Dodaj do ulubionych

USA-zamieszki-po-smierci-Georga-Floyda-

01.06.20, 14:31
donald-trump- WYPOWIADA SIĘ
BARDZO GROŻNIE PRZECIW zamieszkom
po apowiedzi,że nie mają prawa zbliżąć sie do Bialego Domu bo poszczuje najgrożnieszymi psami...
przybyli pod Bialy dom a prezydenta zszedł do schronów... bał się ożycie
ps
jesli policjant postąpił aż tak drasttycznie że udusił
to czołowi państwa nie powinni bronić policjii BYC PRZECIW SPOŁECZEŃSTWU ..I JESZCE BARDZIEJ ROGORZAŁA WALKA .. NIENAWISĆ

fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/usa-zamieszki-po-smierci-georga-floyda-donald-trump-reaguje,1018252.html?fbclid=IwAR2zBxaPUZ1AaCbBSfeXR9AV7ddH76B5G7wdEil-u6CKuwCvvy54U5NLsoc
Obserwuj wątek
    • marii51 Re: USA-zamieszki-po-smierci-Georga-Floyda- 01.06.20, 14:42
      George Floyd, którego śmierć spowodowała trwającą od kilku dni falę protestów w USA, był według relacji znajomych "łagodnym olbrzymem", próbującym odmienić swoje życie po pobycie w więzieniu - podaje w poniedziałek stacja Sky News.

Amerykańskie ulice w ogniu [ZDJĘCIA]
      Amerykańskie ulice w ogniu [ZDJĘCIA]
      Floyd, 46-letni Afroamerykanin, zmarł 25 maja w Minneapolis, gdy w czasie aresztowania za domniemaną próbę zapłacenia fałszywym 20-dolarowym banknotem został przygnieciony do ziemi przez interweniującego policjanta, który przez ponad osiem minut przyciskał kolanem jego kark. Na nagraniu wideo z aresztowania słychać, jak Floyd, który był nieuzbrojony, mówił, że nie duś mnie
      • marii51 Re: USA-zamieszki-po-smierci-Georga-Floyda- 01.06.20, 14:44
        Według jego długoletniego przyjaciela Christophera Harrisa, Floyd urodził się w Karolinie Północnej, potem mieszkał w Houston w Teksasie, ale kilka lat temu przeprowadził się do Minneapolis. Bliscy mówili na niego "Big Floyd". Miał sześcioletnią córkę, która mieszka w Houston z matką, Roxie Washington.Tekst linku

Washington powiedziała gazecie "The Houston Chronicle", że Floyd, gdy razem wychowywali córkę, Giannę, był dobrym ojcem.

"To by go zniszczyło"

Floyd był w związku z dziewczyną Courteney Ross, która powiedziała, że po jego śmierci ma złamane serce. "Gdyby Floyd obudził się dziś rano i zobaczył płonące Minneapolis, to by go zniszczyło. Kochał to miasto. Przybył tu (z Houston) i został ze względu na ludzi i możliwości" - powiedziała dziennikowi "Star Tribune".
          • marii51 Re: USA-zamieszki-po-smierci-Georga-Floyda- 02.06.20, 11:59
            Swiat obserwuje i dopatruje sie rasizmu w przywodzccy
            to trwa i zbiera zbiera i przeksztalca się w bunt
            skutki mają nieobliczalne straty --ludzi też bo gina wczasie zamieszek
            USA. Zamieszki po śmierci George'a Floyda. Zginęło co najmniej pięciu protestujących
            UZ
            02.06.2020 08:50
            W wyniku zamieszek, które wybuchły po śmierci 46-letniego George'a Floyda, w USA zginęło już co najmniej pięć osób. Mniej i bardziej pokojowe demonstracje przeciwko rasizmowi i systemowej przemocy odbyły się w ostatnich dniach w około 140 amerykańskich miastach.Tekst linku
        • marii51 Re: USA-zamieszki-po-smierci-Georga-Floyda- 03.06.20, 18:17

Przyjaciele i Przyjaciółki!

To są ostatnie słowa George’a Floyda, 46-letniego mężczyzny, który zmarł po tym, jak funkcjonariusz policji przygniótł go do ziemi i klęczał na jego szyi przez niemal 9 minut, dopóki się nie udusił:

„To moja twarz, człowieku
          człowieku, nie zrobiłem niczego takiego
          proszę
          proszę
          proszę, nie mogę oddychać
          błagam, człowieku
          proszę was
          proszę, człowieku
          nie mogę oddychać
          nie mogę oddychać
          proszę
          (niezrozumiałe)
          człowieku, nie mogę oddychać, moja twarz
          wstań
          nie mogę oddychać
          proszę, kolano na karku
          nie mogę oddychać
          k****
          ja zaraz…
          nie mogę się ruszać
          mamo
          mamo
          nie mogę
          moje kolano
          mój kark
          jestem wykończony
          jestem wykończony
          mam klaustrofobię
          boli mnie brzuch
          boli mnie kark
          wszystko mnie boli
          dajcie wodę, cokolwiek
          proszę
          proszę
          nie mogę oddychać, panie oficerze
          nie zabijaj mnie
          człowieku, oni mnie zabiją
          daj spokój, człowieku
          nie mogę oddychać
          nie mogę oddychać
          oni mnie zabiją
          oni mnie zabiją
          nie mogę oddychać
          nie mogę oddychać
          panie, proszę
          proszę
          proszę
          błagam, nie mogę oddychać”

Potem jego oczy się zamknęły. Jego prośby ucichły. Wkrótce George Floyd nie żył.

Stoimy teraz przed wyborem. To może być po prostu kolejna tragiczna śmierć z rąk funkcjonariusza amerykańskiej policji – albo moment, w którym wreszcie nastąpi zmiana.

Jesteśmy ruchem ponad 60 milionów osób – gdy wszyscy razem zabieramy głos, nie sposób nas zagłuszyć. Więc zawołajmy głośno, razem z wszystkimi innymi, którzy wzywają do zatrzymania tej fali rasistowskich zabójstw, i wymagajmy tego samego od osób dzierżących władzę.

Podpisz ten list, wystarczy jedno kliknięcie. Gdy będzie nas mnóstwo, Avaaz opublikuje jego treść w najważniejszej prasie w USA i na portalach na całym świecie. Niech to będzie hymn wzywający do zatrzymania tej fali zabójstw i oddający cześć wszystkim tym, których do tej pory straciliśmy.
          • marii51 Re: USA-zamieszki-po-smierci-Georga-Floyda- 03.06.20, 22:07
            tramp jeszce robi specjanie popisy?

wybrał się na 100 ur Papieża Jana Pawła II
            I STAŁO SIĘ przeokropnie
            policja do tlumu nie przepszczajacego Prezydenta )bo po co się popisuj,żetaki religijny?
            policja plynem łazawiącym pokonywala ludzi....
            tym wielkim Prezydentom naprawde w glowie mają czuvy !!!!
            • marii51 Re: USA-zamieszki-po-smierci-Georga-Floyda- 08.06.20, 12:03
              NI CICHNĄ DEMNSTRACJE W aMERYCE
              A POLICJANCI Z kolbuszowej...
              Policja użyła paralizatora wobec 42-latka, mężczyzna zmarł. Sprawę bada prokuratura
              Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci 42-letniego mężczyzny, do której doszło w nocy z soboty na niedzielę w budynku Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej (woj. podkarpackie). Jak informują funkcjonariusze, mężczyzna był agresywny, w związku z czym użyto wobec niego paralizatora.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka