Dodaj do ulubionych

emaryci seniorzy chcieliby, ale nie ma !

29.07.20, 21:17
Resort finansów zamierza zmienić rozporządzenie o finansowaniu NFZ. – Efektem zaproponowanych zmian może być ograniczenie dla wielu z nas dostępu do powszechnie używanych i skutecznych w Europie farmakoterapii – ostrzega organizacja Pracodawcy RP i apeluje do ministra finansów o zastanowienie się nad skutkami zmiany w przepisach i skierowaniu dokumenty do konsultacji społecznych.
Ministerstwo Finansów zaproponowało - bez żadnych konsultacji społecznych - zmiany w rozporządzeniu w sprawie szczegółowych zasad prowadzenia gospodarki finansowej Narodowego Funduszu Zdrowia.

– Projekt ten zabiera pacjentom ok. 1 mld zł przeznaczonych na refundację i przerzuca te koszty na obywateli. Stanowi to realne zagrożenie w zakresie ograniczenia dostępu pacjentów do wielu powszechnie używanych i skutecznych farmakoterapii – podkreślają Pracodawcy RP w piśmie do ministra finansów. – Ponadto zmiany te stoją w sprzeczności z przyjętą we wrześniu 2018 r. Uchwałą Rady Ministrów „Polityka Lekowa Państwa 2018–2022” – twierdzą
www.se.pl/wiadomosci/polityka/nie-bedzie-pieniedzy-na-leki-miliard-zlotych-zniknie-bez-pytania-aa-Sz6y-ia16-VSoW.html
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka