Dodaj do ulubionych

Wegry, Polska i Czechy...

17.07.20, 21:57
muszą zrozumieć, że Unia Europejska nie jest bankomatem...

next.gazeta.pl/next/7,168930,26139818,der-spiegel-unia-europejska-nie-jest-bankomatem.html#a=88&c=145&s=BoxBizImg1
Obserwuj wątek
  • marii51 Re: Wegry, Polska i Czechy... 17.07.20, 22:29
   POLSKI jaki patryk
   "Za każdym razem, kiedy pojawia się mechanizm "praworządności" - veto. Nie ma takich środków, za które Polska mogłaby dać związać sobie ręce w kształtowaniu samodzielnej polityki" - napisał na Facebooku Patryk Jaki.

   Według polityka, na stole leżą trzy powiązane ze sobą dokumenty. To wieloletnie ramy finansowe, gdzie - jak dodał - jest powiązanie budżetu z praworządnością, rozporządzenie w sprawie powiązania funduszy z praworządnością oraz raport PE z procedury z artykułu 7 wobec Polski.

   "W przypadku pierwszego dokumentu, Polska dysponuje prawem veta. W przypadku drugiego i trzeciego - już nie. W związku z powyższym, nasze stanowisko powinno być jasne. Veto do MMF dopóki 2 pozostałe dokumenty nie zostaną zamknięte" - stwierdził Patryk Jaki. Były wiceminister sprawiedliwości uważa, że nawet jeśli Polsce uda się wyrzucić "praworządność" z budżetu, a Niemcy "uzyskają naszą zgodę w procedurze jednomyślności", to kilka miesięcy później kwalifikowaną większością zostanie przegłosowane wspomniane rozporządzenie.

   "Nie ma takich pieniędzy, które może nam proponować niemiecka prezydencja na rozpoczynającym się szczycie, za zgodę na związanie „sznurkiem praworządności” polskiej suwerenności. 700 mld czy 70 bilionów? Żadnych srebrników" - podkreślił Patryk Jaki---.przypominam to miął byc Prezydent Warszawy

   musi trwać dookoła wojna musi...wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26139685,jaki-apeluje-do-premiera-ws-kwestii-powiazania-budzetu-ue-z.html#opinions

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka