Dodaj do ulubionych

Wszystko o zdrowiu

20.10.18, 14:57

Tak mozna leczyc sie w Polsce majac prywatne ubezpieczenie:

extra.natemat.pl/teraz-e-wizyta-to-e-diagnoza-e-recepta-i-e-zwolnienie

.
Obserwuj wątek
                • marii51 Re: Wszystko o zdrowiu ... Suszarka do rąk 24.11.18, 19:55
                  Nowotworów boimy się wszyscy. Niewiele jest osób, które nie mają, bądź nie miały w swoim otoczeniu, osoby chorej na raka. Na leczenie wydawane są ogromne kwoty, a pacjenci wokół umierają wycieńczeni nie tyle samym rakiem, co zastosowanymi terapiami, które sieją spustoszenie w organizmie. Bo rak nie jest prawdziwą chorobą, tylko bardzo dochodowym biznesem!

Rak nie wybiera. Nie rozróżnia wieku, płci ani statusu. Jego ofiarą może paść każdy. Ale rak to nie choroba, lecz konsekwencja – stresów, niedoborów witaminy B17 (amigdaliny), witamin C, D i magnezu w tkankach, roli PP i B2 w rozwoju komórek nowotworowych. Tymczasem medycyna skupia się na walce z guzem nowotworowym, który jest skutkiem choroby, a nie jej przyczyną.dzisiaj.net.pl/ujawniamy-druzgocaca-prawde-rak-nie-choroba-tylko-bardzo-dochodowy-biznes/?fbclid=IwAR0J85WkIHR6MsA8X-qg8T913hb23pQw-vzAnGhWfZYQsQtcOAvAhOOeL5E
                          • marii51 Re: jak- wazne jest siemie lniane 11.12.18, 20:46
                            Siemię lniane w naturalny sposób poprawia samopoczucie, wykazuje pozytywny wpływ na strukturę naszego przewodu pokarmowego, działa osłaniająco na żołądek i jelita oraz reguluje ich pracę. Wspomaga odchudzanie i utrzymanie wagi. Niesamowicie pozytywnie działa na naszą skórę, włosy i paznokcie oraz reguluje hormony. Poprawia funkcjonowanie układu krążenia i obniża poziom złego cholesterolu. Polecam pić siemię lniane nawet przez całą zimę oraz dodawać zmielone do większości potraw (sałatki, zupy mleczne, jogurty, wypieki, zamiast panierki). Siemię lniane najlepiej jest kupować w ziarnach i mielić samemu (naprz. w młynku do kawy) dość często, nawet codziennie, żeby zachowało wszystkie wartości odżywcze.

www.youtube.com/watch?v=v0_wP4jLR4I
                            • pia.ed Jarzębina - królowa witaminy C 14.12.18, 13:07

Jarzębina to nie tylko roślina ozdobna. Posiada także cenne właściwości
                              prozdrowotnie oraz ma szerokie zastosowanie w kosmetyce.

- Z jarzębiny można zbierać wszystko - począwszy od pączków, poprzez kwiaty i później owoce.
                              Owoce są bogactwem witaminy C. Królową tej witaminy jest owoc dzikiej różny. Jarzębina jest zaraz po nim.
                              Czerwone kulki to niezastąpiony naturalny kosmetyk. Zwierają flawonoidy oraz testosterole,
                              które niszczą wodne rodniki i zapobiegają starzeniu się komórek.
                              Przechadzając się po parku, warto urwać gałązkę jarzębiny i przygotować z niej cenny syrop,
                              który pomoże na jesienne przeziębienia i pozwoli cieszyć się zdrową i nawilżoną skórą.

.

• pia.ed Leczenie przeziebienia w roznych krajach 16.12.18, 23:42

zdrowie.radiozet.pl/Bol-gardla/Jak-przeziebienie-i-grype-leczy-sie-w-innych-krajach

Według Irańczyków najlepszym sposobem na katar, kaszel i ból gardła jest ugotowana i rozgnieciona rzepa. Biorąc pod uwagę, że to warzywo zawiera bardzo dużo witaminy C, irański sposób jest uzasadniony. Chętnie sięga się tam także po rozmaryn, przygotowując z niego napary do picia lub inhalacje.

.
                                      • marii51 Re: Leczenie przeziebienia w roznych krajach 17.12.18, 00:31
                                        sprawdzałam ogloszenie o serii leku wycofaneho
                                        nawet ucieszyłam sie,że jest taki lek na bole moje nog .. ale gorzej gdy zobaczylam cenę
                                        a jest nierefundowany
                                        ~~~~~~~~~~~~~~~~
                                        Thiogamma Turbo-Set 600 mg/50 ml, ROZTWÓR, 10 fiol.a 50ml
                                        Thiogamma Turbo-Set 600 mg/50 ml, roztwór do infuzji, 10 fiolek
                                        produkt leczniczy nierefundowany rx | produkt dostępny za okazaniem recepty

225,99 zł
                                        ~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                                        p laboga ... trzeba mi rozpocząc naprawe naukę jak pomagać stopom ..
                                        • pia.ed Bole nog ... to chyba zastrzyki 17.12.18, 00:52

Powiedz synom i synowym, zeby zamiast malych prezentow swiatecznych
                                          zlozyli sie na takie fiolki pod choinke! big_grin

marii51 napisała:

ucieszyłam sie,że jest taki lek na bole moje nog .. ale gorzej gdy zobaczylam cenę

> ~~~~~~~~~~~~~~~~
                                          > Thiogamma Turbo-Set 600 mg/50 ml, ROZTWÓR, 10 fiol.a 50ml
                                          > Thiogamma Turbo-Set 600 mg/50 ml, roztwór do infuzji, 10 fiolek
                                          > produkt leczniczy nierefundowany rx | produkt dostępny za okazaniem recepty
                                          >
                                          > 225,99 zł
                                          > ~~~~~~~~~~~~~~~~~~

• pia.ed Myjcie owoce cytrusowe.. ... 23.12.18, 13:40

ugotuj.to/przepisy_kulinarne/7,87978,22805416,jecie-mandarynki-w-ten-sposob-mozecie-sobie-bardzo-zaszkodzic.html#s=BoxLSMT

- Mandarynki bezwzględnie należy myć przed jedzeniem - odpowiada Hanna Stolińska-Fiedorowicz, dietetyk kliniczny. - Jeśli tego nie zrobimy, może wystąpić u nas reakcja alergiczna. Mogą ją wywołać przede wszystkim tiabendazol i imazalil obecne w środkach owadobójczych, ale nie tylko one.
                                                U niektórych osób powodują je również wosk pszczeli, wosk carnauba i szelak stosowane po to, żeby mandarynki nie psuły się w trakcie transportu - dodaje specjalistka.

- Czytelnikom zalecałbym przede wszystkim zdrowy rozsądek - radzi dr Jarosław Markowski. - Intensywne mycie gorącą wodą może paradoksalnie przenieść substancje przeciwgrzybiczne
                                                skórki na ręce, a w efekcie spowodować przeniesienie niepożądanych składników do organizmu lub reakcję alergiczną.

- Opłukanie owoców na sitku letnią lub ciepłą wodą, a następnie wytarcie ich suchą szmatką lub ręcznikiem papierowym może być dobrym rozwiązaniem dla zachowania największego bezpieczeństwa

• marii51 Re: Zadbaj o Twój mózg! 25.12.18, 17:08
                                                    Chcesz naprawdę zadbać o siebie? Zadbaj o Twój mózg!

Czy wiesz, że szczęściem dosłownie można się zajadać?
                                                    Czy wiesz, że kilka prostych trików da Ci zawsze mocny zdrowy sen?
                                                    Czy wiesz, że słowa które wypowiadasz mogą skrócić lub wydłużyć Twoje życie?
                                                    Czy wiesz, że Twój mózg, jak żaden inny organ podatny jest na oszustwa i manipulacje?
                                                    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~pytam się więć.....
                                                    ja i ja i ja mam dbać ..a o mnie kto zadna???? smile

Chcesz naprawdę zadbać o siebie?
                                                  • marii51 Re: Zadbaj o Twój PAMIĘĆ 25.12.18, 17:36
                                                    Nawet bywa .. świeżutki iwąchać.. mi on jakiś zamocno aromatyczny ??? a może dużo mam wąchać bo to luki w pamięci wzywają taki zapachsmile

można zerknąć co to za rozmaryn
                                                    `````````````````````````
                                                    o moj rozmarynie rozwijaj siębis
                                                    pójdę do dziewzzyny pójdę do jedynej zapytam się
                                                    a jak mi odpowie nie kocham cię.. bis..

szkoda że nie nagralam jak moj 3 latek tę piosenkę śpiewałsmile
                                                  • marii51 Re: Zadbaj ,, i masaż chiński... 28.12.18, 06:13
                                                    co to za ... sposoby
                                                    Masaż bańką chińską - Na czym polega zabieg?
                                                    Masaż bańką chińską polega na wytworzeniu podciśnienia na skórze poprzez zassanie bańki chińskiej i wykonywanie różnych kombinacji ruchów, co w efekcie wyszczupla masowaną okolicę. Pierwsze efekty można już zobaczyć po kilku masażach, jednak cała seria powinna zawierać ok. 10 zabiegów w odstępach 2-3 dniowych.
                                                    OCENA MASAŻ WYSZCZUPLAJĄCY BAŃKĄ CHIŃSKĄ
                                                    nie mam pojecia,ale warto wiedziećże takie cos istnieje
                                                  • marii51 Re: cukrzyva nazwa taka ładna.. 05.01.19, 20:35
                                                    a to niszczycielka milionów ludzi na całym świecie ..
                                                    fujara jedna czlowieka męczy, rzadzi !!!klikam o cukrzycy!!
                                                    ~~~~~~~~~~
                                                    to może od dzieciństwa trzeba pod opieką rodziców
                                                    wiedzieć co tak rozrabia w naszym organizmie
                                                    i efekty trzuski są powikłaniami może po czymś?? że nie produkuje o dpowiedniej ilości insuliny..mam na mysli typ 2
                                                    ------- te tzw kupki insulinowe, już opracowywano,że bedzie można wszczepić
                                                    ale dla nas to raczej ? nei
                                                    ----następne pkolenia może będą mieć latwiej --w razie co! oby!
                                                  • czuk1 Re:rośliny ktore warto miećw domu 09.01.19, 21:44
                                                    Dla rozśmeszenia. Ciekawostka.

'Dlaczego nie można wyjąć żarówki wsadzonej do ust?

Każdy przynajmniej raz słyszał historię o żarówce, której nie dało się wyjąć z ust. Jednak ciągle zdarzają się tacy, którzy na własnej skórze chcą się przekonać, czy samemu uda się ją wyciągnąć. Dlaczego tak się dzieje?
                                                    Żarówkę można z łatwością umieścić w ustach ze względy na jej kształt, ale już przy wyjmowaniu działa on na naszą niekorzyść. Wszystko dlatego, że początkowo mięśnie twarzy są rozluźnione i łatwo się rozciągają. Gdy żarówka znajdzie się już w jamie ustnej, usta pozostają otwarte, mięśnie twarzy męczą się i pojawiają się skurcze. Z tego powodu nie da się jej usunąć samodzielnie.'

---ze Sputnik Polska
                                                    Dla osób, które chcą jednak na własnej skórze doświadczyć tego, jak bardzo żarówka może utknąć w jamie ustnej, sprzedawane są cukierki karmelowe w jej kształcie. Słodycze roztopią się w buzi, nie wyrządzając przy tym żadnej krzywdy. 
                                                    Przedstawicielka NBP stwierdziła też, że pieniądze na wynagrodzenia nie pochodzą z budżetu, ale są wypracowane przez NBP np. z różnic kursowych. Raczko stwierdziła też, że to NBP zasila budżet państwa każdego roku
                                                  • marii51 Re znajdż czas.... 11.01.19, 10:26
                                                    jestem nie wiem po co, ale co do planowania to ..
                                                    nie wiem czy to jakieś niepotrzebne uprzedzenie-- a może życiowe bariery ktore warto całkowicie już pozostawić za sobą i pożyć całkowicie od nowa
                                                    o czym mi nawet trwa w lesie piszczy .. smile
                                                    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                                                    ale wg tej zegarowej podpowiedzi to cos trzaba sobie przybrac do własnej wiadomości i zaakceptowac.. bo warto
                                                    cd pomyslu.. za chwilkę

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/10435068_263546337167673_5092943020664976790_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=faab1b019b1b1574d269f93f68724acd&oe=5CB8D574
                                                • pia.ed Myjcie owoce cytrusowe.. ... 23.12.18, 14:47

PRZECIEZ NIE NAPISALAM, ZE MANDARYNKI SA TRUJACE!
                                                  CHYBA ZNOW NIE PRZECZYTALAS ARTYKULU sad
                                                  >
                                                  >
                                                  > - Mandarynki bezwzględnie należy myć przed jedzeniem - odpowiada Hanna Stolińska-Fiedorowicz, dietetyk kliniczny. - Jeśli tego nie zrobimy, może wystąpić u nas reakcja alergiczna. Mogą ją wywołać przede wszystkim tiabendazol i imazalil obecne w środkach owadobójczych... U niektórych osób powodują je również wosk pszczeli, wosk carnauba i szelak ...

> - Opłukanie owoców na sitku letnią lub ciepłą wodą, a następnie wytarcie ich suchą szmatką
                                                  lub ręcznikiem papierowym może być dobrym rozwiązaniem dla zachowania największego bezpieczeństwa

• mobic Re: herbata z cytryną szkodzi zdrowiu 11.01.19, 20:32
                                        Kiedy herbata z cytryną szkodzi zdrowiu - tłumaczy dietetyk
                                        Herbata z cytryną – to pierwsza myśl, która przychodzi do głowy, gdy zaczyna się przeziębienie, bo przecież rozgrzewa, przynosi ulgę w bólu gardła, poprawia samopoczucie. Czy taki napój jest bezpieczny dla zdrowia? Okazuje się, że nie zawsze.
                                        Czytaj wszystko...........

--
                                        ----------------------------------------------------------
                                        Nigdy się nie tłumacz przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą. - Mark Twain
                                        • pia.ed Herbata z cytryną szkodzi zdrowiu? 11.01.19, 23:16

W wywodach jakie zachodza reakcje chemiczne w herbacie gubie sie ...
                                          ale nie czytajac tego artykulu i tak wiedzialam,
                                          ze cytryna traci swoja wartosc w wysokiej temperaturze ...

Zawsze tez wyciagalam torebke po zaparzeniu ... dopiero wtedy slodzilam,
                                          a po jakims czasie dodawalam cytryne.

.
                                              • marii51 Re: Herbata ale poczytajmy ..o prawoślezie 17.01.19, 17:11
                                                wtniki mam ok0tylko potas leciutko za NISKI
                                                A ZOSTAWIAM ŻEBY POCZYTAĆ,,, o cholesterolu
                                                pierwszy chętny do zosrganizowania miażżycy
                                                a wiec uczymy sie..
                                                pl.medicreporters.com/article/ravestin_pl/jak-udalo-mi-sie-unormowac-zly-cholesterol?_url=%252Fr%252FLueCX1mdpS-Jr9FoGpu8V%252F&utm_caid=3863&utm_campaign=7212&utm_category=info&utm_content=15269&utm_medium=13&utm_source=20&utm_term=ifr-lib.interia.pl&adi=A4fe9ef5fd303ea87edc65b977c0199e8&adref=LueCX1mdpS-Jr9FoGpu8V&adrf=ifr-lib.interia.pl&adp=5505&ada=&clear_stats=LueCX1mdpS-Jr9FoGpu8V
                                                  • mobic Jak zrobić cud mieszankę na raka z cytryny i sody? 13.02.19, 16:30
                                                    Udowodniono, że połączenie cytryny i sody oczyszczonej ma silniejszy wpływ na komórki rakowe, niż chemioterapia. Niszczy komórki rakowe i ma około 10 tys. razy silniejsze działanie. Dowiedz się jak przygotować miksturę z sody i cytryny.
                                                    Czytaj wszystko..................

--
                                                    Nigdy się nie tłumacz przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą. - Mark Twain
                                                  • mobic Stomatolog za darmo 13.02.19, 18:20
                                                    2019-02-07
                                                    Stomatolog za darmo: sprawdź, które zęby możesz leczyć w ramach NFZ
                                                    Za leczenie zębów w prywatnym gabinecie płaci się słono. Tymczasem stomatolog, który podpisał kontrakt z NFZ na podstawową opiekę stomatologiczną ma opłacone swoje usługi w ramach kontraktu. Skoro więc płacisz składkę na ubezpieczenie zdrowotne, korzystaj z przysługujących ci świadczeń NFZ i lecz zęby za darmo.
                                                    Czytaj wszystko..................

--
                                                  • mobic Re: znaczenie spożywania warzyw i owoców 14.02.19, 17:39
                                                    A ja muszę zawsze w domu walkę o czosnek prowadzić bo mi nie dają go zjeść moja pani i synek bo im śmierdzi mówią..
                                                    =-================-
                                                    Syrop z czosnku jest jedną z domowych metod na przeziębienie, grypę, ból gardła, infekcje oraz choroby górnych dróg oddechowych.
                                                    Więcej: www.chillizet.pl/Zdrowie/Domowe-sposoby/syrop-z-czosnku-przepis-skladniki-wykonanie-dawkowanie-przeciwwskazania-8684?gclid=CjwKCAiAwJTjBRBhEiwA56V7q6RyXFrsOkk_NEj94ex-TEpolUFLhospvNMMFdIVRR1dG5h3Z49z4BoCh5gQAvD_BwE

--
                                                  • marii51 Re: znaczenie spożywania warzyw i owoców 14.02.19, 20:16
                                                    jest metoda zneutralizowac zapach czosnku
                                                    pietroszka liście zielone, mieta listki seler listki a nawet zaparzonaszalwia smile
                                                    ale najbardziej kozrystne to domowników nauczyc jaki czosnek jest bbbb wartościowy-
                                                    - to przecież zabek jeden.. rano np i na noc... z kanapeczka posmarowana maslem
                                                    ----aż mi slinka taka wiejska kiełbasa podsuszona nad kominkiem czosnkowa... co za smakowitość ..
                                                    też w kiełbasie nei lubią czosnku...smile ?czosnek jak ww podpowiadasz.. stosuje identycznie moii tez synowe dodają do wszystkich potraw prawie,, nawet zielona salata .. uwielbiamy
                                                  • marii51 Re: ua jakże wart zauważenia buzdyganek 15.02.19, 12:18
                                                    Buzdyganek naziemnyhttps://www.odkrywamyzakryte.com/wp-content/uploads/2019/02/61724715_m-1068x712.jpg

znany, jako tribulus terrestirs jest to roślina, która należy do rodziny parolistowatych. Głównie rozpropagowana wśród mężczyzn ze względu na pozytywny wpływ na ich zdrowie seksualne, ale też wchodzi w skład suplementów diety dla sportowców. Bardzo ważne jest to, że jedyne badania potwierdzające działanie tej rośliny pochodzą z
                                                    z lat 70. XX wieku, a współczesne opinie na jej temat są podzielone…

Pochodzenie buzdyganka naziemnego
                                                    Buzdyganka naziemnego można znaleźć w Azji, Afryce, a także Australii, ale też rozprzestrzenił się poza tymi kontynentami i jest również, np. w Europie.

Natomiast w Polsce występuje bardzo rzadko.

Buzdyganek ma charakterystyczne żółte kwiaty oraz owłosione liście.

buzdyganek-naziemny.jpg
                                                    Buzdyganek naziemny foto.123rf.com
                                                    Znany jest już od tysięcy lat, gdyż jego właściwości odkryto prawdopodobnie przed 5000 lat, a zastosowanie znalazł w medycynie chińskiej oraz indyjskiej.
                                                    https://www.odkrywamyzakryte.com/wp-content/uploads/2019/02/105285182_m-1068x802.jpgzielone owoce są takie cenne
                                                    Przed medyków z Korei, Indii, Grecji oraz Chin i Japonii roślina ta polecana była w leczeniu zaburzeń niepłodności, ale też przy innych zaburzeniach seksualnych.

Była ceniona ze względu na właściwości wzmacniające oraz tonizujące.

Od tysięcy lat buzdyganek uznawany jest za afrodyzjak dla mężczyzn, ponieważ wzmacnia u nich libido oraz pomaga walczyć z zaburzeniami erekcji.

Poza tym stosowany jest w zwalczaniu nadciśnienia oraz przy zaburzeniach oddawania moczu.

Już dawniej odkryto, że pomaga on walczyć z chorobami układu krążenia, ale też obniża cholesterol i pozytywnie wpływa na pracę różnych organów, a także przyjmowano go, aby wzmocnić odporność układu immunologicznego.

Natomiast sportowcy sięgają po tę roślinę od lat 70. XX wieku, ponieważ właśnie wtedy bułgarscy naukowcy odkryli, że buzdyganek może podnosić hormon luteinizujący we krwi.

Za jego najcenniejszą część uważa się małe, zielone owoce oraz korzeń.
                                                    owoce-buzdyganek.jpg
                                                    Owoce buzdyganka foto.123rf.com
                                                    Właściwości zdrowotne
                                                    W buzdyganku można znaleźć wiele substancji, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie, a są to polifenole, saponiny oraz indole, a są one niezbędne do tego, aby zatrzymać aktywność enzymów, które przetwarzają anaboliczny testosteron.

Dzięki temu żaden mężczyzna nie musi się bać ginekomastii, a jest to przerost gruczołów sutkowych.

Inne ich działanie polega na hamowaniu łysienia.

testosteron-buzdyganek.jpg
                                                    Testosteron – ubytek wraz z wiekiem foto.123rf.com
                                                    Można w nim również znaleźć steroidową saponinę, czyli protodioscynę, która jest odpowiedzialna za pobudzenie seksualne.

Badacze sugerują, że w buzdyganku znajdują się związki, które stymulują lutropinę, a więc hormon, który jest odpowiedzialny za produkcję testosteronu.

Ponadto są w tej roślinie flawonoidy i fitosterole.

Do tego buzdyganek ma właściwości przeciwgrzybiczne oraz przeciwbakteryjne, ale najwięcej osób docenia go za podnoszenie zdolności seksualnych u mężczyzn.

Jakie zastosowanie znalazł buzdyganek naziemny?
                                                    Z pewnością można powiedzieć, że buzdyganek naziemny ma bardzo szerokie zastosowanie, ale najbardziej znany jest i ceniony za podnoszenie poziomu testosteronu i z poprawy życia seksualnego.

Prawdopodobne jest, że dzięki tej roślinie zwiększa się ilość oraz żywotność plemników, a jeżeli chodzi o kobiety, to pobudza u nich owogenezę.

Poza tym może być stosowany przez starszych mężczyzn, ponieważ łagodzi objawy andropauzy, gdyż blokuje on receptory androgenowe, które znajdują się w gruczole krokowym.

W związku z tym dochodzi do zmniejszenia się stanu zapalnego oraz zmniejszenie obrzęku prostaty.

Dzięki temu mężczyźnie łatwiej jest oddawać mocz oraz zminimalizować ból.

Do tego roślina ta ma działanie pobudzające i pomagające zlikwidować oznaki zmęczenia oraz senności, ale przez niektórych jest również stosowany przez to, że poprawia funkcje snu i ma działanie regenerujące i może działać uspokajająco na organizm człowieka.

Można go również znaleźć w preparatach, które mają na celu wzmocnić system odpornościowy, ale też wspomóc pracę układu nerwowego i serca.

Natomiast sportowcy stosują go, gdyż można dzięki niemu zwiększyć masę mięśniową oraz fizyczną.

buzdyganek-masa-mięśniowa.jpg
                                                    foto.123rf.com
                                                    Przyczyną tego jest zdolność do podnoszenia poziomu hormonów anabolicznych.

Roślina ta może również obniżyć poziom cholesterolu we krwi, a także mogą go stosować osoby z chorobami wątroby, nerek i układu krążenia.

Pomaga także walczyć z nadciśnieniem i obniża poziom trójglicerydów.

Skuteczność w badaniach
                                                    Przykładem badań, które mają potwierdzić skuteczność tej rośliny w podwyższaniu poziomu testosteronu, są badania, które były przeprowadzane w 1985 roku przez zespół z Bułgarii.

Wtedy w badaniu wzięło udział 8 kobiet i 8 mężczyzn, którym podawano trzy dawki dziennie po 250 mg buzdyganka naziemnego.

Osoby, które na początku badania miały niższy poziom testosteronu od takiego przeciętnego, na koniec badania miały go w normie, a u osób, u których był na poziomie przeciętnym, nie zostały zaobserwowane żadne zmiany.

Jednak wnioski z tych badań współcześnie uznawane są za mało znaczące, ponieważ nie spełniają dzisiejszych standardów przeprowadzania badań.

Aby badania były wiarygodne, trzeba przeprowadzić doświadczenia kliniczne na większej grupie osób, które będą się opierały na podwójnie ślepej próbie oraz w porównaniu względem placebo.

Później pojawiały się nowe badania, np. te z 2000 roku., jednak i one nie są rozstrzygające.

Podczas badań w 2005 roku grupie mężczyzn był podawany buzdyganek oraz placebo i wtedy nie zaobserwowano żadnej znaczącej różnicy w produkcji androgenów.

buzdyganek-suplement.jpg
                                                    Buzdyganek – suplement foto.123rf.com
                                                    Było również badanie w 2007 roku na grupie zawodników rugby, które pokazało, że buzdyganek nie ma wpływu na stężenie testosteronu, który znajduje się w moczu.

Nie został również wtedy zaobserwowany przyrost masy mięśniowej ani siły, porównując tę grupę z grupą mężczyzn, która przyjmowała placebo.

Kolejne badanie z 2008 roku nie pokazało żadnego wzrostu poziomu testosteronu.

Poprawę sprawności seksualnej potwierdzono tylko u szczurów i królików.

Tylko u mężczyzn, którzy produkują mało plemników, zauważono zwiększenie libido po suplementacji buzdygankiem oraz u mężczyzn przyjmujących placebo.

Natomiast u mężczyzn zdrowych nie wykazano żadnej poprawy.

W marcu 2014 roku w jednej z podsumowujących wszystkie badania prac naukowych stwierdzono, że buzdyganek naziemny nie jest suplementem, który może podwyższać poziom testosteronu u ludzi.

Można powiedzieć, że może trochę działać na osoby z obniżonym stężeniem testosteronu w organizmie, a u zdrowych nie powoduje jego wzrostu ani innego pożądanego efektu.

Cóż… badania badaniami, ale skoro tysiące lat temu stosowano go do wspierania męskości we wszystkich jej wymiarach i twierdzono, że tribulus terrestirs może zdziałać cuda, to może warto spróbować?

Matka Natura nie raz już udowodniła, że wie lepiej…

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

*Niebieską czcionką oznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.

P.S. Informacje przedstawione w artykule nie są pisane przez lekarza. Mają charakter informacyjny i nie stanowią fachowej porady medycznej. Wszelkie rady, które są na mojej stronie, stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.

• marii51 Re nie bagatelizowac depresjii 23.02.19, 13:58
                                                    Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją przypominamy, jak ważne jest wsparcie bliskich w tej chorobie. Co zrobić, gdy ktoś z naszego otoczenia choruje na depresję?
                                                    🔸 aktywnie słuchać
                                                    🔸 okazywać czułość i zaangażowanie emocjonalne
                                                    🔸 zachęcać do aktywności, ale bez działania "na siłę"
                                                    🔸 szukać popartych wiedzą specjalistyczną informacji na temat choroby.

Czego pod żadnym pozorem nie robić?
                                                    🔸 bagatelizować problemów - komunikaty jak "weź się w garść", "to przejdzie", "wszyscy czasem gorzej się czują" pogarszają tylko samopoczucie chorego, a także jego stan
                                                    🔸 oceniać - zdrowej osobie sposób postrzegania świata przez osobę z depresją może wydawać się "przesadny". Warto jednak pamiętać, że depresja jest chorobą, na którą chory nie ma wpływu
                                                    🔸 ignorować symptomów choroby - jeśli bliski wspomina o myślach samobójczych, koniecznie należy skontaktować się ze specjalistą
                                                    🔸 obwiniać - bliscy osób chorych z depresją napotykają wiele problemów i mogą odczuwać sprzeczne emocje. Jednak to choroba jest odpowiedzialna za ich powstawanie, a nie chora osoba. Jeśli mamy trudności z odnalezieniem się w tej sytuacji, warto zasięgnąć porady terapeuty.
                                                  • marii51 Re: niesamowite zdrowie a 70l tuz tuż 05.03.19, 09:48
                                                    taki indywidualny przypadek wyjątkowości wyglądu -to
                                                    troszkę sie zdarza ;;;
                                                    -------ale nie za często
                                                    sama dieta nie pomoże w wyglądzie przwie 70 lat kobiecie
                                                    makijaż oraz pomyslowe wykonanie fotografii owszem taksmile
                                                    --ps nie zrzężę nei zrzężę..tylko tak sobie pomyslalam
                                                    ---- zona Macrona --dba, ale i tak widać i rozpoznać ..,że wiek już ją dosięgasmile
                                                    www.odkrywamyzakryte.com/lilian-muller/
                                                  • marii51 Re:czyściec lekarski 21.03.19, 09:24
                                                    Właściwości oraz zastosowanie
                                                    Bukwica zwyczajna ma właściwości przeciwskurczowe oraz przeciwbiegunkowe, a dzięki temu można ją stosować w leczeniu nieżytu żołądka, jelit, wzdęć, a także lekkich biegunek.

Jest też jednym ze składników mieszanek ziołowych, których celem jest łagodzenie zgagi.

Czyściec lekarski ma również zastosowanie przeciwzapalne i ściągające, a to oznacza, że może być pomocny w leczeniu reumatyzmu oraz stanów zapalnych mięśni i stawów.Tekst linka
                                                  • marii51 Re: surowka oczyszczająca 28.03.19, 09:33
                                                    Witaminowa surówka oczyszcza jelita ze złogów, wypłukuje z organizmu toksyny, a także dostarcza więcej niż wystarczającą ilość błonnika i witamin (wit. A, C, B1, B2, B6, E i K) oraz zapewnia utrzymanie zrównoważonego poziom pH w organizmie.

Potrzebne składniki: kapusta czerwona, burak, marchewka, oliwa z oliwek, sok z cytryny, przyprawy.

Przygotowanie: ¾ czerwonej kapusty kroimy drobno lub ścieramy na tarce.

Dodajemy startego na tarce buraka i marchewkę.

Wszystkie składniki mieszamy z odrobiną soku z cytryny, 2 łyżkami oliwy z oliwek i ulubionymi przyprawami (najlepiej ziołami).
                                                    Surówkę jemy na kolację trzy dni z rzędu, wówczas jelita zostaną dokładnie oczyszczone, a problemy z trawieniem i związany z nim nadmiar kilogramów nie będzie już stanowił problemu.Tekst linka
                                                  • marii51 Re: UDAR .. SKĄD? TO JEST? 29.03.19, 09:12
                                                    Główne czynniki ryzyka udaru mózgu są związane z procesami, które ułatwiają gromadzenie się tłuszczy w naczyniach krwionośnych i ich zwapnienie lub utratę elastyczności. To znaczy: nadciśnienie, cholesterol, cukrzyca lub konsumpcja tytoniu. Występowanie udaru mózgu jest częstsze po 60 roku życia. Udar naczyniowy mózgu powoduje przerwanie przepływu krwi w jednej części mózgu. Ten brak tlenu utrzymywany przez pewien okres czasu powoduje uszkodzenie tkanki mózgowej lub śmierć.Tekst linka
                                                  • pia.ed Re: PESTKI JABLEK - wielkie znaczenie 01.04.19, 14:16

Jem zawsze takze ogryzek, a wiec takze pestki - bo mi smakuja! Wypluwam tylko luski z ogryzka jesli sa twarde.

Zacznijmy od tego, że nasiona jabłek zawierają dużo witaminy B17 (amigdaliny) oraz jodu. Dlaczego jest to dla nas istotne? Może słyszeliście, że pestki jabłek są trujące – trochę prawdy w tym jest. Zawierają one wprawdzie cyjanek, ale jest on w tak małym stężeniu, że jest łatwo neutralizowany. Oprócz tego są gorzkie więc niezbyt nam smakują, za to właśnie odpowiedzialna jest amigdalina, to ona zawiera właśnie cyjanek.

Ma ona jednak jedną cenną właściwość, która powinna Was zainteresować. Nasz organizm składa się z komórek, gdy są zdrowe zawierają w sobie enzym zwany rodanazą. Nie posiadają go komórki rakowe. Zawierają za to beta-glukozydazę, a pod jej wpływem cyjanowodór, oraz aldehyd benzoesowy są uwalniane do środka komórek nowotworowych i zaczynają je stopniowo zabijać. Potrafi to zmniejszyć wielkość guza i ryzyko przerzutów.

,
                                                  • marii51 Re:poranny-rytual-dalajlamy 03.04.19, 14:19
                                                    Dalajlama radzi:

Każdego dnia, gdy się przebudzisz, powtarzaj na głos te słowa: „Dzisiaj jestem szczęśliwy, że obudziłem się, że żyję, że mam cenne ludzkie życie i nie zamierzam go zmarnować.

Zamierzam wykorzystać całą swoją energię, żeby się rozwijać, aby otworzyć swoje serce na innych, żeby osiągnąć oświecenie dla korzyści wszystkich istot.

Będę życzliwie myślał o innych, nie będę się denerwować, ani gniewać i myśleć źle o innych.

Zamierzam pomagać innym i przynosić im korzyści, o ile tylko będę w stanie to zrobić.

www.odkrywamyzakryte.com/poranny-rytual-dalajlamy/
                                                  • pia.ed Zielona, świeża i pikantna rzeżucha 22.04.19, 10:56

haps.pl/Haps/7,167251,24369387,rzezucha-wlasciwosci-jak-posiac-rzezuche-ile-ona-rosnie.html#g=z&s=BoxLSImg1

Rzeżucha to roślina z rodziny kapustowatych, a jej fachowa nazwa to pieprzyca siewna. Jest bardzo zdrowa i warto wprowadzić ją do codziennej diety nie tylko na Wielkanoc - zwłaszcza że jest bardzo prosta w hodowaniu. Rzeżucha zawiera mnóstwo witamin i minerałów: witaminy A, C, K, PP, witaminy z grupy B, a także m.in. wapń, cynk, chrom, żelazo, fosfor, potas, cynk, kwas foliowy, jod
                                                  • pia.ed KAKAO 10.05.19, 12:46

MYSLALAM, ZE WYSTARCZY PIC KAKAO ABY POZBYC SIE ZMECZENIA ...
                                                    ale chyba tez trzeba biegac na biezni ... Nie wiem czy dobrze zrozumialam.
                                                    Kakao moge oczywiscie pic codziennie, ale biegac? Nie.

www.fakt.pl/kobieta/zdrowie-i-fitness/kakao-jak-wplywa-codzienne-picie/47bnmd1?utm_source=plista&utm_medium=synergy&utm_campaign=allonet_plista_n_desktop_fakt
                                                  • marii51 Re:d laczego tak żle w służbie zdrowia 04.08.19, 10:03
                                                    Krzysztof Brejza: Ministerstwo ZDROWIA przelało fundacji o.Rydzyka prawie 1 mln zł.
                                                    Tak wynika z odpowiedzi na moje zapytanie.
                                                    Umowy Ministerstwa z fundacją Rydzyka dotyczyły ...kampanii INFORMACYJNEJ nt.walki z nowotworami.
                                                    I to w czasie, gdy brakuje pieniędzy na LECZENIE raka.
                                                  • marii51 Re:d laczego tak żle w służbie zdrowia 04.08.19, 14:50
                                                    komentarz znalazlam....
                                                    """Jestem ..kopaczem.. i zaczęłam szperać w internecie. Zaczęłam od sprawdzenia ilości szpitali w Polsce i ... zakończyłam poszukiwania bo ... opaly mi ręce. ,,Na koniec 2016 r. w Polsce działało 957 stacjonarnych szpitali ogólnych (ze 186,6 tys. łóżek) oraz 194 szpitale dzienne (z 1,2 tys. miejsc opieki dziennej). Oznacza to, że średnio na każde 100 tys. mieszkańców przypadało 2,5 szpitala stacjonarnego, a na każde szpitalne łóżko przeciętnie 206 mieszkańców. Takie dane przynosi GUS w raporcie „Zdrowie i ochrona zdrowia w 2016 r.”. /www.portalsamorzadowy.pl/.../liczba-szpitali-w.../.
                                                  • pia.ed Re:d laczego tak żle w służbie zdrowia 04.08.19, 15:15

www.expressen.se/sport/foreningsliv/brand-studio/folkspel/nya-hotet-mot-folkhalsan--sa-gor-du-for-att-hantera-det/

När professorn ska förklara varför vi blir sjuka av stress börjar han med att peka på de positiva sakerna med stress.
                                                    – Tack och lov har vi förmågan att stressa. Utan kroppens stressreaktioner skulle vi inte kunna överleva en enda dag. Vi människor är väl rustade för att hantera kortvarig stress även om den är intensiv, säger Michail Tonkonogi, och fortsätter:
                                                    – Men i dagens samhälle, och inte minst i arbetslivet, utsätts vi för stress som kanske inte är så intensiv, men den är långvarig. Evolutionärt är vi inte utvecklade för att hantera det, för det har inte behövts tidigare. Därför blir vi sjuka, både psykiskt och fysiskt.

Vad händer inuti oss när vi blir stressade?
                                                    – Då prioriterar kroppen framförallt en god tillgång på bränsle. Blodsockret och halten av fettsyror i blodet förhöjs. Kroppen förbereder sig för att slåss eller springa. Så som stenåldersmänniskan gjorde när den blev hotad.
                                                  • marii51 ReTAK MI PRZETŁUMACZONO 04.08.19, 16:06
                                                    Kiedy profesor wyjaśnia, dlaczego chorujemy na stres,
                                                    zaczyna od wskazania pozytywnych rzeczy stresem.
                                                    - Na szczęście mamy możliwość stresu. Bez reakcji stresowych organizmu nie bylibyśmy w stanie przetrwać ani jednego dnia. My, ludzie, jesteśmy dobrze przygotowani do radzenia sobie z krótkotrwałym stresem, nawet jeśli jest on intensywny, mówi Michail Tonkonogi i kontynuuje:
                                                    - Ale w dzisiejszym społeczeństwie, a zwłaszcza w życiu zawodowym, jesteśmy narażeni na stres, który może nie jest tak intensywny, ale jest długotrwały. Ewolucyjnie nie jesteśmy rozwinięci, aby sobie z tym poradzić, ponieważ nie było to wcześniej potrzebne. Dlatego chorujemy, zarówno psychicznie, jak i fizycznie.

Co dzieje się w nas, kiedy jesteśmy zestresowani?
                                                    - Organ następnie traktuje priorytetowo dobry zapas paliwa. Poziom cukru we krwi i poziom kwasów tłuszczowych we krwi są zwiększone. Ciało przygotowuje się do walki lub ucieczki. Podobnie jak człowiek z epoki kamienia, gdy był zagrożony.
                                                  • pia.ed Dlaczego długotrwaly stres jest zły? 05.08.19, 09:07

Co się dzieje w naszym organizmie, kiedy jesteśmy zestresowani?

Organizm przede wszystkim dba o to, aby nie zabraklo "paliwa", co powoduje ze
                                                    wzrasta ilosc cukru we krwi i podnosi sie poziom kwasów tłuszczowych ...
                                                    Ciało przygotowuje się do walki lub ucieczki, tak jak człowiek z epoki kamienia
                                                    gdy był zagrożony.

Ale dzisiejsi ludzie są zestresowani przez rzeczy inne niż fizyczne zagrożenia.
                                                    Dlatego nie bedzie tego wysiłku, do ktorego organizm się przygotowal.
                                                    I wlasnie w tym tkwi cała istota problemu.

Wyobraz sobie, ze wracasz do domu i widzisz kopertę z Urzędu Skarbowego ... tylko, ze przed Urzędem Skarbowym nie mozesz uciec, ani tym bardziej z nim walczyć. Kiedy jesteś zestresowany i siedzisz,
                                                    mięśnie nie zużywają paliwa, które zostało uwolnione do krwioobiegu.

- Długotrwały stres kończy się na wyczerpaniu zasobów. Ciało daje pierwszeństwo
                                                    utrzymaniu wysokiego poziomu cukru i tłuszczu we krwi, zamiast regeneracji ważnych struktur.

Długotrwały stres powoduje problemy sercowo-naczyniowe i centralnego układu nerwowego. Możesz nawet zobaczyć, jak niektóre części mózgu się kurczą. Ciągły wzrost hormonu stresu, kortyzolu, powoduje również rozpad tkanki mięśniowej i szkieletowej.

.

• sabinkaduchess Re: na bole nóg 14.08.19, 11:18
                                                    też łykam czasem tych tabletek na bolące nogi. szczególnie mam tak po pracy. wtedy trzeba sobie jakoś pomóc, żeby w ogóle chciało się wyjść z domu. pobiegać np., choć jednak wolę spacery po lesie. smile
                                                  • marii51 Re: na bole nóg 14.08.19, 11:36
                                                    sabinkaduchess ?
                                                    to chyba odpowiedż na oczyszczanei trzuski zmiksowanym
                                                    selerem z wątku ""
                                                    apteczka domowasmile
                                                    uwielbiam w sezonei gzrybowym spacery po lesie, nawet jak zapomnę kijki to wyszukam podpieraczkę z suchęgo drżka ..smile
                                                    za bół no to jestem zła sama na siebie leki.. leżę.. ogl tv...
                                                    a to muszę chodzić chodzic... tylko mi dużo czasu kosztuje .. w oczekiwaniu na odpoczynek przy wsytawach sklepowych ... eh,,
                                                    ale nei poddaję sie!!

?
                                                  • pia.ed Re: na bole nóg 14.08.19, 12:02

marii51 napisała:

> uwielbiam w sezonei gzrybowym spacery po lesie, nawet jak zapomnę kijki to
                                                    > wyszukam podpieraczkę z suchęgo drażka smile

> ...

Marysiu, a kiedy bylas ostatnio w lesie na grzybach???

.
                                                  • sabinkaduchess Re: na bole nóg 22.11.19, 10:38
                                                    marii51 napisała:

>
                                                    > trochę więcej nt tu....maxi3vena.pl/

Ja łykam te tabletki od miesiąca i czuję poprawę. Sporo siedzę za biurkiem, więc musiałam coś sobie dodać do diety, żeby nomen omen postawić się na nogi wink
                                                  • marii51 Re: na bole nóg 27.11.19, 14:47
                                                    https://101offers.eu/supplements/lp/84/artresin_plus/1/img/feets.png
                                                    Chinczycy----- tylko--wystarczy wkładka hmm
                                                    newsroom365.eu/health/lp/84/artresin/a/index1.html?cep=T82nE4gg5ekzGatlMd5vw5mQbK5qhlpBngf6xzfkHe8-A4K2pvsD7mCyRGWJ-XOlH544lTR8ul1tNhALHC3Q3VxR4BwPcnJRfEaLWpOA6VrKCrlzP86IH1iXOGENwyRF2sH7tRWyeFEShwtVgnKYzkjNymOjdi-AQLwb7vGSakCNdLFlDLOXlskqkambv76A2xoQFUfz0nLl6u-aURuB5cSeOpJGnw9W962M91Um7OqKInz-hM6DvgX7wp2NA0O_TUAHH-iiDMxwZaDINKzTMXeEVT5kbt8CCaRSMKmFFSdNrDB_ZUN_098NF8RJv51iniYLGBWy96YMPE5cWT7MKFV4zpPOZygNHJGVFj4fPWyfpxL3U2gvYqVftSQWw8azGwIj9PdCb6N2J8zzjw3QkdB1wovFVXk08OQ9EOYqBleoG0qoroF7Gf9WjyNx9vIG&lptoken=15af74dc86f939e262e9&referer=fakty.interia.pl&campainid=%7BCAID%7D&ad=ad1.25.11
                                                    --
                                                    ''Szczęście to nie tylko co los nam daje... ,
                                                    ale tez wtedy, gdy nam szcęścia nIe odbiera""
                                                  • marii51 LAURKA 04.12.19, 09:32
                                                    CZEKAMY NA OFICJALNY KOMUNIKAT
                                                    jak podają w tv.....śmiać się czy płakać?

fakty.interia.pl/polska/news-dgp-leki-na-cukrzyce-zanieczyszczone-sztab-kryzysowy-w-mz,nId,3368529
                                                  • mobic Lek zażywany przez miliony jest rakotwórczy? 04.12.19, 11:06
                                                    Zanieczyszczony lek na cukrzycę? Ministerstwo Zdrowia: Otrzymaliśmy ostrzeżenie
                                                    Otrzymaliśmy ostrzeżenie od Europejskiej Agencji Leków, że w laboratoriach poza Polską zostały potencjalnie wykryte zanieczyszczenia w substancji czynnej metforminie - przekazał wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. To odpowiedź na niepokojące doniesienia o tym, że zażywana przez niemal dwa miliony Polaków chorych na cukrzycę metformina może zawierać silnie trujący związek chemiczny.
                                                    Leki, które mogą zawierać zanieczyszczoną substancję
                                                    "DGP" w artykule wymienił dostępne w Polsce preparaty zawierające metforminę: Avamina (tabletki powlekane), Avamina SR (tabletki o przedłużonym uwalnianiu), Etform (tabletki powlekane), Etform 500 (tabletki powlekane), Etform 850 (tabletki powlekane), Formetic (tabletki powlekane), Glucophage 500 (tabletki powlekane), Glucophage 850 (tabletki powlekane), Glucophage 1000 (tabletki powlekane), Glucophage XR (tabletki o przedłużonym uwalnianiu), Metfogamma 500 (tabletki powlekane), Metfogamma 850 (tabletki powlekane), Metfogamma 1000 (tabletki powlekane), Metformax 500 (tabletki), Metformax 850 (tabletki), Metformax 1000 (tabletki powlekane), Metformax SR 500 (tabletki o przedłużonym uwalnianiu), Metformin Bluefish (tabletki powlekane), Metformin Galena (tabletki), Metformin Vitabalans (tabletki powlekane), Metifor (tabletki), Siofor 500 (tabletki powlekane), Siofor 850 (tabletki powlekane), Siofor 1000 (tabletki powlekane) oraz Symformin XR (tabletki o przedłużonym uwalnianiu).

Czytaj więcej na fakty.interia.pl/polska/news-zanieczyszczony-lek-na-cukrzyce-ministerstwo-zdrowia-otrzyma,nId,3369927#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

--
                                                  • marii51 Re: Lek zażywany przez miliony jest rakotwórczy? 04.12.19, 11:26
                                                    Minister zdrowia
                                                    uspakaja że nie powinnismy przerywać leczenia
                                                    --że sama metformina jest bardzo dobrym p /rakiem
                                                    -- ale zanim zbadają -czy w lekach polskich są ślady trucizn troszkę czasu potrwa

--
                                                  • marii51 Re: Lek zażywany przez miliony jest rakotwórczy? 04.12.19, 11:36
                                                    marii51 napisała:

> Minister zdrowia
                                                    > uspakaja że nie powinnismy przerywać leczenia
                                                    > --że sama metformina jest bardzo dobrym p /rakiem
                                                    > -- ale zanim zbadają -czy w lekach polskich są ślady trucizn troszkę czasu p
                                                    > otrwa
                                                    >
                                                    dodaję link fakty.interia.pl/polska/news-lukasz-szumowski-nie-ma-danych-ktore-nakazywalyby-wycofac-le,nId,3369956#iwa_source=worthsee

--
                                                  • pia.ed W-diecie-antycukrzycowej- 11.02.20, 18:19
                                                    Marysiu, nie piszesz jak ta dieta dziala kiedy ja stosujesz, bo dyskutanci nie pozostawiaja
                                                    na tej diecie "suchej nitki", czyli jest nieskuteczna ...

> kuchnia.wp.pl/10-obowiazkowych-produktow-w-diecie-antycukrzycowej-6477081879852673g
                                                  • mobic Re: Samo zdrowie 26.02.20, 16:10
                                                    Samo zdrowie.
                                                    https://sgs.iplsc.com/0009VHAWDHEJK52W-C444.jpg

--
                                                    Unikaj złośliwych uwag (Poradnik Życia)
                                                  • marii51 Re: Samo zdrowie 26.02.20, 21:58
                                                    i szczury i świnki i najróżniejsze zwierzęta żołw rownież.... itd i itp
                                                    a wyjątkoych sytuacjach do ludzi syczy ze złości ..pluje
                                                    niestety crying

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka