Dodaj do ulubionych

samorządowe mozliwości.. INWESTYCJĘ

28.12.18, 05:36
Czym są obligacje komunalne?

Obligacje komunalne to papiery wartościowe emitowane przez jednostki samorządu terytorialnego. Podobnie jak w przypadku wszystkich innych obligacji, emitent staje się dłużnikiem właściciela obligacji (obligatariusza) i zobowiązuje się do wykupu obligacji w wyznaczonym terminie oraz do wypłaty odsetek.

Dzięki obligacjom miasta, gminy, powiaty czy województwa mogą dość prosto i tanio pozyskać środki na realizację działań, na które nie wystarcza pieniędzy w ich budżecie. Najczęściej są to inwestycje, ale bywają też emisje przeznaczone na przykład na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów czy innych zobowiązań.

Często się zdarza, że samorządy nie emitują całej kwoty jednorazowo tylko dzielą emisję na transze dostosowane do potrzeb, na przykład do kolejnych etapów realizacji danej inwestycji.
Obserwuj wątek
    • marii51 Re: samorządowe mozliwości.. INWESTYCJĘ 28.12.18, 05:44
      SKĄD MOJE ZAINTERESOWANIE?
      olszyuńscu samorządowcy przeznaczą na oligacje ponad 90 milionów
      • marii51 Re: samorządowe mozliwości.. INWESTYCJĘ 28.12.18, 05:59
        ZNIKŁ MI ARTYK... a niech to kaczka
        bo jak droga51
        to koniecznie most nowiutki a może akurat moje dziecię wygra .. i bud mostu .. mu wpadnie w inwestycję..
        • marii51 Re: samorządowe mozliwości.. INWESTYCJĘ 29.12.18, 12:26
          ttps://forsal.pl/artykuly/1360140,pko-bp-przeprowadzi-emisje-obligacji-dla-olsztyna-na-kwote-90-5-mln-zl.html
        • marii51 Re: samorządowe mozliwości.. INWESTYCJĘ 11.08.22, 14:27
          Most nie dało się ..
          za dużo chcieli ...i reprezentacja mojego syna wycofali się
          a następni o wiele mniej chcieli zapłaty.
          .Wybudował BudimeX i most super !!!
          `````````````````````
          ale drogę do Stoczka , tam Gdzie więziony był KQRED WYSZYŃSKI =
          OWSZEM NADZORUJE MÓJ SYN

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka