Dodaj do ulubionych

Otyłość i nadwaga...

14.12.19, 23:48
zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/7,101580,25490898,chrapia-ledwo-sie-ruszaja-poca-i-wciaz-nie-dostrzegaja-problemu.html#s=BoxOpImg9


Nadwaga i otyłość to z pewnością problem polskich mężczyzn. Od lat dotyczy ponad 60 proc. rodaków, według niektórych badań epidemiologicznych nawet 68 proc. Nadmiar kilogramów dotyczy również kobiet i dzieci, ale to u mężczyzn skala zjawiska jest największa. Już wśród najmłodszych otyłość i nadwaga mają płeć: chłopcy częściej niż dziewczynki nie mieszczą się w normach.]
Obserwuj wątek
  • pia.ed Re: Otyłość i nadwaga... 28.12.19, 11:24
   zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/7,101580,25543305,zmiany-w-systemie-immunologicznym-tlumacza-dlaczego-otylosc.html#s=BoxOpLink   Amerykańscy badacze jako pierwsi zauważyli, że inteligencja płynna jest najprawdopodobniej powiązana z przeobrażeniami w budowie ciała, a odpowiedzialne za to mogą być zmiany w układzie immunologicznym.

   Analizy naukowców pokazały bowiem, że osoby, które ukończyły 40. i 50. rok życia oraz miały więcej tłuszczu na brzuchu, wykazywały się jednocześnie niższym poziomem inteligencji płynnej i relacja pogłębiała się wraz z wiekiem.

   Naukowcy zauważyli jednak, że czynnikiem, który wyhamowywał proces obniżania się inteligencji płynnej, było posiadanie beztłuszczowej masy mięśniowej. Innymi słowy, przed naturalną utratą inteligencji płynnej wraz z wiekiem chroni większa masa mięśniowa. I co ciekawsze, ta zależność była widoczna bez względu na wiek chronologiczny, poziom wykształcenia oraz status społeczno-ekonomiczny badanych osób.
Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka