Dodaj do ulubionych

wiza 189,IELTS,uznanie kwalifikacji nauczyciela WF

17.01.13, 09:18
Witam. Mam pytanie. Czy jest ktoś kto starał się o wize 189 lub 190 jako nauczyciel (nie angielskiego) ? Jestem troche zdezorientowany ponieważ aby móc ubiegać się o te wizy trzeba mieć zdany IELTS na minimum 6 z każdej części. Z kolei instytucja która uznaje kwalifikacje nauczycieli (w moim wypadku będzie to secondary school teacher 241411) www.aitsl.edu.au na swojej stronie podaje informacje że IELTS trzeba zdać na poziomie słuchanie i mówienie 8,8 oraz pisanie i czytanie 7,7. Więc teraz to już trochę jestem zdezorientowany. Wiem że trzeba zdać IELTS General. Niestety IMMI i AITSL nie odpisuje na moje maile. Jeśli ktoś przez to przeszedł to bardzo proszę o jakieś info.
Obawiam się jednak że takie wyniki będą dla mnie nieosiągalne, chociaż jestem już 4 lata w UK i nie mam żadnych problemów z językiem. Dodam że jestem nauczycielem WF który w UK pracuje od roku jako CNC Programmer. Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • kan_z_oz Re: wiza 189,IELTS,uznanie kwalifikacji nauczycie 17.01.13, 12:51
      Ja akurat jestem od fikolkow. Od czasu gdy moje kwalifikacje byly rozpoznawane minela kupa czasu. Te informacje sa wiec nie aktualne. Wiem, ze obecnie w miejsce departamentu edukacji wkroczyla instytucja posredniczaca zalatwiajaca sprawy kwalifikacyjne.
      Jedna rzecz, ktora jak przypuszcza sie nie zmienila to wymagania wzgledem jezyka. Te byly nieslychanie ostre juz wiele lat temu. Jesli wiec masz info, ze ILTS w tych czesciach jest sporo wyzej niz normalnie - to byloby wlasnie to.
      Egzamin na te wyniki nie jest az tak trudny - jest specyficzny. Tak zaprojektowany aby nie zdal go ktos kto nie ma solidnego obycia praktycznego z jezykiem.
      Mysle, ze wielu wypadkach rok poobijania sie w tym kraju oraz zorganizowania sobie jakichs prac woluntariusza po paru szkolach te jezykowe zaleglosci wypelni.

Egzamin zdawany przez nas byl w sporej czesci wlasnie na tym oparty. Moj angielski byl raczej ograniczony. Meza b dobry gramatycznie - wciaz, zajelo kilka podejsc i jednemu, i drugiemu.

Ale moze trafisz na kogos z bardziej aktualnymi...

Kan
      • olaraf1 Re: wiza 189,IELTS,uznanie kwalifikacji nauczycie 17.01.13, 13:08
        Witam. Jest dokładnie tak jak piszesz. Poprzednio do ok 2005 roku instytucja która zajmowała się rozpoznawaniem kwalifikacji nauczycieli to NOOSR, teraz AITSL. Powiem szczerze, że jestem troche przerażony tak wysokim poziomem angielskiego jaki wymagają. 8,8, speaking i listening jeszcze jakoś ujdzie bo próbne testy które sobie rozwiązuję mam ok 36-37 pkt więc niedużo mi brakuje. Ale reading i writing to będzie bardzo ciężko mi zdać na 7,7.
        Chociaż, żyję i pracuję w UK już parę lat i nie miałem nigdy problemów z językiem to rozwiązując te testy stwierdziłem że mój poziom angielskiego jest słaby albo te testy są tak właśnie skonstruowane.
        Czy macie zatem kontakt do kogoś (prywatnie) kto prowadzi lekcje itp.? Musi być to osoba sprawdzona. Pozdrawiam
        • kan_z_oz Re: wiza 189,IELTS,uznanie kwalifikacji nauczycie 17.01.13, 13:33
          Testy sa tak skonstruowane a nie angielski slaby. Zaden nawet z przecietnych australusow nie zdalby z marszu. Jak mowie, jest to kwestia cwiczenia pod test, na podstawie testow starych. Problemem jest tylko czas na ukonczenie czesci pisemno-czytajacej.
          Najlepszym rozwiazaniem sa tez cwiczenia na czas tych starych testow.

My robilismy kurs na Macquarie Uni wlasnie pod tym katem. Zbyt dawno temu chyba by bylo aktualne. Nie mamy namiarow na nikogo.

Pozdrawiam
          Kan
    • osmanthus Re: wiza 189,IELTS,uznanie kwalifikacji nauczycie 17.01.13, 14:50
      Z kolei
      > instytucja która uznaje kwalifikacje nauczycieli (w moim wypadku będzie to seco
      > ndary school teacher241411) www.aitsl.edu.au na swojej stronie podaje informacje że IELTS trzeba zdać na poziomie słuchanie i mówienie 8,8 oraz pisanie i czytanie 7,7.

www.aitsl.edu.au/verve/_resources/Advance_notice_-_changes_to_assessment_criteria_-_July_2012.pdf
      Takie wymagania obowiazuja od 1 stycznia 2013 wprowadzono je aby byc in line z wymaganiami stanowych i terytorialych organizacji oceniajacych kwalifikacje nauczycieli.
      U mnie np bedzie to TQI www.tqi.act.edu.au/registration
      • olaraf1 Re: wiza 189,IELTS,uznanie kwalifikacji nauczycie 17.01.13, 15:09
        osmanthus a moze ty znasz kogoś sprawdzonego do pomocy przy IELTSie?
        Kurcze, muszę powiedzieć że uszło ze mnie powietrze. No ale cóż zrobić, zachciało się Australii trzeba się gimnastykować.
        Mam jeszcze pytanie. Czy korzystaliście może z pomocy jakiejś agencji jeśli chodzi o proces wizowy? W sumie sam sobie poradzę ale zastanawiam się czy oni będą w stanie coś lepiej zrobić ode mnie. Chodzi o globalvisa.com, dostaję maila że oni mi pomogą itp itd, ja im na to że jestem nauczycielem i że muszę mieć IELTS na 7788 a oni że to nie problem i w ogóle. Ale liczą sobie 2400funtów za usługe. Czy ktoś korzystał za agentów? Proszę o info. Pozdrawiam
        • szopen_cn Re: wiza 189,IELTS,uznanie kwalifikacji nauczycie 17.01.13, 23:51
          IELTS
          Pogoogluj to znajdziesz materialy przygotowujace do tego egzaminu. Zrob sobie sam probny egzamin w domu, pocwicz kilka tygodni z rob kolejny. Zauwazysz, ze wyniki sie bardzo poprawia.
          W moim przypadku pomimo dosc dobrej znajomosci jezyka pierwszy test "domowy" wyszedl w okolicy 5-6, po 2-3 tygodniach praktyki egzamin prawdziwy zdalem ze srednia 8.5.

Jesli jednym problemem w twoim przypadky jest wynik IELTS to nie widze potrzeby angazowania agencji. Jesli sprawdziles punktacje, zasady uznawania kwalifikacji, procedury itp i wychodzi ci na to, ze wize dostaniesz to walcz sam.

Uzyc agencji naprawde warto jesli sytuacja jest skomplikowana, sa watpliwosci lub czas mija i trzeba miec pewnosc (lub spora nadzieje), ze pierwsza aplikacja bedzie bezbledna.

W innych wypadkach daje to pewna doze "poprawy pewnosci" i czy warte jest to ceny to musisz sam zdecydowac.
          Ja akurat agencji uzylem (w 2005 roku) i z uslugi bylem zadowolony.
        • osmanthus Re: wiza 189,IELTS,uznanie kwalifikacji nauczycie 18.01.13, 01:47
          Szopen juz Ci napisal o testach. Po prostu, jak zwykle, uczysz sie pod egzamin.

Osobiscie znam panienke, Francuzke, prof. filozofii w szkole mojej corki, ktora postanowila wystapic o self sponsored Permanent Residency i w zwiazku z tym musiala zaliczyc IELTS (poprzednio nie byl jej potrzebny bo nasza francusko-australijska szkola dziala na podstawie treaty). Robila testy + troche lekcji z nasza francuska nauczycielka angielskiego.

Agencje odpusc sobie - moim zdaniem jest to zupelnie zbedne w Twoim przypadku.

Pamietaj, ze , tak jak juz to pisalam, zeby moc uczyc w Australii konieczna jest rejestracja w stanowej/terytorialnej organizacji zajmujacej sie weryfikowaniem uprawnien nauczycielskich.
          • simei Re: wiza 189,IELTS,uznanie kwalifikacji nauczycie 20.01.13, 14:30
            Z procesem wizy 189 przyszlo mi sie zmierzyc w 2012 roku.
            Nie rozumiem jaki masz problem? Wymagania wizowe to jedno (muisz je spelnic), a wymagania instytucji uznajacej kwalifikacje zawodowe to dwa - nie musza byc tozsame. Te drugie muisz tez spelnic zeby spelnic te pierwsze.
            • olaraf1 Re: wiza 189,IELTS,uznanie kwalifikacji nauczycie 24.01.13, 15:10
              Kilka dni temu przeprowadziłem rozmowę z agentem migracyjnym, któremu dokładnie przedstawiłem moją sytuację i muszę przyznać że sam IELTS zdany nawet na 7788 to niestety za mało na uzyskanie wizy 189,190. Jest to uzależnione niestety tym, że obecnie Australia nie potrzebuje nauczycieli WF a informacja na liscie SOL odnośnie primary i secondary teacher dotyczy tylko tych nauczycieli którzy uczą przedmiotów ścisłych (matematyka, fizyka, chemia itp). Także ja niestety będę musiał pójść inną drogą i prawdopodobnie będzie to wiza studencka. Od roku pracuję jako CNC Machinist (Programmer Setter Operator) mam też 3lata doświadczenia jako operator maszyn CNC i będę rozglądał się właśnie za takim kursem po ukończeniu którego będę mógł starać się o PR (oczywiście jeśli po 2-3 latach ten zawód na tej liście jeszcze będzie) - na pewno będzie to coś z programowaniem CAD/CAM, myślę, że to dobry kierunek.
              Mam jeszcze do Was pytanie odnośnie wizy studenckiej. Mam żonę i dziecko (4 lata). Czy wyjeżdżając na wizę studencką moja rodzina musi od razu ze mną wyjechać czy może dołączyć do mnie w dowolnym momencie trwania kursu?
              Czy korzystał ktoś z oferty firmy Bridgeagency? Chodzi mi głównie o ich ofertę mieszkań itp.
              Na jaką kwotę muszę się przygotować na początek wyjeżdżając sam?
              Pozdrawiam
              • kan_z_oz Re: wiza 189,IELTS,uznanie kwalifikacji nauczycie 25.01.13, 06:59
                Zawod nauczyciela wf nigdy nie byl na liscie zawodow poszukiwanych w Australii - to odnosnie info z agencji, ze OBECNIE Australia nie potrzebuje. A pamietam od poczatku, czyli 1990.

Pomimo tego, ze nie byl na liscie my akurat na taki wyjechalismy - wbrew radzie Ambasady, ktora kategorycznie twierdzila, ze nie ma szans.

Dziala to mniej wiecej tak; masz liste oraz punkty. Jesli zawod jest na liscie i Ty spelniasz limit punktowy - obecne 65 + to daja na ogol bez problemu i szybko. Jesli zawod nie jest na liscie to w pierwszej kolejnosci miejsca sa wypelniane przez zawody z listy i nastepnie uzupelniane innymi. Mozesz sie zalapac ale szanse mniejsze.
                Te inne miejsca zaleza od ogolnej puli, ktora jest ustalana przez rzad na dany okres czasu. Ta jest tez okresowo zmniejszana lub zwiekszana. Lepiej jest jesli masz wiec szanse na zawod z listy, ale przejrzyj test punktowy. Nie radze skladac gdy nie ma min 65 lub 65+ (kiedys bylo 120), nawet jesli zawod jest na liscie!!

Kan
      • szopen_cn Re: wiza 189,IELTS,uznanie kwalifikacji nauczycie 25.01.13, 05:18
        olaraf1 napisał(a):

> Tak, jestem tego pewien
        > www.immi.gov.au/asri/occupations/m/metal-machinist-first-class.htm
        >
        > www.abs.gov.au/ausstats/abs@.nsf/Product+Lookup/1220.0~2006~Chapter~UNIT+GROUP+
        > 3232+Metal+Fitters+and+Machinists
        >

Metal Machinist rzeczywiscie jest na liscie SOL.

Jak na moje rozumienie to jest "slusarz", a niekoniecznie ktos po kursie CNC operator.
        Radzilbym sprawdzic jakie sa rzeczywiste wymagania instytucji uznajacej kwalifikacje w tym zawodzie bo informacje podane na immi.gov.au sa bardzo ogolne.

• simei Re: wiza 189,IELTS,uznanie kwalifikacji nauczycie 26.01.13, 17:05
          Ja nie do konca rozumiem Cie autorze;/
          Zadajesz pytania za bardzo ogolne:
          " Chodzi mi głównie o ich ofertę mieszkań itp.
          Na jaką kwotę muszę się przygotować na początek wyjeżdżając sam?
          Pozdrawiam "
          xx
          odnossnie ile pieniedzy potrzebujesz - chcesz wyjechac na drugi koniec swiata przeciez. Nawet na tym forum ludzie maja inne potrzeby i wymagania co do zycia. Suma ktora podam Ci na przyklad ja moze byc zupelnie nierealna dla kogos innego, i odwrotnie.
          To tak samo jakbym zadala pytanie - jaka musze miec pensje w warszawie?
          Rozumiesz o co mi chodzi?

Z drugiej strony przeczuwam, ze Tobie chodzi o minimum egzystencjonalne (ale moze sie myle), popatrz na ceny - to mozesz zrobic przez internet i bedziesz mial odpowiedz.

W sumie o to nie pytales, ale moja rada jest taka wyjazd na wize studencka z rodzina (dzieckiem) jest jak skok na glowke na srednio-gleboka wode. Nie mowie, ze plan sie nie powiedzie - ale ze moze spooooro kosztowac (i nie mowie tu o pieniadzach ale o ...frustracji;/).
          Wiza studencka jest dla studentow, czyli osob mlodych ktore stoja dopiero przed glownmymi wyborami zyciowymi - a majac rodzine perspektywa sie zmienia. Ale oczywiscie kazdy robi co lubi czy uzna za stosowne.
          Co do wiz PR to tylko dodam, ze teraz daja bardzo szybko - u mnie to trwalo mniej niz 6 m-cy (a myslalam ze potrwa ok roku). Wiec moze warto sprobowac na jakas podobna,hm?
          • olaraf1 Re: wiza 189,IELTS,uznanie kwalifikacji nauczycie 26.01.13, 18:57
            Simei. Z zawodu jestem nauczycielem wf takze wiza pr o ktora mi chodzi niestety chyba nie bedzie dla mnie z racji po pierwsze egzaminu IELTS gdzie wymagania sa bardzo wysokie a druga to moj docelowy (wf) zawod nie jest potrzebny.
            Nie wiem o czym myslisz piszac "wiec moze na jakad podobna" - czyli jaka? Nie ma innej mozliwosci niz studencka poniewaz musze miec nowy zawod. Fakt ze zajmuje sie teraz cnc ale to musi byc poparte dokumentem (min 2lata, 96tygodni zajec) a poznie moge sie ubiegac o pr gdy moj zawod bedzie na liscie SOL. Innej drogi chyba nie ma jesli o mnie chodzi. Niestety nie mam w Au nikogo kto moglby mnie zasponsorowac. No chyba ze widzisz inne opcje
            • simei Re: wiza 189,IELTS,uznanie kwalifikacji nauczycie 26.01.13, 19:08
              chodzilo mi np. o wizy nominowane przez stan /dokladniej tego tematu nie znam - bo dla mnie od poczatku bylo jasne ze mu si byc PR Independent/
              przeczytales dokladnie co pisza na stronach rzadowych, hm?
              bo z Twoich wczesniejszych wpisow wynikalo, ze nie znasz tematu za bardzo - a informacje kt masz od agenta (pewnie jeszcze odplatne;/) sa dostepne na strone rzadu australijskiego.
              Moze warto przestudiowac dokladniej te witryne w Twoim przypadku?
              • olaraf1 Re: wiza 189,IELTS,uznanie kwalifikacji nauczycie 26.01.13, 20:34
                Simei. Patrzylem na strony stanow. Tak naprawde moze nie az tak dokladnie jak bym tego chcial a to dlatego ze w momencie gdy znalazlem info o poziomie IELTS na jaki musze zdac, sluchanie i mowienie 88, sluchanie i czytanie 77 od razu uszlo ze mnie powietrze. Gdybys miala jskies cenne info dla mnie ktore przeotrzylem to pisz prosze na rafalknc@gmail.com
                • kan_z_oz Re: wiza 189,IELTS,uznanie kwalifikacji nauczycie 27.01.13, 01:42
                  olaraf1 napisał(a):

> Simei. Patrzylem na strony stanow. Tak naprawde moze nie az tak dokladnie jak b
                  > ym tego chcial a to dlatego ze w momencie gdy znalazlem info o poziomie IELTS n
                  > a jaki musze zdac, sluchanie i mowienie 88, sluchanie i czytanie 77 od razu usz
                  > lo ze mnie powietrze. Gdybys miala jskies cenne info dla mnie ktore przeotrzyle
                  > m to pisz prosze na rafalknc@gmail.com

Wymagane sa punkty;
                  tu masz wymagania jezykowe do emigracji

www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/175/points-english.htm
                  wszystko jedno jaki zawod - im wiecej punktow tym lepiej. Nastepnie, i ja robilam to juz na miejscu - jezyk jest wymagany do wykonywania zawodu. Nie wiem jak jest obecnie. Czy nie mozna podejsc do podejsc do ILTS dwa razy - drugi na miejscu? Przeciez to tylko egzamin?

Kan
                  • simei Re: wiza 189,IELTS,uznanie kwalifikacji nauczycie 27.01.13, 05:41
                    Co do IELTS - to wydaje mi sie, ze mozna pochodzic x razy.
                    I zdawac osobno np. do oceny kwalifikacji zawowodowych, i osobno dla innych celow.
                    Przepisy trzeba cztytac uwaznie i jest instytuacja Y zyczy sobie co najmniej 8888 z IELTS, to z reguly nie ma tam zastrzezenia ze musi to byc jedyny egzamin do ktorego sie podeszlo w jakims tam okresie czasu.
                    Minus jest taki, ze za kazdorazowo za egzamin sie placi.

Zmierzam do tego, ze mozna wyjechac na np. zawod kucharz (to jest przyklad, nie twierdze ze kucharz jest obecnie na liscie zawodow!) a po przyjezdzie stwierdzic ze jednak sie bedzie pracowalo jako np. psycholog - i na miejscu przejejsc proces "dostosowywania/dokszatalcania" i i proces ten obejmie tez na pewno wyzszy IELTS
                    • olaraf1 Re: wiza 189,IELTS,uznanie kwalifikacji nauczycie 27.01.13, 07:05
                      Simei. Troche nie wiem jak mozna wyjechac do Au na inny zawod niz swoj wyuczony tzn. mam kwalifikacje jako cnc machinist ktory jest bardzo obecnie poszukiwany oraz pracuje w tym zawodzie tu w UK ale nie mam formalnie potwietdzonych kwalifikacji zadnym dokumentem. Wiec troche nie wiem jak ta procedura mialsby sie odbyc.
                      • kan_z_oz Re: wiza 189,IELTS,uznanie kwalifikacji nauczycie 27.01.13, 07:59
                        olaraf1 napisał(a):

> Simei. Troche nie wiem jak mozna wyjechac do Au na inny zawod niz swoj wyuczony
                        > tzn. mam kwalifikacje jako cnc machinist ktory jest bardzo obecnie poszukiwany
                        > oraz pracuje w tym zawodzie tu w UK ale nie mam formalnie potwietdzonych kwali
                        > fikacji zadnym dokumentem. Wiec troche nie wiem jak ta procedura mialsby sie od
                        > byc.

Ok, musiasz zatem zrobic kurs, bo bez kwalifikacji to tego nie widze. Wf - masz kwalifikacje ale pewnie brak doswiadczenia czy b. male.
                        Nie angielski ani IELTS jest problemem, tylko kwalifikacje w wykonywanym zawodzie poparte doswiadczeniem w takowym - za to masz spore punkty. Obejrzyj sobie punkty za 'bachelor' oraz za doswiadczenie np; 5 czy 8 lat.

W naszym ukladzie maz majac dluzsze doswiadczenie w wf, doczekal az minie wymagany punktami staz - wtedy skladalismy.

Pozdrawiam
                        Kan
                        • bogo200 w tradycji australia day, mysle ze luiza,albo 27.01.13, 08:37
                          wlasciciele tego forum, powinni dac ci nagrode, za uzyteczna informacje...smile!

kan_z_oz napisała:
                          >
                          > Ok, musiasz zatem zrobic kurs, bo bez kwalifikacji to tego nie widze. Wf - masz
                          > kwalifikacje ale pewnie brak doswiadczenia czy b. male.
                          > Nie angielski ani IELTS jest problemem, tylko kwalifikacje w wykonywanym zawodz
                          > ie poparte doswiadczeniem w takowym - za to masz spore punkty. Obejrzyj sobie p
                          > unkty za 'bachelor' oraz za doswiadczenie np; 5 czy 8 lat.
                          >
                          > W naszym ukladzie maz majac dluzsze doswiadczenie w wf, doczekal az minie wymag
                          > any punktami staz - wtedy skladalismy.
                        • olaraf1 Re: wiza 189,IELTS,uznanie kwalifikacji nauczycie 27.01.13, 10:25

> Ok, musiasz zatem zrobic kurs, bo bez kwalifikacji to tego nie widze. Wf - masz
                          > kwalifikacje ale pewnie brak doswiadczenia czy b. male.
                          > Nie angielski ani IELTS jest problemem, tylko kwalifikacje w wykonywanym zawodz
                          > ie poparte doswiadczeniem w takowym - za to masz spore punkty.

Jesli chodzi o mnie to mam 5 lat doswiadczenia jak wf od 2003 - 2008 pozniej wyjechalem do uk i tutaj od roku pracuje na cnc. Jesli chodzi o moje kwalifikacje na cnc to mam ukonczone szkolenie (ale tylko 5 dniowe innych nie ma) za obslugi i programowania tych maszyn.

Simei. No to chyba cos pomylilem. W takim razie o jaka wize mam sie starac? Bo juz jestem zdezorientowany
                      • simei Re: wiza 189,IELTS,uznanie kwalifikacji nauczycie 27.01.13, 08:44
                        chodzilo mi o to, ze w australii nie masz obowiazku pracowac wtym zawodzie w ktorym przeszedles imigracje.

Ludzie czasami myla proces emigracyjny np. z sytuacja na rynku pracy - niby to sie wiaze, ale nie az tak scisle.

Dlatego mozesz wjechac do australii np. na zawod ktory wymaga nizszego stopnia IELTS, ale dla wykonywania swojego zawodu - innego - np. wspomnianego przez kogos psychologa, bedziesz musial miec lokalna akredutacje i np. podwyzszyc IELTS + kilka innych rzeczy dopasowac. To tak ogolnie.
                            • simei Re: wiza 189,IELTS,uznanie kwalifikacji nauczycie 27.01.13, 11:39
                              Taki maly offtopic - ale sluzacy 'dobru sprawy',
                              naprawde ciezko jest doradzac /odpowidac po raz setny na pytania "co trzeba zrobic zeby..."
                              co do zawodow, wiz itd. - wszystko jest dokladnie opisane na stronach www.immi.gov.au.
                              studiowanie tych stron zabiera kilka (a nawet kilkadziesiat) godzin - ale dostaje sie dokladna informacje ze sprawdzonego zrodla!
                              jelsi ktos pyta na forum i mowi 'jestem z zawodu tym i tym, mam takie i takie doswiadczenie, czy zalapie sie jak zawod x' - to osoba ktora mu udzieli odpowiedzi nie zrobi nic innego , jak kilknie na powyzsza strone, i przetlumaczy lub podzieli sie linkiem - przeciez to praca dowmowa ktora kazdy powinien odrabiac samwink

Czasem ale bardzo rzadko zdarza sie ze ktos byl w identycznej sytuacji sam albo ludzie maja pytania dotyczace czegos czego strona nie tlumaczy wprost, ale takie pytania w podswtawowych sprawach - litosci;/

Aha, pisze z wlasnego doswidczenia - tez zaczynalam od czytania forum, i po samym czytaniu bez pisania, zebralam juz szereg info - a reszte doczytalam, przypadek byl 'nietuzinkowy' ze tak powiem w wielu aspektach - ale nigdy nie korzystalam z agentow/doradcow - zmierzam do tego, ze tak sie da i bardzo polecam te sama droge, bo przy okazji czlowiek dowiaduje sie wielu rzeczy o samej australii
                            • bogo200 pozwol, ze powiem, ze pomagasz....:)! 27.01.13, 11:58
                              i dlatego luiza, albo wlasciciele, tego forum..... konczyc nie bede, bo to jest oczywiste...!

kan_z_oz napisała:

> Zacznij od poczytania tutaj - metal machinist first class - to Twoj zawod?
                              >
                              > www.immi.gov.au/asri/occupations/m/metal-machinist-first-class.htm
                              > Dwa lata min pracy w zawodzie.
                              > Kwalifikacje rozpoznawane sa przez Trade i to jest pierwszy krok.
                              >
                              > Pomagam w ramach wf - wf(...)
                              • kan_z_oz Re: pozwol, ze powiem, ze pomagasz....:)! 27.01.13, 12:13
                                U mnie sie niz z Oswalada przewala od paru dni. Ciesze sie, ze mam prad...haha...korzystam ile wlezie, produkujac sie. Spac na razie to sie jeszcze nie bardzo daje, bo gora wiatr przelatuje obrywajac galezie/liscie i rzuca nimi chalupe. Halas jak nie wiem co...to moja wymowka.

A Ty co robisz w roli 'czytacza' wszystkich wpisow? (Bogo)

Kan
                                • bogo200 w melbourne, takie rzeczy, sie nie zdarzaja...:)! 27.01.13, 12:22
                                  co cie zanioslo, w tamte strony...zycie, dzieci, maz,przygoda..?
                                  kan_z_oz napisała:

> U mnie sie niz z Oswalada przewala od paru dni. Ciesze sie, ze mam prad...haha.
                                  > ..korzystam ile wlezie, produkujac sie. Spac na razie to sie jeszcze nie bardzo
                                  > daje, bo gora wiatr przelatuje obrywajac galezie/liscie i rzuca nimi chalupe.
                                  > Halas jak nie wiem co..(...)
                                  • kan_z_oz Re: w melbourne, takie rzeczy, sie nie zdarzaja. 27.01.13, 12:43
                                    Rybcia, jestem w Hinterland na wysokosci Sunshine Coast, czyli 100km na polnoc od Brisbane. A Ty do mnie jakbym otworzyla farme krokodyli w Arnhem Land...to bylaby przygoda.

Mielismy dosyc ogolnie mieszkania w miescie, a w szczegolnosci korkow i dzielnicy. Krok planowalismy od dawna, tylko 'dziecko' trzeba bylo uplynnic.

Kan
                                    • bogo200 znaczy sie zycie.....:)! 27.01.13, 13:23
                                      ciesze sie , ze jestes cala i zdrowa...smile! luiza i wlasciciele tego forum,winni sa ci nagrode....smile!
                                      www.hinterlandtourism.com.au/
                                      kan_z_oz napisała: (....)

> jestem w Hinterland na wysokosci Sunshine Coast, (....)
                                      • kan_z_oz Re: znaczy sie zycie.....:)! 28.01.13, 03:46
                                        Bogo - nagrode to Luizie za utworzenie tego Forum. Wlasciciele? to kazdy z piszacych?
                                        No sie wyrownalo. Odpadam z forum bo wlasnie padly Telstry serwisy, linia naziemna wraz z ADSL. Mam jeszcze net z iphona, i tylko czesciowy odbior na na stoliku od kawy....haha

Okolica nie ma pradu, zakupy w Woolworths zapakowanym po brzegim ludzmi z 'eskami', uiszczajacymi platnosci gotowka lub przez reczne 'swipe' kart kredytowych. Oprocz supermarktow, ktore maja generatory otworzony byl jeszcze newsagent. Ruch, tlok, szum i gwar, schodza baterie w ilosciach masowych.

Wybrzeze wyglada malo ciekawie obserwowane z gory. Nad Noosa jest ciemno, kolo Maroochydore i Coolum sie troche przejasnia. Od Moreton Island za to i w dol do Bribie Island i Brisbane - czarno. Tam chyba nalezy zyczyc powodzenia oraz reszcie bo Oswald dalej walcuje.

Ide sprzetac
                                        Pa
                                        Kan
                                          • yvona73pol Re: tylko nie idz za daleko....:)! 29.01.13, 05:22
                                            Simei, macisz czlowiekowi w glowie. Na decyzje o PR czeka sie w zaleznosci od widzimisie urzednika. Znam osoby czekajace dwa lata. Inne w tej samej sytuacji pare miesiecy. Ja i kumpela, ja zlozylam w lutym, ona jakos tydzien wczesniej. Ona decyzje w maju, ja w lipcu. Dlaczego? Bo w maju ona doslala swoje "kryminalne rekordy" z USA, poniewaz zwlekali, no i jak juz agent wyluskal jej teczke, zeby wlozyc ten papier to po prostu przejrzal z biegu i podjal decyzje.

Co do IELTS, z racji tego, ze wiele osob zdawalo i zdawalo bez konca (tzn. podchodzilo do egzaminow) to ograniczyli ilosc podejsc do ilustam, zdaje sie ze szesc, ale glowy nie dam.

Co do zony i dziecka. Masz fundusze na start? Jako student mozesz pracowac tylko 20 godzin, chyba, ze robisz MBA pomagisterskie.
                                            Zona z kolei jako dependent moze pracowac na caly etat, a nawet nadgodziny tylko co z dzieckiem? Tutaj zlobki i przedszkola nawet po doplatach rzadowych drogie, a wy sie nie kwalifikujecie niestety.
    • baddaymate70 Re: wiza 189,IELTS,uznanie kwalifikacji nauczycie 09.02.13, 10:03
      Siema, przestudiuj dokladnie description tego zawodu ktory znalazles na stronach immi i porownaj do tego co potrafisz i robiles/robisz. Jesli to jest TO zacznij szukac info na temat RPL czyli tzw recognition of prior learning. Znajomy mial ten sam problem, mial jakas tam szkole srednia z budownictwa ogolnego i kilka dobrych lat doswiadczenia w wykonywaniu konkretnego zawodu w budowlance poparte PAPIEREM ale nie mial tej konkretnej szkoly do tego wykonywanego zawodu. Zrobil w Au RPL co daje australijskie kwalifikacje (dokladnie to samo co 2 letni tafe lub inna szkola zawodowa z obowiazkowymi praktykami). To kosztuje sporo ale masz w kilka tyg.au kwalifikacje i ruszasz dalej. Pozniej znajdujesz sponsora i aplikujecie o wize ENS lub RSMS - zalezy gdzie bedziesz zamieszkiwal w Au (dokladnie poczytaj o tych dwoch wizach to ci duzo wyjasni gdzie sie osiedlic) Na rozpatrzenie aplikacji czeka sie obecnie dlugo ale lepsze to niz biegac dwa lata do szkoly potem chyba rok obowiazkowego work exp.lub job ready program. To wszystko trwa i kosztuje i nigdy nie ma pewnosci czy czegos nie zmienia w trakcie. Sprawdz tylko czy ten zawod to jest to i poprzyj to papierami, a musi sie udac.
      • olaraf1 Re: wiza 189,IELTS,uznanie kwalifikacji nauczycie 09.02.13, 23:27
        baddaymate70 napisał(a):

> Siema, przestudiuj dokladnie description tego zawodu ktory znalazles na stronac
        > h immi i porownaj do tego co potrafisz i robiles/robisz. Jesli to jest TO zaczn
        > ij szukac info na temat RPL czyli tzw recognition of prior learning. Znajomy mi
        > al ten sam problem, mial jakas tam szkole srednia z budownictwa ogolnego i kilk
        > a dobrych lat doswiadczenia w wykonywaniu konkretnego zawodu w budowlance popar
        > te PAPIEREM ale nie mial tej konkretnej szkoly do tego wykonywanego zawodu. Zro
        > bil w Au RPL co daje australijskie kwalifikacje (dokladnie to samo co 2 letni t
        > afe lub inna szkola zawodowa z obowiazkowymi praktykami). To kosztuje sporo ale
        > masz w kilka tyg.au kwalifikacje i ruszasz dalej. Pozniej znajdujesz sponsora
        > i aplikujecie o wize ENS lub RSMS - zalezy gdzie bedziesz zamieszkiwal w Au (do
        > kladnie poczytaj o tych dwoch wizach to ci duzo wyjasni gdzie sie osiedlic) Na
        > rozpatrzenie aplikacji czeka sie obecnie dlugo ale lepsze to niz biegac dwa lat
        > a do szkoly potem chyba rok obowiazkowego work exp.lub job ready program. To ws
        > zystko trwa i kosztuje i nigdy nie ma pewnosci czy czegos nie zmienia w trakcie
        > . Sprawdz tylko czy ten zawod to jest to i poprzyj to papierami, a musi sie uda
        > c.

Wielkie dzieki. Naprawde mi pomogles. Moglbys podac do siebie maila mam jeszcze kilka pytan
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka