Dodaj do ulubionych

Każde małżeństwo może być unieważnione

23.07.20, 23:03
Kosciól swoja role w historii juz wypelnil. Czas mu odejsc na smietnik historii.
Cóz, kiedy to taki dochodowy interes! Mozna skubac prostaczków, sprzedajac im rózne sakramenty, ekskrementy, odpusty, sluby chrzciny, rozwody, komunie, wode swiecona czy bilety do raju.

Relikwie rozmnozyly sie w najbardziej cudowny sposób - z gwozdzi z krzyza chrystusowego mozna by zbudowac pancernik, samych napletków z obrzezania fiutka (fiutków?) dzieciatka Jezus jest multum w wielu kosciolach Europy. Na wszystkim sie robi biznes, rozwody to tylko drobna dzialalnosc uboczna, bo najczesciej wystarczy zmienic przynaleznosc z jednej sekty (np. katolickiej) na inna (np. ewangelicka).


marudna.maruda

Jak unieważnić małżeństwo? Na to pytanie zapewne wyczerpująco może odpowiedzieć ostatnio zaślubiany pan Jacek. Ile wynosi "co łaska" i z kim w tym temacie negocjować. On sobie dał radę i po ćwierć wieku małżeństwa okazało się, że nie ważne.
Dla przypomnienia maly cytacik:

"...Można powiedzieć wręcz: każde małżeństwo może być unieważnione; z czego szatan, który jest piekielny logik, mógłby wyciągnąć wniosek, że wszystkie są nieważne… Każde małżeństwo może być unieważnione; pozytywny warunek jest tylko jeden: cenzus majątkowy..."
Tadeusz Boy-Żeleński, Dziewice konsystorskie (do pobrania za darmo na stronie: Wolne Lektury).

Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka