Dodaj do ulubionych

,Polacy-z-Londynu-bali-sie-ze-ich-glosy

26.06.20, 15:19
Wszystko dlatego, że wyborca sam pakietu do ambasady dostarczyć nie może. Zgodnie z wytycznymi dokumenty są przyjmowane tylko od poczty i kurierów. Ambasada poinformowała, że będzie je przyjmować do niedzieli, do godz. 21.

By być pewnym, że głosy rzeczywiście dotrą, Polacy wzięli sprawy w swoje ręce. Stworzono firmę kurierską na bazie istniejącej już firmy. Jak mówi jeden z pomysłodawców (i właściciel biznesu, który wykorzystano, by dostarczyć pakiety wyborcze) Kamil Arendt - nie było to trudne. W Anglii na takie usługi nie trzeba mieć licencji. - Usługi kurierskie świadczymy pod nazwą PoloniaExpress, stworzoną specjalnie na czas wyborów. Pomysł był kolegi z KOD UK, Michała Reimera. Ja dałem przedsięwzięciu ramy prawne. By było zgodnie z prawem i by pomóc rodakom - tłumaczy w rozmowie z TOK FM.

- Działamy pełną parą, w pełni społecznie, nie pobieramy opłat. Będziemy dowozić przesyłki do konsulatu w sobotę i w niedzielę. Zależy nam na tym, żeby udział w demokracji był jak największy, nawet wśród Polaków za granicą - mówi Kamil Arendt.

www.tokfm.pl/Tokfm/7,117303,26071080,polacy-z-londynu-bali-sie-ze-ich-glosy-moga-sie-zmarnowac.html#s=BoxMMt3
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka