Dodaj do ulubionych

"Byłem uwiedziony Reaganem i Thatcher, ale już nie

15.06.20, 14:03

Czyli pan mówi o sobie: "Byłem uwiedziony Reaganem i Thatcher, ale już nie jestem"?
Ale na pewno nie mówię: "Byłem głupi". Reagan i Thatcher pomogli uwolnić świat od komunizmu i za to słusznie mają pomniki. Więc to był potrzebny etap. Poza tym liberalizm tamtych czasów wynikał z reakcji na nadmierny interwencjonizm państw Zachodu w latach 70-tych, co dewastowało gospodarkę. Pani Thatcher miała za przeciwnika związkowca pana Scargilla, który brał pieniądze od Kaddafiego i uważał, że trzeba fedrować węgiel do ostatniego atomu, niezależnie od kosztów. Ówczesny Zachód też miał formę socjalizmu i ten system zbankrutował.

interesujący wywiad --
Obserwuj wątek
    • marii51 Re: "Byłem uwiedziony Reaganem i Thatcher, ale ju 15.06.20, 14:08
      Zjawisko tzw. biednych pracujących pan zna?

Znam. Ludzie zasuwają w trzech miejscach, ale mają tak niskie płace, że ledwo wiążą koniec z końcem. W Stanach ktoś może pracować na pełny etat, a i tak łapie się na food stamps - pomoc żywnościową, bo tak mało zarabia. Natomiast w Polsce w ciągu ostatnich pięciu lat stworzono system, który wywoła podobny problem, jaki mają w Wielkiej Brytanii: że trzy kolejne pokolenia będą sobie żyć na socjalu i nie pracować.

a jak hucznie i glosno i chwaląc sie bez konca -
      • marii51 Re: "Byłem uwiedziony Reaganem i Thatcher, al 15.06.20, 14:18
        za dużo czasu bo artykRadek Sikorski (1963) jest dziennikarzem i politykiem, obecnie europosłem Platformy Obywatelskiej. Tuż po maturze wyjechał do Anglii, żeby się uczyć języka, tam go zastał stan wojenny. Sikorski dostał azyl, skończył Oksford, później został dziennikarzem-freelancerem, pisał m.in. dla "The Observer", był korespondentem wojennym "The Sunday Telegraph", relacjonował wojnę w Afganistanie. W wolnej Polsce był ministrem w kilku rządach - od rządu Olszewskiego, poprzez rząd Buzka, Kaczyńskiego (odszedł po konflikcie z Macierewiczem), aż po rząd Tuska, w którym był ministrem spraw zagranicznych. Przez 9 miesięcy był też marszałkiem Sejmu, podał się do dymisji po tzw. aferze podsłuchowej. interesujący a wiadomości o ...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka