Dodaj do ulubionych

Od dziś Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemi

14.03.20, 19:00
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia potwierdza informację
o 25 nowych przypadkach zachorowań.
Od dziś w Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. Premier Mateusz Morawiecki zaapelował do wszystkich o stosowanie się do zaleceń i odpowiedzialność. - To czas próby - podkreślił. W piątek wieczorem poinformowano, że zmarła druga osoba zarażona koronawirusem w Polsce - to 73-letni pacjent z Wrocławia. Zapraszamy do śledzenia najnowszych wiadomości dot. pandemii koronawirusa.
‹ wróć
Do tej pory w Polsce odnotowano 93 chore osoby. Dwoje pacjentów zmarło. W tej sytuacji zakażonych koronawirusem w Polsce jest 91 osób
MSZ uruchamia infolinię dla Polaków, którzy chcą wrócić do kraju. W związku z rozwojem sytuacji epidemiologicznej w Europie MSZ uruchomiło infolinię dot. możliwości przekraczania granic. Informacje można uzyskać pod numerem: +48 22 523 8880 - poinformował rzecznik MSZ
Premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego

Od niedzieli granice zostają tymczasowo przywrócone. Polscy obywatele po ich przekroczeniu zostaną skierowani na 14-dniową kwarantannę. Ograniczenia na granicach mają obowiązywać przez 10 dni, z możliwością przedłużenia tego czasu
Przeczytaj, co szczegółowo oznacza stan zagrożenia epidemicznego
Co zrobić, jeśli podejrzewamy u siebie występowanie koronawirusa?
Pod adresem pacjent.gov.pl opublikowano pakiet informacji o koronawirusie


--
''Szczęście to nie tylko co los nam daje... ,
ale tez wtedy, gdy nam szcęścia nIe odbiera""
Obserwuj wątek
  • marii51 Od dziś w Polsce obowiązuje stan zagrożenia 14.03.20, 19:05
   co oznacza STAN ZGROŻENIA?
   Stan zagrożenia epidemicznego. Co oznacza?


   Czytaj więcej na fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-rzad-wprowadza-stan-zagrozenia-epidemicznego-ograniczenia-na,nId,4381379#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
   Rozporządzenie przewiduje, że od 15 marca do odwołania wstrzymuje się przemieszczanie się pasażerów w transporcie kolejowym wykonywanym z przekroczeniem granicy Polski.

   Polscy obywatele, którzy znajdują się poza krajem, mogą wracać. Po przekroczeniu granicy każdy z nich zostanie zarejestrowany i skierowany na obowiązkową 14-dniową kwarantannę domową. Wyjątkiem są osoby z obszarów przygranicznych, które mieszkają w Polsce, ale pracują na co dzień w kraju sąsiednim oraz kierowcy transportu kołowego - np. autobusów i busów. Oni nie będą musieli odbywać kwarantanny.

   Zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób


   Czytaj więcej na fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-rzad-wprowadza-stan-zagrozenia-epidemicznego-ograniczenia-na,nId,4381379#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
     • marii51 a inne kraje? 15.03.20, 11:46

      piq napisał:

      > ...pod pozorem koronawirusa na świecie różne władzuchny wprowadzą elegancką reg
      > ulację kagańcową, która już zostanie.

      Rzad brytyjski chce poslac obywateli 70+ na czteromiesieczna kwarantanne (scisla).
      Reszta obywateli zyje bez zadnych ograniczen.

      Dobry pomysl ?

      --
      ''Szczęście to nie tylko co los nam daje... ,
      ale tez wtedy, gdy nam szcęścia nIe odbiera""
      • marii51 Re: a inne kraje? 15.03.20, 11:48
       14.03.20, 19:53
       I ja nie wierzę w istnienie takiego niemniej uważam, że nasze społeczeństwo należy dyscyplinować. Wczoraj na SOR w jakimś miasteczku przyjechali Polacy z Austrii. Kiedy zalecono im kwarantannę zwiali z powrotem do Austrii, gdzie zostali namierzeni przez tamtejsza policję. tymczasem cały personel SOR został objęty kwarantanną, pomieszczenia oddziału ratunkowego zostały dwukrotnie zdezynfekowane. W sytuacji braków kadrowych zachowanie tych głupków zasługuje na potępienie ale i na karę. Dlatego bezrozumne narzekania "wolnościowców" traktuję jako typowo nasze narzekactwo. Rząd jaki by nie był rozliczany będzie przez społeczeństwo a psy niech sobie szczekają.

       Swoja drogą ciekaw jestem eksperymentu na brytyjskim społeczeństwie w wykonaniu potarganego blondyna, którego jak idola traktują tutejsi konfederaci. Zobaczymy dokąd doprowadzi nadmierna wolność. Wariant włoski jak nic.

       --
       ''Szczęście to nie tylko co los nam daje... ,
       ale tez wtedy, gdy nam szcęścia nIe odbiera""
       • marii51 Kazimierz Marcinkiewicz zabrał glos~sporo prawdy 15.03.20, 11:54
        sorrki ale tak dużo napisał....
        ~~~~~~~~~~~~~~Pytam premiera,
        od stycznia wiemy o epidemii koronawirusa rozprzestrzeniającej się najpierw w Chinach, a pózniej w innych krajach. W lutym było już pewne, że wirus tak rozprzestrzenia się po świecie, że trafi niebawem do Polski. Reakcje rządu z ostatnich 10 dni wydają się racjonalne. Dlatego należy się polskiemu społeczeństwu odpowiedz na następujące pytania:
        👑 Kto i dlaczego podjął decyzję, że jako jedyny kraj UE nie wzięliśmy w styczniu udziału w przetargu na testy i maski? Czy wiedział o tym premier?
        👑 Co rząd i agendy rządowe zrobiły w styczniu i lutym w celu przygotowania naszego kraju do epidemii? Konkretnie, kto i jakie podejmował decyzje i działania, dzień po dniu?
        👑 Dlaczego do pierwszego tygodnia marca były tylko cztery punkty wykonywania testów na koronawirusa, co spowodowało radykalne opóźnienie działań? Dlaczego nie opracowano wcześniej planu zagęszczenia miejsc dokonywania testów? Kto za to odpowiada?
        👑 Dlaczego dopiero ostatnio opracowuje się procedury postępowania w szpitalach, transporcie, sklepach, aptekach, itp z wirusem?
        👑 Dlaczego nie dokonano centralnych zamówień środków higieny, np masek, kombinezonów itp dla szpitali? Kto za to odpowiada?
        👑 Czy to prawda, że Duda i Szumowski, byli w trakcie epidemii na nartach we Włoszech?
        👑 Kto odpowiada za to, że w Polsce mamy tylko 50.000 testów na koronawirusa? Kiedy zostały podjęte decyzje, że to wystarczy? Kiedy i o ile drożej zamówiono kolejne testy?
        👑 Ile osób z ponad 100.000 osób wracających w marcu z krajów objętych epidemią zostało przetestowanych na obecność wirusa?
        👑 Kto odpowiada za brak badań przeprowadzanych na lotniskach i granicach? Czy wiedział o tym premier?
        👑 Czy prawdą jest, jak powiedział Andrzej Duda, że pierwsze przypadki wirusa pojawiły się w zachodniopomorskim już w styczniu? Ile czasu obecność wirusa w Polsce była zatajana przed społeczeństwem?
        👑 Kto odpowiada za to, że w Polsce jest tylko 10.000 respirator /w Czechach 300.000/? Kiedy zostały zamówione kolejne respiratory i o ile drożej? We Włoszech wysoki poziom śmiertelności wynika przede wszystkim z braku możliwości podłączenia zarażonych wirusem do respiratorów.
        👑 Co stanie się z pacjentami hospitalizowanymi w związku z obecnością konawirusa, gdy zostanie /pewnie w kwietniu/ przekroczona granica 10.000 i nie będzie już dla nich respiratorów? Jakie leczenie będzie dla nich przewidziane?
        👑 Na co zostanie przeznaczona pomoc finansowa UE związana z pandemią? Czy zostaną zachowane procedury przetargowe, czy ponownie tylko firmy związane personalnie z partią rządzącą będą mogły skorzystać z tych środków?
        👑 Czy decyzja o zamknięciu granic nie sparaliżuje eksportu i importu, nie ograniczy wymiany gospodarczej, a więc nie powiększy kryzysu gospodarczego?
        👑 Rząd Niemiec przeznaczył ok. 50 mld Euro na pomoc niemieckiej gospodarce? Ile na pomoc polskiej gospodarce przeznaczy rząd polski? Na jaką wielokrotność środków przeznaczonych na propagandę /2 mld zł/ w mediach reżimowych mogą liczyć Polacy i polscy przedsiębiorcy w sytuacji ogromnego, a niezawinionego przez nich kryzysu?
        👑 Kto sprowadzi do Polski Polaków pozostających poza granicami kraju, gdy loty zostały odwołane, a granice zamknięte?
        👑 Na jaką pomoc mogą liczyć małe i średnie firmy, zwłaszcza z sektora usług /transport, turystyka, handel poza spożywczym, sport, rekreacja, gastronomia, kultura, kosmetyka.../, które mają w marcu radykalnie zmniejszone przychody, a przestój potrwa /jak pokazuje przykład Chin/ przynajmniej 3 miesiące? Kto zapłaci za nich ZUS i wynagrodzenia dla tysięcy pracowników? Kto uchroni ich przed bankructwem?

        👑 Kto zapłaci pracownikom upadających małych i średnich firm zatrudnionych na innej podstawie niż umowy o pracę? Te osoby już obecnie nie mają przychodów.
        👑 Kiedy może zostać wprowadzona pomoc w postaci przesunięć płatności podatkowych, stworzenia tanich, sponsorowanych z budżetu kredytów dla przedsiębiorców, kiedy zostanie opracowany i wdrożony program przeciwdziałania kryzysowi gospodarczemu i program wsparcia rozwoju gospodarczego w związku z koronawirusem?


        25 lutego odbyło się pierwsze posiedzenie Senatu w tej sprawie, zbojkotowane przez senatorów PiS /niejaki Karczewski od pół roku robi tylko dwie rzeczy: napieprza bez opamiętania w Marszałka Grockiego i chce jego odwołania oraz po godzinach dorabia w szpitalu, już legalnie/. Dopiero to posiedzenie opamiętało rząd i rozpoczęło myślenie o Polsce. Partia rządząca już tyle razy kłamała i tyle razy walkę polityczną przedkładała nad współpracę i porozumienie, nad dobro wspólne, że należy się Polsce i Polakom pełna informacja i przejrzystość działań. WZYWAM PREMIERA DO ODPOWIEDZI NA WSZYSTKIE PYTANIA. TO SIĘ NAM PO PROSTU NALEŻY 🤝
        • marii51 znalazlam Czuk.1 15.03.20, 12:00


         Mariusz wiesz,że szukam jak Ciebie nie widujęsmile
         jest ok Pozdrawiam
         a i wiiadomości przednie ... n/t USA forum.gazeta.pl/forum/search,.html?&query=czuk.1&sortMode=DATE&queryMode=SIMPLEALL&pageNumber=1
         • marii51 CD komentarzy z 15.03.20, 12:04
          AQUANET
          14.03.20, 16:51
          ...nie wprowadzono zamordystycznych ustaw, ograniczono rozprzestrzenianie wirusa wśród najgroźniejszych (często bezobjawowych) nosicieli, czyli dzieci, zalecono opiekę nad najbardziej zagrożonymi ludźmi - w podeszłym wieku - i ZAAPELOWANO do społeczeństwa o odpowiedzialne zachowanie (podano wzorcowy model). I do widzenia. Nikt nie zmieniał prawa w trybie pilnym, żeby poszerzyć możliwości legalnego terroru władzy i ograniczyć ludzkie swobody. Chroni się gospodarcze podstawy bytu państwa i ludności. Po epidemii raczej prędzej niż później wróci normalność. W przeciwieństwie do tych "demokratycznych" państw, w których po zarazie wskutek pochopnych kroków zacznie się jazda połączona z kryzysem gospodarczym o niespotykanym przebiegu.

          Zdziwimy się, jaka nastąpi rewolucja w strukturze ekonomii. W cenie będą nie prdoleni pseudoguru od kołczingów i inni szamani załganej obecnej "usługowej" rzeczywistości rynkowej, zarabiający kupę kasy na wydumanych zabobonach o pseudonaukowych nazwach, tylko ludzie wykonujący konkretną pracę dającą konkretny efekt. Już widać, że tzw. "przemysł rozrywkowy" bierze w dupę. I dobrze, bo wytwarza góvvno skrojone na wydrenowanie kieszonkowego od nastolatków. Proces rozszerzy się na inne oszukańcze branże. Oby.""
          • marii51 Re: ZAGROŻENIE EPIDEMII już Pandenia 15.03.20, 13:36
           Koronawirus w Polsce.
           100 tys. osób w Polsce w najbliższym czasie może zostać objętych kwarantanną
           Koronawirus w Polsce. Patrole policji, które kontrolują kwarantannę mieszkańców naszego kraju, będą wzmacniane przez wojsko - poinformował rząd w niedzielę. Nawet 100 tys. osób może być objętych kwarantanną w najbliższych godzinach - wynika z najnowszych informacji

           Na kilku przejściach, na granicy z Niemcami, utworzyły się kolejki. One, jesteśmy przekonani, stopniowo będą rozładowywane, będą się zmniejszały. Namawiamy też do zapoznania się z informacją na stronach Straży Granicznej, na której właśnie jest informacja i będzie podawana informacja, na których przejściach ten ruch jest mniejszy, a na których większy. W ciągu nocy, od momentu uruchomienia tej możliwości, blisko 12 tys. osób zgłosiło się za pośrednictwem strony LOT swoją chęć powrotu do kraju. Pierwsze samoloty za ocean wylatują już dzisiaj. To głównie USA, ale nie tylko. Dziś też będą dwa pierwsze czartery zrealizowane z Londynu. Na bieżąco informacje proszę śledzić na stronie LOT-u - powiedział szef KPRM.CZYTAMY TU CALOŚĆTekst linku
            • marii51 Re: ZAGROŻENIE EPIDEMII już Pandenia 15.03.20, 13:43
             Katarzyna Hoffmann-Pirogowicz jest w miejscu: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego.
             · Wrocław, województwo dolnośląskie
             Cześć znajomy i nieznajomy. Koleżanko, sąsiadko, panie znany ze spaceru.
             Wiesz, że jestem lekarzem? Otóż jestem. Pediatrą. Od 10 lat w szpitalu przy Koszarowej.

             Od kilku dni, decyzją wojewody nie pracuję w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym, tylko w Jednoimiennym Szpitalu Zakaźnym z przeznaczeniem dla pacjentów Covid19
             Jestem właśnie na dyżurze. I będąc świadomą rzeczy, o których nie wiesz, lub się nimi dotąd nie interesowałeś, martwię się o to co nas wszystkich czeka. Boję się, podobnie jak Ty. Też mam bliskich, starszych, schorowanych, z niedoborami odporności, z chorobami przewlekłymi. Mam też dzieci, o które każda matka drży zawsze, niezależnie od tego że mówią, że one "prawdopodobnie" przechowują łagodnie.

             Mam wiedzę o tym jak funkcjonuje nasz system ochrony zdrowia. Mam wiedzę co to naprawdę znaczy, że jesteśmy niedofinansowanie jako resort. Że jest za mało sprzętu. Ze nie ma rezerw materiałowych w kraju. Od kilku dni próbuję kupić maseczkę z odpowiednim filtrem, nie ma ich nigdzie. Wykupiono je. Efekt jest taki, że nie ma ich dla nas. W szpitalu oszczędzamy każdą sztukę zwykłych maseczek chirurgicznych. Ich także zaraz dla nas nie będzie.

             Mam wiedzę dlaczego protestowaliśmy jako środowisko. Wiedzieliśmy, że system jest niewydolny i bez koronawirusa. A w odpowiedzi na protesty usłyszeliśmy #niechjadą. I część pojechała. A Ci, co zostali mieli po tych słowach pęknięte serca. Ale kochają swoją pracę, poświęcają dla niej zdrowie i życie, ryzykując dla Was, więc wciąż w niej trwają.

             Mam wiedzę, że jest nas dramatycznie mało. Wszystkich medyków. Nie tylko lekarzy. Średni wiek pielęgniarek to 58 lat. Mówi się, że wirus jest niebezpieczny dla starszych osób? Jak myślisz, czy dla wirusa to dopiero powyżej 60tki? One będą musiały to sprawdzić, opiekując się chorymi. Bo prawdopodobnie zachorują. Tak jak my. Tak jak ja.

             Lubisz mnie? To #ZOSTANWDOMU

             Nie lubisz? To może lubisz moje dzieci i ich dziadków? ZOSTAŃ W DOMU

             Lubisz, ale myślisz że wiesz lepiej i uważasz, że siejemy panikę? Poczytaj o Włoszech, oni też tak mówili. Informowani o tym by się nie całować na przywitanie, że śmiechem krzyczeli, że wolą umrzeć niż zrezygnować ze swoich zwyczajów.
             Umierają...

             Nie znasz mnie? Przychodząc do szpitala czy przychodni także, ale ufasz mi, bo zakładasz ze o zdrowiu wiem więcej od Ciebie. Zaufaj też dziś. ZOSTAŃ W DOMU!

             Nie znasz mnie, ale masz swoich bliskich, ktorzy zachorują. To będą Twoi rodzice, dziadkowie, jeśli jesteś młody i ich masz. Część z nich umrze. Naprawdę masz to gdzieś? Bo chodząc teraz do sklepów, spotykając się w większym niż Twoi najbliżsi gronie, do kościoła, na siłownię, place zabaw, pokazujesz że masz to gdzieś.

             Proszę, zostań w domu. 🙏

             --
             ''Szczęście to nie tylko co los nam daje... ,
             ale tez wtedy, gdy nam szcęścia nIe odbiera""
              • marii51 SZPITAL W Łomży 16.03.20, 11:36
               MINISTERSTWO
               POSTNOWIŁO
               ZAMKNĄC SZPITAL -- ALE Według lekarzy placówka nie jest przygotowana na przyjęcie pacjentów z podejrzeniem lub stwierdzonym już zakażeniem koronawirusem. - Najpierw musimy zadbać o własne bezpieczeństwo, bo jeśli my się zarazimy, kto zajmie się pacjentami? U nas tych środków ochrony osobistej brakuje. Dyżur zaczynamy pełnić dzisiaj o północy. Wszystko powinno być gotowe na ten moment, a nie ma nic. Dlatego będziemy w pracy, ale odmówimy wykonywania czynności - mówiła kierownik techników elektrokardiologii Marta Klęczak cytowana przez portal naszemiasto.pl. - Dojechały fartuchy, ale tylko kilka sztuk i w rozmiarze XL. Pielęgniarka, która ma 150 cm wzrostu, może wyjść rękawem - powiedziała inna z pracownic szpitala.


               - Szpital jest kompletnie nieprzygotowany na walkę z Covid-19. Nie ma sprzętu, nie ma prawie nic, nie ma sprzętu ochronnego, masek, gogli, fartuchów. To będzie tragedia, nie damy rady, personel sam trafi jako pacjenci i nie będzie komu was ratować. Decyzja o lokalizacji szpitala zakaźnego w Łomży, w mojej ocenie jest czysto polityczna, kompletnie niemerytoryczna. Jesteście na długi czas pozbawieni podstawowej opieki medycznej. Przykro mi. Boję się o własne życie - dodał z kolei jeden z lekarzy szpitala w Łomży internista Karol Jakacki.

               OTO Z JAKIMI PROBLEMAMI
               wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25792818,szpital-w-lomzy-ma-przyjmowac-pacjentow-z-koronawirusem-mieszkancy.html


               • marii51 WRACAM DO ATAKU PRZEZ CHOROBĘ 16.03.20, 12:02
                POWRACAJĄ NASTĘPNI I PO ZBADANIU KOLEJNYCH WIELE WIELE OKAŻE SIĘ
                W POZOSTAŁYCH wojew co raz więcej
                za pózno stanowczo za pozno
                rozpoczęto sprawdzanie wszystkich wracajacych do Kraju i poddawaniu ich kwarantannie
                Od stycznia zabawy w sejmie z palcem Lichockiej były wazniejsze niż bezpieczeństwo Polaków !!!![
                DLACZEGO KACZYŃSKI taki do tej pory znajĄcy się na wszystkim
                ani słowem się nie odezwie?
                bo skutki nieznajomości nowoczesnych wirtualnych możliwości prezesa przerastają.....
                nikt go widocznei nei zawiadomił,że świat pogrązony w epidemii pochodzacej od Chin!!

                na co on tak oczekuje? jaki moment chce wykorzystać komu zarzuci niedbalstwo zradu obecnego? owszem sobie ansolutnie --przecież siedzi z tylu!! szefpanstwa sortumajlepszego!!

                https://bi.im-g.pl/im/55/99/18/z25792853IH,Koronawirus-w-Polsce.jpg
                • marii51 Re: WRACAM DO ATAKU PRZEZ CHOROBĘ 16.03.20, 12:25
                 i znalazly by się pieniądze
                 scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/89966021_2789617684605575_6987222860657852416_n.jpg?_nc_cat=1&_nc_sid=110474&_nc_ohc=TxKrWq8I298AX_CJotw&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=b923306459cafe3125d0ba6599c79ef6&oe=5E937009
                 --
                 ''Szczęście to nie tylko co los nam daje... ,
                 ale tez wtedy, gdy nam szcęścia nIe odbiera""
                 • marii51 Re: WRACAM DO ATAKU PRZEZ CHOROBĘ 16.03.20, 13:13
                  Od dzisiaj wewnątrzkrajowe loty będą zawieszone - powiedział w Polsat News Michał Dworczyk, szef Kancelarii Rady Ministrów. Jak dodał, to decyzja premiera. - Ona dzisiaj zostanie zapewne przez pana premiera potwierdzona na zespole zarządzania kryzysowego, który zbierze się o 11.30 - dodał.

                  Przypomnijmy, że wcześniej na zawieszenie wewnątrzkrajowych lotów zdecydował się LOT. Poza tym w związku z zagrożeniem epidemicznym zawieszone zostają międzynarodowe pasażerskie połączenia lotnicze i kolejowe.

                  Do Polski nie mogą wjeżdżać cudzoziemcy. Z kolei Polacy mogą wracać do kraju. Będą poddani 14-dniowej domowej kwarantannie. Jak szacuje resort zdrowia 30 000 osób chce wrócić do Polski, kilkaset tysięcy Polaków jest za granicą.wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-jest-decyzja-kprm-ws-wewnatrzkrajowych-lotow-6489495911475329a?utm_medium=push&utm_source=pushpushgo&utm_campaign=WPWiadomosci-push
                  • marii51 nie zabraknie ludzi o dobrym sercu 16.03.20, 13:24
                   a Warszawie mało ludzi jest bardzo potrzebujacych?
                   Niech wszytskie limuzyny rządowe się zgłoszą z kierowcami
                   i rozwożą samotnym chorym robia zakupy--
                   bo ludzie z mniejszych miejscowosci juz to robią

                   Ryszard Gajda chce pomóc przetrwać czas walki z koronawirusem starszym mieszkańcom gminy. Skrzyknął wolontariuszy i gratis dowozi sprawunki do domów. Zainteresowanie jest spore.

                   Ryszard Gajda był jednym z kandydatów w lutowych wyborach na burmistrza Ozimka. Szefem gminy nie został, ale nie ostudziło to jego zapału do tego, by pomagać innym.

                   - Zamysł był taki, że działamy na terenie Ozimka i pobliskich miejscowości, ale dzwonią do nas też ludzie z ościennych gmin, m.in. z Turawy, Zawady, a nawet z Opola. Nie mamy serca odmówić, dlatego w miarę możliwości jeździmy i tam - mówi przedsiębiorca, który prowadzi w Ozimku lokal gastronomiczny. - Seniorzy dzwonią do nas i mówią, czego potrzebują. Zwykle jest to pieczywo, woda, środki przeciwbólowe... Na zakupy wykładamy z własnych pieniędzy, a senior płaci nam za nie przy odbiorze. Za dowóz nie doliczamy ani złotówki.Tekst linku
                    • marii51 WRÓCIŁA Z WLOCH I JĄ WOZILI TAM I SPOWROTEM 16.03.20, 14:24
                     Z podejrzeniem koronawirusa krążyła pomiędzy szpitalami. 60-latka zakażona, 13 osób odizolowanych
                     UZ
                     16.03.2020 13:20
                     Pacjentka z podejrzeniem zakażenia nowym koronawirusem była kilkukrotnie transportowana między szpitalami w Legnicy i we Wrocławiu. Test na obecność wirusa SARS-CoV-2 dał wynik pozytywny. Konieczne było odizolowanie 13 osób, które miały styczność z zakażoną 60-latką.

                     kOGO ZA TO OBWINIĆ ,BO NARAŻONO 13 OSOB
                     NIE MA ?,ŻE POZOSTAJE W ZAKAŻNYM?
                     forum.gazeta.pl/forum/f,86794,a_gdyby_tak_nieba_przyblizyc.html
               • pia.ed Szpital w Łomży nieprzygotowany 16.03.20, 20:41
                www.tokfm.pl/Tokfm/7,171710,25792367,byla-poslanka-pis-o-przygotowaniu-szpitala-na-koronawirus-to.html


                Ten szpital nie jest przygotowany, by przekształcić go w jednoimienny zakaźny. To jest tak, jakbyśmy wysłali żołnierzy z pięściami na czołgi...
                Bernadeta Krynicka wylicza, że w placówce brakuje środków ochrony osobistej (takich jak kombinezony czy maski),
                sprzętu, izolatek, a personel "jest nieprzeszkolony".
                Posłanka obawia się , że tego personelu wkrótce w ogóle zabraknie, bo starsze osoby (będące w grupie ryzyka)
                będą obawiały się pracować, a młodsze - będą musiały zostać w domu ze względu na dzieci, które nie chodzą do szkół.
                - Już mnóstwo osób poszło na zwolnienia, inni mają taki zamiar. Przewiduję, że nie będzie rąk do pracy...                • marii51 Re: Szpital w Łomży nieprzygotowany 17.03.20, 10:11
                 Bernadeta Krynicka wykazała się (potworną niekceptacja )podczas
                 obecności niepełnosprawnych w Sejmie

                 i społeczeństwo jej tego nie wybaczyło --przegrala start na posłankę
                 PIS musiało ja docenić ! za zasługę z niepełnosprawnymi...
                 wystartowała na DYREKT SZPITALA w Łomży
                 A TERAZ

                 u prezesa nei ma się zlituj...
                 ZA KRYTYKĘ OBECNEGO RZĄDU W TRYBIE NATYCHMIASTOWYM ZOSTAŁA WYKRESLONA Z pis !

                 --
                 ''Szczęście to nie tylko co los nam daje... ,
                 ale tez wtedy, gdy nam szcęścia nIe odbiera""
                  • marii51 Re: a gdy personel ratowników 17.03.20, 11:36
                   Pamiętajmy o cichych bohaterach ostatnich dni. To diagności laboratoryjni pracują w pocie czoła sprawdzając kolejne próbki pod kątem obecności koronawirusa.

                   Wielki szacunek! 💪Pamiętajmy o cichych bohaterach ostatnich dni. To diagności laboratoryjni pracują w pocie czoła sprawdzając kolejne próbki pod kątem obecności koronawirusa.

                   Wielki szacunek! 💪scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/90011577_3057742427617440_8539120138136322048_o.jpg?_nc_cat=1&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=Iw0tZeMK10oAX_pR_D6&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&_nc_tp=7&oh=87f9aa5a55a0c832af30b94c5875dd03&oe=5E97A236

                   --
                   ''Szczęście to nie tylko co los nam daje... ,
                   ale tez wtedy, gdy nam szcęścia nIe odbiera""
                   • marii51 widomości do firm i przedsięborsyw 17.03.20, 11:42
                    Dzień dobry,
                    W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi postępowania na budowach w związku z epidemią. Przesyłam kilka sugestii do możliwego zastosowania, choć myślę, że w wielu miejscach są one już wprowadzone jako zdroworozsądkowe.
                    Nasze podejście i działania są analogiczne jak przy np. grypie, chorobach brudnych rąk. Obowiązują dwa podstawowe, naturalne obszary działań – ograniczenie kontaktu i higiena:
                    1. Najlepszym środkiem do ograniczenia możliwości zarażenia jest ograniczenie bliskiego kontaktu, wielu osób. Należy pamiętać, że praca w terenie, poza biurem jest mniej ryzykowna pod względem zakażenia wirusem niż np. wizyta w sklepie. Dlatego rozśrodkowanie pracowników jest najskuteczniejsze:
                    - rozsadzenie pracowników w biurach budów – na ile są możliwości np. do pomieszczeń gdzie użytkownicy są nieobecni, zajęcie sali konferencyjnych
                    - ograniczenie wchodzenia do wszystkich pomieszczeń biura przez PW, Dostawców, drzwi zamykane na klucz, tabliczki na drzwiach informacja o niewchodzeniu i z numerami telefonów kontaktowych,
                    - prowadzenia spotkań, wydawanie dyspozycji – o ile to możliwe w większych pomieszczeniach lub na świeżym powietrzu, uwzględniając maksymalną konieczną ilość uczestników lub wykorzystanie możliwości telekonferencji – np. w spotkaniach z inżynierem, szefami PW,
                    - prowadzenie szkoleń wprowadzających, rozprowadzeń pracowników tylko poza biurem – takie miejsce można wyznaczyć na terenie wznoszonego budynku, obiektu, na świeżym powietrzu przed tablicami BHP,
                    - rozmowy bezpośrednie staramy się maksymalnie ograniczyć w czasie,
                    - przesuwanie pracowników w czasie (np. o kwadrans), przyjścia do pracy, posiłków, mycia się (tak, aby w szatniach, bramkach nie tworzyły się w jednym czasie duże skupiska osób),
                    - przy wyjściu poza budowę po środki spożywcze do sklepu należy proponować zakupy przez jedną osobę np. wg listy,
                    - staramy się nie mieszać składu pracowników np. pracujących razem i razem dojeżdżających,
                    - prace należy organizować tak, by unikać zgrupowania pracowników w jednym miejscu,
                    - - należy zmniejszyć liczbę osób w windach na budowach kubaturowych – i raczej przemieszczać się w swoich grupach,
                    - należy unikać, by pracownicy wchodzili grupami do pomieszczeń wejściowych z bramką, stali tam w kolejce do logowania karty,
                    - osoby z widocznymi objawami chorobowymi (kaszel, widoczny rumień temperaturowy, katar) powinny być poproszone do wyznaczonego przygotowanego pomieszczenia/miejsca – np. wolny kontener. Należy przeprowadzić krótki wywiad, skąd przyjechały, od kiedy mają objawy. Następnie należy powiadomić przełożonego danego pracownika i kierownika budowy. KB podejmuje decyzję o powiadomieniu PIS. Osoby z objawami chorobowymi (niezależnie, czy to wirus, czy bakteryjne przeziębienie) nie powinny być kierowane do pracy, czy do szerszego kontaktu z innymi pracownikami. Pracownicy powinni być kierowani na kwatery lub do domu.
                    Odsyłając pracownika należy poprosić o dane: imię nazwisko, adres i nr. telefonu oraz nazwę firmy.
                    - mierzenie temperatury jest nieskuteczne ze względów profilaktyki, gdyż zarażają także osoby w okresie inkubacji wirusa tj. nawet 10 – 14 dni, kiedy nie występują żadne objawy, a niektóre te objawy mają bardzo ograniczone. Ponadto brak podstaw prawnych, więc jest to działanie wyłącznie psychologiczne. Nie należy jednak pokładać w niej wiary w skuteczność. Na budowach kubaturowych (wejścia przez bramki) można poddać weryfikacji pracowników poprzez pytanie czy czują się dobrze i czy nie są widoczne objawy chorobowe (pracownik ochrony, koordynator, wyznaczona osoba). Jeżeli jest termometr na budowie można badać pracownika wyłącznie gdy pracownik wyrazi na to zgodę.
                    - stosowanie masek jednorazowych może stwarzać poważne ryzyko. Ludzie nie przyzwyczajeni do stosowania masek i nie stosujący wymagań jak przy pracy z substancjami szczególnie niebezpiecznymi często ich dotykają i poprawiają - przenoszą wtedy wirus/bakterie z rąk na twarz i odwrotnie. Po zdjęciu masek często wycierają rękoma nos, twarz – szczególnie spoconą. Maski z zaworkiem są kompletnie nieskuteczne przy stosowaniu przez osoby zarażone. W przypadku stosowania masek, wtedy gdy definitywnie mamy kontakt z osoba zarażoną, przed ich dotknięciem i po zdjęciu i wyrzuceniu należy bezwzględnie umyć ręce, a maskę wyrzucić do pojemnika na odpady,

                    2. Podstawowe zasady higieny:
                    - myjemy ręce, często – szczególnie po przyjściu do pracy, z terenu prac, przed wejściem do toalety i po wyjściu, po przyjęciu przesyłki, dokumentów. Ręce wycieramy wyłącznie w ręczniki jednorazowe (żadne materiałowe), zużyte staramy się zgnieść w kulkę i dopiero wyrzucić do pojemnika.
                    - dobrym środkiem dezynfekującym jest zwykłe mydło – ważne, by dokładnie namydlić dłonie. Środki do dezynfekcji są dobrym rozwiązaniem - o ile można je dostać. Można stosować zwykły denaturat do przecierania dłoni, klamek, blatów. Właściwości dezynfekujące ma również ocet (min. 10% - czyli nie rozcieńczamy) lub lepiej tzw. „kali” (nadmanganian potasu rozpuszczony w wodzie – kilka kryształków na litr – 0,05% roztwór – ostatnio do kupienia jeszcze w aptekach) i woda utleniona (świeża). Takie działanie mają substancje zawierające chlor (podchloryny – wybielacze, środki do mycia sanitariatów) – ale tych do rąk nie używajmy, możemy nimi dezynfekować toalety, sanitariaty – należy pamiętać o spłukaniu wodą resztek,
                    - toalety powinny być z wodą lub bieżąca woda i środki do mycia powinny być w pobliżu.
                    - nie witamy się przez podanie ręki, uściski, pocałunki,
                    - nie udostępniamy innym osobom telefonu do rozmowy, klawiatury komputera,
                    - utrzymujemy bezpieczny dystans od rozmówców (1,5 – 2 m),
                    - po posiłku, wypitej kawie, herbacie – myjemy naczynia, nie zostawiamy brudnych. Opakowania po jedzeniu usuwany do pojemników na odpady,
                    - nie należy częstować się pożywieniem, słodyczami, napojami, pożyczać sztućców
                    - ubrania wieszamy na swoich fotelach, krzesłach – nie na zbiorczych wieszakach.
                    - często wietrzymy pomieszczenia,
                    - drzwi, które nie są niezbędne do ograniczenia dostępu pozostawiamy otwarte, by ograniczyć dotykanie klamek,
                    - do wizyt na terenie prowadzenia robót używamy rękawiczek (takie jakie mamy w katalogu – nie muszą być jednorazowe),
                    - zapewniamy rękawiczki wszystkim pracownikom z poleceniem ich stosowania,
                    - kontrolujemy, by pracownicy nie wymieniali między sobą środków ochrony indywidualnej – rękawic, okularów, szelek, hełmów.
                    - można wyznaczyć osoby, by okresowo przecierały klamki, poręcze (np. pracownik ochrony w swoim pomieszczeniu z bramką), Nie jest to bardziej ryzykowna czynność od zwykłego dotykania tych miejsc.
                    - odpady z pojemników w kuchni, należy usuwać bez ich dotykania poprzez zawiązanie worka. Dlatego nie należy dopuszczać do ich przepełniania.

                    Podstawowym wymaganiem, bez którego nie można się obejść jest zdrowy rozsądek! Nie wolno ulegać panice! Należy się tez stosować do informacji przekazywanych przez jednostki medyczne!
                    Koordynatorzy BHP na budowach powinni dopilnować wprowadzenia powyższych zaleceń i wzmocnić koordynacje właśnie tych działań w obu obszarach.

                    Bardzo istotne jest, by pracownikom przekazywać na bieżąco informacje o podejmowanych działaniach. Ważne, by wszyscy byli świadomi dlaczego tak postępujemy, i że jest to skuteczne, jeżeli wszyscy będą przestrzegać zasad higieny. Należy kłaść nacisk, by pracownicy nie zatajali objawów różnych schorzeń ze strachu przed wyrzuceniem.
                    --
                    ''Szczęście to nie tylko co los nam daje... ,
                    ale tez wtedy, gdy nam szcęścia nIe odbiera""
                    • marii51 nASI LEKARZE nie mowią o tym? 17.03.20, 12:44
                     "Przyjmowanie leków przeciwzapalnych (ibuprofen, kortyzon) może być czynnikiem pogarszającym przebieg infekcji" - napisał na Twitterze Veran. W przypadku występowania gorączki zalecił stosowanie środków z paracetamolem oraz konsultację z lekarzem.

                     Czytaj więcej na fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-francja-minister-zdrowia-o-stosowaniu-lekow-przeciwzapalnych,nId,4386586#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
                • marii51 Re: Szpital w Łomży nieprzygotowany 17.03.20, 11:55
                 dziś 11:18 Podlasie jedynym regionem w Polsce bez koronawirusa

                 Jedynym województwem w Polsce, w którym nie stwierdzono koronawirusa, jest województwo podlaskie. Jak to możliwe? Jedni zwracają uwagę, że to zasługa czystego powietrza i natury, a co za tym idzie "mocniejszych" organizmów Podlasian, inni żartują, że przyczyny należy szukać w rozpowszechnianym przez memy przywiązaniu mieszkańców do bimbru i swojskiego stylu życia.>>
                 szpital w LOMŻY
                 JEST PRZYGOTOWYWANY, MIN ZDROWIA WYPOWIADAL SIĘ I TAM JEST OD PONIEDZIAŁKU WSZYTSKO DOWOŻONE

                 Podlaskie nie ma jak widać zjezdnych z urlopów
                 to wcle nei oznacza,ż enie pojawią się

                 --
                 ''Szczęście to nie tylko co los nam daje... ,
                 ale tez wtedy, gdy nam szcęścia nIe odbiera""
                 • stary_jary Re: Szpital w Łomży nieprzygotowany 18.03.20, 08:10
                  marii51 napisała:

                  > Podlaskie nie ma jak widać zjezdnych z urlopów
                  > to wcle nei oznacza,ż enie pojawią się
                  >
                  Bum:
                  wspolczesna.pl/do-siemiatycz-wrocilo-kilkadziesiat-osob-z-belgii-mieszkancy-spotykali-ich-w-sklepach-i-na-ulicy/ar/c1-14863811
                  A że ostatnie?... Jedno z mniejszych i to na wschodzie; a wirus przyszedł przewrotnie z zachodu. Można tylko się dziwić, że nikt (student, pracownik) z Warszawy nie przywlókł jeszcze.
                  • marii51 Re: Szpital w Łomży nieprzygotowany 18.03.20, 15:13
                   WIĘCEJ w czasie kwarantanny
                   owych przyjezdnych oby jak najmniej , oby !
                   okaże się, czy nie dopadłł ich wirus

                   ps zastanwiam się, cy uwzględniają że jest taka grupa ludzi ,że nie pojawia się gorąćżka wcale?
                   ---takich nieodpornych dużo jest A onkologiczni martwią się o siebie
                   niedobrze, jest i
                   .. Trwajmy z daleka jak najdalej od zarażenia się


                   --
                   ''Szczęście to nie tylko co los nam daje... ,
                   ale tez wtedy, gdy nam szcęścia nIe odbiera""
                   • marii51 Re: Szpital w Łomży nieprzygotowany 18.03.20, 15:53
                    do wiadomości jak to jest!!!!
                    fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-koronawirus-w-belgii-lekarz-skany-pluc-mlodych-ludzi-sa-prze,nId,4388719#iwa_source=special
                    --
                    ''Szczęście to nie tylko co los nam daje... ,
                    ale tez wtedy, gdy nam szcęścia nIe odbiera""
                    • marii51 powinniśmy mieć w apteczcce domowej 19.03.20, 13:06
                     W domowej apteczce na wypadek domowej kwarantanny i zachorowania, nie tylko na koronawirusa, ale chociażby na innego wirusa - np. grypy, powinniśmy mieć przede wszystkim leki pierwszej potrzeby. Zaliczamy do nich leki przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.

                     Należy mieć zapas paracetamolu zarówno dla siebie, jak i dziecka. W przypadku wysokiej gorączki można stosować te substancje zamiennie, co 4 godziny. Pamiętajmy także, że gorączkę najszybciej zbijają leki w czopkach (szybciej niż te podawane doustnie).

                     W domowej apteczce warto mieć także sól hipertoniczną do nosa, sól do nebulizacji, leki na ból gardła działające także przeciwzapalnie, syrop na kaszel (zarówno suchy, jak i mokry), ewentualnie leki udrażniające nos.


                     www.poradnikzdrowie.pl/aktualnosci/leki-i-produkty-ktore-warto-miec-w-domu-przygotuj-sie-na-koronawirusa-aa-LC1g-5Yet-ciGa.html
                     --
                     ''Szczęście to nie tylko co los nam daje... ,
                     ale tez wtedy, gdy nam szcęścia nIe odbiera""
                     • marii51 REAKCJA PO ZAMKNIĘCIU SPITALA 19.03.20, 15:19
                      CZAS NAJWYŻSZY ,ŻEBY RZĄD SKROCIŁ TO WSZYSTKO DO MINIMUM
                      TZREBA LUDZI ZMUSIĆ JAK DO NICH NIE DOCIERA ZARAZ LINK ODSZUKAM DLACZEGO ZAMKNIĘTO SZPITAL CALUTKI I WSZYSCY W ŚRODKU POZOSTANĄ !!
                      [b][ak długo ten spektakl zbierający żniwo ma trwać?
                      Kiedy wprowadzicie stan wyjątkowy i zarządzicie obowiązkową, trzytygodniową kwarantannę dla całej Polski i wysokie mandaty dla tych, którzy będą kwarantannę łamać?
                      Nie może być tak, że w czasie epidemii ludzie sami decydują o tym, czy kogoś zarazić, czy nie. Jedni są odpowiedzialni i siedzą w domach, zamknęli firmy, inni lekceważą temat.

                      To rząd, Główny Inspektor Sanitarny, Minister Zdrowia, Premier I Prezydent są dziś odpowiedzialni za bezpieczeństwo Polaków i to oni podejmują wiążące decyzje.

                      Czyli jeden szpital w Warszawie właśnie "odstrzelono".
                      I to nie byle jaki szpital. A jeśli w zakaźnym na Wolskiej, który robi testy na COVID19 znajdzie się taki "mądry"? I zakaźny zamkną? Co wtedy?

                      Naprawdę bez radykalnych działań, to wszystko pójdzie w bardzo złą stronę[./b]
                      • marii51 Re: REAKCJA PO ZAMKNIĘCIU SPITALA 19.03.20, 15:31
                       WIADOMOŚĆ Z OSTATNIEJ CHWILI. na fb
                       Właśnie otrzymałem informację od pielęgniarki pracującej w szpitalu na Banacha w Warszawie. Mówi, że szpital zamknięty.
                       Nie może wyjść. Jej mąż nie może wejść. Z informacji jakie uzyskałem wynika, że szef pielęgniarek i pielęgniarzy był we Włoszech. Po powrocie nie poddał się kwarantannie. W poniedziałek zorganizował spotkanie z całym personelem w szpitalu. Wczoraj okazało się, że jego żona na COVID19, dziś test na koronawirusa wyszedł pozytywnie u niego.
                       Szpital przed chwilą zamknięto. Wszyscy czekają na przyjazd Inspektora Sanitarnego i Wojewody.
                       Ciekawe czy i ilu lekarzy, ile pielęgniarek i ilu pacjentów zaraził?
                       Brawo władzo.


                       --
                       ''Szczęście to nie tylko co los nam daje... ,
                       ale tez wtedy, gdy nam szcęścia nIe odbiera""
                       • maria88 Re: REAKCJA PO ZAMKNIĘCIU SPITALA 19.03.20, 16:26
                        Witaj Mario . Widzę, że stale utrzymujesz swoje forum
                        i siebie w zdrowiu.Pozwolę sobie dodać nową wiadomość.
                        Czesi postanowili że od dzisiaj wszyscy nie mogą wychodzić z domu
                        bez maseczek. Co ja też uważam za bardzo mądre.
                        Ponadto zaczęli produkcje maseczek ze specjalnym
                        filtrem. Część już mają reszta do polowy kwietnia w dużych
                        ilościach. Kto nie ma maseczki powinien zasłaniać nos,usta
                        nawet chusteczką. Dla starszych ludzi są wyznaczone godziny
                        zakupów w sklepach. Moim zdaniem to jest bardzo mądre.
                        U nas odradzają noszenie maseczek bo ich brak.
                        Przy tym brak zorganizowanej pomocy dla samotnych seniorów
                        aby nie wychodzili z domu. Jak się nie dopominasz to
                        nikt ci nie pomoże. Zaraz szukam chusteczkę i bez niej nie będę się ruszać.
                        Może nawet nasączę ją przed wyjściem jakimś trunkiem.
                        Będzie miło pachnieć.
                        • pia.ed Korona wirus 19.03.20, 21:49
                         Witaj,
                         tez bym chetnie nosila maseczke... tylko ze u mnie od samego poczatku epidemii,
                         kiedy maseczki byly jeszcze do kupienia w aptekach, tutejszy Sanepid twierdzil stanowczo,
                         ze nic nie pomagaja zdrowym ludziom i jedynie sluza zakazonym,
                         aby nie roznosili choroby... Nawet maseczki operacyjne mialy byc nieskutecznene
                         jako ochrona przed korona wirusem. Szwedzi tak to sobie wbili do glowy,
                         a to jest bardzo posluszny narod, ze nikt maseczek nawet teraz nie nosi...
                         kiedy wirus co raz bardziej sie rozprzestrzenia.                         maria88 napisała:

                         Czesi postanowili że od dzisiaj wszyscy nie mogą wychodzić z domu bez maseczek.
                         Co ja też uważam za bardzo mądre. Kto nie ma maseczki powinien zasłaniać nos, usta
                         nawet chusteczką.

                         >
                         • pia.ed Korona wirus w Monaco... 19.03.20, 23:08
                          wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25805178,monako-ksiaze-albert-ii-zakazony-koronawirusem.html


                          Albert II, książę Monako pozytywnie przeszedł test na obecność Covid-19.
                          62-latek jest pod stałą opieką swojego lekarza prowadzącego i specjalistów
                          z Centrum Szpitala Księżniczki Grace.
                          - Książę Albert kontynuuje pracę w swoim biurze w prywatnych apartamentach.
                          Jest w stałym kontakcie z członkami swojego gabinetu, rządem
                          i najbliższymi współpracownikami....
                         • marii51 Re: Korona wirus jest bardziej niebezpieczny 19.03.20, 23:26
                          niż do tej pory sądziliśmy
                          Niebezpieczny SARS-COV-2
                          Jak wynika z testów Instytutu (NIAID wchodzi w skład Narodowych Instytutów Zdrowia) koronawirus może "żyć" na powierzchniach stałych nawet do kilku dni. Co gorsza, utrzymuje się i zaraża także w powietrzu!

                          Naukowcy dowiedli, że:

                          Koronawirus SARS-COV-2 na plastiku i stali nierdzewnej zostaje nawet do 3 dni.
                          Na kartonach koronawirus zostaje do około 24 godzin.
                          Na powierzchniach miedzianych koronawirus ginie dopiero po około 4 godzinach.
                          W powietrzu utrzymuje nawet przez 3 godziny!
                          ```dziś pomyslalam ,ż ejuz czas nosic maski i teraz patrzę ...

                          maria88 aż do nas zawitała,zeby tym też w Polsce już zajęli się

                          malo .. jeszce w tramwaju albo autobusie ludzie natychmiast odsuwają się dziwnie reeagują --bezmyslnośc w naszym kraju nie ma granić !!!

                          a Warszawiacy wybyli na place zabaw z rodzinami .. bulwary nad Wisłą potraktowali jak sspotkania z drinkami , piwem... jak tak byc nieodpowiedzialnym...
                          Więcej: www.planeta.pl/Ciekawostki/Koronawirus-SARS-COV-2-utrzymuje-sie-na-przedmiotach-i-w-powietrzu
                         • marii51 Re: Korona wirus jest bardziej niebezpieczny 19.03.20, 23:42
                          zdjęcie pokazuje,że siedzą w pdległości londynek.net/wiadomosci/Anglia+Kolejne+29+osob+zmarlo+na+koronawirusa+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=66107&fbclid=IwAR06YF8r_thCDdDAbTqYwEKJOWj-JVpKQ5iF2LsO90EZ9Rh0Gm_wileCz3Y
                          ale to nic nie jest pomocne jeśli okazało się że w powietrzu
                          tak dawniej wiatr roznosił ospę wietrzną


                          --
                          ''Szczęście to nie tylko co los nam daje... ,
                          ale tez wtedy, gdy nam szcęścia nIe odbiera""
                         • marii51 Re: Korona wirus jest bardziej niebezpieczny 20.03.20, 00:12
                          jestem całkowicie domowa
                          ale i mam prosty sposob na maseczkę
                          skladamy podwojnie ręcznik papierowy i układam w harmonijkę
                          nie mam akurat spinacza więc wkladam gymkę recepturkę i za ucho jedne i drugie i juz
                          spinaczem kto ma spinacz
                          a ja zwyczajnie robię pętelkę wkladam papier --
                          jak dawniej robilam wałeczzki do ondulacjii trwalej
                          i juz maseczka jest

                          --
                          ''Szczęście to nie tylko co los nam daje... ,
                          ale tez wtedy, gdy nam szcęścia nIe odbiera""
                        • marii51 caly czas dezynfekcja czy dom czy blok 20.03.20, 00:03
                         jeśli jesteś lokatorem bloku to...Lokatorze zapamiętaj!

                         - staraj się nie naciskać guzika domofonu, windy opuszkami palców. Rób to kostką w zgięciu palca, albo przez chusteczkę higieniczną

                         - drzwi, klamki otwieraj pięścią, łokciem lub biodrem. Jeżeli to problematyczne użyj chusteczki higienicznej

                         - staraj się nie dotykać poręczy na klatce schodowej

                         - z sąsiadem witaj się bez podawania ręki

                         - unikaj tłoku w windzie

                         - pamiętaj, że zawsze warto mieć przy sobie płyn, lub chusteczki do dezynfekcji rąk
                        • marii51 Re: REAKCJA PO ZAMKNIĘCIU SPITALA 20.03.20, 00:21
                         maria88 napisala..
                         U nas odradzają noszenie maseczek bo ich brak.
                         Przy tym brak zorganizowanej pomocy dla samotnych seniorów
                         aby nie wychodzili z domu. Jak się nie dopominasz to
                         nikt ci nie pomoże. Zaraz szukam chusteczkę i bez niej nie będę się ruszać.
                         Może nawet nasączę ją przed wyjściem jakimś trunkiem.
                         Będzie miło pachnieć.

                         właśnie chusteczki
                         .. kilka na zmianę ,żeby prac i prasować i znow zdezynfekować nawet trunkiem ---
                         ---kolejna sprawa to nasze dłonie jak zapanować,żeby ani razu nie dotknąc do oczu, nosa ust                         --
                         ''Szczęście to nie tylko co los nam daje... ,
                         ale tez wtedy, gdy nam szcęścia nIe odbiera""
                         • marii51 na kwarantannie nie sluchają 20.03.20, 12:34
                          Elbląg. Mężczyzna objęty kwarantanną wyszedł na spacer z psem
                          Do podobnej sytuacji doszło w Elblągu. Policja zadzwoniła do mężczyzny objętego przymusową kwarantanną, a ten poinformował funkcjonariuszy, że wyszedł na spacer z psem. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 zł - relacjonuje Polsat News.

                          Policja przypomina, że osoba objęta kwarantanną powinna zostać w domu i nie może wychodzić nawet do pobliskiego sklepu.

                          "Gdy potrzebujemy czegoś, należy o tym powiadomić policjanta, który nas odwiedza. Nie należy nikogo wpuszczać do mieszkania i nie odwiedzać innych osób. W przypadku, gdy mieszkamy wspólnie z innymi osobami, należy ograniczyć kontakt i zachować bezpieczny odstęp, wynoszący minimum 2 metry. Oczywiście, nie zapominajmy o zachowaniu higieny" - czytamy w komunikacie KKP Pleszew.
                          i to włąsnie bezmyslnośc juz zakażonych lub niewiedzących o tym....bo testy nie są wszędzie tak dostępne-- jak dla ministrow kilka godzin i mają wyniki..... dlaczego? muszą zawsze byc ludzie lepsi i ci gorski... to jest bbb smutne
                         • marii51 ekonomia trzesie się mowi Morawiecki 20.03.20, 12:40
                          tak opowiada ,ale za granicą
                          tu zaciemniają nam żebysmy mysleli ze wszystko jest w porządku
                          a po wojnie ?
                          jakie były wrunki ..czy ludzie tak lamentowali ? zakasywali rękawy i pracowali
                          pracowali w pocie czoła
                          a teraz chcą wszyscy tylko pieniedzy i pieniedzy
                          a tak trudno skromniej pożyć zalożyc że est post .i dusze można oczyscic od złogów wymagania bez końca dążenia do mieć--wszystko ,mieć jak najwiecej... spokojnie
                          80% jest ok tylko 20% wiata zagrożona
                          a wojny jak niszczyły... ludzkość .. .
                         • marii51 Re: ekonomia trzesie się mowi Morawiecki 20.03.20, 13:07
                          na co czekają ,
                          nie mają prawa tak zwlekać
                          trzeba oglosić stan nadzwyczajny

                          czy na samorządowych wyborach w niedzielę pis zyska większą przewagę w samorząach
                          po co im to? na co? gdy 1% ludzi rozchoruje i poumiera
                          KTO WRESZCIE ZACZNIE MOWIĆ DO kACZYŃSKIEGO
                          ON NIC NEI WIE, BO GO NIE UŚWIADAMIAJĄ ON NIE KORZYSTA Z komputera

                          --
                          ''Szczęście to nie tylko co los nam daje... ,
                          ale tez wtedy, gdy nam szcęścia nIe odbiera""
                         • pia.ed Biedny ojciec Rydzyk... 20.03.20, 15:18
                          marii51 napisała:

                          .... a teraz chcą wszyscy tylko pieniedzy i pieniedzy ....                          "Prosimy, abyście nie odkładali na potem przekazywania pomocy materialnej
                          na funkcjonowanie i istnienie jakże ważnych dla Polski i Polaków, w Ojczyźnie
                          i poza jej granicami, Radia Maryja i Telewizji Trwam". (...)

                          wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25807040,ojciec-tadeusz-rydzyk-prosi-o-wplaty-przed-koronawirusem-starczalo.html#s=BoxMMtImg2                         • maria88 Re: Biedny ojciec Rydzyk... 20.03.20, 15:45
                          Nam pokoleniu wojennemu i po, trudno stosować zakazy siedzenia w domu.
                          Nie przyzwyczajeni jesteśmy do tego,że mamy magazynować jedzenie ,
                          środki czystości aby móc przeżyć.Dobrze że nie brakuje wody zimnej
                          i ciepłej, żee jest dach nad głową . Jednak mimo wszystko sytuacja
                          jest b.trudna jak w komunikatach non stop słyszymy
                          o tragiedii we Włoszech i jak wirus opanowuje nasz kraj.
                          Co będzie dalej? - trudno przewidzieć. Trzeba chyba na to
                          poczekać 1,2 m-ce. Nigdy się tego nie spodziewałam, że
                          w tak banalny sposób człowiek u schyłku zycia może być
                          narażony na cierpienie psychiczne i izolację od otoczenia.
                         • marii51 Re: Biedny ojciec Rydzyk... 20.03.20, 16:31
                          i trwajmy nie poddawajmy się
                          wyszukuje prac roznych tak dla zmiany odwrócenia uwagi

                          ale mam rozmowy z dziećmi wnuczętami i tyci spotkania
                          z odbioru niewielkich zakupów jesień mialam b chorowitą ..
                          --jakbym wdrożyła się do obenej sytuacjii trzeba prztrwac
                          moja koleżanka zadzwoniła i zali mi się, wszystkim się zamartwia
                          fakt dwie corki za granicą co dzien ma kontakt
                          a ona na zas...a jak wnuki pootwieane fimy utrzymaja itd, itp
                          sama nie jest-- jest z mężem bliziutko park dzialka sklepy na wyciągniecie reki
                          ale trzeba przetrwać nawet o suchym chlebie i basta !

                          --
                          ''Szczęście to nie tylko co los nam daje... ,
                          ale tez wtedy, gdy nam szcęścia nIe odbiera""
                         • marii51 Re: Biedny ojciec Rydzyk...i PFN 20.03.20, 18:14
                          UZUPELNIAM

                          ŻE Polska Fundacja Narodowa

                          PFN twierdzi, że wspiera Ministerstwo Zdrowia w walce z koronawirusem. Resort: Nic o tym nie wiemy

                          20.03.2020 16:34
                          Polska Fundacja Narodowa zdecydowała o finansowym wsparciu państwa w walce z epidemią koronawirusa. Nie zdradza, ile pieniędzy postanowiła przeznaczyć na ten cel, zapewnia za to, że działania są skoordynowane z Ministerstwem Zdrowia. - Nic na ten temat nie wiemy - usłyszeliśmy w biurze prasowym resortu.
                         • marii51 Re: PREMIER OGLOSIL STAN EPIDEMII W POLSCE 20.03.20, 21:06
                          POWIEDZIAŁ M/INN

                          [b][Unikajmy kontaktu ze starszymi osobami - powiedział Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej./b] SESNIORZY muszą byc chronieni-- dostawa pod drzwi jesli konieczna

                          --
                          ''Szczęście to nie tylko co los nam daje... ,
                          ale tez wtedy, gdy nam szcęścia nIe odbiera""
                         • marii51 Re: PREMIER OGLOSIL STAN EPIDEMII W POLSCE 20.03.20, 21:10
                          LOT W AKCJII
                          ALE 4 SAMOLOTY NARAZ
                          TŁOK NIESAMOWITY

                          TO JEST ZABEZPIECZENIE ?PRZECIW WIRUSIE?
                          A ZAKAZONYCH PRZYBYWA PO TESTACH
                          ttps://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-i-lotdodomu-tlumy-na-lotniskach-okecie-wprowadzilo-zmiany-6490586581026945a


                          --
                          ''Szczęście to nie tylko co los nam daje... ,
                          ale tez wtedy, gdy nam szcęścia nIe odbiera""
                         • marii51 Re: PREMIER OGLOSIL STAN EPIDEMII W POLSCE 21.03.20, 15:15
                          kto zaniedbał? przecież teraz lądują tylko specjalne ::powrótdodomu""
                          i naraz 4 samoloty opuszczają pasażerowie
                          a moż eto jużsą ci bez temperatury? ale?
                          mialo byc tak,że wszyscy przylatujący na kawarantanne
                          ach to juz ci którzy podążąją jakoś dostać się do domów i zamkniębi muszą być na dwa tyg jeli tylko coś dzwonią na sanepid itd ... ok ale liczba mocno zakazonych wzrosła !!!! a samoloty jeszce wszystkich nie zwiozły !!!
                          https://pbs.twimg.com/media/ETafAcoXkAIJHO2?format=jpg&name=smallwiadomosci.wp.pl/koronawirus-i-lotdodomu-tlumy-na-lotniskach-okecie-wprowadzilo-zmiany-6490586581026945a


                          --
                          ''Szczęście to nie tylko co los nam daje... ,
                          ale tez wtedy, gdy nam szcęścia nIe odbiera""
                         • pia.ed Re: PREMIER OGLOSIL STAN EPIDEMII W POLSCE 21.03.20, 15:32
                          Po opublikowaniu zdjecia obiecano poprawe!

                          Rzecznik Okęcia Piotr Rudzki pytany przez nas, czy zdjęcie jest autentyczne i faktycznie zostało zrobione w ostatnich dniach na Okęciu, odpowiada:
                          - Faktycznie na lotnisku Chopina doszło do takich sytuacji, ale to się już nie powtórzy.

                          - Wdrożyliśmy działania zaradcze, mianowicie dziś w nocy przygotowaliśmy specjalne oznaczenia
                          na podłodze co 1,5 metra, aby móc tą kolejką zarządzić. Są również komunikaty głosowe mówiące o zachowaniu tej odległości.

                         • marii51 Re: PREMIER OGLOSIL STAN EPIDEMII W POLSCE 21.03.20, 15:48
                          pia a jakie katorgi musieli znieśc ludzie wracający przez granicę to nie mieści się w głowie ,,dzieci w samochodach 30 hodz
                          zwycajnie znieczulica rzążących .. nawet żolnierze niemieccy szybciej dotarli niż Polska służba

                          dlatego niemieccy dostarczali podstawowe atyk wode oraz pożywienie
                          co mieli robić ludzie z tych samochodów w kolejce 60kilometr --żadnych toalet !!!!
                          najgorsze jest to,że
                          wychodzą bardzo często na tle flag wypowiadają się jak to wszystko jest najlepiej
                          często nawet dziennikarze piszą że Polska wyróznia się na tle innych państw w Europie zaradnością ...

                          a jeszcze ..
                          jeśli ukarano już ponad 300 osob za przekraczanie zakazow to to powinno byc oglaszane wszędzie, żeby ludzie zdawali sprawę!!

                          --
                          ''Szczęście to nie tylko co los nam daje... ,
                          ale tez wtedy, gdy nam szcęścia nIe odbiera""
                         • maria88 Re: PREMIER OGLOSIL STAN EPIDEMII W POLSCE 21.03.20, 15:44
                          W sumie to jest nie ciekawie i kazdy powinien o siebie jakoś zadbać
                          w tym trudnym okresie. Sama dzisiaj musiałam wyjść po leki do apteki bo
                          psina zaczął na nowo chorować a potem do spozywczego bo
                          kończyła mi sie woda tez dla psiny a przy okazji dokupiłam
                          to czego mi zaczynąło brakować. I siedź tu seniorze w domu.
                          Oprócz mnie też było kilka osób starszych za sprawunkami.
                          Panie w aptece odgrodzone na odległośc 1 m tasmą
                          od kilienta na twarzy miały cos podobnego do zasłonki
                          jaką maja spawacze. Na plastikowej białej opasce
                          przyczepiona przezroczysta folia i to zakrywa twarz.
                          W sklepie spozywczym kasjerki też za szybami z folii
                          w rekawiczkach. Ograniczona w sklepie liczba
                          kilentów..W sklepie była dostawa towau i niczego
                          na półkach nie brakowało.
                          Po wyjściu dezynfekowałam dłonie sprayem
                          a w domu porzadnie wyszorowałam.
                          Może ten wirus mnie nie polubił.
                         • marii51 Re: PREMIER OGLOSIL STAN EPIDEMII W POLSCE 21.03.20, 15:58
                          maria88
                          nic nie jest wspominane,żeby w Zamościu ktoś pojawil się także nie ma ognisk,
                          ale nie wiemy ..i nallepiej zadbajmy nawet zakladając rękawiczki foliowe
                          podczas pobytu w sklepie będzie dobrze..

                          WIDZĘ ŻE LUDZIE POJEDYŃCZO LUB PARAMI SENIORZY
                          WYCHODZĄ Z PSEM LUB PO ZAKUPY i wracają z pęlnymi siatkami
                          widocznie koniecznie musieli coś dokupić
                          administracja naszej wspołnotyzawiadomila nas wszystkich,
                          ze pojawili się modzi ludzie chętnie nam pomóc
                          ale przecież nei wszyscy mają nasi tu mieszkańcy internet
                          --
                          ''Szczęście to nie tylko co los nam daje... ,
                          ale tez wtedy, gdy nam szcęścia nIe odbiera""
                         • pia.ed Re: PREMIER OGLOSIL STAN EPIDEMII W POLSCE 21.03.20, 16:52
                          No to rzeczywiscie w Polsce chroni sie ludzi przed wirusem! W Szwecji nic takiego o czym piszesz,
                          dotad nie zastosowano... Nie ma takze ustalonej ilosci osob w aptece czy w sklepie.
                          Chce pokazac jaka maseczka naprawde chroni ... jest ona na pierwszym zdjeciu
                          i uzywana wylacznie w Sluzbie Zdrowia.

                          www.svt.se/nyheter/inrikes/guide-coronaviruset


                          maria88 napisała:

                          Panie w aptece odgrodzone na odległośc 1 m tasmą od kilienta na twarzy miały cos podobnego do zasłonki jaką maja spawacze. Na plastikowej białej opasce przyczepiona przezroczysta folia i to zakrywa twarz.
                          W sklepie spozywczym kasjerki też za szybami z folii w rekawiczkach. Ograniczona w sklepie liczba kilentów...

                         • maria88 Re: PREMIER OGLOSIL STAN EPIDEMII W POLSCE 21.03.20, 21:50
                          Mario nie podają czy w miescie sa osoby zakażone ale u kilku
                          stwierdzono zakażenia w powiecie.
                          Te podawane informacje i tak nie są rzetelne
                          bo nie mogą być w sytuacji gdy wiadomo,że
                          starsi, schorowani i tak nie maja szans, że będą nim się zajmować
                          przy braku respiratorów i leków więc po co mają sie
                          ujawniać, że im coś zaczęło dokuczać.
                          Zeby tylko być odizolowanym.
                         • marii51 Re: PREMIER OGLOSIL STAN EPIDEMII W POLSCE 22.03.20, 07:27
                          maria88 napisała:

                          > Najlepsza to ta maseczka z butelkami na głowie.
                          > No łatwo dostępna.Ciągle pokazują w tv że ci i tamci szyją maseczki.
                          > Pytanie po co podają informacje że są nie potrzebne.

                          jesli kichniecie lub kaszel
                          i wirus ma siłe
                          czyli bedziemy akurat tam przechodzić i gotowe zarażenie jesli będziemy bez maski !!!

                          ktoś mi mowił,że wiadomości są
                          takie,że nie trzeba nosić Wroclawianka kuzynka nosi --
                          WIEMY JAKIE TAM WIELKIE OGNISKO !

                          3 godz utrzymywać się w obrębie połtora metra dokoła
                          twierdza naukowcy
                          ~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                          TU MAM ARTYK JAK WLOSI NAM PODPOWIADAJA O nielekceważeniu !
                          wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25810324,wlochy-system-na-granicy-zalamania-rozpaczliwy-apel-lekarzy.html
                          a my Polacy
                          jak nie dostaniemy nakazu pod grożbą kar to ,,
                          za zadne skarby nie robimy się powaznii odpowiedzialni
                          powinno bez końca grzmiec z megafonow i głosnikach..
                          nie ma możliwosci ,,, mowić o tych zabezpieczeniach bez końca

                          -- zostanie w domu
                          wczoraj niefortunnie odezwałam się do moich synów.. >>aż ugryzłam sie w język::
                          ... bo jak moglam im zarzucic że mi wszystkiego za dużo kupili.... a to tak wyuczona nasza natura życia
                          .
                          maria88
                          prawdą? -----nasza wyuczona zapamietana oszczędność nasza mentalność siedzi w nas...
                          .
                          a synowie...

                          mamo, bo to przecież chodzi o to,żeby jak najmniej bywać w sklepach w aptekach
                          lodowki zapełnić.. trudno--mrożonki i trudno..
                          ----""-siedzimy na pracach zdalnych ..musimy przetrwać
                          przepraszam was jak ja mogłam tak bezmyslnie powiedzieć... ...
                          bywają ze mną krociótko ubraznie wierzchnie zdejmuja i wywracają na drugą stronę w kąciku kładą ,,zeby nie donieść mi niczego z ubrania jedynie internetowe recepty... e recepty spr czy dobrze przygotowalam i
                          ''Szczęście to nie tylko co los nam daje... ,
                          ale tez wtedy, gdy nam szcęścia nIe odbiera""
                         • marii51 ludzie piszą..... 22.03.20, 09:11
                          Media pełne są obrazków, jak to naród pomaga lekarzom - czy to posiłkami, czy produkując sprzęt ochronny, czy destylując dezynfekanty. Na zdjęciu uchodźcy z Czeczenii szyją maseczki.
                          Niestety, z tymi obrazkami jest jeden problem.
                          Owszem, takie informacje są potrzebne - jednoczą ludzi, dają im jakieś zajęcie, dają poczucie możliwości zrobienia czegoś dobrego, poprawiają nastrój i tak dalej.
                          Problem z tymi obrazkami jest taki, że kolejny raz widzimy, jak Polskę ratują nie rozwiązania systemowe, ale pospolite ruszenie. Bo oczywiście tym ludziom należy się wdzięczność i wyrazy uznania, ale gdyby struktury państwa funkcjonowały prawidłowo, to cała ta produkcja byłaby jedynie wisienką na torcie. Czymś, co nie przechyliło szali zwycięstwa, bo i tak byliśmy przygotowani do walki.
                          Rząd, rzecz jasna, wykorzystuje te obrazki, pokazując że nie tylko jest świetnie przygotowany, ale też że ludzie pod jego przewodem (bo czyim innym) włączają się do działania i cały ten wirus u nas nie zadziała. Szczególnie, że statystyki mamy bardzo niskie i w ogóle wszystko działa doskonale.
                          _____
                          Gdyby opozycji chciało się zrobić coś sensownego, odpaliłaby serwis internetowy pokazujący, jak faktycznie wygląda sytuacja z koronawirusem w Polsce. Czyli:
                          • jak bardzo państwo jest do tego nieprzygotowane,
                          • jak bardzo ten rząd tygodniami nic nie robił (patrz: Ministerstwo Niedorozwoju i "szansa dla polskich firm" oraz o wiele tygodni spóźniony apel dotyczący produkcji środków ochronnych),
                          • jak bardzo nadal sobie nie radzi z całą masą decyzji, których warianty można było przygotować już miesiąc czy dwa temu,
                          • jak wielki chaos panuje przy sprowadzaniu obywateli RP do kraju,
                          • jak mało testów robi się w skali kraju,
                          • jak bardzo nikt tego wszystkiego nie ogarnia etc.
                          Do tego aktualizowana na bieżąco lista potrzeb w poszczególnych szpitalach i służbach, która kontrowałaby propagandę rządową, twierdzącą że generalnie to może i jest ciężko i będzie trudno, ale w sumie to jest zajebiście
                          (©Piotr Mikołaj Mikołajski)
                         • maria88 Re: ludzie piszą..... 22.03.20, 18:10
                          Zostałam zmuszona zainteresować się czy stomatolodzy przyjmują pacjentów.
                          I okazuje się:W obliczu pandemii dentyści zamykają gabinety, a pacjenci z bólem zęba mają coraz większy kłopot z umówieniem się na wizytę. Stomatolodzy mówią o brakach sprzętu ochronnego i o braku wytycznych z Ministerstwa Zdrowia. (www.tvn24.pl)
                          Kolejny bałagan w Słuzbie Zdrowia. Dentyści zamykają gabinety bo nie mają sprzetu ochronnego
                          dla siebie i pacjentów. Nie mają testów, które mógliby zrobić pacjentowi.M a k a b r a.
                          Wczoraj ukruszył mi się ząb a lada moment może bolec i co robić?
                         • marii51 Re: ludzie piszą..... 22.03.20, 20:09
                          maria88 napisała:

                          > Zostałam zmuszona zainteresować się czy stomatolodzy przyjmują pacjentów.
                          > I okazuje się:W obliczu pandemii dentyści zamykają gabinety, a pacjenci z bólem zęba mają coraz większy kłopot z umówieniem się na wizytę. Stomatolodzy mówią o brakach sprzętu ochronnego i o braku wytycznych z Ministerstwa Zdrowia. (www.tvn24.pl)
                          > Kolejny bałagan w Słuzbie Zdrowia. Dentyści zamykają gabinety bo nie mają sprze
                          > tu ochronnego
                          > dla siebie i pacjentów. Nie mają testów, które mógliby zrobić pacjentowi.M a k
                          > a b r a.
                          > Wczoraj ukruszył mi się ząb a lada moment może bolec i co robić?                          TO PRAWDA , WPROWADZONO NAGLE ZAKAZ OTWIERANIA GAB DENTYS-
                          JAK ZWYKLE BEZ ZAWIADAMIANIA STOMATOLOGÓW O jakiś czas
                          WCZEŚNIEJ -ewentualnie w każdym miescie chociaż kilka zabezpieczyć i podać w ogłoszeniu
                          izeby mogli chociaż dorażne przypadki móc pomóc z chorym ,z bolem ...
                          ---dlaczego trwa taki proces ?
                          ministerstwo powinno naradzić się-- ich tam jest dużo odpowiedzialnych

                          ---- wystarczy zerknąc jak dużo pieniędzy wzięli sobie na nagrody!!!!!


                          ''Szczęście to nie tylko co los nam daje... ,
                          ale tez wtedy, gdy nam szcęścia nIe odbiera""
                         • marii51 inne objawy.. oprzedzające... 23.03.20, 21:49
                          KORONAWIRUS - NAGŁA UTRATA ZAPACHU I SMAKU MOŻE OZNACZAĆ COVID-19
                          Powęska
                          Marcin Powęska
                          KORONAWIRUS Dzisiaj, 23 marca (12:29)
                          UDOSTĘPNIJ
                          KOMENTUJ (730)
                          Każdy, kto doświadcza nagłej utraty zapachu i smaku, może być ukrytym nosicielem koronawirusa SARS-CoV-2. Oznacza to, że może zarażać, mimo iż nie występują u niego widoczne objawy choroby.


                          lepiej wiedzieć ....
                          Czytaj więcej na nt.interia.pl/raporty/raport-koronawirus/strona-glowna/news-koronawirus-nagla-utrata-zapachu-i-smaku-moze-oznaczac-covid,nId,4398042#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
                         • marii51 Re: Ochrona przed wirusem... 25.03.20, 14:11
                          pia.ed napisała:

                          > www.expressen.se/kvallsposten/socialbidragstagare-far-tillverka-skyddsmasker/

                          co tu mamy? pia?
                          jednak Chińczycy zapowiadali ze wech i smak zanika--- oni pózno to odkryli -dlatego szybko pojawił się arty ale nei wiem gzdie ja go wkleilam

                          mamy w Polsce i to mlodego czlowieka wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25817856,koronawirus-zakazony-17-latek-ma-nietypowe-objawy-zamiast.html

                          --
                          ''Szczęście to nie tylko co los nam daje... ,
                          ale tez wtedy, gdy nam szcęścia nIe odbiera""
                         • marii51 Re: Ochrona przed wirusem... 25.03.20, 16:40
                          TERAZ 12 LATKA W kRAKOWIE
                          www.onet.pl/?utm_source=wiadomosci.onet.pl_viasg_wiadomosci&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=8515175d-1a80-42cd-b1ab-f7cdf38bac3d&sid=b177a2c9-166f-4113-9b28-185bbe554807&utm_v=2
                          --
                          ''Szczęście to nie tylko co los nam daje... ,
                          ale tez wtedy, gdy nam szcęścia nIe odbiera""
                         • maria88 Re: Ochrona przed wirusem... 26.03.20, 10:52
                          Nareszcie mądre wypowiedzi. Od dawna uważam,że maseczki są niezbędne dla
                          wszystkich i chronią . Jak ktos nie ma to są w necie informacje jak je uszyć.
                          zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/7,173954,25817198,kto-nie-nosi-ten-roznosi-czy-wciaz-maseczki-sa-dla-chorych.html#a=351&c=163&t=14&g=b&s=BoxNewsImg6
                          Zyczę wszystkim na forum aby ten wirus ich omijał.
                         • marii51 Re: Ochrona przed wirusem... 26.03.20, 13:17
                          TAK BYWA ŻE obawiamy się i
                          bartoszyce.wm.pl/640614,Miala-quotszkolne-objawy-koronawirusaquot-Nie-jest-jednak-zakazona.html?fbclid=IwAR3s3UELE1n5r03NuHYh3EWutPW1RfShkqqgVIXjH_3P1yxLUGn-1vsq_wM

                          --
                          ''Szczęście to nie tylko co los nam daje... ,
                          ale tez wtedy, gdy nam szcęścia nIe odbiera""
                         • marii51 Re: Ochrona przed wirusem... 26.03.20, 13:20
                          w GDANSKU Czeczenki jako pierwsze zgłosily się i szyją maseczki a tu
                          bartoszyce.wm.pl/640473,Szyja-setki-maseczek-quotChcemy-zadbac-o-tych-ktorzy-dbaja-o-nasquot.html?fbclid=IwAR1j18BHXoijACHweXduxbG_B1LZnMlES8BGgc5g7sJyXCerdPELvTmDoZU
                          --
                          ''Szczęście to nie tylko co los nam daje... ,
                          ale tez wtedy, gdy nam szcęścia nIe odbiera""
                         • marii51 Re: Ochrona przed wirusem... 26.03.20, 17:18
                          OGROMNIE TO WAŻNE kobiety ruszyły szyć
                          wspanilae
                          bo prosze jak to jest w Warszawie a ktoś udaje że tak nie jest !!!
                          lekarze wzywają
                          Koronawirsu w Polsce. Warszawa. "Dziękowaliście nam, dziś pozbawiacie praw nas i nasze rodziny"
                          "Nie można tworzyć prawa, które szkodzi. Zwłaszcza, w sytuacjach kryzysowych, do jakich bez wątpienia należy epidemia. My lekarze nie boimy się koronawirusa, boimy się nieodpowiedzialnych decyzji" - apelują medycy. a nie wiem gdzie caly artyk

                          jasno to oglaszają,że czekają na dobre decyzję

                          dzis zamowilam sporo artyk z agroturyst gospodarstwa jutro rano wszystko pojawi się na wycieraczce pod drzwiami sklep z wedlinami i warzywami też mam i jakoś mniej zatrudniam synów.. ich mi też szkoda.. żeby .. nic nie stało się im

                          --
                          ''Szczęście to nie tylko co los nam daje... ,
                          ale tez wtedy, gdy nam szcęścia nIe odbiera""
                         • marii51 UWAGA UWAGA ZAMOŚC 26.03.20, 18:30


                          SPECJALNY KOMUNIKAT DLA ZAMOŚCIA
                          DO TEJ PORY BYŁO SPOKOJNIE wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-i-na-swiecie-fatalna-sytuacja-w-europie-relacja-na-zywo-6492978863626369a
                         • marii51 MIN KAMIŃSKI , KTORY MA 3 MINISTERSTWA !!!! 21.03.20, 17:55
                          MIN KAMIŃSKI ULASKAWIONY PRZEZ PREZYDENTA
                          --prezEs PISU WYROZNIŁ GO TRZEMA AŻ NOMINACJAMI
                          TAK SIĘ KOLEDZY SZANUJĄ MOCNO!!
                          -- WIĘC POWIEDZIAL,ŻE JUZ NA GRANICCH WSZYSTKO JEST NORMALNIE

                          www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-wielokilometrowe-kolejki-na-granicach-34-godzina-bez-komenta,nId,4388546                          --
                          ''Szczęście to nie tylko co los nam daje... ,
                          ale tez wtedy, gdy nam szcęścia nIe odbiera""
                         • marii51 tak szybko rośbie liczba zakażonych 21.03.20, 20:54
                          To już czwarty w sobotę komunikat resortu o wzroście przypadków zakażeń w Polsce.
                          Rano ministerstwo mówili o kolejnych 40 przypadkach, później o 13, a następnie 14 i wreszcie - 44. W sumie w ciągu jednego dnia liczba zakażonych wzrosła o 111.
                          Tekst linku
   • marii51 Re: Od dziś Polsce obowiązuje stan zagrożenia ep 20.03.20, 16:44
    a my to kto? też starzy smile
    wiem,że gro młodym czasem nie pasujemy
    nawet ci ktorzy nie zalożyli kont (dwa i pół miliona )
    gdy 15 marca pojawili się od rana prezjać emeryt zanim listonosz przyniesie do domu
    bardzo ci ludzie rano ---> młodych bulwersowalo...
    nawet tam gdzie jeszcze ani 1 chorego nie odkryto---
    a juz emeryt oskarżano,że nei stosuja sie do zakazu---
    a ci ludzie może wrszcie chcą też sobie kupić szybciutko..
    GDŃSK OGLASZA że Carytas dowiezie jedzenie na dwa dni i więcej
    NIECH WIĘC DOTRZE do tych samotnych schorowanych

    ale mamy to w nosie
    planowaliśmy emeryci coś tam niby wspolnie .powalczyć z kilka lat temu..
    ale rozsypani po kraju i zdrowie nei to ..i tp
    hdzie nam jeżdzić i wywolywać na jakiś marszam co nam się nalezy
    umiejętnie wykozrystano pewną pulą pieniędzy i tak emeryt rencista trwa
    -------------- a pamietam .. chodziło nam od dawna ,zeby przestano \drugi raz od nas brać podatki, bo pracując juz je płaciliśmy ależ skąd... to absolutnie nie przeszło

    --
    ''Szczęście to nie tylko co los nam daje... ,
    ale tez wtedy, gdy nam szcęścia nIe odbiera""
  • marii51 uważnie zapoznajmy się porządne wymagania !!! 27.03.20, 09:40

   Wprowadzono całkowity zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób. Nie dotyczy to jednak rodzin.
   Zakazane jest wychodzenie z domu. Wyjść można tylko w naprawdę pilnych sytuacjach, jak niezbędne zakupy czy przejazd do pracy.
   Obostrzenia dotyczą transportu publicznego. Połowa miejsc siedzących w autobusach i tramwajach musi być wolna.
   Wszystkie dotychczasowe ograniczenia nadal obowiązują. Za ich złamanie grożą kary.
   Zakaz wychodzenia z domu
   Hasło "zostań w domu" stanie się nie zaleceniem, ale obowiązkiem.

   Premier poinformował, że zacznie obowiązywać zakaz wychodzenia z domu, poza naprawdę pilnymi sprawami. Wśród tych jest dokonanie niezbędnych zakupów, wyjście do pracy, jeśli pracodawca nie może zapewnić pracy zdalnej, albo do lekarza.   wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-co-wolno-a-czego-nie-rzad-wprowadza-kolejne-ograniczenia-6492379035956865a
   --
   ''Szczęście to nie tylko co los nam daje... ,
   ale tez wtedy, gdy nam szcęścia nIe odbiera""
  • marii51 Re: CORAZ BARDZIEJ ROŚNIE zakażęń 28.03.20, 23:18
   "Wolę pięć osób w kościele, niż 50 trumien za 3 tygodnie". Zakonnik prosi ludzi, by zostali w domach
   kn
   28.03.2020 21:59
   "Wolę mieć 5 osób jutro w kościele na maszy świętej, niż 50 trumien za 3 tygodnie. Wolę mieć pusty kościół dziś, niż zdziesiątkowaną parafię za miesiąc" - zaapelował zakonnik Piotr Kieniewicz, zachęcając wiernych do pozostania w domach. Do swojego wpisu dołączył film, na którym widać wnętrze pustego kościoła.

   --
   ''Szczęście to nie tylko co los nam daje... ,
   ale tez wtedy, gdy nam szcęścia nIe odbiera""
   • marii51 większe zaostrzenia 31.03.20, 12:18


    Nieoficjalne ustalenia RMF FM\
    : Godziny zakupów dla seniorów i pojedyncze wyjścia z domów
    Według ustaleń dziennikarzy nowe zasady obowiązywać zaczną już od północy z wtorku na środę. Nieoficjalnie nowe regulacje mają dotyczyć następujących kwestii:

    w sklepie będzie mogło przebywać w danym momencie trzy razy więcej ludzi, niż jest w nim kas: w przypadku supermarketów, w których jest 20 kas, zakupy będzie mogło jednocześnie robić 60 osób. W małych sklepach z jedną kasą równocześnie w danej placówce będzie mogło przebywać tylko trzech klientów.
    godziny dla seniorów w sklepach: mają to być dwie godziny, wyznaczone około południa, kiedy do sklepów wpuszczane będą jedynie osoby w wieku powyżej 60 lat.
    wyjścia z domów tylko pojedynczo: obostrzenie to oznacza, że jeśli będziemy szli ulicą z członkami swojej rodziny, to będziemy musieli zachować dwumetrowy odstęp od siebie. Regulacja ta nie dotyczy rodziców z małymi, niesamodzielnymi dziećmi oraz opiekunów osób niepełnosprawnych.


    -- Tekst linku

    ''Szczęście to nie tylko co los nam daje... ,
    ale tez wtedy, gdy nam szcęścia nIe odbiera""
    • marii51 Re: większe zaostrzenia 31.03.20, 12:22
     kolejne po ogloszeniu Premiera

     wczoraj Premier Szwecjii przemowił w tej sprawie
     tresci nie znalazlam jeszcze


     --
     ''Szczęście to nie tylko co los nam daje... ,
     ale tez wtedy, gdy nam szcęścia nIe odbiera""
      • czuk1 Re: większe zaostrzenia 01.04.20, 09:51
       Od dziś obowiązują kolejne ostre zakazy/nakazy:
       Szczegółowe informacje: www.gov.pl/web/koronawirus/kolejne-kroki

       OPUBLIKOWANY: WTOREK, 31. MARCA 2020 - 14:52, MAGDALENA ŁAŃ

       Osobom niepełnoletnim poza domem musi towarzyszyć dorosły.
       fot. Osobom niepełnoletnim poza domem musi towarzyszyć dorosły.
       Od 1 kwietnia rząd wprowadza kolejne obostrzenia w związku z epidemią COVID-19. Ich celem jest maksymalne ograniczenie liczby osób, przebywających w jednym miejscu. Zmieniają się m.in. zasady przemieszczania się i robienia zakupów.


       Zasady dokonywania zakupów
       • Sklepy i punkty usługowe – 3 osoby na kasę lub stanowisko do płacenia
       Do każdego sklepu (zarówno małego, jak i wielkopowierzchniowego), a także do każdego lokalu usługowego może wejść maksymalnie tyle osób, ile wynosi iloczyn liczby wszystkich kas i liczby 3 (liczy się ogólna liczba kas, a nie tych, które są czynne).
       • Targowisko – 3 klientów na 1 punkt handlowy
       Podobne zaostrzenia dotkną także targów, straganów i bazarków. Z tą różnicą, że liczba osób, przebywających na targu, nie może być większa niż trzykrotność liczby punktów handlowych.
       • Placówki pocztowe – 2 osoby na 1 okienko pocztowe
       Na terenie poczty może przebywać w jednym momencie tyle osób, ile wynosi liczba okienek pocztowych pomnożona przez 2.
       • Sklepy budowlane
       W weekendy wielkopowierzchniowe sklepy budowlane będą zamknięte.

       W sklepach dodatkowe zasady bezpieczeństwa
       Wszystkie sklepy będą musiały się dostosować do nowych, ostrzejszych zasad bezpieczeństwa:
       • od 2 kwietnia (czwartek) klienci będą robić zakupy w jednorazowych rękawiczkach,
       • w godzinach 10.00-12.00 sklepy i punkty usługowe mogą przyjmować i obsługiwać jedynie osoby powyżej 65. roku życia. W pozostałych godzinach sklepy i lokale usługowe są dostępne dla wszystkich, w tym dla osób powyżej 65. roku życia.

       Zamknięte hotele i inne miejsca noclegowe
       Hotele i inne miejsca noclegowe (działające na zasadzie wynajmu krótkoterminowego) zostają zamknięte. Mogą one funkcjonować tylko i wyłącznie wtedy, gdy przebywają w nich osoby w kwarantannie lub izolacji, a także, gdy przebywa w nich personel medyczny.

       Ograniczenia w poruszaniu się nieletnich
       Dzieci i młodzież, które nie ukończyły 18 roku życia, nie będą mogły wyjść z domu bez opieki. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwia ich obecność na ulicy.
       W mocy nadal jednak pozostają ograniczenia w przemieszczaniu się osób. W dalszym ciągu nie można wychodzić z domu z wyjątkiem:
       • dojazdu do pracy,
       • wolontariatu na rzecz walki z COVID-19,
       • załatwiania spraw, niezbędnych do życia codziennego.

       Automatyczna kwarantanna dla bliskich osób w kwarantannie
       Kwarantanną będą objęci wszyscy, którzy mieszkają z osobą kierowaną na kwarantannę z powodu:
       • powrotu z zagranicy
       • kontaktu z zarażonym
       Współlokator także będzie musiał ją odbyć.

       Zawieszenie rehabilitacji i zamknięcie salonów kosmetycznych i fryzjerskich
       Zamknięte zostają bez wyjątków wszystkie zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, salony tatuażu i piercingu. Tych usług nie będzie można realizować również poza salonami – np. wizyty w domach nie wchodzą w grę.
       Zawieszamy również wykonywanie zabiegów rehabilitacyjnych i masaży – zarówno w placówkach publicznych, jak i prywatnych. Wyjątkiem są sytuacje, w których rehabilitacja jest bezwzględnie wymagana stanem zdrowia pacjenta.

       Zakaz korzystania z terenów zieleni, bulwarów, promenad i rowerów miejskich
       Do odwołania obowiązuje zakaz przebywania na plażach i terenach zieleni, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich. Nie będzie można korzystać z rowerów miejskich.

       2 metry – minimalna odległość między pieszymi
       Wprowadzony zostaje obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi. Dotyczy to także rodzin i bliskich.
       Wyłączeni z tego obowiązku będą:
       • rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),
       • osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.

       Limit pasażerów również w pojazdach 9+ (od 2 kwietnia)
       W zbiorowym transporcie publicznym obowiązuje już zasada „tylu pasażerów, ile połowa miejsc siedzących w pojeździe”. Obecnie wymóg ten zostaje rozszerzony na pojazdy, które mają więcej niż 9 miejsc siedzących, w tym transport niepubliczny – np. dowożących do pracy w zorganizowany sposób czy prywatnych przewoźników.
       Ograniczenie nie dotyczy samochodów osobowych.

       Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł.


       --
       Zapobieganie zakażeniu koronawirusem:
       forum.gazeta.pl/forum/w,169664,169650861,169650861,pandemia.html?visit=1#p169667690
       • marii51 Re: większe zaostrzenia 01.04.20, 09:58
        CZUK

        DZIĘKUJE ,ŻE TAK DOKŁADNIE PODALEŚ ZAKTUALIZOWANE NKAZY

        A ORBAN ZAJĄŁ SIĘ DYKTATURĄ
        CO TERAZ zrobi jk? musi zostac premierem jaki ""płot"" przesloczy hmmmm ...

        --
        ''Szczęście to nie tylko co los nam daje... ,
        ale tez wtedy, gdy nam szcęścia nIe odbiera""
        • czuk1 Re: większe zaostrzenia 01.04.20, 10:04
         .....jeszcze do tego link
         www.um.warszawa.pl/aktualnosci/kolejne-zaostrzenie-zasad-w-walce-z-koronawirusem
         --
         Zapobieganie zakażeniu koronawirusem:
         forum.gazeta.pl/forum/w,169664,169650861,169650861,pandemia.html?visit=1#p169667690
        • czuk1 Re: większe zaostrzenia 01.04.20, 10:09
         marii51 napisała:
         > A ORBAN ZAJĄŁ SIĘ DYKTATURĄ
         > CO TERAZ zrobi jk? musi zostac premierem jaki ""płot"" przesloczy ......

         Stary przeskoczył już wysoki płot. Dyktaturę może swobodnie wprowadzać . Ale boi się społeczeństwa , UE i skutków epidemii. Czeka , przyczaja, kluczy.... wybory to ostatni (przed dyktaturą) skok na kasę i rządzenie z tylnego siedzenia.

         --
         Zapobieganie zakażeniu koronawirusem:
         forum.gazeta.pl/forum/w,169664,169650861,169650861,pandemia.html?visit=1#p169667690
         • marii51 Re: większe zaostrzenia 02.04.20, 15:15
          czuk1 napisał:


          > Stary przeskoczył już wysoki płot. Dyktaturę może swobodnie wprowadzać . Ale
          > boi się społeczeństwa , UE i skutków epidemii. Czeka , przyczaja, kluczy.... w
          > ybory to ostatni (przed dyktaturą) skok na kasę i rządzenie z tylnego siedzenia
          > .

          ~~~~~~~~~~~~
          i tu się zgadzamy ...
          > i tu mamy identyczne przewidywania ...
          ---- tylko jak te wybory ..jak je wcisnąć między schorowany z--
          zakazami obudowany Naród do głosowania???
          i jeszcze to POROZUMIENIE Gowin-- nie ustąpi powiedział
          załamka .----.wkoczyc na kota i pojechać w siną dal?smile...

        • pia.ed Re: większe zaostrzenia 01.04.20, 10:15
         marii51 napisała:

         A ORBAN ZAJĄŁ SIĘ DYKTATURĄ
         > CO TERAZ zrobi jk? musi zostac premierem jaki ""płot"" przesloczy hmmmm ..         Marysiu, pisz troche wyrazniej... i porzadniej ... Nie mam glowy, aby domyslac sie, co chcialas powiedziec sad
         • marii51 Re: większe zaostrzenia 02.04.20, 15:40
          pia.ed napisała:

          > marii51 napisała:
          >
          > A ORBAN ZAJĄŁ SIĘ DYKTATURĄ
          > > CO TERAZ zrobi jk? musi zostac premierem jaki ""płot"" przesloczy..

          >
          >
          > Marysiu, pisz troche wyrazniej... i porzadniej ... Nie mam glowy, aby domysl
          > ac sie, co chcialas powiedziec sad

          ALE JEST ODPOWIEDŻ CZUKA

          -- informacja o Dyktaturze Orbana na Węgrzech
          gdy pojawiła się w tv
          pia
          -- napisalam w skrócie ostrzegawczo co nas teraz czeka ..


          --
          ''Szczęście to nie tylko co los nam daje... ,
          ale tez wtedy, gdy nam szcęścia nIe odbiera""

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka