładzie, trzecie w drodze
      > , z powodzeniem prowadzimy firmę w branży instalacji budowlanych - głównie w bu
      > downictwie wielorodzinnym i przemysłowym.

Pierwszy krok to sprawdzic czy macie szanse na uzyskanie wizy.
      Albo "skilled" gdzie trzeba nazbierac odpowiednia ilosc punktow albo biznesowa gdzie trzeba miec odpowiednia ilosc pieniedzy.
      Cala procedura aplikowania moze potrwac kilka lat.

Zastanawiamy się czy podobną działaln
      > ość moglibyśmy prowadzić na miejscu. Nie wiemy zupełnie jakie realia w branży s
      > ą, czy i jaki jest rynek, jaka konkurencja, czy łatwo zatrudnić pracowników.

Mnieszych i wiekszych firm budowlanych dziala na miejscu bardzo duzo.
      Jak znam zycie to by prowadzic firme budowlana napewno potrzeba bedzie uzyskac kilka licencji itd.
      Poniewaz obecnie sytuacja na rynku jest raczej srednia konkurencja jest ostra.
      Dobrych pracownikow znalezc nigdy nie jest latwo.

Ja
      > kie są ceny ziemi? Czy warto kupować dom, czy wybudować samemu ? Będziemy wdzię
      > czni za wszelkie uwagi i informacje Australijczyków i nie tylko smile

Australia to raczej duzy i zroznicowany kraj wiec ceny ziemi i domow roznia sie bardzo w zaleznosci od tego gdzie ta ziemia i dom sie znajduje. Od prawie darmowej ziemi "daleko od szosy" do sporo drozszej w centrum Sydney.
      To sobie mozesz sama sprawdzic: www.realestate.com.au
      • yvona73pol Re: Własna firma w branży budowlanej 21.03.12, 05:06
        Znajomy od paru lat prowadzi tu firme budowlana, choc mniejszego kalibru raczej (tak mi sie wydaje) i nie narzeka.
        A teraz po tych wszystkich powodziach i huraganach to troche jest co budowac.
        Co do budowac/kupowac to troche bardziej skomplikowane jest, bo na przyklad co mi po ofercie super hiper wypasnego domu za baaardzo atrakcyjna cene, skoro jest w doopnej jak dla mnie lokalizacji i daleko od wody? To takie "pakiety mieszkaniowo-osiedlowe" domki miodzio, zwlaszcza kuchnie, lazienki, extrasy wszelkie, ale niestety w okolicach Campbelltown albo Parklea mieszkac w zyciu nie bede tongue_out
        • kan_z_oz Re: Własna firma w branży budowlanej 21.03.12, 14:03
          yvona73pol napisała:

> Znajomy od paru lat prowadzi tu firme budowlana, choc mniejszego kalibru raczej
          > (tak mi sie wydaje) i nie narzeka.
          > A teraz po tych wszystkich powodziach i huraganach to troche jest co budowac.
          > Co do budowac/kupowac to troche bardziej skomplikowane jest, bo na przyklad co
          > mi po ofercie super hiper wypasnego domu za baaardzo atrakcyjna cene, skoro jes
          > t w doopnej jak dla mnie lokalizacji i daleko od wody? To takie "pakiety mieszk
          > aniowo-osiedlowe" domki miodzio, zwlaszcza kuchnie, lazienki, extrasy wszelkie,
          > ale niestety w okolicach Campbelltown albo Parklea mieszkac w zyciu nie bede :
          > P
          Parklea jest zakonczona dzielnica od jakichs 4-rech lat. Okolice maja tylko pojedyncze dzialki. Jesli juz to toczy sie jakis rozwoj w okolicach Schoefields, czyli nastepne 30 in dalej od wody.
          Mozesz wiec zapmniec o Parklea.

Kan
        • kan_z_oz Re: Własna firma w branży budowlanej 22.03.12, 06:13
          A to mowisz o kawalku wielkosci boiska pilkarskiego po ktorym onegdaj moj pies latal i robil kupki, szumnie nazwanego. Ogolnie to bedzie albo Kellyvilly albo Stanhope Gardens.

Haha - nie boj sie. Nikt Cie tam na sile nie wciagnie. Te domki lub ziemia zejda za pol ceny za jedyne i przystepne 330-385K ziemia lub od 600K wzwyz z gotowym z domkiem...

Kan
              • yvona73pol Re: Własna firma w branży budowlanej 24.03.12, 02:41
                Wiesz co, Kan, nawet z praca w miescie (badz okolicach), o ile nie mieszkasz naprawde blisko centrum, to jest bardzo podobnie wzgledem korkow i dojazdow. IMO lepiej poswiecic te pol godziny/godzine extra na nieszczesne korki, ale mieszkac w fajnym miejscu i wolne dni naprawde miec lepszej jakosci smile
                A z praca... kto mi zagwarantuje, ze nie znajde innej ciekawszej w zupelnie przeciwleglym punkcie i mieszkajac "blisko centrum" tak naprawde znow bede spedzac wieki commutujac wink
                • kan_z_oz Re: Własna firma w branży budowlanej 24.03.12, 13:00
                  Prawda, ze tylko sydnejskie dojazdy moga zajmowac ponad godzine. Zwykle tez ludzie z dziecmi sadowia sie w miejscu, gdzie jedno ma w miare blisko pracy albo mozliwosci znalezienia w miare szybko w poblizu. Wtedy drugie moze 'comutowac'...w przeciwnym przypadku dzieci rozwozic, przywozic po szkole czy roznych zajeciach beda sikorki albo wiewiorki. Mozna pociagnac kilka lat...

Znam takich silnych co cwiczyli wstawanie o 4-tej rano i odbieranie dzieci po 6-tej z opieki szkolnej...ale taki uklad mnie nigdy nie interesowal, bo padlabym w pierwszym tygodniu...haha

Kan
                        • kan_z_oz Re: Własna firma w branży budowlanej - odpowiedz 27.03.12, 07:47
                          na pytanie; ogolne, bo co mozna dopisac jesli nawet nie bardzo rozumiem ktora czescia instalacji budowlanych sie zajmujecie.

Atmosfera biznesu w AU jest dwu-torowa. Wszystko zwiazane z kopalniami wciaz mozna zaliczyc do napedzanego azjatyckim zapotrzebowaniem 'boomu' oraz cala reszta, ktora oficjalnie wg malego biznesu jest w stanie recesji od 4-5 lat.

Maly biznes w AU to firmy nie koniecznie o statusie Pty Ltd ale tez 'partnerships', sole trading etc. Ogolnie to wszystko az do 100 osob zatrudnionych lub 10 mln obrotu. Na tych malych biznesach w ilosci pi razy drzwi 2 mln otwartych i zatrudniajacych 50% calej pracujacej populacji wszystko stoi.
                          Ta czesc tez generalnie jest bardzo malo obecnie zadowolona z biznesowo-bankowych ukladow, bo federalne 'bail outs' ustawily banki australijskie w super sytuacji, tylko oszczednosci nie sa przekazywane do takowych...

Ta czesc tez ma malo respektu ogolnie do obecnego rzadu, bo dla kupy biurokratow pieniadze wychodza z dziury w scianie - takie wrazenie mozna miec patrzec na produkcje papierowych ustaw, ktore nie maja i miec nie moga w praktycznym zastosowaniu.

Konkurencja jest wiec bardzo duza - co wynika z liczb statystycznych; biznesow operujacych do populacji i ratio jest bodajze najwyzsze ze wszystkich krajow rozwinietych.

Kazde nowe przedsiewziecie i jego sukces to min 2-3 lata solidnej pracy ze stalym dokladaniem z wlasnej kieszeni az do momentu ustabilizowania sie - lub nie. Nie widze wiekszych mozliwosci na skroty - o ile w ramach ustalonej reputacji, znajomosci jakich niesamowitych nie dostanie sie jakiegos intratnego kontraktu - to sie moze zdarzyc ale tez nie musi.

Ceny sa tez ogolnie dwutorowe i na jakie tory by nie spogladac ogolnie zawyzone i jedne z najwyzszych na calym swiecie. Odnosi sie to do cen ziemi jak i uslug, towarow etc.

Ogolnie to mieszkajac i zyjac tutaj latwo jest znalesc droge pomiedzy.

Jak sie tez juz biznes ustali tez jest latwo i przyjemnie prowadzic.
                          Ja tam nie widze jak mozna bez doswiadczenia...ale hej...moze w ramach wizy biznesowej mozna kupic gotowy z doswiadczeniem???i szybko sie nauczyc???

Powodzenia i gratulacje z powodu nowego potomka.

Pozdrawiam
                          Kan

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka