Dodaj do ulubionych

FESTIWAL Filmów W GDYNI

21.09.19, 18:00
poinnam spr co tam słychac...

www.gazeta.pl/0,0.html?foryou=enc02qhrmpq6rnml54g5ieqtiycruim2qsekjkbsiudrqocblet4ugzznudrqmcblmt3ygyjmet2ig2ri&utm_campaign=amtp_pnHP_related&a=27&c=5
Obserwuj wątek
  • marii51 Re: FESTIWAL Filmów W GDYNI 21.09.19, 18:14
   nIE MOŻNA OMINĄĆ TEGO ARTYK

   To bez wątpienia najbardziej poruszające sceny, jakie wydarzyły się na tegorocznym festiwalu filmowym w Gdyni. Nastrój podniosłości mieszał się z żalem po stracie niezwykłej osoby. Tak było na festiwalowej projekcji filmu „Ukryta gra", czyli obrazu, który – okrutnym zrządzeniem losu – miał premierę po tragicznej śmierci Piotra Woźniaka-Staraka (+39 l.). Gdy włączono światła i rozległy się oklaski, płakała nie tylko wdowa po producencie tego dzieła, czyli Agnieszka Woźniak-Starak (41 l.). Łzy polały się też z oczu matki śp. Piotra. Dla niej musiały być to szczególnie trudne chwile. Wciąż krwawi bowiem rana w jej matczynym sercu. Obie panie w pewnym momencie rzuciły się sobie w ramiona. Także mąż Anny Woźniak-Starak nie krył emocji.

   Na premierze ostatniego filmu śp. Piotra Woźniaka-Staraka (+39 l.) nie mogło zabraknąć jego matki, Anny Woźniak-Starak i ojczyma, Jerzego Staraka. Po emisji „Ukrytej gry" właścicielka luksusowej restauracji Belvedere w warszawskich Łazienkach oklaskiwała film na stojąco. Była wzruszona. Nie kryła łez. Nagle znalazła się w objęciach Agnieszki Woźniak-Starak (41 l.). Przez dłuższą chwilę obie były do siebie przytulone. Także dla ojczyma zmarłego tragicznie producenta filmowego, nie były to łatwe chwile. On również przytulił się do Agnieszki Woźniak-Starak.

   „Ukryta gra” walczy w konkursie głównym 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Walczy o Złotego Lwa. Wielu twierdzi, że obraz ma szanse na zwycięstwo. Jedno jest pewne - premierowa projekcja filmu miała wyjątkowy charakter. Zabrakło na niej tego, bez którego dzieło w ogóle by nie powstało. Wszyscy, którzy byli na sali mieli w pamięci wspomnienia z sierpniowego horroru na Mazurach. Wszystkim szkliły się oczy. Dla wszystkich obecnych w Teatrze Muzycznym w Gdyni, świadomość, że Piotr Woźniak-Starak już nigdy nie wyprodukuje żadnego dzieła na miarę „Ukrytej gry", czy „Bogów", jest trudna do zaakceptowania.Tekst linka
   • marii51 Re: FESTIWAL Filmów W GDYNI 22.09.19, 10:08

    Dawid Podsiadło to jeden z najpopularniejszych wokalistów w Polsce, a ostatnio także producent filmowy - właśnie prezentował "(Nie)znajomych" na festiwalu filmowym w Gdyni. Prywatnie jest wielbicielem sitcomu "Przyjaciele". Z okazji 25-lecia serialu "Friends" postanowiliśmy pogadać z nim (nie tylko) o tym, czy coś łączy "(Nie)znajomych" z "Przyjaciółmi".Tekst linka
     • marii51 FESTIWAL Filmów W GDYNI GALA NAGRODZ 23.09.19, 10:27
      Jedyny Festiwal a galę pokazali w nocy do 3 prawie
      dlaczego tv publiczna nie chce pokazać szerszemu gronu wielbicieli filmó -
      kto otzrymał nagrody i za co..
      ukryc chcą pod osłoną Nocy
      troszkę domyslam się,
      bo krytyka obecnie rzażących przed wyborami owszem byłaby im nie na rękę...
      pało trochę gorzkich słów.. że
      z ""KULTURĄ''-
      • marii51 Re: FESTIWAL Filmów W GDYNI GALA NAGRODZ 23.09.19, 11:08
       https://www.gala.pl/media/cache/default_view/uploads/media/default/0004/56/festiwal-w-gdyni-2019-zwyciezcy_2.jpeg
       ZŁOTO W RĘKACH Agnieszki HOLAND
       Złote Lwy, czyli główną nagrodę festiwalu, dla thrillera politycznego "Obywatel Jones" w reżyserii Agnieszki Holland z Jamesem Nortonem i Vanessą Kirby w obsadzie. Którzy aktorzy i twórcy także opuścili najważniejszy festiwal filmowy w Polsce ze statuetką w ręku? Pełną listę laureatów 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych przedstawiamy poniżej.
       www.gala.pl/artykul/festiwal-w-gdyni-2019-nagrody-rozdane-sprawdz-liste-zwyciezcow-wyniki-190921043628
          • marii51 Re: FESTIWAL Filmów W GDYNI GALA NAGRODZ 23.09.19, 11:47
           "Ukryta gra " z Billem Pullmanem i Robertem Więckiewiczem to ostatni film, nad którym pracował Piotr Woźniak-Starak. Zobacz teaser thrillera w reżyserii Łukasza Kośmickiego już teraz.
           "Ukryta gra" - ostatni film zmarłego tragicznie w sierpniu Piotra Woźniaka-Staraka z międzynarodową obsadą trafi do kin w Polsce w piątek 8 listopada. W sieci można już obejrzeć pierwszy zwiastun tej anglojęzycznej produkcji. Główne role grają w niej Bill Pullman (Joshua Mansky), Lotte Verbeek (Agentka Stone), James Bloor (Agent White), Corey Johnson (Donald Novak), Aleksey Serebryakov (Krutov) i Robert Więckiewicz (Dyrektor Pałacu Kultury i Nauki). Za reżyserię odpowiada Łukasz Kośmicki, który jest także współautorem scenariusza.
           www.gala.pl/artykul/ukryta-gra-zobacz-zwiastun-ostatniej-produkcji-piotra-wozniaka-staraka-wideo-190910033145

           www.gala.pl/artykul/agnieszka-wozniak-starak-pierwszy-raz-publicznie-od-smierci-meza-na-premierze-ukrytej-gry-w-gdyni-zdjecia-190920045933
           • marii51 Re: FESTIWAL Filmów W GDYNI GALA NAGRODZ 24.09.19, 08:40
            Dziś chce, by firma, w którą Piotr włożył całe serce, nadal odnosiła sukcesy i przynosiła zyski. W 2017 roku "Wprost" podawał, że Watchout Studio miała mieć ponad 27 mln złotych przychodów.

            Krzysztof Terej, przyjaciel rodziny Woźniak-Starak, podczas konferencji prasowej filmu "Ukryta gra" na festiwalu w Gdyni, powiedział dziennikarzom, że "spółka niezmiennie kontynuuje działalność w zakresie produkcji filmowych i obecnie przygotowuje się do kolejnego projektu".

            "Obejmę funkcję szefa studia. Strategia jest już wyznaczona. Kolejny film złożony jest już w PISF. W przygotowaniu jest też serial i film biograficzny. Jedna osoba z obecnego studia wejdzie do zarządu. Więcej zmian osobowych nie przewidujemy. Dalsze informacje przedstawimy przed premierą kinową filmu, czyli w listopadzie. Proszę, żebyśmy mogli mówić dziś o tym filmie i wspaniałych aktorach" - powiedział Terej.

            Ostatnim marzeniem Piotra było zadebiutować w roli reżysera.            Czytaj więcej na www.pomponik.pl/plotki/news-agnieszka-wozniak-starak-co-dalej-z-firma-piotra-wozniaka-st,nId,3213508?parametr=zobacz_takze#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka